Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj używam Opticum 9600 HD. W czytniku mam TNK, w górnym CI moduł CP, a w dolnym moduł Cyfry+ i nic mi się nie blokuje. Soft 3.05 Conax. Jedynie z TV 4 mam problem, mianowicie wyskakuje mi komunikat "No access" i co ciekawe po wyjęciu karty TNK komunikat się nie pojawia.

 

Hej,

 

W takiej konfiguracji pewnie jest OK, sprobuj jesli mozesz tego samego z mcas tj. karta c+ w jednym czytniku, tnk w drugim, modul polsatu w czytniku pcmcia,

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam takiej potrzeby i nie będę próbował. Bardzo mi przykro. Wszystko jako tako działa, więc nie będę zmieniał. Jak to się mówi: składu drużyny, która wygrywa się nie zmienia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A Ty czemu nie popróbujesz i nie zdasz relacji innym. Korzystam z softu Conax i inny jest mi niepotrzebny. Do tego zdałem relację, że moduł Cyfry+ z modułem CP współpracuje jak na razie bardzo dobrze. Tak zależy Ci, aby uszczęśliwić innych to proszę bardzo kup tuner i sprawdzaj jak działa na różnych softach. Ja Ci nie zabraniam poza tym nie mam takiego prawa. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czemu nie popróbujesz i nie zdasz relacji innym.

 

Przyczyna jest bardzo prosta - nie mam modulu Polsatu, a ty go masz. Zamierzam go kupic, ale nie zamierzam kupowac modulu cyfry, bo jest to wyrzucanie pieniedzy w bloto skoro cyfra dziala na sofcie mcas. Dlatego tez chcialbym wiedziec, podobnie jak kilka innych osob czy taka konfiguracja dziala poprawnie, czy tez nie.

Nie musisz sie z jednak niczego tlumaczyc, jestem przyzwyczajony do tego typu podejscia jak Twoje, wszak zyjemy w Polsce... Pomaganie innym to nie przymus. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stwierdziłeś, że kupno modułu Cyfry+ to wyrzucenie pieniędzy w błoto, a ja mam ryzykować swoim sprzętem - korzystając z nieoficjalnego softu?

 

Uwierz mi - jeśli mogę to pomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak opticum 9600 współpracuje ze splitterem przewodowym na atmel'u ? Kupiłem go 3 lata temu i nie jestem pewien czy będzie poprawnie działać. Dzięki.

Ja mam 9600 ts i chodzi ze spliterem big2 na atmelu bez problemów. Pozostałe tunery to PVR od cyfry i azbox 720 usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku tygodni posiadaczem Opticum 9600HD, czy szczęśliwym to się pewnie jeszcze okaże :D. Ale może moje spostrzeżenia przydadzą się jeszcze komuś. Sprzęt mogę porównać z Fergusonem FX7600 (soft 2.03) i Dreamboxem 500S - bo takowe posiadam również. Zaznaczam, że opis jest na podstawie moich doświadczeń osobitych (przyjmuję że u innych może być nieco inaczej).

 

1. Co mnie najbardziej wnerwia to modyfikacja list kanałów. Kilkukrotnie podczas modyfikacji tuner się "powiesił". Brak softu na PC do robienia list pod 9600 (po 9500HD są - to jest nadzieja...). Brak możliwości podglądu kanału podczas dodawania do list (jeśli mamy 1 kanał od kilku nadawców to zgadujemy, który jest nasz). W tym konkretnym przypadku plus dla FX-a. Ten aspekt w przypadku Dreama pominę z oczywistych względów (poprostu inna liga :)). Jeśli będzie ktoś zainteresowany to mogę podwiesić swoją listę (na bazie firmowej listy ze strony globo (Cyfra+, TNK, Cyfrowy Polsat) + dołożyłem ulublione tematycznie film/bajki/ naukowe/ informacja/sport z pakietu Cyfry+).

2. Poza przypadkiem podczas układania list, zawieszenie tunera mi się nie zdarzyło.

3. Używam softu 3.07 - Cyfra+ działa mi bez problemu z kablowum splitterem na PICu, również kanały HD. Żadnych "przycinek" obrazu, w przeciwieństwie do FX-a (co prawda tu też nie są zbyt częste, ale są...). Wcześniejszy problem z opóźnieniem dżwięku do obrazu nie występuje.

