Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

Właśnie dotarłam do 19-tej podstrony tego tematu.

Na większość moich pytań uzyskałam już odpowiedzi (za co serdecznie Wam dziękuję) :brawo:

 

Od jakiegoś czasu przeglądam sieć jak i fachową prasę dotyczącą TV Sat...

Powód...

Chęć zakupu sensownego (uznanego) dekodera HD z funkcją PVR - do współpracy z kartą Cyfry+ - w rozsądniej cenie.

 

 

W związku z tym, że mój TV - Sharp LC-37DH65E posiada już zintegrowany tuner DVB-T - MPEG4,

poszukiwany dekoder SAT z głowicami do odbioru DVB-T jest mi całkowicie zbędny.

 

Dlatego póki co, mam dwa typy:

1) GLOBO - Opticum HD 9600

2) Ferguson ARIVA 200

 

Dokładnie na bieżąco staram się śledzić odkrycia, sugestie jak i poczynania Użytkowników w/w modeli, jak i starania producentów co do poprawy softu.

Póki co z tego co obserwuje, obydwa produkty są wychwalane jak i karcone za swoje mniejsze lub większe wady.

Dysków HDD różnych formatów, producentów jak i sposobów ich zasilania mam sporo. Dot. to również Pendrive :wink:

Więc ew. kłopoty z ich współpracą nie będą mi straszne :mrgreen:

 

 

Przyszedł czas na pytanka do Was.

Użytkowników, Testerów, Recenzentów.

 

Pytanie nr. 1

Czy tuner Opticum HD 9600 jest w stanie poprawnie współpracować ze splitterem duńskiej firmy SmartWi (karta C+ z HD) ?????

Pytanie nr. 2

Czy w czasie wysyłania sygnału na wyjście HDMI wysyłany jest również jednocześnie sygnał na analogowe gniazda RCA ?????

 

 

Drugie moje pytanie ma na celu utwierdzenie mnie w tym, że podczas oglądania materiału na jednym TV (HDMI), będę mogła to samo oglądać na drugim TV z gniazd analogowych RCA-Chinch, bądź gniazda SCART.

Po prostu...

Dwa pomieszczenia, dwa TV, 3x kable chinch (L+R i Video), jeden dekoder.

 

Opticum HD 9600 potrafi takie rzeczy ????? Czy może zostaje mi tylko ERA :wink:

 

 

Wracając do poprawnej współpracy dekodera ze splitterem SmartWi...

Z tego co wyczytałam, ARIVA 100 jak 200 - Fergusona z tymi splitterami działa poprawnie.

A w moich oczach to ich DUŻY atut :>

 

Co na to Globo ??????

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmieniając temat :P

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia nie poruszana w tym temacie...

 

Skoro nowe tunery OPTICUM, oferowane są również na rynkach naszych sąsiadów (Niemcy, Austria, Rosja itp.)

To czy ew. soft, produkowany przez ich "alternatywnych" geniuszy, będzie można wykorzystać w dekoderach

HD TS 9600 z DVB-T (oferowanych na naszym rynku) ?????

Przecież ogólnie wiadomo, że EU zachodnia w większości przypadków, korzysta ze standardu MPEG2 jeżeli chodzi o DVB-T :/

Czy dekodery oferowane na nasz rynek nie będą się różniły chociażby głowicą do TV naziemnej ???

Co w takim razie z potencjalnym softem zza granic naszego kraju ???

Czy będzie można go wgrać na nasze Globuski ???

Skoro soft z HD TS 9600 nie pasuje do zwykłego HD 9600 :/

 

To w końcu nie są to Ferdki serii FX7600 w których po ew. zmianie softu jedynie wyświetlacz VFD nie śmigał....

Zorientowani w temacie wiedzą o co mi chodzi :twisted:

 

Czy w tej sytuacji nie byłoby pewniej wchodzić w tuner bez głowic DVB-T ????? :>

 

 

 

Czekam na Wasze odpowiedzi.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Userów jak również szanowną Administrację.

