Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nboxie przede wszystkim dużo szybciej i sprawniej działa EPG. Grafika ekranowa jest efektowniejsza. Nagrywanie i odtwarzanie lepiej zorganizowane (ale tylko z softem turbo, bez tego softu jest fatalna gospodarka dyskiem). Nbox ma dodane funkcje multimedialne (gry, nportal, nradio, Youtube, które zwykle nie działa), w dekoderach Cyfry to dopiero melodia przyszłości. Programowanie nagrań przez net działa wybiórczo i mało komu (bo chyba o to Ci chodzi, nie ma żadnego nagrywania z netu).

Trochę mi się przedłużyło to porównywanie ofert platform ale przez to załapałem się na tę promocję z LCD za 1zł i jestem bardzo zadowolony. U mnie programowanie przez net pięknie śmiga póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakie macie opinie o tym dekoderze? Lepszy od Pace HD Cyfry, zwłaszcza pod względem awaryjności i jakości obrazu?

Tutaj zdania są podzielone.

Niektórzy zarzucają nboxowi gorszą jakość obrazu.

Baa, dekoderowi turbo (seria CLRA) zarzucają jakość gorszą od starego nboxa BZZB (bez softu turbo).

Na forum n`ki toczy się zażarta dyskusja o tym.

Jak dotąd nikt jeszcze nie udowodnił tego iż dekoder turbo wyświetla gorszy obraz od pozostałych nboxów, tym bardziej od dekoderów innych platform.

Ze swoich obserwacji widziałem jedynie obraz z dekoderów CP (z 3 rodzaje, w tym 2 x HD a jednym z nich jest Sagem ESI88) oraz Cyfre+ w knajpce kolegi z dekoderem za ok. 1000zł. Nie stwierdzę nigdy, że nbox ustępuje któremuś jakością obrazu. PACE HD nie widziałem jednak w działaniu ale wiem jaki wygląd ma jego menu i EGP.

Do tego dochodzą subiektywne odczucia.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nboxa obsługuje się po prostu najlepiej, a menu i EPG to poezja jak i w funkcjonalności tak i w wyglądzie.

Ale podaje gorszy obraz od innych tunerów , np. HF8900HD :D

W skali 1-10 daję turbo-8

Hf jest zdecydowanie lepszy pod tym względem, podobnie szybkość przełączania kanałów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jakimś guzikiem na pilocie, prawdopodobnie od dekodera a nie od telewizora, dziecko zablokowało przesyłanie obrazu przez kabel HDMI, obrazu nie ma, gdy tylko zamienię na eurozłącze, obraz się na nowo pojawia, nic nie musze na pilocie od telewizora przyciskać. Znawców tematu, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Turbo zamontowany jest dysk 500 GB, z ograniczoną po stronie softu pojemnością, w "nie Turbo". W Monster jest montowany dysk 1 TB i poza tym wcale się nie różni (najprawdopodobniej) od Turbo. Nie ma wieć sensu dawać go z ograniczoną pojemnością, a i po stronie klienta byłoby to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , potwierdzam pobranie softu w N-Box Turbo.

Szybkie sprawdzenie nowych funkcji. Wrażenie bardzo pozytywne:

YOU TUBE działa,

nowa zakładka nVOD net i tu:

TVN PLAYER (wersja chyba FULL bo jest tego że ho ho) działa,

HBO OD,

dodano loga kilku stacji np. Polsatów i naziemnej tv (ale nadal brak kilku m.in. comedy central family, romance tv hd),

Zauważalne szybsze przełączanie skanałów HD - startuje szybciej obraz.

W SETUP pojawia się nowa ikonka "WIADOMOŚCI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft Turbo za free :)

Miło z ich strony :)

Tylko pojemność dysku póki co pozostała bez zmian. Muszę go sformatować żeby dostać pełne 500 GB czy wychodzi na to że dostałem gratis sam soft, ale nie pełną pojemność dysku?

Nie chcę zbytnio teraz formatować, bo szkoda mi nagrań, ale jeśli to jedyna droga aby dostać pełną pojemność dysku, to na dniach trza będzie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...