4. Szybkość przełączania kanałów jest przyzwoita, lepsza niż na Fergusonie. Kanały włączają się normalnie. W Fergusonie czasem mi się trafia, że po przełączeniu najpierw jest napis, że program jest zakodowany i po jakimś czasie wskakuje program sam lub trzeba przełączyć na inny kanał i wrócić - za drugim włączeniem jest już ok. Oczywiście Dream w tym względzie bije obydwa te tunery na głowę.

5. Jakość obrazu jest dobra. W przypadku wszystkich 3 tunerów znaczących różnic nie zauważyłem w przypadku kanałów SD. Oczywiście obraz HD jest zauważalnie lepszy, ale wg mnie różnica nie jest jakąś "przepaścią". Może dla posiadaczy telewizorów LCD, gdy sygnał SD jest gorzej wyświetlany to po przejściu na HD jest "inna liga". Osobiście używam (chyba) przyzwoitej plazmy (Panasonic P46G10E) i wg mojego odczucia, aż tak wielkiej różnicy nie ma. Jednak zaznaczam, że to tylko moje przywatne zdanie.

6. Funkcja nagrywania działa. Na ten temat nie będę się szerzej wypowiadał, bo narazie testowałem tylko z pendrivem kilkudziesiąt minut nagrania.

7. Tempraturę pracy tunera określiłbym jako normalną. Nie mam sprzętu żeby ją dokładnie zmierzyć. "Na dotyk" w przypadku tych 3 tunerów powiedziałbym jest podobnie.

8. Patrząc na paski sygnału (siła/jakość) w przybliżeniu jest w: Fergusonie 94/88, DM500S 92/90, Opticum 82/90 - trochę niżej, ale w oglądaniu "cywilnym" nie przeszkadza, a DX-erzy pewnie mają dla siebie lepsze typy.

9. Wgrywanie nowego softu/list kanałów (jeśli już się pojawią masowo) z pendrive banalne - ale to chyba wszyscy wiedzą :).

 

Z lżejszych wad mogę jeszcze dodać długi start tunera. Praktycznie rozruch ze stanu "standy" i z sieci trwa tyle samo. Myślę, że jest to związane z niskim poborem prądu w "standby" (producent podaje 1W), aby to uzyskać pewnie powyłączane zostało wszystko co tylko możliwe i za każdym razem jest uruchamiany kompletny system. LAN-u nie sprawdzałem (soft łatwiej wgrać przez pena, sharika nie używam, inne zastosowania na razie nie przychodzą mi do głowy). Generalnie tuner polecam. Jeśli już się na początku przemęczymy z ustawieniem go to dalej już jest lekko, łatwo i przyjemnie. Miałem dylemat jak parę innych osób przed zakupem, czy nie wybrać jednak 9500HD. Mnie przekonała opinia, że 9500 wyszedł z produkcji i jest bardzo prawdopodobne, że również skończy się dla niego wsparcie, a w przypadku 9500 sytuacja z softem była podobna jak teraz w 9600. Dlatego uważam, że w przypadku 9600HD rokowania pod tym względem są pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich ponownie po świętach.

 

 

Mam dla Was pewną mam nadzieję dobrą wiadomość.

 

23 grudnia dokonałem zakupów w sklepie firmowym Globo/Opticum w Szczecinie.

Także od tego czasu jestem już posiadaczem dwóch dekoderów tejże marki.

 

= Opticum 7300 SD CX2CI VFD PLUS. Niebieski wyświetlacz alfanumeryczny.

= Opticum 9600 HD TS. Model z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej.

 

 

Taki tam "drobny" prezent sprawiłem sobie na święta. 8)

Do tego całego świątecznego zestawu dodatkowo:

 

= Monoblock Twin marki Opticum i kabel HDMI Blue Line.

= Dodatkowo dwa 3 miesięczne startery TNK.

 

Nie posiadam niestety na chwilę obecną ani modułu pre-paid Cyfrowego Polsatu ani karty Cyfry+.

Nie bawię się też w żaden sharing ani tym bardziej podmienianie softu.