Też miałem ten sam dylemat - czy Opticum 9600 Hd czy Ariva 200. Popytałem tu i ówdzie i okazało się że przeciw Fergusonowi przemawia fakt utrudnionego dostęp do serwisu, że się wiesza ( potwierdzam fakt bo miałem Ferdka ale FX7600 ), ale co przemówiło za Opticumem to , że lepiej chodzi on ze spliterami. Na starym Ferdku Fx7600 i spliterze na Atmelu ( pod Cyfre+) co jakiś czas wszystko się wieszało i trzabyło przełączać kanał do góry a potem powrócić a czasem całkowicie wyłączyć tuner. Opticuma mam już tydzień czasu i zero zwiech. Sprzedawca wgrał mi alternatywne oprogramowanie i na razie jest ok. Cyfra+ chodzi, kanały HD odbiera extra. Poza tym mówią, że producent Opticuma bardziej przykłada się z oprogramowaniem niż Ferguson ( bodajże w teście Opticumów o tym było w poprzednim wydaniu Sat Kuriera ) i że Opticum jest bardziej rozbudowany, bardziej przyszłosciowy. Mam nadzieję, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irzi - Dzięki piękne :brawo:

 

 

Mam do Was jeszcze jedno pytanko...

Dokładnie do posiadaczy tunera HD9600 mających możliwość zapisu oglądanego materiału (HDD lub Pen).

 

Ile zajmuje plik trp po zapisie 60 min materiału w jakości SD ???

A ile w HD ???

Tak mniej więcej :)

 

I czy istnieje również możliwość zapisu oglądanego materiału z głowicy DVB-T ???

Jak tu wygląda ciężar pliku po godzinnym rejestrowaniu ???

 

 

Pozdro for All :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry,

w polowie grudnia nabylem tunerek HD 9600 i jestem z niego bardzo zadowolony (no moze za wyjatkiem mozliwosci multimedialnych).

Wlasciwie to ten czynnik multimedialnosci sklonil mnie do kupna akurat tego modelu.

 

Niestety jest problemik:

1) Tunerek nie widzi plikow mp3 na HDD ani folderow z mp3. To samo tyczy sie plikow AV na HDD ( za wyjatkiem tego co zostalo tym tunerkiem nagrane).

2) Takze streaming (poprzez siec) A/V do kompa (zawartosc HDD jak i Sygnal TV-Sat) jak tez z Kompa do Tunerka nie jest mozliwy.

 

A sprzedawca zapewnial, ze nabywam prawdziwy kombajn multimedialny i te w. w. funkcje sa dostepne.

Gdzie moge zdobyc troche informacji na w. w. tematy? Mozna jakos zaimprowizowac by HD9600 urzyc jako stacji / systemu multimedialnego?

Z gory dziekuje za pomoc

RR70

PS.: sorry za brak polskich znakow. Pisze z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W sieci pojawiły się już nowe softy do Opticum 9600 HD i Opticum 9600 HD TS.

Konkretnie to 3.11 (oryginalny i alternatywny) oraz 3.13 alternatywny.

 

Jestem ciekaw co nowego pojawiło się w tych wersjach sofu.

Czy softy 3.11 lub 3.13 posiadają już:

 

A) Możliwość odtarzania mp3 i filmów np w divx, mpeg lub avi przez usb ?

B) Możliwość obsługiwania TWIN tj nagrywania jednego kanału a oglądanie innego ?

C) Możliwość przeglądania internetu poprzez podłączenie złączem Ethernet ?

 

@ maxell25 - aby dekoder widział w czytnikach kartę c+ musisz wgrać alternatywny soft.

@ RR70 - sprzedawca okazał się mało uczciwy i bym go ### do dreamboxa to mu daleko.

 

Na chwilę obecną jedynie JPEG i Tweeter. Jedynie nowy soft może coś zmieni.

