Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Waszym zdaniem który soft byłby najlepszy na tą chwilę do opticuma 9600 HD? Bo mam go ze softem 3.09, bootloader 4.03 pogra chwile i poźniej są kłopoty,nie ma obrazu video a po ponownym włączeniu co chwilę się restartuje. Czy wgranie innego softu zalatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie conax :D

 

Opticum 9600 3.14.zip

 

Opticum 9600 Combo 3.14.zip

 

Software change history (Conax):

 

#################################################################################################################

3.14 z dnia 29.01.10:

 

- liczne modyfikacje funkcji PVR

 

- naprawiony problem ze zwolnieniem odbiornika przez informację EPG

 

- poprawiony błąd dot. wciśnięcia przycisku satus gdy używana obrotnica

 

- zmodyfikowana domyślna lista Transponderów rosyjskich satelitów

 

- dodano tłumaczenia nowych funkcji

 

- naprawiono zawieszanie przy dodawaniu więcej niż ednego timera w menu EPG

 

- dodano powrotnie funkcję formatowania dysku bez partycji

 

#################################################################################################################

3.11 z dnia 13.01.10:

 

- EPG przyśpieszone

 

 

 

 

 

#################################################################################################################

3.10 z dnia 11.01.10:

 

poprawiono:

 

- zapobieganie zawieszeniu przy zmianie adresu ip

 

- odtwarzanie: przewijanie << >> poprawione

 

- formatowanie bez systemu plików dodane

 

- poprawiony błąd przy nagrywaniu i zatrzymaniu nagrania przez pause:po naciśnięciu |<< nieprawidłowy czas był

pokazany

 

- poprawiony błąd przy dodawaniu transponderów ( pytanie o zapisanie )

 

- przezroczysość

 

- informacja prerecording: pozostaje przez minutę

 

- zaktualizowana informacja tp dla rosyjskich satelitów

 

----------------------------------------------------------------

 

 

bugi do poprawy w następnym:

 

- brak audio jesli zmieniona sciezka audio podczas ngrywania: od tego momentu

 

 

#################################################################################################################

3.09 z dnia 08.01.10:

 

poprawiono:

 

- EPG problem z wyświetlaniem

 

- dodano nowe bootlogo

 

----------------------------------------------------------------

 

 

bugi do poprawy w następnym:

 

- Formatowanie dysku bez systemu plików

 

- poprawa działania timera

 

- błąd przy nagrywaniu i zatrzymaniu nagrania przez pause:po naciśnięciu |<< nieprawidłowy czas był

pokazany

 

- przezroczysość

 

#################################################################################################################

3.08 V3 z dnia 08.01.10:

 

poprawiono:

 

 

- zwalnianie przy próbie otwierania z listy TP transpondera bez sygnału

 

- odtwarzanie nagrań: pytanie o ponowne odtworzenie pozostaje na ekranie przez 10 sekund, potem powraca na ostatnio

używanej pozycji

 

- szybsze rozpoznawanie dysku (po kilku sekundach)

 

- poprawiony błąd w kodzie źródłowym, ma się nie wieszać ten sofware bez powodu

 

- tłumaczenia

 

- zawieszanie przy próbie formatowania

 

----------------------------------------------------------------

 

 

bugi do poprawy w następnym:

 

- brak EPG

 

- Formatowanie dysku bez systemu plików

 

- dodanie nowego bootlogo

 

 

 

#################################################################################################################

3.08 V2 z dnia 06.01.10:

 

poprawiono:

 

 

- nie zawiesza się przy dodawaniu timera ręcznie

 

- kanały HD z Conax CAS: nie zawieszają odbiornika

 

- przy przejściu eventu przez północ poprawny czas pokazany

 

- informacja EPG przy odtwarzaniu nagrania zostaje do momentu naciśnięcia przycisku info kolejny raz

 

- informacja o ponownym odtwarzaniu nagrania pozostaje przez czas określony w ustawieniach OSD

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------

 

 

bugi do poprawy w następnym:

 

 

- po odtworzeniu nagrania ostatnia klatka z nagrania pozostała na ekranie, odbiornik przestał dekodować i w kółko

 

probuje rozpoznać moduł polsatu

 

- timer uruchomiony i dodany inny: nie wykrywa kolizji

 

- inicjalizacja dysku nie przyśpieszona

 

- zawieszanie przy próbie formatowania gdy dysk niepodłączony

 

- formatowanie dysku bez systemu plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Proszę o pomoc !

