Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem od niedawna uzytkownikiem opticum x550. Mam wgrany soft do odbioru cyfry+ 3.07. A teraz ciekawostka: codziennie (!) o godzinie 0.00 tuner sam się wyłącza (np. w trakcie oglądania jakiegoś praogramu tv) i przez minutę do godz. 0.01 nie można go załaczyć. Poźniej wszystko jest już ok. I następna rzecz. Rano kiedy wstaję tuner zawsze jest załączony i to na kanale 0001, niezależnie od tego na jakim go wyłączę. Połączenie przez kabel hdmi z tv samsung ue b7000. Na poprzednim sofcie 3.02 działo się dokładnie to samo. Ponadto w głośnikach tv w trakcie zmiany kanałów słychać trzeszczenie. Wymieniłem kabel hdmi i nadal dzieje się to samo. Z innymi kablami (komponent, euro) nie ma takiego problemu (tzn. trzeszczenia). Wczoraj podłaczyłem tuner przez złącze komponentowe ale również się wyłączył. Przejrzałem instrukcje ale nie znalazłem informacji o jakimś czasowym wyłączaniu sprzętu. Nie ma również włączonych żadnych timerów czy coś w tym stylu. Ktoś może ma jakiś pomysł czy mam od razu uderzyć do serwisu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto pytania:

 

1. W ilu kolorach podświetlania występuje 9600. Dlaczego nie są ujednolicone w nazwach ?

2. Oglądałem 5 systemowy Diablo Cam 2. Czy moduł poprawnie współpracuje z 9600 ?

3. Diablo Cam 2 ma w sobie m.in. Nagra, Viaccess - czy pójdzie na nim karta CP i XXX ?

 

@ fafula - najlepiej wyślij zapytanie do samego sklepu. Powinni udzielić Ci informacji.

@ Santon - pisz po Polsku. Nie zrozumiałem kompletnie nic z Twojej wypowiedzi.

@ Dr Dres - są różne kolory. Zależy na jaki trafisz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto pytania:

 

@ fafula - najlepiej wyślij zapytanie do samego sklepu. Powinni udzielić Ci informacji.

 

Pozdrawiam.

 

no właśnie problem jest ten, że od producenta nie doczekałem się żadnej informacji, więc zostaliście mi tylko Wy, dlatego pytam szanownych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila do GLOBO.Odpowiedzą na wszystkie pytania oprócz zapytań o alternatywne oprogramowanie do c+.Po prostu chowają głowę w piasek,nie zdają sobie sprawy ,że pewno 50% ludzi kupuje te tunery właśnie pod c+.Zobaczcie jakie oprogramowanie ma ariva 100 i 200-są dawno programy do edycji itp.Po prostu jak ktoś się zastanawia jeszcze co kupić to myślę ,że jeżeli chodzi o wsparcie to ferdek jest daleko z przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nabyłem po długich namysłach Opticuma TS 9600. Aktualizacja softem 3.07 ALT powiodła się i Cyfra działa bez modułu.

Troszkę się pobawiłem programami i niestety sprzęt zwiesił się kilka razy przy przewijaniu kanałów w EPG. Dwa razy tak na twardo, że pomogło tylko wyłączenie z sieci. Wrzuciłem więc 3.09 ALT i na razie się nie wiesza.

Podświetlenie "kółeczka" w trybie standby jest nieco za jasne jak dla mnie i spróbowałem włączyć zamiast tego zegar. Niestety okazało się, że dekoder jest wtedy ciepły, zupełnie jakby pracował i zżerał prąd bez sensu. Wyłączyłem zegar i wróciłem do świecącego kołeczka, przyzwyczaję się :?

 

Kanały wyszukałem szybkim wyszukiwaniem kanałów wybierajac Cyfrę jako nadawcę. Wczytało listę Cyfry i tutaj mam pytanie - Czy do zestawu tych kanałów można doklepać ręcznie jakieś inne?

 

Pozdrawiam

 

ps. i jeszcze jedno, mam uniwersalnego pilota Onkyo i w rozpisce z kodami nie ma Globo Opticum .... jakieś sugestie jakiej marki sprzęt może być podobny do Opticuma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

 

Właśnie dotarłam do 19-tej podstrony tego tematu.

Na większość moich pytań uzyskałam już odpowiedzi (za co serdecznie Wam dziękuję) :brawo:

 

Od jakiegoś czasu przeglądam sieć jak i fachową prasę dotyczącą TV Sat...

Powód...

Chęć zakupu sensownego (uznanego) dekodera HD z funkcją PVR - do współpracy z kartą Cyfry+ - w rozsądniej cenie.

 

 

W związku z tym, że mój TV - Sharp LC-37DH65E posiada już zintegrowany tuner DVB-T - MPEG4,

poszukiwany dekoder SAT z głowicami do odbioru DVB-T jest mi całkowicie zbędny.