 

Spróbuje za to każdej zainteresowanej osobie pomóc na tyle ile jestem w stanie.

Całą resztę muszą Wam już dopowiedzieć inni maniacy branży satelitarnej.

 

Jeżeli macie do mnie jakieś pytania odnośnie tych dwóch oto modeli to bardzo proszę.

Grafika, zdjęcia, jakieś video, opinie, testy, opisy i taki tam ? Nie ma problemu.

 

 

Znacie moje namiary na forum, także jesteśmy in-touch. :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 2-3 tygo ja również posiadam ten tunerek (9600HD) i stoczyłem z nim parę bojów.

Generalnie zakupiony był pod kanały HD z C+. Niestety nie posiadam jeszcze odpowiedniego modułu więc testy poszły na module matrix.

Z modułem karta poszła OK i o dziwo nawet działały kanały HD HBO i Filmbox - co mnie nieco zaskoczyło. Pozostałe HD czyli C+ i C+ sport martwe. Żeby było weselej moduł działał również z kartą bezprzewodową GreenEightSystem.

Jako że zakup Modułu Astona musiałem przelożyć na jakiś czas skusiło mnie alternatywne oprogramowanie i uruchomienia slotów dla karty. Doświadczenie generalnie na plus - działa karta w czytniku , chodzą wszystkie kanały HD ale nie działa karta GES. Udało mi się dzisiaj zdobyć moduł do aktualizacji softu kart GES i po tym zabiegu jest już OK - wszystkie kanały chodzą z kartą bezprzewodową GES :)

Tutaj małą dygresja - jeżeli w slocie był moduł ( bez karty ) to blokował kanały HD Cyfry + i SPort + a pozostałe HD działały, po wyjęciu modułu działają wszystkie HD, tak więc moduł blokuje działanie pewnych kanałów, pewnie podobnie będzie z modułem CP.

 

NIestety by nie było zbyt różowo jest pewne ale - tuner prawdopodobnie mam uszkodzony - zdarza się że nie przy próbie uruchomienia nasępuje BOOT -owanie , pozniej LOAD, ukazanie się logo na 2-3 sek i zaraz się wyłącza z napisem WAIT. Sytuacja ma miejsce z orginalnym softem 3,07 które wgrałem zaraz po zakupie. Ten problem skłonił mnie do eksperymentów z innym softem ale tutaj jest podobnie. Czasami wszystko działa OK przez kikladziesiąt godzin, a potem nie mozna tunera właczyć. Generalnie zauważyłem ze zdarza się to częsciej po całkowitym zaniku zasilania, przez kilka min zonk a pozniej nagle startuje bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris71 u mnie jest podobnie.

Mam wgrany ucas 3.07 i jak w czytniku mam kartę C+ oraz włożę modul (dragon) to przestają działać kanały HD.

Jak tylko wyjmę moduł to kanały HD się uruchamiają. Przy innym module ( icecrypt) jest tak samo.

Ponieważ na razie nie korzystam z modulów to mi nie przeszkadza . Na razie.

Poza tym wcześniej mialem możłiwość porównania z fergusonem ariva HD Combo. I

nie wiem dlaczego wszyscy twierdzą że obraz HD opticuma jest b.dobry

Obraz arivy combo jest b.bobry i to HD i SD. Opticum oceniam o stopień niżej.

Pozostałe rzeczy wyżej oceniam w opticumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

NIestety by nie było zbyt różowo jest pewne ale - tuner prawdopodobnie mam uszkodzony - zdarza się że nie przy próbie uruchomienia nasępuje BOOT -owanie , pozniej LOAD, ukazanie się logo na 2-3 sek i zaraz się wyłącza z napisem WAIT. Sytuacja ma miejsce z orginalnym softem 3,07 które wgrałem zaraz po zakupie. Ten problem skłonił mnie do eksperymentów z innym softem ale tutaj jest podobnie. Czasami wszystko działa OK przez kikladziesiąt godzin, a potem nie mozna tunera właczyć. Generalnie zauważyłem ze zdarza się to częsciej po całkowitym zaniku zasilania, przez kilka min zonk a pozniej nagle startuje bez problemów.

