Skocz do zawartości

Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Coś nie tak jest ostatnio z ramówką CC, a szczególnie z porami emisji. Oglądam na tym kanale głównie serial Hoży Doktorzy i emisja zaplanowana na 23:15 od kilku dni zaczyna się przynajmniej 10 minut później. Dziwi mnie, szczególnie, że kanał ten nie nadaje zdaje się nic na żywo, wiec z raz jakieś opóźnienia można zrozumieć, ale od kilku dni jest ciągle to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji trochę przerobili. Chodzi mi m.in. o logo TVN na spadającym kubeczku w intro - zastąpione jest logiem Comedy Central. Podczas starszych odcinków zasłonięto też jakieś zdjęcie na prawej ścianie od automatu - co na nim było? Często też bohaterowie trzymają w ręce np. kubek z logiem TVN-u - to też jest maskowane. Chociaż nie wiem po co. Przecież to nie tajemnica, że serial jest produkcji TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest praktycznie od początku istnienia tej stacji. Jeszcze w prime time poślizgi nie są duże, ale w daytime albo późnym wieczorem to już trzeba na czuja wszystko oglądać.

 

Zgadza się tak jest od początku istenienia stacji podobnie jak z MTV Polsaka...

Np: jak chcę nagrac Władcy móch albo South Park lub Ale Wtopę to trzeba nagrywa c też program przed i po emisji aby obejżeć całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chyba najwiekszym plusem tej stacji jest odliczanie czasu ktory jeszcze pozostal na reklamy, moim zdaniem jest to strzal w 10!!

Tak powinno byc na kazdym kanale, wtedy wiadomo ile ma sie czasu na siusiu :wink:

Na polsacie odliczanie byloby pewnie od 30 minut :lol:

 

 

 

Ja jestem za tym aby nakazano stacjom telewizyjnym nadawania zegarów i to nie tylko reklam ale i też zapowiedzi, bo np. taki polsat będzie puszczał po jednej reklamie i przerwa niby będzie trwała 30 sek.i później zapowiedź i tak w kółko. Wtedy gdy takie coś by weszło to by się zobaczyło jak nas oszukują z tymi reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wszystko zależy od tego, ile trwa taka przerwa reklamowa. Jeśli jest to mniej niż 3 minuty, to widz widzi, że nie opłaca mu się nawet odchodzić od telewizora zrobić sobie kanapki i będzie wolał przesiedzieć tą przerwę przed ekranem. Na co liczą reklamodawcy. Natomiast na takim TVN-ie czy Polsacie, jeśli zobaczylibyście 12 minut do końca reklam - to kto by usiedział w miejscu? No i faktycznie, jest jeszcze problem przerywania reklam zapowiedziami programów.

 

Natomiast wracając do Comedy Central, mnie najbardziej brakuje wprowadzenia formatu 16/9 (nie wszędzie, ale tam gdzie to możliwe - np. Włatcy móch) oraz South Park z napisami! Nie ma chyba nic gorszego niż lektorodubbing na oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Ukraińcy mają chociaż zwykły dubbing, który swoją drogą wcale nie jest kiepski. Lektor odpada całkowicie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wszystko zależy od tego, ile trwa taka przerwa reklamowa. Jeśli jest to mniej niż 3 minuty, to widz widzi, że nie opłaca mu się nawet odchodzić od telewizora zrobić sobie kanapki i będzie wolał przesiedzieć tą przerwę przed ekranem. Na co liczą reklamodawcy. Natomiast na takim TVN-ie czy Polsacie, jeśli zobaczylibyście 12 minut do końca reklam - to kto by usiedział w miejscu? No i faktycznie, jest jeszcze problem przerywania reklam zapowiedziami programów.

Zawsze też można się zastanowić co jest lepsze dla widza. Jedna, góra dwie długie przerwy reklamowe, czy tak jak w USA w ciągu 40 minutowego serialu 5 przerw reklamowych po 2 - 3 minuty. Dla reklamodawcy na pewno korzystniejsze jest to z USA. A dla widza? Mnie trudno powiedzieć.

 

Natomiast wracając do Comedy Central, mnie najbardziej brakuje wprowadzenia formatu 16/9 (nie wszędzie, ale tam gdzie to możliwe - np. Włatcy móch)

W ciągu day-time emitują trochę starszych seriali, ale raczej w prime time emitują już nowsze seriale, które były kręcone w 16:9, a zdecydowana ich większość także już w HD, wiec 16:9 to powinna być już podstawa dla tego kanału. Powinni nawet zacząć myśleć o wprowadzeniu Comedy Central HD, tak jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w USA jest Comedy Central HD z safe-area - kto ogląda np. najnowsze odcinki South Parku, dobrze o tym wie. Nie wymagamy wersji HD, ale skoro sami produkują tyle rzeczy w 16/9, może zaczęliby je w końcu w takim formacie puszczać. No i powtarzam jeszcze raz: oryginalna ścieżka dźwiękowa na South Parku i innych tego typu produkcjach! Nakładanie na to głosu tego pseudolektora z MTV jest jak bezczeszczenie świętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w USA jest Comedy Central HD z safe-area.

Jak zdecydowana większość kanałów HD w USA. Nawet ESPN transmisje prowadzi tak że belki z wynikami itp są w safe-area. Trzeba przyznać że pod tym względem Europa w większości przypadków jednak podąża innym śladem (i dobrze). Ale nie zmienia to faktu że jakość jest HD a gdzie jest logo czy belka z wynikiem to sprawa zdecydowanie drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...