Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KOlego T.L. Boratini gdyby korzystać tylko z softu oryginalnego to ten tuner jest warty około 350 zł.

Przecież napisałem, że mają dużo błędów, więc soft alternatywny raczej zaniża wartość tego tunera niż podwyższa.

Co mi to za radość, że mogę kartę Cyfry+ trzymać w czytniku kart, ale żeby pooglądać kanały HD to muszę wyjąć kartę CP z modułu.

 

Nie ma tragedii, jeśli weźmiemy pod uwagę postęp w wypuszczaniu nowych wersji softu. Od pierwszej wersji alternatywnej 3.02 obsługującej Cyfrę+, gdzie nawet obraz z dźwiękiem się nie zrywał do 3.07, gdzie działa to już w miarę nieźle minęło raczej niewiele czasu. A już w tym miesiącu zapowiadana jest następna. Druga kwestia jeśli weźmiemy pod uwagę ceny tunerów HD, to w podobnym przedziale mamy Fergusona Arivę i właśnie Opticuma 9600HD. Następny poziom to np. IPBox 91HD, ale to już ok 950PLNów.

Poza tym każdy ma wolny wybór (zarówno w sprawie tunera jak i softu).

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawiesił mi się znowu tzn.boot-load i koniec,żadne sposoby na reset nie działają.Raz już był w serwisie.Soft pod c+.Może ktoś ma sposób żeby go odblokować?

 

Witam wszystkich.

Jestem, a raczej byłem przez kilka dni posiadaczem TS 9600 - niestety - jak część z tunerów także zawiesił się. Producent poprosił o odesłanie do serwisu - czekam na odbiór.

Zawieszenie - ja prawdopodobnie większość podobnych - miało miejsce po edycji kanałów. Po kilku "normalnych" zawieszeniach użyłem funkcji powrotu do ustawień fabrycznych, co uśpiło tuner na zawsze.

Co do opinii i ocen, które przewijają się na forum chciałbym dołożyć swoją opinię o Opticum 9600:

Jak za tą cenę tuner spełnia moje oczekiwania - tym niemniej wielu zmian zmian wymaga oprogramowanie. Temat przełączania TV/Radio, który był poruszany powyżej został już poprawiony w sofcie 3.07, ale np funkcja subtitle niestety nadal nie działa.

Mam wrażenie, że oprogramowanie do tunera było robione trochę na szybko - aby zdążyć sprzedać maksymalną ilość tunerów przed świętami.

Pozdrawiam - innymi spostrzeżeniami podzielę się po odbiorze sprzętu z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi syn udoskonalił tuner....

Ściągnął soft 3.07 ze strony producenta, zrzucił do tunera i teraz po włożeniu karty Cyfry + do czytnika pojawia mi się jedynie informacja BŁĘDNA KARTA. Czy mogę kogoś prosić o wskazówkę co w tej sytuacji mogę zrobić aby móc powórcić do normalnego ogladania Cyfry+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Raz jeszcze ponowię pytanie:

 

Czy skanująć satelitę, lista główna układa sie wg kolejności częstotliwości z pamięci zapamiętanych transponderów tunera? na przykładzie Astry 19: od 10744 H do 12728 V i czy po kolejnym skanowaniu edytor pozwala w miarę szybko poukładać nowe kanały po czestotliwościach na liście głównej. Zauważyłem, że sortowania wg czestotliwości nie ma. Tak samo nie wiem czy lista częstoliwości Eurobirda i Astry2 widnieje pod jednym satelitą.

 

Czy monża załadować gotową liste transponderów z danego satelity? ( wiem ze na King Of Sat, można sciagnąć w rozszerzeniu .ini - chyba że pod inne tunery pasuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi syn udoskonalił tuner....

Ściągnął soft 3.07 ze strony producenta, zrzucił do tunera i teraz po włożeniu karty Cyfry + do czytnika pojawia mi się jedynie informacja BŁĘDNA KARTA. Czy mogę kogoś prosić o wskazówkę co w tej sytuacji mogę zrobić aby móc powórcić do normalnego ogladania Cyfry+ ?

.

 

Jak kolega pisał zmień na 3,07 alternatywny moge Ci podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku

 

Czytam ten temat o tunerach Opticum i raz mi się robi gorąco a raz zimno. Nawet zarejestrowałem się na forum!!! Dlaczego?