 

Spróbuj podmienić loadera, powinno pomóc (zrzuć sobie wcześniej gdzieś listę jak masz zrobioną pod siebie, bo pójdzie się kochać po zmianie loadera).

Aha, jak możesz, to napisz czy masz pełne menu na "kanale 9339".

PzDr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Słuchajcie chłopy mam pewne problemy z Opticum 9600 HD TS.

Może bylibyście w stanie nieco mi pomóc.

 

001. Przełączanie [-10][+10] na liście.

 

Obecnie testuje model Opticum 7300 [bLUE LED] PLUS i tam wybierając listę mam pod strzałkami P- i P+.

Daje mi to przeskakiwanie na liście o około 10 pozycji kanałowych w przód lub w tył.

 

Opticumem 9600 dopiero zaczynam się bawić ale nie widzę tej funkcji. Jest bardzo wygodna i pomocna

w szybkim poruszaniu się po kanałach. Możecie mi powiedzieć czy jest ona w ogóle dostępna ?

 

002. Problem ze skanowaniem kanałów z Monoblock Twin marki także Opticum.

 

23 grudnia 2009 zrobiłem porządne zakupy w sklepie firmowym globo/opticum w Szczecinie.

Wraz z dwoma dekoderami Opticum 7300 i Optcium 9600 HD TS + HDMI + 2xTNK zakupiłem

sobie jeszcze konwenter Monoblock TWIN marki Opticum z HD Ready na opakowaniu.

 

CO do konwentera ? Nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń gdyż śmiga bez problemu

ze słabszym modelem Opticum 7300 natomiast problem pojawia się w modelu 9600 HD TS.

 

Odrazu mówię z samym konwenterem wszystko jest ok. Kanały SD jak i HD chodzą bez problemu.

Problem polega jedynie na tym, że nie mogę zrobić podwójnego skanowania z HOT-BIRD i ASTRY.

 

Jest tak. Jeżeli robię skan na HOT-BIRD to mam sygnał na HOT-BIRD a na ASTRZE mi skacze.

Jeżeli robię z kolei skan na ASTRĘ to mam sygnał na ASTRZE a nie mam sygnału na HOT-BIRD.

 

Raz tak raz tak. No i kutwa nie wiem jak mam zrobić by łaziło mi i jedno i drugie.

 

Nie da się zrobić zwyczajnie automatycznego skanowania kanałów jak w modelu Opticum 7300.

Tu jest tak, że muszę zaznaczyć sobie satelitę z listy. Mam wtedy podgląda pasków sygnału.

Jeżeli wybieram jedno to w drugim nie mam sygnału w ogóle albo mi skacze.

 

Ogólnie mam wgrane listy zarówno z kanałami na HOT-BIRD 13E jak i ASTRĘ 19,2 E.

Teraz uwaga! Wchodzę w menu. Daję skan HOT-BIRD mam 80-100 procent. Wychodzę z menu.

Oglądam kanały z HOT-BIRD. Śmigają aż miło! Wchodzę na kanały z Astry.

Cześć śmiga część - brak sygnału.

 

Teraz lepsze! Wchodzę znów w menu -> instalacja. Zaznaczam ASTRĘ. Parę razy tak robię nie skanując.

Pojawia mi się silny sygnał z Astry. Wychodzę i co widzę ? Chodzą mi kanały z Astry a nie chodzą z HOT-BIRD.

 

Mam więc pytanie:

 

Jak prawidłowo ustawić podwójne skanowanie kanałów z konwentera Monoblock TWIN marki Opticum ?

Tak aby naraz wyszukiwało nam zarówno kanały z HOT-BIRD jak i wszystkie kanały z satelity ASTRA ?

 

Tam jest w wyborze: Brak, Diseq 1.0, Diseq 1.1, Diseq 1.2 oraz Unicable.

Nie znam się na tym. Próbowałem wybierać te opcje ale dalej nic.

 

Widać, że tuner widzi i HOT-BIRD i ASTRĘ ale nie mogę zeskanować obu naraz! To jest jakieś dziwne dla mnie.

Albo zwyczajnie nie wiem jak to prawidłowo ustawić podczas skanowania. Ja bym nawet w ogóle nie skanował.

Kanały na liście już mam. Tylko nie wiem jak to ustawić.