Od kilku dni mam opticuma 9600 HD, model FS-2, wersja hardware 3.02, bootloader 4.03, wgrany był soft 3.09, mam kartę cyfry plus. Walczę już z nim kilka dni i nie mogę sobie dać rady :( Wgrywałem już softy: 3.12 i 3.14 i ciągle jest to samo. Przy pierwszym włączeniu tunera przez około 3-5 minut gra bez zarzutów, po czym się zacina, po restarcie ponownie się uruchamia: "BOOT" -> "LOOAD" na ekranie lcd wyskakuje napis seca i pojaiwa się program który jest wyświetlany dosłownie kilka sekund, po czym na ekranie wyskakuje napis brak sygnału video, audio ( niekiedy nawet wyskakuje niewłaściwy format wizji, ale format sprawdzałem i nie było zmian) i tuner uruchamia się od nowa, restartuje i tak w kółko. Dopiero jak odłączę z sieci ostygnie trochę, to pogra te 3-5 minut, później jest to samo. Nie wiem w czym tkwi problem?

Bardzo Was proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w sobotę wcieło wszystkie programy nadawane na polaryzacji H (poziomej), zgłosiłem w poniedziałek ale zanim serwis się odezwał sytuacja powoli poprawiła się, aż do całkowitego ustąpienia objawów ... znaczy się gra i buczy :brawo:

Śniegu na czaszy nie było, konwerter też czysty, może wewnątrz zrobiła się bryła lodu i teraz w słońcu powoli odtajała. Nie wiem czy upierać się na wizytę serwisu bo jak przyjedzie i będzie działało to na wała wyjdę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ baster.

 

Testowałem już prawie wszystkie softy do Opticum 7300 i Opticum 9600 HD TD więc może nieco pomogę.

 

Nowy soft pod Opticum 9600 HD TS nie stwarza u mnie żadnych problemów. Za to z objawami takimi

spotkałem się w najnowszym sofcie do modelu Opticum 7300. Już mówię jak można temu zaradzić:

 

 

1. Zerknij raz jeszcze czy wgrywasz soft zgodny z Twoim dekoderem. Nazwy mogą być bardzo podobne.

2. Jeżeli jest to soft alt i nadal występują kłopoty musisz wgrać go koniecznie poprzez kabel RS-232.

 

Problem z restartami zaliczyłem na jednym kanale. W 9600 możesz mieć podobnie więc rozwiązanie jest takie:

 

3. Nie wgrywaj własnej listy kanałów, którą wcześniej wyedytowałeś na programie do edycji list.

4. Kanały wpierw musisz poskanować z satelity i poukładać je ręcznie z edycji dekodera.

 

Wtedy ewentualnie zerknij czy nadal występuje problem z restartem. U mnie był to tylko 1 kanał reszta działała.

Problem wystąpił po przesunięciu tego kanału na komputerowym edytorze. Wcześniej nie stwarzał problemu.

 

5. Spróbuj wyjąć karty i testować pojedyncze oferty cyfry potem tnk.

 

Zapamiętaj sobie kanały które powodują Ci restart. Zrób skanowanie po sat. Wgraj listę na Pendrive i wyedytuj na PC.

Pewne nie restartujące się kanały daj na początek tejże listy a restartujące gdzieś w grupie nieco dalej.

 

6. Przestaw kanały powodujące restart na sam koniec i wgraj listę z edytora PC do dekodera. Plik *.cha

 

Może trafił Ci się restartujący dekoder kanał tv lub ich grupa na samym początku.

Spróbuj wbić się jeszcze przez załączeniem programu szybko na inny kanał tv.

 

Zerknij czy dekoder działa. Stawiam właśnie na wybrane kanały ze zmienionymi parametrami. Powodzenia!

Pamiętaj też, że nowe alt softy bywają czasem mało stabilne. Lepiej wgraj sobie na nowo ten co miałeś.

Skoro działał i było Ci z nim dobrze - to nie ma co szaleć dla jednego czy paru numerów w nazwie.

 

@ holy_diver

 

Z takimi temp za oknem wszystko jest u nas możliwe. Decyzja należy do Ciebie bo w końcu to Twój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację.