Otóż jestem od niedawna abonentem Cyfry + z opcją Multiroom i chciałbym sobie zmienić jeden tuner (taki za 1 grosz w promocji) na fajniejszy do zestawu kina domowego - powiedzmy Opticum TS 9600. No i raz czytam tutaj, że omawiany sprzęt się nadaje do C+ a za chwilę, że nie za bardzo. Nie wiem co o tym myśleć. Na razie mam zwykłe karty od Cyfry ale za chwilkę wymienią mi je na specjalne moduły Multiroom. Czy to pójdzie na takim czy innym sofcie wgranym do Opticuma czy nie pójdzie. W lokalnym punkcie Cyfry oczywiście pokazali mi palcem to co mają w ofercie i nic innego nie polecą.

 

Wiem, że wszystko już tu zostało napisane ale na Boga po przeczytaniu 14 stron mam mętlik w głowie. Nie chcę za dużo kombinować, chcę po prostu mieć Cyfrę w urządzeniu posiadającym złącza HDMI, Coaxial/Optical, a także umozliwiajacym podłączenie dysków do nagrywania. A jeżeli nie Opticum TS 9600 to co?! Nie mam zamiaru kosztować się więcej niż te 700 złotych z hakiem, poradźcie coś, pliz :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

ps. nigdy do tej pory nie miałem satelity, od zawsze była to kablówka pewnej firmy z siedzibą w Gdyni, więc lekko zielony jestem w temacie dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam taki dylemat.Albo Globo albo Ferguson.Poczytaj wątek o Fergusonie Ariva.Właśnie wyszedł najnowszy soft.Krajowa firma bardziej dba o swojego klienta.Co z tego że Globo ma dobry serwis skoro jest kiepsko z nowym oprogramowaniem poprawiającym błędy oraz na polski rynek.Na [beep]e mi alternatywne oprogramowanie.Sprzedając tuner w Polsce wiadomo jakie systemy ma obsługiwać.Przecierz nikt nie będzie brał tunera HD pod TNK.Dlatego dziwi mnie brak systemu kodowania dla Cyfry +.Ktoś napisze to kup moduł.Tylko po co mam wchodzić w kolejne koszta. :twisted:

Ja poczekam jeszcze z miesiąc jak będzie to wyglądać i dokonam zakupu.Jak na razie prowadzi Ferguson.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bylby ktos tak uprzejmy i podal mi parametry cinemax2 ale odczytane z programu SatEditVenton bo za [beep]e nie chce swiecic, parametry podalem jak na FlySat tylko brakuje mi jeszcze TSID i PCR, pozdro

 

dane na chwile obecna to:

freq: 12188, pol:Vertical, 27500, FEC:auto (probowalem tez 3/4)

Chanel ID: 7370

VideoPid: 548, AudioPid:549

PCR Pid mam 548 ale tego nie jestem pewien

oraz ten TSID mam 1 ale to tez chyba zle a nigdzie tych parametrow nie podaja

 

z gory dzieki

 

 

ps. moze ktos moglby mi podeslac gotowa liste pod c+, cp no i tnk, gdzie dziala to co ma dzialac, jakby co prosze o pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku

 

Czytam ten temat o tunerach Opticum i raz mi się robi gorąco a raz zimno. Nawet zarejestrowałem się na forum!!! Dlaczego?

Otóż jestem od niedawna abonentem Cyfry + z opcją Multiroom i chciałbym sobie zmienić jeden tuner (taki za 1 grosz w promocji) na fajniejszy do zestawu kina domowego - powiedzmy Opticum TS 9600. No i raz czytam tutaj, że omawiany sprzęt się nadaje do C+ a za chwilę, że nie za bardzo. Nie wiem co o tym myśleć. Na razie mam zwykłe karty od Cyfry ale za chwilkę wymienią mi je na specjalne moduły Multiroom. Czy to pójdzie na takim czy innym sofcie wgranym do Opticuma czy nie pójdzie. W lokalnym punkcie Cyfry oczywiście pokazali mi palcem to co mają w ofercie i nic innego nie polecą.

 

Wiem, że wszystko już tu zostało napisane ale na Boga po przeczytaniu 14 stron mam mętlik w głowie. Nie chcę za dużo kombinować, chcę po prostu mieć Cyfrę w urządzeniu posiadającym złącza HDMI, Coaxial/Optical, a także umozliwiajacym podłączenie dysków do nagrywania. A jeżeli nie Opticum TS 9600 to co?! Nie mam zamiaru kosztować się więcej niż te 700 złotych z hakiem, poradźcie coś, pliz :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

ps. nigdy do tej pory nie miałem satelity, od zawsze była to kablówka pewnej firmy z siedzibą w Gdyni, więc lekko zielony jestem w temacie dekoderów.