 

Dlatego póki co, mam dwa typy:

1) GLOBO - Opticum HD 9600

2) Ferguson ARIVA 200

 

Dokładnie na bieżąco staram się śledzić odkrycia, sugestie jak i poczynania Użytkowników w/w modeli, jak i starania producentów co do poprawy softu.

Póki co z tego co obserwuje, obydwa produkty są wychwalane jak i karcone za swoje mniejsze lub większe wady.

Dysków HDD różnych formatów, producentów jak i sposobów ich zasilania mam sporo. Dot. to również Pendrive :wink:

Więc ew. kłopoty z ich współpracą nie będą mi straszne :mrgreen:

 

 

Przyszedł czas na pytanka do Was.

Użytkowników, Testerów, Recenzentów.

 

Pytanie nr. 1

Czy tuner Opticum HD 9600 jest w stanie poprawnie współpracować ze splitterem duńskiej firmy SmartWi (karta C+ z HD) ?????

Pytanie nr. 2

Czy w czasie wysyłania sygnału na wyjście HDMI wysyłany jest również jednocześnie sygnał na analogowe gniazda RCA ?????

 

 

Drugie moje pytanie ma na celu utwierdzenie mnie w tym, że podczas oglądania materiału na jednym TV (HDMI), będę mogła to samo oglądać na drugim TV z gniazd analogowych RCA-Chinch, bądź gniazda SCART.

Po prostu...

Dwa pomieszczenia, dwa TV, 3x kable chinch (L+R i Video), jeden dekoder.

 

Opticum HD 9600 potrafi takie rzeczy ????? Czy może zostaje mi tylko ERA :wink:

 

 

Wracając do poprawnej współpracy dekodera ze splitterem SmartWi...

Z tego co wyczytałam, ARIVA 100 jak 200 - Fergusona z tymi splitterami działa poprawnie.

A w moich oczach to ich DUŻY atut :>

 

Co na to Globo ??????

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmieniając temat :P

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia nie poruszana w tym temacie...

 

Skoro nowe tunery OPTICUM, oferowane są również na rynkach naszych sąsiadów (Niemcy, Austria, Rosja itp.)

To czy ew. soft, produkowany przez ich "alternatywnych" geniuszy, będzie można wykorzystać w dekoderach

HD TS 9600 z DVB-T (oferowanych na naszym rynku) ?????

Przecież ogólnie wiadomo, że EU zachodnia w większości przypadków, korzysta ze standardu MPEG2 jeżeli chodzi o DVB-T :/

Czy dekodery oferowane na nasz rynek nie będą się różniły chociażby głowicą do TV naziemnej ???

Co w takim razie z potencjalnym softem zza granic naszego kraju ???

Czy będzie można go wgrać na nasze Globuski ???

Skoro soft z HD TS 9600 nie pasuje do zwykłego HD 9600 :/

 

To w końcu nie są to Ferdki serii FX7600 w których po ew. zmianie softu jedynie wyświetlacz VFD nie śmigał....

Zorientowani w temacie wiedzą o co mi chodzi :twisted:

 

Czy w tej sytuacji nie byłoby pewniej wchodzić w tuner bez głowic DVB-T ????? :>

 

 

 

Czekam na Wasze odpowiedzi.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Userów jak również szanowną Administrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie obraz na kanale ESKA i Animal Planet HD ( stopklatki . Co kilka sekund, albo co kilkanaście sekund występuje stopklatka. Oczywiście trwa ułamek sekundy ale widoczna i wkurzająca.

Korzystam z monoblocka.

Pozdrawiam

Monoblocki bywają strasznie kapryśne i czasami nie współpracują dobrze komendami diseqc wysyłanymi przez różne tunery.

DiSEqC w tym tunerze ma problem z monoblockami? brando okazało się, że o to chodzi?

Może jeszcze jacyś posiadacze monoblocków i OPTICUMa HD 9600 się wypowiedzą jak się to razem sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie obraz na kanale ESKA i Animal Planet HD ( stopklatki . Co kilka sekund, albo co kilkanaście sekund występuje stopklatka. Oczywiście trwa ułamek sekundy ale widoczna i wkurzająca.

Korzystam z monoblocka.

Pozdrawiam

Monoblocki bywają strasznie kapryśne i czasami nie współpracują dobrze komendami diseqc wysyłanymi przez różne tunery.

DiSEqC w tym tunerze ma problem z monoblockami? brando okazało się, że o to chodzi?

Może jeszcze jacyś posiadacze monoblocków i OPTICUMa HD 9600 się wypowiedzą jak się to razem sprawuje.

 

Używam monoblocka (też opticum) i jest ok. Zarówno na sofcie 3.07 jaki i 3.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciepło. Mam zadanie dla wszystkich forumowiczów.

Stawiam wirtualne piwo temu, komu uda się znaleźć:

 

Program do zamiany zwykłych plików z filmami ... na *.TRP.

 

Chciałbym skonwertować sobie avi, mpeg itp na plik TRP

aby móc odczytać go poprzez USB na dekoderze.