 

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu (konwerter mam prawdopodobnie identyczny). Działa w konfiguracji:

-diseq 1.0 lub 1.1

- kanał 1 - hotbird

- kanał 2 - astra

 

Prawdopodobnie trochę będziesz musiał się pobawić z kątem monoblocka. Jak będziesz potrzebował więcej szczegółów pisz na priv.

 

Podziękowania dla Mr. Orbity, dzięki jego wcześniejszemu postowi podrążyłem temat list kanałów. Rzeczywiście listy zrobione na sofcie od Ventona (SetEditVenton) działają z Opticumem 9600HD. SetEditVenton w wersji shareware pozwala na edycję do 20 kanałów, ale już jest duży postęp.

 

Jako ciekawostka, na sat-universe pojawiła się instrukcja uruchomienia cardservera do home sharingu na 9600/9600TS/X550 :) - również po RS232. Cała instrukcja, żeby ją tu cytować jest trochę za długa, ale na początek wciskamy MENU i 6 razy klawisz 8. W zakładce MULTIMEDIA pojawią się wszystkie potrzebne opcje, dalej już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie za szybką pomoc @Bodzio17.

Zrobiłem tak jak opisałeś w poradniku:

 

Diseqc 1.0 opcja 1 = Hot-Bird

Diceqc 1.0 opcja 2 = Astra.

 

Na szczęście dobrze, że miałem wgrane listy kanałów.

Gdyż niestety zaliczyło zawieszkę na Astrze przy 12%.

 

Musiałem restartować dekoder i potem już nie skanowałem,

tylko wszedłem w menu -> instalacja -> auto wyszukiwanie.

Po czym jak zobaczyłem, że łapie sygnały dałem exit.

 

Nie wiem w jaki sposób ale jakoś dzięki Tobie się udało.

Co prawda parę razy trzeba wchodzić na wybór by

ujrzał sygnał prawidłowy ale ważne, że widzi.

 

Odkryłem już sobie także klawisze służące do przeskakiwania

kanałów na listach [-10][+10] - są to takie strzałki: [<<][>>].

Znajdujące się po prawej zaraz pod strzałkami wyboru menu.

Mają biały pasek z napisem u góry PREWINEXT czy jakoś tak.

Cytuje w tej chwili z pamięci. Nazwa może być zbliżona.

 

Jak widać wszystko jest tylko trzeba się z tym sprzętem dobrze zapoznać.

 

Co do samych zawieszek.

 

Nie jest to moja pierwsza zawieszka modelu Opticum 9600 HD TS.

Dekoder wieszał mi się cały czas podczas edycji kanałów. Tak ok.

3-4 kanały bez zapamiętania i zawieszka. Trzeba było przesuwać

tylko max 3 kanały dawać zapisz. No i kontynuować dalej.

 

Przyznam, że jest to kosmicznie czasochłonne. Tym bardziej, że

nie wiem także jak zaznaczyć 2 i więcej kanałów naraz.

 

Cały dzień na tym spędziłem a ledwo zdążyłem uporządkować kanały TNK i FTA.

 

Przydałby się bardzo program do edycji list kanałów Opticum 9600 HD na kompie.

Wierzę, że Globo/Opticum nie będzie długo z tym zwlekać i wypuści nam szybko

jakieś narzędzie do tego typu zabaw z listami. Uporządkowanie listy kanałów dla

Opticum 7300 BLUE PLUS zajęło mi raptem 3 max 4 godziny. Teraz mam listy,

poukładane wg satelitów. Ogólnie tak, że mucha nie siada.

 

Czego jeszcze mi brakuje w Opticum 9600 HD TS a jest w modelu Opticum 7300

to możliwość wejścia w listę za pomocą OK i przełączania się pomiędzy

satelitami za pomocą strzałek lewo i prawo.

 

Można sobie wybrać listę główną oznaczoną jako: wszystkie tv

następnie wybrać sobie: hot-bird lub listę o oznaczeniu: astra.

Tak jest właśnie w rewelacyjnym modelu Opticum 7300.

 

Jest to dla mnie o tyle wygodne, że kanały z tych dwóch satelitów mam posegregowane

na liście głównej oznaczonej jako wszystkie i nie muszą się wzajemnie mieszać.