 

Miałem podobny dylemat. W tych pieniądzach praktycznie opcje są dwie Opticum HD 9600 lub 9500 (jeszcze końcówki są osiągalne) lub Ferguson Ariva, ewentualnie "firmowe" Philipsy HD od Cyfry na Allegro. Może nie słusznie, ale po opiniach przeczytanych na http://www.ceneo.pl/;0152514975-10.htm5, http://www.ceneo.pl/;0153070452-10.htm (mam na myśli awaryjność) Arivy się przestraszyłem (bez urazy, ale uważam, że oceny na tym forum, gdzie wypowiadają się użytkownicy konkretnego sprzętu, będą nieco zawyżone - bo kto się przyzna, że dokonał nieudanego zakupu :P). Z opinii jakie znalazłem w Internecie wynikało, że Philipsy od Cyfry+ mają raczej słaby obraz i dysk pracuje dość głośno. Poza tym tuner ten jest przeznaczony do 1 celu - odbioru Cyfry+ i nic więcej, nawet własnych list programów nie można układać, nie mówiąc o jakimś cardserverze. Dlatego mój wybór padł na Opticuma. U mnie 9600 działa na prostym kablowym splitterze na PICu za ok 140zł, (oczywiście po zmianie softu - banalna sprawa) dlatego myślę, że przy opcji multiroom też będzie działał.

Wybór należy do Ciebie....

 

pozdrawiam

 

ps. Osobiście polecałbym inwestycję w splitter - 1 wydatek i co miesiąc odpada dodatkowa opłata za multiroom i nie trzeba biegać z kartą co kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w odpowiedzi dostałem dwie opinie. Darbo dał mi do myślenia w jednym, a Bodzio w drugim i każdy ma swoją słuszną rację. Zaczyna się robić ciekawie :jupi: Co do splitera to chyba już za późno, bo umowa nabrała mocy i jestem zdany na moduły Multiroom, które są trochę innym wynalazkiem niż tradycyjna karta patrz: Jak działa Cyfra Multiroom

Jak już mówiłem nie interesowałem się nigdy spliterami i tak sobie gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do Kolegów, którzy już używają 9600-ki.

1) Czy istnieje możliwość zaprogramowania timera bez podłączonego zewnętrznego HDD lub Pendriva? Rzecz w tym, że mam już rekorder który będzie mi nagrywać programy przez złącze Euro. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo nie chciałbym inwestować dodatkowych złotówek w dysk HDD

2) Czy to prawda, że nagrywać można programy tylko wtedy gdy są one dostępne w EPG? A co w przypadku gdy kanał nie nadaje EPG? Nie da się zaprogramować ręcznie timera aby tuner się załączył i wyłączył o zadanym czasie?

 

Łamie się pomiędzy dwoma tunerami - będzie to albo Ferguson Ariva 200 albo Opticum 9600. Szukam ich słabych stron, a tak się składa, że opcja solidnego timera jest dla mnie kluczowa.

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Panowie i Panie nabyłem HD 9600 do tej pory udało mi się zmienić soft (na tym polu osiągnąłem pełen sukces) oraz zabić tuner ładując listę wyedytowaną programem SetEditVenton. Po wgraniu listy z pena tuner zrestartował się i utknął na komunikacie LOAD. W związku z tym mam pytanie czy istnieje jakiś sposób do przywrócenia tunka do ustawień fabrycznych w jakiś domowy sposób?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ patrykers - O stary nie strasz nawet! Współczuje.

 

Co ciekawe mi poszła lista .cha edytowana w edytorze o nazwie Set Edit Venton.

Nie było najmniejszych problemów. Ale jakby mnie spotkało to co Ciebie

to chyba bym się pochlastał.

 

Ja na szczęście nie wgrywałem softu. Może dlatego.

Inna sprawa. Może podpowiedź dla wszystkich.

 

Jak edytujecie zarówno w edytorze do 7300 jak i do 9600 w Set Edit Venton.

To przy zapisywaniu listy kanałów dajcie na EXPORT i podmieniacie plik,

który edytujecie. Poprzez:

 

EXPORT i zapisujcie listę jako DEFLAUT coś tam.