Nigdy nic nie wiadomo. Dlatego warto upominać się o to na forum. Kto wie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem że to jest forum i każdy może pisać to co chce ale starajmy się nie pisać głupot a skupmy się na rzeczach ważnych. Nie jestem znawcą TV Sat ale znam się na komputerach (a w dekoderach występują podobne układy) i pewne rzeczy tu wypisywane mnie po prostu śmieszą. Do odtwarzania DivX, mp3, czy też do innych funkcji multimedialnych łącznie z przeglądaniem internetu służą dekodery multimedialne na linuksie za co najmniej dwa razy tyle kaski co nasz opticum. A i one moim zdaniem nie są najlepszym rozwiązaniem do tego typu zadań. Opticum 9600 HD TS który posiadam został stworzony do oglądania i ewentualnie rejestrowania programów telewizyjnych. Na więcej nie pozwala mu choćby brak systemu operacyjnego czy też zbyt mała pamięć która wręcz utrudnia korzystanie z niego w najprostszych sprawach jak np. tworzenie list kanałów. Odbiornik może się również zawiesić a nawet na pewno się zawiesi przy szybkim przeglądaniu list kanałów i przeskakiwaniu z kanału na kanał. Nie powinno się tak dziać, chociaż przy spokojnym użytkowaniu nie powinno być problemów. Jednak w odbiornikach renomowanych firm zachodnich byłoby to nie do pomyślenia. Do tego dochodzi sprawa oprogramowania które na obecną chwilę nie jest za dobre. I nie chodzi mi tu o brak wielu funkcji tylko właśnie przede wszystkim o poprawność działania. Z funkcji które powinny być dodane moim skromnym zdaniem na pierwszym miejscu powinna być funkcja jednoczesnego zapisywania jednego kanału i oglądania innego zgodnie z zapowiedziami producenta. A druga sprawa to sprawa zegara i świecącego kółka. Oprogramowanie 3.11 wprowadzające zegar to istna kaszana. Nie może być tak że po przełączeniu w tryb zegara odbiornik nie przechodzi w stan czuwania tylko się grzeje jak piekarnik. Odbiornik Cyfry który również posiadam w stanie czuwania z włączonym zegarem jest po prostu zimny tak jak zresztą każdy inny. Ten zegar to nie jest jakaś konieczność ale skoro już jednak się go wprowadza to powinno się to robić z głową żeby nie kojarzono marki z tandetą. W ogóle jeżeli chodzi o oprogramowanie oficjalne to od wersji 3.07 (która mimo wspomnianych przeze mnie braków działa nawet nieźle) następne są gorsze. Co do oprogramowania alternatywnego to nie zgodzę się z niektórymi przedmówcami że posiada wiele błędów. Jest ono tworzone na bazie oprogramowania oficjalnego (nie zdziwiłbym się gdyby go tworzyli ci sami ludzie ale to tylko takie moje fantazje) i jeżeli chodzi o samo działanie dekodera to ma te same błędy co oprogramowanie oficjalne. A z funkcji dodatkowych które mnie interesują czytnik uniwersalny działa bardzo dobrze. I nie chodzi tu tylko o odbiór Cyfry, chociaż nie ma z nią żadnych problemów ale także np. programów erotycznych nadawanych w Viaccess. Ja osobiście mam moduł Cyfry i Polsatu a w czytniku karty TNK i pakietu 6 kanałów erotycznych z Dorcel TV właśnie w Viaccess. Wszystko działa bez zarzutu, jedyny mankament to że moduł Cyfry blokuje odtwarzanie kanału Dorcel TV i żeby go ogłądać trzeba wyjąć moduł ze slotu. Ale sama karta Viaccess nie jest blokowana bo inne kanały odbierają normalnie. Przy używaniu do odbioru Cyfry czytnika nie występują żadne problemy. Jeżeli chodzi o inne funkcje oprogramowania alternatywnego to nie będę się wypowiadał bo po pierwsze nie wolno a po drugie się po prostu na tym nie znam i nigdy z tego nie korzystałem. Z rzeczy ważnych mogę dodać że posiadam również dysk opticum rekomendowany przez producenta i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów.