 

Na liście głównej mam wpierw kanały z Hot-Bira a po jakimś tam czasie wędrując po

tejże liście od któregoś numeru zaczynają mi się kanały z Astry. Bardzo wygodne.

 

Przydałoby się udostępnić taką funkcję w nowej wersji softu.

Ze swojej strony bardzo bym o to prosił.

 

Mam jeszcze pytanie:

 

A może istnieje jakieś narzędzie do edycji listy kanałów Opticum 9600 HD TS na komputerze ?

 

Mr Orbita wspominał o jakimś edytorze do dekoderów Venton ale nie natrafiłem

w necie niestety na żaden, chociażby najmniejszy ślad takiego narzędzia.

 

Także chwilowo edycja kanałów - jest tym co mnie najbardziej denerwuje.

Czekam na udostępnienie jakiegoś edytora na komputer i będzie lajt.

 

Pozostaje tylko czekać cierpliwie aż Globo wrzuci coś takiego na swoją oficjalną stronę.

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Sygnały na "wskaźnikach" działają z opóźnieniem, dlatego trzeba wziąć poprawkę - było w opisie tunera na tym forum.

- Co do list to dwa posty wyżej... :) - działa soft od Ventona, dokładnie program SetEditVenton. Znalazłem w necie wersji shareware.

- Sorki, ale nie łapię po co ta funkcja "Można sobie wybrać listę główną oznaczoną jako: wszystkie tv następnie wybrać sobie: hot-bird lub listę o oznaczeniu: astra."

Wszystkie listy można edytować dowolnie, jak ktoś lubi może być jedna lista dla Hotbirda, druga do Astry. W liście wszystkich kanałów można posortować też po satelicie.

- Kilka kanałów zaznaczasz białym przyciskiem na pilocie, funkcja ta też działa przy przesuwaniu kilku kanałów góra/dół w przypadku listy (zaznaczone kanały są automatycznie grupowane obok siebie).

 

Poza układaniem listy, przywieszek więcej nie miałem. Tylko po przesiadce z Dreama jeszcze szybkość przełączania kanałów trochę doskwiera :), ale poza tym sprzęt jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

NIestety by nie było zbyt różowo jest pewne ale - tuner prawdopodobnie mam uszkodzony - zdarza się że nie przy próbie uruchomienia nasępuje BOOT -owanie , pozniej LOAD, ukazanie się logo na 2-3 sek i zaraz się wyłącza z napisem WAIT. Sytuacja ma miejsce z orginalnym softem 3,07 które wgrałem zaraz po zakupie. Ten problem skłonił mnie do eksperymentów z innym softem ale tutaj jest podobnie. Czasami wszystko działa OK przez kikladziesiąt godzin, a potem nie mozna tunera właczyć. Generalnie zauważyłem ze zdarza się to częsciej po całkowitym zaniku zasilania, przez kilka min zonk a pozniej nagle startuje bez problemów.

 

Spróbuj podmienić loadera, powinno pomóc (zrzuć sobie wcześniej gdzieś listę jak masz zrobioną pod siebie, bo pójdzie się kochać po zmianie loadera).

Aha, jak możesz, to napisz czy masz pełne menu na "kanale 9339".

PzDr.

 

 

Problem z tym ze mam wgrany najnowszy loader i to na nim + dowolny soft ( oryginalny lub alternatywny ) następują te ciągłe restarty. Nie mam niestety poprzedniej wersji loadera - może ktoś ma jeszcze gdzieś na dysku i udostępni lub podeśle ? Co do Menu to sprawdzę po powrocie z pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 2-3 tygo ja również posiadam ten tunerek (9600HD) i stoczyłem z nim parę bojów.

Generalnie zakupiony był pod kanały HD z C+. Niestety nie posiadam jeszcze odpowiedniego modułu więc testy poszły na module matrix.

Z modułem karta poszła OK i o dziwo nawet działały kanały HD HBO i Filmbox - co mnie nieco zaskoczyło. Pozostałe HD czyli C+ i C+ sport martwe. Żeby było weselej moduł działał również z kartą bezprzewodową GreenEightSystem.