EXPORT i zapisujcie listę jako to 2 USER coś tam.

 

Jeżeli dacie SAVE to wam nie zapisze wam list i tego co wcześniej żeście edytowali.

Tak już ja mówię bo testowałem już to na 7300 i nic nie zapisało co edytowałem.

 

Tylko EXPORT pomaga. Ja też mam problem. Właśnie przed chwilą wgrałem soft

chyba wsteczny do 7300. Ale miałem Loader 1.1.1 i soft 1.0.77 i nie wiedziałem

jak poradzić sobie ze zmianą softu. Chyba trzeba było dać 1.0.77 i podmienić

soft i loader wybierając - aktualizacja: wszystko a ja dałem 1.0.75 jakiś z neta

ściągnięty bo kolega na forum wcześniej coś o tym wspomniał to tak pobrałem.

Mówię nie wgram nowego bo potem nie wrócę wstecz jakby coś było nie tak.

Więc wgrałem stary soft mając nowszy i wyszło mi to jak wyszło.

 

Ciekawe. Może jakbym wybrał przy wgrywaniu starego softu - zaznaczając: wszystko.

To by mi wgrało i bootloader i soft. Tylko pytanie. Na stronie globo.com.pl nowy

bootloader w wersji 1.1.2 zaczyna się od softu 1.0.77 - tak jak wcześniej zauważył

u mnie listi jakim cudem miałem 1.0.77 i bootloader 1.1.1 ? Coś było nie tak!

 

Ale taki dekoder dostałem do rąk w dniu zakupu. Z takim właśnie softem.

Teraz pytanie jak mam to odkręcić. Może da radę jeszcze jakoś to naprawić ?

 

Czekam aż ktoś kto się na tym zna i ma wiedzę na ten temat mi pomoże.

Mój tuner Opticum 7300V CI2CX PLUS VFD narazie jest wyłączony.

 

 

:( Czekam na ratunek. Może jutro ktoś przyfrunie mnie uratować. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w odpowiedzi dostałem dwie opinie. Darbo dał mi do myślenia w jednym, a Bodzio w drugim i każdy ma swoją słuszną rację. Zaczyna się robić ciekawie :jupi: Co do splitera to chyba już za późno, bo umowa nabrała mocy i jestem zdany na moduły Multiroom, które są trochę innym wynalazkiem niż tradycyjna karta patrz: Jak działa Cyfra Multiroom

Jak już mówiłem nie interesowałem się nigdy spliterami i tak sobie gdybam.

 

Witaj :D:D:D

Osobiście proponował bym Ci to rozwiązanie o którym napisał Bodzio17. Ja to z powodzeniem używam do trzech różnych tunków.

A co do rezygancji z multiroomów wydaje mi sie, że można to z Cyfrą odkręcić. Trzeba spróbować.

Widziałem artykuł przeraziłem sie tym sterczącym modułem z tunera.

Słyszałem też opinie o dużych zakłóceniach w trakcie transmisji przez multiroomy..

 

Pozdrawiam :smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lista zrobiona pod SetEditVenton działa bez problemu - normalnie zapisana (*.cha), bez żadnych exportów. Co ciekawe najpierw próbowałem wczytać do programu listę pobraną ze strony Globo i ta otworzyć się nie chciała. Ale "wyciągnięta" bezpośrednio z tunera zadziałała bez problemu.

Może stąd problemy @Patrykersa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie, Panowie i Panie nabyłem HD 9600 do tej pory udało mi się zmienić soft (na tym polu osiągnąłem pełen sukces) oraz zabić tuner ładując listę wyedytowaną programem SetEditVenton. Po wgraniu listy z pena tuner zrestartował się i utknął na komunikacie LOAD. W związku z tym mam pytanie czy istnieje jakiś sposób do przywrócenia tunka do ustawień fabrycznych w jakiś domowy sposób?

Pozdrawiam.

]

 

Jest problem, bo nie ma (chyba, że czegoś nie wiem) programu do wgrywania softu przez RS232 (przynajmniej w moim DM500 ta metoda zawsze działała). Ja bym próbował telefonu bezpośrednio do serwisu Globo - są nastawieni raczej pozytywnie...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tak jak napisał Bodzio17

 

Najpewniej będzie robić to punkt po punkcie:

 

001 # Podłączamy pendraka do dekodera.