Na koniec chciałbym się odnieść do fergusonów. Miałem poprzednio 9000 PVR . Wiele dostał ode mnie kuksańców. Ale i bardzo na to zasłużył. Bardzo często się zawieszał, podczas oglądania Cyfry częste przerwy z komunikatem że brak karty w czytniku, dysk hałasował ale przede wszystkim przez ten jego czytnik nie przechodziły uprawnienia na kolejne okresy. Dlatego w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem że nie trzeba koniecznie kupować globo. Można kupić każdy inny dekoder ale nigdy nie należy kupować fergusona. Może jet on i lepszy do kombinowania z pirackim oglądaniem TV ale normalnemu użytkownikowi zje tylko nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Podzielę się spostrzeżeniami na temat współpracy opticuma HD ts 9600 z monoblockami.

Mam od wielu lat monoblocka chyba firmy MTI i miałem kilka tunerów . Humaxa CRCI 5500 , fergusona 5018 i fergusona ariva hd combo i nie było żadnych problemów z współpracą z monoblockiem.

Teraz mam opticuma HD ts 9600 i na tym samym monoblocku mam siłę sygnału 90% i jakość 100 % a mimo to szarpie (stopklatki) na kanale ESKA i Animal planet hd.

Zamówiłem konwerter monoblock opticuma Opticum LMP-02F

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1302 i na tym konwerterze w ogóle nie da się oglądać powyższych kanałów. Inne kanały są w porządku.

Podłączyłem u kolegi tuner do anteny z konwerterem singlem firmy Inverto i tuner działa jak należy. Eska i Animal planet HD działają bez zarzutu.

Wygląda na to że tuner opticum HD ts 9600 nie współpracuje z monoblockami jak należy.

Może użytkownicy tych tunerów wypowiedzą się z jakim konwerterem tuner dobrze pracuje.

Nie chcę kupować następnego zbędnego konwertera gorszego od tego który mam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj dysk WD My Passport Essential 320 GB do mojego Opticum'a HD 9600 TS. Niestety tunek go nie rozpoznaje. Sformatowany na FAT32 na jednym volumenie. Wiec wszystko powinno chaziać., Jakieś sugestie ??

 

czy ten dysk posiada ten dziwny soft do automatycznego backupu? jesli tak to mozesz odniesc dysk do sklepu bo nie da rady go odpalic na opticumie

 

 

edit: tak teraz patrze i wyglada dokladnie jak moj z ktorym ja nie mialem zadnych problemow, sprawdz go jakims softem do robienia partycji czy nie ma on jakies ukrytej z softem producenta bo wtedy nie pojdzie

ja to nawet podlaczylem mojego od razu ze sklepu do tunera, jeszcze jako ntfs i sformatowalem go pod tunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak z innej beczki, czy Opticum HD X550 lub 9600 współpracuje ze SmartWi? Korzysta ktoś z szanownego koleżeństwa? muszę kupić splitter i nie wiem jaki :/

Na 100% działa z SmartCard Splitter: Small II i Big II

Przy karcie łamanej nie można do końca zamknąć klapki (brakuje jakieś 1,5 mm) lekko odstaje.

 

właśnie Panowie lub Panie:) dostałem odpowiedź :jupi:

"

Witam,

 

HD X550, HD X560, HD 9600 współpracują ze spliterami SmartWi.

 

Pozdrawiam,

Wsparcie Techniczne

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Temat # 1.

 

Przetestowałem dla Was jak zwykle nową wersję softu 3.11 ALT następcy softu 3.09 ALT.

Poniżej moje spostrzeżenia, którym zdążyłem się przyjrzeć na chwilę obecną:

 

= Wymieniono tapetę z softu 3.09 ALT ponownie na oryginalną tj bez napisów i loginów producenta.

= Poszerzono skalę przezroczystości Menu OSD do 100 i zlikwidowano błąd z 0% gdzie wszystko znikało.

= Zachowano przy tym wszystkie zalety poprzedniego softu 3.09 ALT tj.