 

Mam Opticum 9600 HD, gdy włączyłem sobie na noc TVP1 z karty C+ to włączam potem rano tv (tuner był cały czas włączony) i co widzę? Godzina ok 7 rano, a na dekoderze obraz kontrolny TVP z 5 rano i napis "brak sygnału audio" i oczywiście tuner nie reaguje dopiero restart przywraca go do pracy.

 

Testowałem każdy soft i efekt ten sam.

Wysyłam go na gwarancję bo już mnie szlak trafia z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Fishburger za odpowiedz. Wysłałem emaila z tym problemem do serwisu, odpisali że kurier odbierze tuner i pójdzie na gwarancje. Więc szykuję go do wysyłki bo nie mam już siły na niego, za dużo czasu mojego pochłonął. Zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# gurek

 

Nie wiem kompletnie w jakim celu wymyślacie tego typu historie z kosmosu.

 

Ja załączyłem sobie Opticum 9600 na sofcie alt 3.14 i nie ma z nim żadnego

nawet najmniejszego problemu. Chodził od godziny 16 do 22 na różnych

kanałach a potem od 22 do 8 rano na jednym i tym samym.

 

* dla wyjaśnienia podam tylko:

 

Konkretnie na kodowanym kanale Orange INFO na opłaconej karcie Orange TP!

Nie korzystam z dekodera Orange TP a kartę mam włożoną do Opticum 9600.

Wychodzi w sumie to samo, co na Twoim kodowanym kanale z karty Cyfra+.

 

 

Budzę się rano włączam telewizor. Kanał chodzi zupełnie normalnie - zero problemów!

Patrzę na stojący obok zegar w modelu Opticum 7300 w trybie czuwania. Porównuje.

Nie ma spóźnienia. Wbijam na TVP - audycja "Kawa czy Herbata" na dole zegar.

Patrzę. Zgadza się dokładnie co do minuty!

 

Owszem nie mówię, że zegar na niektórych kanałach nie traci 5 minut

ale akurat po moim teście wszystko było w najlepszym porządku.

 

Dlatego to raczej nie jest wina dekodera co bardziej:

 

- złego miejsca na usytuowanie dekodera. Brak miejsca na wentylacje.

- kłopoty z kartą cyfry+. Mogą też nie współgrać różne karty np C+ i TNK.

 

Bynajmniej narzekanie, że jest to wina producenta - to jak dla mnie:

" Totalne nieporozumienie i bzdura wyssana z palca. Dziękuję ".

 

Tylko aby sprawdzić takie "rewelacje" to ktoś inny musi poświęcić na to parę godzin.

Poza tym nikt raczej nie zostawia jednego kanału na tak długi okres czuwania

dlatego zarzut kompletnie bez sensu. Chociaż pamiętam, że zdarzają się tego

typu piecyki w starszych modelach Cyfrowego Polsatu. Częste wieszanie.

Osobiście uważam jednak, że Opticum 9600 nie zalicza się do nich.

 

Wszystko zależy od tego w jakim miejscu ustawiony jest dekoder.

Czy ma odpowiednie miejsce na przepływ powietrza.

 

Jeżeli wciśniemy dekoder gdzieś w ciasną półkę to z pewnością zauważymy

podgrzane ciuchy w szafce wyżej. Gratisowa suszarnia jak nic!

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że istnieje pewna ilość tunerów z fabryczną wadą. Ja swojego kupiłem w grudniu i już przy pierwszym włączeniu zaliczył zwiechę. Miałem objawy identyczne jak kolega "baster". Pomyślałem sobie że to wina firmware (fabrycznie był 3.05). Niestety kolejne aktualizacje nic nie zmieniły. Tydzień temu kurier zabrał tuner do serwisu w Krakowie. Na chwilę obecną tunerek jeszcze nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam "grudniowy egzemplarz" i czasami zaliczy zwiechę, aczkolwiek coraz rzadziej ma miejsce ta sytuacja. Używam także TNK (oprócz C+). W pewnym momencie zamieniłem karty w slocie i jest dużo lepiej. Ale czasami główny użytkownik (czyt. żona) poinformuje mnie, że musiała zresetować odbiornik. Na tych pierwszych softach było zdecydowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to może i tak.

 

W sumie jest to możliwe. Tylko mówię jedno: raczej moim zdaniem nie jest to wina samych dekoderów.