002 # Kopiujemy zawartość na pendraka. Obojętnie: Lista lub Soft+Lista ale najpewniej sama lista.

003 # Otwieramy DEFLAUT LIST w Set Edit Venton.

004 # Edytujemy jak mamy tylko ochotę.

005 # Export jako DEFLAUT LIST - podmieniamy nasz plik na PENDRIVE USB. Odpowiednie rozszerzenie pliku.

006 # Export jako USER LIST - podmieniamy nasz plik na PENDRIVE USB. Odpowiednie rozszerzenie pliku.

007 # Otwieramy nasz plik ponownie w Set Edit Venton upewniając się, że zmiany zostały zapisane.

008 # Zamykamy program bez zapisywania.

009 # Podłączamy PENDRIVE USB pod dekoder.

010 # Wgrywany naszą listę.

 

Dlaczego ważne jest by edytować listę lub soft+listę skopiowaną z dekodera ?

Bo jeżeli mamy soft+listę i wybierzemy wszystko może okazać się, że na

dekoderze mieliśmy inny rodzaj softu i coś nam wywali.

 

Dlatego by ustrzec się wszelkich napraw lepiej jest wyedytować to co już mamy,

niż wgrać coś czego nie jesteśmy pewni. Zupełnie w ciemno.

 

Tak chyba zawsze bezpieczniej. To mówiłem ja.. mądry po szkodzie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy to prawda, że nagrywać można programy tylko wtedy gdy są one dostępne w EPG? A co w przypadku gdy kanał nie nadaje EPG? Nie da się zaprogramować ręcznie timera aby tuner się załączył i wyłączył o zadanym czasie?

Ja mam 9600ts . U mnie można recznie wprowadzić pozycję do timera tyle tylko że nagrywanie nie startuje. Z poziomu epg nagrywanie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy to prawda, że nagrywać można programy tylko wtedy gdy są one dostępne w EPG? A co w przypadku gdy kanał nie nadaje EPG? Nie da się zaprogramować ręcznie timera aby tuner się załączył i wyłączył o zadanym czasie?

Ja mam 9600ts . U mnie można recznie wprowadzić pozycję do timera tyle tylko że nagrywanie nie startuje. Z poziomu epg nagrywanie bezproblemowe.

 

Dziękuję za odpowiedź!

Czyli jest to ewidentny babol w sofcie?

 

Powiedz mi proszę jeszcze jak działa tuner DVB-T? Czy dobrze odbiera Ci multiplex nadawany naziemnie?

Mam chętkę na ten tuner właśnie ze względu na zintegrowany DVB-T tylko obawiam się, że może on nie podołać kombinacjom jakie wyrabia Emitel podczas emisji testowej oraz że timer nie zadziała gdy nie jest wpięty HDD lub pendrive do portu USB.

 

Marzeniem by było gdyby ten tuner potrafił odbierać np. z DVB-T i przekierować sygnał na Euro lub HDMI, a w tym czasie odbierać coś z DVB-S i przekierować sygnał na dowolne inne złącze.

 

Pzdr

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam 9600 hd ts i dwa tunery na linuxie (dm500 i dbox2) i pc z kartami c*fry i p*satu, które dzielę między urządzeniami korzystając z newcs+mgcamd lub [beep] (bez mcasa). Próbuję podłączyć się do nich korzystając z 9600 na sofcie 3.07 po protokole [beep] i [beep], ale bez rezultatu. Czy ktoś próbował takiej kombinacji i mógłby pomóc zdiagnozować przyczynę? loginy, hasła, adresy ip, porty, des key wszystko działa na dbox2 czy dm, ale te same wpisane do 9600 nie dają rezultatu.

 

pozdr,

D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pare uwag do softu alternatywnego, chodzi o sharing

Do kogo mam napisać moje uwagi/prośby ?

 

sprobuj do mnie moze pomoge

 

co do list i edycji w Ventonie to nie ma najmniejszego problemu, ja nic nie eksportuje tylko zwyczajnie daje zapisz co jakis czas. pliki nazywam sobie jak mi sie podoba.

teoria odnosnie wersji softu tez raczej bledna gdyz dostalem liste od @bodzio17 a on nie ma alternatywnego softu jak ja i lista odpalila sie bez problemu, jedynie co to musialem wejsc

w multimedia i wbic 8888 zeby odslonic dodatkowe menu z serwerami ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...