Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gorszy, takie jest moje zdanie. Miałem oba w tym samym czasie, porównywałem te same kanały, nadawane z tego samego transpondera dla obu platform.

Rozumiem, że Ty skoro twierdzisz, że nbox daje lepszy obraz, też miałeś oba w tym samym czasie i wiesz co piszesz, bo tylko bezpośrednie porównanie daje w miarę obiektywny wynik.

 

Oczywiście sam dekoder jest dużo lepszy od Paca, możliwości i obsługa przewyższają Pace o kilka poziomów. I tego się spodziewałem, ale spodziewałem się co najmniej porównywalnego obrazu, więc tu jestem zawiedziony. Inna sprawa, że to kwestia przyzwyczajenia, nie mając w tej chwili dekodera Cyfry, więc punktu odniesienia, nie wiedzę takiej różnicy, natomiast gdy przez miesiąc używałem obu naprzemiennie, trudno było jej nie zobaczyć.

 

Natomiast jest jedna rzecz do której nie mogę się przyzwyczaić i dziwi mnie, że tak mało osób o tym pisze. Chodzi mi o BARDZO duże zróżnicowanie poziomu dźwięku na różnych kanałach. Od bardzo cichego, prawie niesłyszalnego, do ryczącego na pełny regulator. Nie wiem z czego to wynika, w Cyfrze nie było aż tak dużego zróżnicowania poziomu dźwięku.

 

Jeśli ktoś piszę "Nie wiem z czego to wynika" w pewnym sensie szuka rozwiązania tego problemu, nic nie wyczytałem w tym poście aby blue_voyager sugerował iż dekoder N-ki jest do kitu, wręcz przeciwnie jest o wiele lepszy niż dekodery Cyfry+ pod każdym względem by najmniej dla mnie, a wiem to bo miałem okazję korzystać z Pace Cyfry.

wiewior-prościej już tego nie wytłumaczę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuku83

Wystarczy wczytać się w moją polemikę z blue_voyagerem aby zauważyć, że atakuje.

wiewior słusznie to wytknął.

To tak aby wyczyścić sprawę.

Nie róbmy onetu z tego zacnego portalu.

 

Nie wszystkie dekodery n`ki są idealne i zdarzają się felerne egzemplarze lecz nie należy problemu generalizować i po kilku sztukach twierdzić, że nBox ma zwalony dźwięk czy gorszy obraz od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z zanikającym dzwiękiem na NBoxTurbo. Problem występuje, przy szybkiej zmianie kanałów. Podłączenie za pomocą kabla HDMI do Sony LCD. Na poprzednim recorderze BZZB problem nie występował.

 

Proszę o rady? Czy zgłaszaliście ten problem do BOK N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakie macie opinie o tym dekoderze? Lepszy od Pace HD Cyfry, zwłaszcza pod względem awaryjności i jakości obrazu?

Tutaj zdania są podzielone.

Niektórzy zarzucają nboxowi gorszą jakość obrazu.

Baa, dekoderowi turbo (seria CLRA) zarzucają jakość gorszą od starego nboxa BZZB (bez softu turbo).

Na forum n`ki toczy się zażarta dyskusja o tym.

Jak dotąd nikt jeszcze nie udowodnił tego iż dekoder turbo wyświetla gorszy obraz od pozostałych nboxów, tym bardziej od dekoderów innych platform.

Ze swoich obserwacji widziałem jedynie obraz z dekoderów CP (z 3 rodzaje, w tym 2 x HD a jednym z nich jest Sagem ESI88) oraz Cyfre+ w knajpce kolegi z dekoderem za ok. 1000zł. Nie stwierdzę nigdy, że nbox ustępuje któremuś jakością obrazu. PACE HD nie widziałem jednak w działaniu ale wiem jaki wygląd ma jego menu i EGP.

Do tego dochodzą subiektywne odczucia.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nboxa obsługuje się po prostu najlepiej, a menu i EPG to poezja jak i w funkcjonalności tak i w wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie stworzyć liste ulubionych kanałow i z niej korzystać...

Kompletnie ? Powiedzmy moja lista od 1 do 50, w mojej kolejności, dostępna za każdym razem

(bez przełączania list) ? Pełna dowolność ?

 

Jak nie, to który tuner n-ki ma taką pełną dowolność w układaniu własnej listy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...