 

- Zero zawieszek nawet przy ręcznym edytowaniu kanałów.

- Dekoder nie wiesza się na słynnych 18% skanowania Astry.

 

Temat # 2.

 

= Dekoder nie ma możliwości odtwarzania mp3, filmów np w divx, mpeg lub avi przez usb i raczej mieć nie będzie.

= Nie zauważyłem jeszcze obsługi TWIN ale kto tam wie - podobno jest w planach. Trzeba być cierpliwym.

 

Temat # 3.

 

Zauważyłem, że ściągnięta szybkim wyszukiwaniem przez satelitę lista Cyfry+

może nam nieco namieszać w dekoderze.

 

Po pierwsze wymienia listę: WSZYSTKIE TV na taką jak w dekoderach Cyfry+.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest dogranie listy Cyfry+ do ulubionych.

 

Potem następują kłopoty ze skanowaniem. Kanały poskanowało i nie chciało zapisać - zawiechy dekodera.

Nie miałem ich nigdy wcześniej na sofcie alternatywnym. Na szczęście dokonałem wcześniej

archiwizacji listy - wgrałem i potem ze skanowaniem było już wszystko w porządku.

 

Dlatego testując - ostrzegam przed takimi niespodziankami.

 

Podsumowując:

 

W dalszym ciągu soft alt jest stabilniejszy niż org.

Chociaż każdy wie, że powinno być odwrotnie.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Pozdrawiam użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie Panowie lub Panie:) dostałem odpowiedź :jupi:

"

Witam,

 

HD X550, HD X560, HD 9600 współpracują ze spliterami SmartWi.

 

Pozdrawiam,

Wsparcie Techniczne

"

 

@fafula

Serdeczne dzięki za tak dobrą wiadomość :brawo::brawo::brawo:

Do tego jeszcze info + link do softu (edycja list pod 9600) od @bigcyc123 :jupi:

 

Nic tylko skakać z radości i w podskokach śmigać do shop-a po Opticum-a :]

No w końcu zaczyna się coś dziać....

Oby tak dalej :mrgreen:

 

Jeszcze odrobina cierpliwości, bycia w temacie - Ariva vs HD9600 i wszystko się wyjaśni.

Jak dla mnie póki co wygrywają Globo-uski :wink:

 

 

Wielkie pozdro for All.

 

ps. @brando - Tobie również bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie dot. wagi nagrywanych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem od niedawna uzytkownikiem opticum x550. Mam wgrany soft do odbioru cyfry+ 3.07. A teraz ciekawostka: codziennie (!) o godzinie 0.00 tuner sam się wyłącza (np. w trakcie oglądania jakiegoś praogramu tv) i przez minutę do godz. 0.01 nie można go załaczyć. Poźniej wszystko jest już ok. I następna rzecz. Rano kiedy wstaję tuner zawsze jest załączony i to na kanale 0001, niezależnie od tego na jakim go wyłączę. Połączenie przez kabel hdmi z tv samsung ue b7000. Na poprzednim sofcie 3.02 działo się dokładnie to samo. Ponadto w głośnikach tv w trakcie zmiany kanałów słychać trzeszczenie. Wymieniłem kabel hdmi i nadal dzieje się to samo. Z innymi kablami (komponent, euro) nie ma takiego problemu (tzn. trzeszczenia). Wczoraj podłaczyłem tuner przez złącze komponentowe ale również się wyłączył. Przejrzałem instrukcje ale nie znalazłem informacji o jakimś czasowym wyłączaniu sprzętu. Nie ma również włączonych żadnych timerów czy coś w tym stylu. Ktoś może ma jakiś pomysł czy mam od razu uderzyć do serwisu?

Pozdrawiam

 

Odnośnie powyższego otrzymałem informacje, że nie tylko ja miałem takie problemy z x550. Ja rozwiązałem go wgrywając soft pod cyfrę +, a następnie przywracając ustawienia fabryczne. Później wystarczy tylko jeszcze raz włączyć szybkie wyszukiwanie i wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...