Powiem jedno. Z początku jak kolega wyżej miałem chyba fabryczny 3.05.

Także kupiony pod sam koniec roku na święta.

 

Wieszał się niemiłosiernie więc uważam, że jest to wina softu.

 

Teraz korzystam wyłącznie z alternatywnego. Właśnie tylko dlatego, że dzięki niemu nie mam już żadnych zawiech.

Nie mam żadnych problemów! Tuner śmiga aż miło. Wspominałem o tym od samego początku gdy mam 9600.

 

Także nie wiem. Może wina softu, może rzeczywiście producenta - któż to tam wie.

Ale uważam, że nie należy mówić w ten sposób o każdej sztuce.

Raczej są to małe wyjątki a nie ogół.

 

Ewentualnie jak napisałem ja i użytkownik HenryR - współgranie z kartami i modułami między sobą.

Ten element niestety w dalszym ciągu nie jest jeszcze do końca stabilny. Zdarzają się zgrzyty.

 

Trzeba cierpliwie czekać aż technicy uporają się z tymi problemami. Dekodery z tej serii to zupełnie

nowy sprzęt tejże firmy. Błędów w sofcie stopniowo jest coraz mniej - a sam soft nieustannie jest

rozwijany. Oby trwało to z nimi często, konkretnie i jak najdłużej. Aż do uzyskania pod wzór ideału.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od wczoraj jestem posiadaczem opticum 9600 hd ts. Mam pytanko odnosnie nagrywania, bo nigdzie nie mogę znaleźć, jak nagrywam jeden program np hbo hd to czy mogę oglądać inny program. I jeszcze dvbt, nie moge znależć naszego kraju na wyborze, mam Niemcy(mpeg2), europa środkowa ale nic nie ma , chiny i taiwan. Prosze o podpowiedz. Z góry dziękuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujące pytania odnośnie odbiornika Opticum 9600 HD TS:

 

1. Czy możliwe jest:

 

a) Uzyskiwanie tropo na DVB-T ?

B) Ustawienie wyszukiwania DVB-T na Polskę .. podobno tylko Niemcy i Europa ?

c) Swobodne sortowanie wyszukanych kanałów DVB-T np Polsat do 1 dziesiątki ?

d) Jednoczesne wyprowadzenie tego samego kanału na 2 telewizory ?

 

2. Czy istnieje (możliwość):

 

a) Jakiś oficjalny program do edycji list i podmiany elementow jak np tapety ikony itd ?

B) Kupna, podmiany lub zamówienia obudowy w innym kolorze niż czarny ?

c) Przerobienia materiału avi na trp, wgrania na pendrive i oglądania go na dekoderze ?

d) Zapisywania ścieżek audio lub radia na PENDRIVE w formacie MP3 ?

e) Odczytywania utworów przynajmniej w formacie MP3 - np w nowszym sofcie ?

f) Słuchania radia internetowego przez dekoder podłączony do internetu jak w Nbox'ach ?

 

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

@mc_sat

Ad p.1a Bardzo dobra czułość na DVB-T.

Ad p.1b U Niemców pasmo UHF jest zgodne z naszym. Nie było najmniejszego problemu z wyszukaniem Śremu, Wichowa i Liberca.

Ad p.1c Kanał naziemny można bez problemu wstawić na dowolną pozycję wśród kanałów satelitarnych (przy skanowaniu zgodnych z szablonem operatora!).

Ad p.2 Pendrive cruzer widoczny w 9500HD tu nie był widoczny do nagrywania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak to kazdy przeciez to dziala jako home server w obrebie sieci np domowej tzn lokalnej

a tak w ogole to masz tam user manager i ustawiasz login i haslo dla danego usera, mac jest na razie nieaktywny, ale wierze ze jak user bylby online to wtedy jego mac sie wyswietli i bedziesz mogl rowniez wlaczyc filtrowanie po macu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jesli homeserver dostanie zewnetrzne ip to moze dzialac rowniez poza obrebem sieci lokalnej, to nie problem

wiem ze jest tam user manager, wiec stworzylem konto bez loginu i hasla zeby je zablokowac na jakis mac, np. mac na ktorym moj SBCL sie loguje i gdy sie zaloguje jest widoczny ip w login list ale nawet wtedy jak wejde w user manager mac sie tam nie pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...