Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że ściągnięta szybkim wyszukiwaniem przez satelitę lista Cyfry+

może nam nieco namieszać w dekoderze.

 

Po pierwsze wymienia listę: WSZYSTKIE TV na taką jak w dekoderach Cyfry+.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest dogranie listy Cyfry+ do ulubionych.

 

Potem następują kłopoty ze skanowaniem. Kanały poskanowało i nie chciało zapisać - zawiechy dekodera.

Jak można dograć listę Cyfry do ulubionych ?? Ściągnięcie przez satelitę jest najprostszą metodą i chętnie z niej skorzystałem, skoro mam tylko kartę Cyfry. Przejrzałem po łebkach inne kanały, które wyszukał dekoder i jakoś nie zauważyłem ciekawszych niż te które są w liście Cyfry. No może ESKA TV rzuciła mi się na uszy ;)

Wiem, że to wszystko jest jakoś do zrobienia ale boję się znów coś poprzestawiać i wysłuchiwać narzekań na mieszanie w kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam TS 9600 i następujący mankament.

Gdy mam tylko karty w czytniku ( cyfra i viaccess ) i nie mam włożonego żadnego modułu w slocie to wszystko jest ok.

Gdy włożę jakikolwiek moduł do slotu a w czytniku mam kartę Cyfry+ to przestają działać kanały HD z cyfry.

Przy różnych modułach i różnych softach jest tak samo.

Pytanie.

Czy taki problem występuje tylko u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brando

 

Z tego co czytam na wielu forach, moduły dostępu warunkowego często blokują dostęp do kanałów HD - dla kart kodowych zainstalowanych w innych slotach - modułach :evil:

Ma to miejsce również na innych dekoderach :/

Wydaje mi się, że problem leży po stronie FW modułów i jego brakiem kompatybilności z nowym standardem HD...

 

 

Pozdro

ps. niech posiadacze modułów HD np. Aston HD, wypowiedzą się jak u nich ta sprawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dwa pytania odnośnie modelu x550.

1)W trybie stand-by światełko cały czas bardzo jasno świeci.. Czy da się to jakoś wyłączyć.

2)Do TV podłączony jest przez eurozłącze, i cały czas wysyła tak jakby do niego sygnał, przez co po wyłączeniu dekodera TV nie wraca do poprzednio oglądane kanału.. Co można zrobić z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc może pod ten się podepnę. Mam X550 i następujący problem. Gdy podłącze tuner i włożę kartę cyfry + to wszystkie niekodowane kanały mi spokojne odbierają (S:80%, Q: 40-50% ), ale w kodowanych kanałach "S" skacze pomiędzy 80% a 40% a Q: 0%. Nie wiem czy jest to problem dekodera czy może złe ustawienie anteny. Bo dla przykłady gdy podłącze starego fergusona to wszystkie kanały odbierają bez problemu zarówno niekodowane jak i kodowane. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie są softy :

Software 3.12 full Opticum TS9600_ TS20

i

Software 3.13 full Opticum TS9600_ TS20

 

Co te softy wnoszą i czy one pasują do Opticum HD TS9600 ??

Próbowałem wgrać ten 3.13 i tuner nawet nie zareagował. Potem próbowałem ten 3.12 i tuner chciał zainstalować ale się wystraszyłem.

Co myślicie na ten temat ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie są softy :

Software 3.12 full Opticum TS9600_ TS20

i

Software 3.13 full Opticum TS9600_ TS20

 

Co te softy wnoszą i czy one pasują do Opticum HD TS9600 ??

Próbowałem wgrać ten 3.13 i tuner nawet nie zareagował. Potem próbowałem ten 3.12 i tuner chciał zainstalować ale się wystraszyłem.

Co myślicie na ten temat ??

Pozdrawiam

(Przełknąć ślinę), i trochę więcej wiary? Mam wgrany 3.12 u mnie jest stabilny wyraźnych zmian nie ma, takich na jakich by mi zależało.

a co do 3.13 nie wgrywałem. Sądzę że to podobny klon nic nie wnoszący konkretnego?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje informacji na temat współpracy dysków zewnętrznych 2'5 cala pod usb, nie chodzi mi tu o dyski 2'5 włożone do chińskich obudów za 35 złociszy, ale o te oryginalne jak seagate free agent czy wd my passport essential. Chodzi o to żeby dysk się wyłączał po zakończeniu pracy tunera oraz był zasilany tylko poprzez usb.Oczywiście musi być wykrywany przez tuner. Pozdrawiam.

 

Transcend storejet współpracuje, ale musi być dodatkowo zasilany co skutkuje tym, że się nie wyłącza po zakończeniu pracy tuner'a.

WD my passport essential z serii wd BAAA z oprogramowaniem smart ware - opticum go nie rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje informacji na temat współpracy dysków zewnętrznych 2'5 cala pod usb, nie chodzi mi tu o dyski 2'5 włożone do chińskich obudów za 35 złociszy, ale o te oryginalne jak seagate free agent czy wd my passport essential. Chodzi o to żeby dysk się wyłączał po zakończeniu pracy tunera oraz był zasilany tylko poprzez usb.Oczywiście musi być wykrywany przez tuner. Pozdrawiam.