 

Dzięki temu można byłoby zrobić sobie z Opticuma

małe centrum rozrywki do oglądania filmów oraz

zastąpić dekoderem - odtwarzacz stacjonarny.

 

Chwała i sława przyszłemu znalazcy.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

@ sc0rpion.

 

Pytanie o mój dysk Pendrive SONY USB 2.0 512 MB.

Kupiłem go kiedyś ale do zupełnie innych celów.

Za to cieszę się, że w końcu działa - soft 3.09.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pawelo1968.

 

Mam już program Avidemux_2.5.1_win32. W jaki sposób zamienić MPEG-4 na *.TRP ?

Tak abym mógł odtworzyć nagranie z telefonu komórkowego na dekoderze Opticum.

Wciskając przycisk FILE LIST. Poproszę Cię o dokładną instrukcję. Dzięki z góry.

 

Chwilowo testuje ten program ale nie widzę nigdzie opcji zamiany na TRP.

Jest jedynie możliwość zamiany na TS odmianę TRP ale tego dekoder

nie odtworzy niestety. Czekam na pomoc jak mam to zamienić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moim komputerze nie chcą się odtworzyć filmiki *.trp . Ani Media Player, ani Nero Show Time, ani Fantasy DVD Player ... zawsze wywala "nieokreślony błąd" :( Nagrywałem na dysku Seagate External FreeAgent Go 250 GB USB po sformatowaniu go FAT32, nagrywanie poszło bez problemu i odtwarza się w dekoderze.

Łyżką dziegciu jest niestety brak możliwości oglądania innego programu podczas nagrywania. Kiedy chcę przełączyć kanał wyskakuje pytanie czy chcę zakończyć nagrywanie. Dotyczy to także bliskich programów, tj. nagrywam coś z Cyfry i nie mogę się przełączyć na Cyfrę Film.

 

ps. wyeksportowałem *.trp do *.mpg programem DVR STudio i ten plik działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

 

Jeżeli chodzi o zamianę TRP na dowolne inne pliki filmowe np AVI MPEG itd

To problemu nie ma najmniejszego. Aż roi się od tego typu programów

 

Ale czy absolutnie nikt na naszej ogromnej planecie pełnej miliardów ludzi.

Nie pomyślał aby stworzyć program do zamiany plików filmowych na TRP ?

 

Chciałbym zamienić sobie np AVI czy MPEG na TRP a tu figa z makiem.

Przeszukuje wyskakujące strony Google i nic. Kompletna pustka.

 

Macie może jakiś pomysł ? Czekam na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak z innej beczki, czy Opticum HD X550 lub 9600 współpracuje ze SmartWi? Korzysta ktoś z szanownego koleżeństwa? muszę kupić splitter i nie wiem jaki :/

Na 100% działa z SmartCard Splitter: Small II i Big II

Przy karcie łamanej nie można do końca zamknąć klapki (brakuje jakieś 1,5 mm) lekko odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem dekodera Opticum 9600 HD. Sprzęt śmiga jak ta lala.Na początek chciałbym powiedzieć że czytałem 20 stron tego forum dot. dekodera Opticum 9600 HD i miałem obawy co do kupna bo raz czytałem że dekoder współpracuje tylko z kartami TnK a nie pracuje z Cyfrą +. Mam podłączone dwie karty TnK i Cyfry+ w zwykłych slotach i wszystko mi działa :jupi: Co do Polsatu jeszcze nie miałem okazji testować tego sprzętu. Ciekawi mnie tylko czy jak dostanę moduły multiroom od cyfry czy dekoder poradzi sobie z nimi? :jupi::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem ze współpracą kart C+ oraz TNK. Posiadaczem odbiornika 9600 TS jestem od premiery i "zaliczyłem" wszystkie softy alternatywne jakie się ukazały. Na wszystkich SW na niektórych kanałach co jakiś czas ukazywał się napis "Brak sygnału audio" i tuner się zawieszał. Z kolei na niektórych kanałach po około 10 sek następowała stopklatka i koniec (tutaj akurat tunerek się nie wieszał, należało tylko zmienić kanał), również problem był z TV4: czarna plansza i napis "Kanał zakodowany". Myślałem, że jest to wina softów. Wgrałem 3.09 i dalej to samo. Piszę w czasie przeszłym gdyż dzisiaj rano ustaliłem przyczynę. Postanowiłem zmienić karty w czytnikach. Kanał TV 4 zaświecił momentalnie. Myślałem, że to koniec moich problemów. Niestety w dalszym ciągu zaliczał zwiechy i zacięcia. Dopiero po wyjęciu TNK wszystko działa tak jak należy. Mam pytanie czy można w jakiś sposób zmienić ustawienia by nie wyjmować karty TNK z czytnika (mam ją tylko dla nsport) a tuner pracował bezproblemowo? Czy karty/systemy te "gryzą" się? Słyszałem, że podobny problem występuje z modułem CAM Polsatu i kartą C+. Czy przyczyną może być diseq (nie sądzę)?

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...