Jako że zakup Modułu Astona musiałem przelożyć na jakiś czas skusiło mnie alternatywne oprogramowanie i uruchomienia slotów dla karty. Doświadczenie generalnie na plus - działa karta w czytniku , chodzą wszystkie kanały HD ale nie działa karta GES. Udało mi się dzisiaj zdobyć moduł do aktualizacji softu kart GES i po tym zabiegu jest już OK - wszystkie kanały chodzą z kartą bezprzewodową GES :)

Tutaj małą dygresja - jeżeli w slocie był moduł ( bez karty ) to blokował kanały HD Cyfry + i SPort + a pozostałe HD działały, po wyjęciu modułu działają wszystkie HD, tak więc moduł blokuje działanie pewnych kanałów, pewnie podobnie będzie z modułem CP.

 

NIestety by nie było zbyt różowo jest pewne ale - tuner prawdopodobnie mam uszkodzony - zdarza się że nie przy próbie uruchomienia nasępuje BOOT -owanie , pozniej LOAD, ukazanie się logo na 2-3 sek i zaraz się wyłącza z napisem WAIT. Sytuacja ma miejsce z orginalnym softem 3,07 które wgrałem zaraz po zakupie. Ten problem skłonił mnie do eksperymentów z innym softem ale tutaj jest podobnie. Czasami wszystko działa OK przez kikladziesiąt godzin, a potem nie mozna tunera właczyć. Generalnie zauważyłem ze zdarza się to częsciej po całkowitym zaniku zasilania, przez kilka min zonk a pozniej nagle startuje bez problemów.

:?

 

Witam wszystkich :D

W sprawie blokowania sie kanałów wysyłałem maila do Globo i oto wklejam wam moje pytanie i odpowiedz :shock:

Moje pytanie :

jacor4@wp.pl> > Witam!!! Mam problem z wieszaniem się kanałów HBO, Eurosport i brak> odbioru TNK. Posiadam kartę TNK pełny pakiet. Karta C+ pełny pakiet.> Moduł dostępu CP pakiet familijny. Karty włożone następująco: górny> czytnik karta TNK, dolny karta C+, górne gniazdo moduł dostępu CP, soft> wersja 3,07. Pozdrawiam

 

Odpowiedż GLOBO

Witam,Bardzo dziękujemy za uwagę. Postaramy się jak najszybciej rozwiązać problemzbyt wysokiego priorytetu dla modułów. Wymaga to opracowania nowegooprogramowania i dokładnych testów.Bardzo przepraszamy za zaistaniały problem.Pozdrawiam,Paweł SzubczyńskiWsparcie TechniczneOn Thu, 24 Dec 2009 13:58:09 +0100, Użytkownik formularza kontaktowego

 

I jeszcze jedna ciekawostka odnośnie zegarka

Moje pytanie do Globo:

Witam !!! Czy brak zegara na wyświetlaczu w stanie czuwania to jakieś>> > tymczasowe rozwiązanie w TS 9600>

Odpowiedż:

Witam>> Brak zegarka spowodowany dyrektywą unijną o niskim poziomie poboru>> mocy w>> trybie StandBy>> pozdrawiam>> Rafał Grab, wsparcie techniczne>>

Moje RE:

Witam dziękuję za odpowiedż.> Jednak świecenie kółka w TS9600 jest moim skromnym zdaniem czymś > bardziej uciążliwym niż ledwo świecący i widoczny zegarek.> Na pewno zniechęci to do kupna w/w modelu.> Ja go kupiłem i jestem zadowolony lecz moim zdaniem w/w wady nie wpłyną > na fakt że będę polecał ten model kolegom. Być może jest to tylko > kwestia nowego softu. To napewno sprzęt wart polecenia.> Pozdrawiam Życzę wszystkiego najlepszego w Roku 2010.>

RE GLOBO:

Witam,Oprogramowanie odbiornika jest ciągle rozwijane. Funkcjonalność białegokółka zostanie zmieniona.Pozdrawiam,Paweł SzubczyńskiWsparcie TechniczneOn Tue, 29 Dec 2009 12:35:23 +0100,

 

:brawo::brawo::brawo:

 

Pozdrawiam Wszystkiego dobrego w 2010

A jak któryś z kolegów ma rozbudowaną liste to chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...