 

jest na to osobny temat ktory zdaje sie sam zalozyles, napisalem ci pw ktory konkretnie model WD mam i ktory dziala jak nalezy

 

Transcend storejet współpracuje, ale musi być dodatkowo zasilany co skutkuje tym, że się nie wyłącza po zakończeniu pracy tuner'a

 

to ze dysk ma swoje osobne zasilanie nie oznacza ze nie bedzie usypiany gdy nie jest uzywany. np freeagent ktorego uzywam pod laptopem wygasza sie gdy sie z niego nie korzysta

druga sprawa jest natomiast taka ze z opticumem 9600hd nie wspolpracuje jak nalezy, tzn jest rozpoznawany przez tuner ale po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu tunera juz nie, trzeba wtedy wypiac/wpiac dysk do zasilania aby zostal ponownie wykryty co jest zbyt u[beep]liwe zeby uzywac go na codzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy z alternatywnego softu 3.12 z loaderem 4.03 można wrócić do softu 3.09 lub 3.07? (podobno są z tym problemy),

- jak działa przycisk "PAUSE/PLAY" w sofcie 3.12 podczas odtwarzania nagranej audycji?, w sofcie 3.09 audycja nie była zatrzymywana tylko następował powrót na początek - nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup taniego tunera HD do Cyfry+ zależy mi na jakości obrazu i stabilności oraz dobrej współpracy z cyfrą najlepiej bez modułów, nie zależy mi na funkcjach nagrywania. Poczytałem wątki i wiem jeszcze mniej :( . Zastanawiałem się nad opticum X550 i Arivą 200 ewentualnie 100 ale 200 chyba bardziej przyszłościowa ze względu na gniazdo CI . Może koledzy mi zaproponują coś innego albo pomogą podjąć decyzję co wybrać z tego. Powiem szczerze że się skłaniałem do Arivy ale opinie są skrajnie podzielone od zachwytu do takich że to badziewie znowu X550 z fabrycznym softem nie łyka cyfry a zmiana softu powoduje utratę gwarancji. Jak jest z różnicą obrazu między tymi tunerami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy obraz mają fergusony.

Podejrzewam że to wynika z tego że fergusowy posiadają skalowanie obrazu pal do 720 i 1080i a opticumy nie mają tej funkcji.

Miałem okazję porównać opticuma TS9600 i fergusona Hd Ariva combo na tym samym telewizorze Full HD.

Fergusony mają lepszy obraz i na kanałach SD jak i HD. A poza tym mają wielofunkcyjny pilot który obsługuje również dowolny telewizor. Opticum uruchuchamia się dość długo , nie liczyłem ale około kilkadziesiąt sekund a Ferguson combo "o dziwo !!!" momentalnie w ułamku sekundy.

Inne parametry porównywalne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 3.12 alt - po szybkim "wyszukiwaniu kanałów satelitarnych" - operator "Cyfra+" - zostają skasowane wszystkie zakładki programów ulubionych. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera programy TV naziemnej wskakują na pierwsze pozycje listy "Wszystkie TV" (przed restartem są na samym końcu) a kanały dodane ponownie do "Ulubionych" są ułożone jeden za drugim tz. np. 15 TVS, 16 TVN Warszawa, 17 CANAL+ (przed restartem tunera jest 15 TVS, 16 TVN Warszawa, 20 CANAL+).

Lista w programie SetEditVenton wygląda całkiem inaczej niż w rzeczywistości. (znajduje się na niej mniej programów niż jest w tunerze ).

U Was jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Planuje zakup taniego tunera HD do Cyfry+ zależy mi na jakości obrazu i stabilności oraz dobrej współpracy z cyfrą najlepiej bez modułów, nie zależy mi na funkcjach nagrywania. "

 

Obraz na opticumach lepszy niż na tańszych Arivach, a soft niestety jeśli chcesz oglądać cyfrę trzeba :censored: zmieniać.

Zdecydowanie lepszy obraz mają fergusony.

Podejrzewam że to wynika z tego że fergusowy posiadają skalowanie obrazu pal do 720 i 1080i a opticumy nie mają tej funkcji.

Miałem okazję porównać opticuma TS9600 i fergusona Hd Ariva combo na tym samym telewizorze Full HD.

Fergusony mają lepszy obraz i na kanałach SD jak i HD. A poza tym mają wielofunkcyjny pilot który obsługuje również dowolny telewizor. Opticum uruchuchamia się dość długo , nie liczyłem ale około kilkadziesiąt sekund a Ferguson combo "o dziwo !!!" momentalnie w ułamku sekundy.

Inne parametry porównywalne

Pozdrawiam

 

Witaj !!!

Masz rację tylko zapomniałeś o różnicy w cenie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacor4

W tym rzecz że różnica w cenie jest prawie żadna.

Nowy ferguson Ariwa HD200 kosztuje ok 480 zł

a Ferguson HD Combo kosztuje na Allegro używany kilkumiesięczny z gwarancją ( 2 lata od daty sprzedaży ) od 500 do 550 zł.

Więc za dodatkowe 500 zł jest dodatkowy slot na moduł Ci i tuner Combo ( dodatkowa obsługa naziemnej telewizji cyfrowej) .

Ale to kwestia oczekiwań i wyborów jak to w życiu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...