Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doczytałem że zakupowałeś go już jako turbo. Myślałem że też dostałeś soft carbo w prezencie, gdzie niestety dysk trzeba później odblokować za 148zł.

 

Jeśli płaciłeś już za aktywację turbodekodera to oczywiście dysk jak najbardziej powinieneś mieć odblokowany od momentu kiedy wgrał ci się soft carbo zamiast blue.

No chyba że płaciłeś za aktywację zwykłego recordera, a dostałeś ten z serii CLRA. Wtedy będziesz miał soft carbo ale bez odblokowanego dysku.

Jeśli jednak albo nadal masz soft blue, albo płaciłeś za aktywację turborecordera a minęło już kilka dni od aktywacji to zdecydowanie powinieneś przedzwonić do BOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie jest problem. Przeczytałem jeszcze raz całą umowę i potwierdziły się moje obawy. Baba z APS zrobiła ze mnie idiotę.

 

Byłem u niej dwa razy, pierwszy raz orientacyjnie, wszystko mi przedstawiła, dowiadywałem się o Świat HD i Film HD. Parę dni później byłem już podpisać umowę, ale w między czasie n-ka zmodyfikowała promocje Film HD na Film HD Extra czy coś takowego i ja też na ten abonament umowę podpisałem wraz z Multiroomem, a jak przyszło do zapłaty to powiedziała mi, że tylko 49PLN. Cały czas rozmawialiśmy o Turbodekoderze 500GB, choć ten w folderach reklamowych miał przypisaną aktywację 99PLN. Byłem zdziwiony i zapytałem czy aby na pewno wszystko jest ok, czy będę miał Turbo z dyskiem 500GB, zapewniała, że tak, a aktywacja tańsza dlatego, że to nowa promocja, a 99PLN jest w przypadku Świat HD, choć w umowie model dekodera był jako nbox HDTV recorder, ale na pewno miałem mieć Turbodekoder, zarzekała się trzy razy.

 

Skoro tak się zarzekała to i ja w to uwierzyłem, podłączyłem sprzęt, aktywacja poszła szybko, aktualizacja do nowego softu także, ale parę dni później coś tam nagrałem, w końcu wyszło mi, że godzina w HD zajmuje prawie 20GB, więc dużo za dużo, wszak na Philipsie z Cyfry na dysko 250GB godzina zajmuje normalnie, bodaj 4GB.

 

Jutro muszę jechać do APSu, w którym umowę podpisywałem, ale podejrzewam, że już nic nie wskóram, choć od początku nie pasowała mi ta cena za aktywację, ale baba zapewniała, że na pewno wszystko jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Chcialbym sie Was o cos zapytac gdyz szanowni przedstawiciele TV N nie maja wiedzy w tym temacie.

Do rzeczy. od paru dni jestem klientem enki. Jestem po cyfrze (5 lat) i ogolnie jest zadowolony.

Mianowicie chodzi mi o nastepujaca rzecz. W pokoju mam komputer stacjonarny z modemem ZTE ZXV10 W300 od TP SA. W salonie mam Turbodekoder HD z nagrywarka 500 GB. Moje pytanie brzmi czy da rade jakos podlaczacyc ten uklad (modem z TP z dekoderem enki) po przez Wi-fi? Narazie jest na kablu LAN ale wkurza mnie to. Pragne jednoczesnie nadmienic ze za miesiac moze dwa chcialbym zamowic multiroom i czy rowniez ten drugi dekoder moze byc Wi-fi? Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam recorder NBox-turbo i zależy mi na waszej opinii dotyczącej korzystania z serwisu Allegro poprzez ten dekoder. Póki co nie podłączyłem go jeszcze do internetu bo nie było to konieczne, ale z racji tego że Nbox obsługuje Allegro a dość często korzystam z tego serwisu chciałbym się dowiedzieć m.in. czy Allegro na Nboxie nie różni się niczym od tego w necie (głownie chodzi mi o szatę graficzną), czy zdjęcia w Allegro nie ładują się zbyt długo i czy dobrze są odwzorowane w telewizorze, nie wiem też czy moja prędkość internetu będzie wystarczająca obecnie posiadam 1,5Mb i ogólnie jak się Wam korzysta z Allegro poprzez NBoxa?

Dobrze by było gdybym dostał jakiś namiar na filmik w sieci gdzie jest zaprezentowane korzystanie z Allegro.

Dziękuję za Odpowiedzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś miał podobny przypadek?

Przedłużyłem umowę z N, jednym z warunków było udostępnienie oprogramowania turbo- powiększenie dysku. Część „wizualną” turbo mam od grudnia – była jakaś promocja. W zeszłym tygodniu „puścili” nowe oprogramowanie (w środę). Do tej pory dysk się nie odblokował. Dzwoniłem na infolinię, kazali mi:

1.Sprawdzić status oprogramowania: mam 1, powinno być 3 lub 5;

2.Zrobiłem przywrócenie ustawień domyślnych.

3.Poprawiłem parametr jakość na antenie mam teraz 90 było 30.

4.W tym czasie kilka razy próbowali odblokować dekoder.

5.Ostatecznie stanęło, że sprawa trafiła do działu technicznego i z poziomu administratora mają puścić kolejny sygnał do mojego dekodera. W ostateczności będę musiał wymieniać dekoder i tu jest największy problem cały dysk zawalony jest bajkami i trudno będzie wytłumaczyć 3 latkowi stratę wszystkich jego ulubionych bajek.

W związku z tym pytanie, czy ktoś miał podobny problem i czy konieczna była wymiana dekodera, a może są jakieś „inne metody” odblokowania oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Kilka razy pisałem do przedstawiciela na forum Nki, ten odświeżał uprawnienia, ale dysk za [beep]e nie chciał się odblokować. Ale w końcu za którym razem się powiodło. Po ponownym odświeżeniu uprawnień miałem wyłączyć nboxa na chwilę z prądu, podłączyć go ponownie i pozostawić na kanale TVP1 "HD". Pozostawiłem włączony i po kilkunastu minutach pojawił się komunikat że dekoder pobrał nową konfigurację. Po ponownym uruchomieniu dysk był już odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że wszystkie platformy we wszystkich dekoderach? Napisałem, że jest to normalna sytuacja we wszystkich platformach, a Sagemcom o którym piszesz jest jednym z nielicznych wyjątków i nie zmienia to faktu, że przypisanie konkretnych kanałów na stałe do danej pozycji w dekoderze jest stałą praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom o którym piszesz jest jednym z nielicznych wyjątków

Dodam jeszcze jeden wyjątek Samsung DSB-H370G i jeszcze jeden Echostar DSB 616. Nie mam dużego doświadczenia ale z tymi trzema "wyjątkami" miałem styczność i w żadnym z nich w ulubionych nie zostawał nr z głównej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jak widać "stała numeracja" jest raczej wymysłem niż regułą :)

Ja tylko powiem że w moim domu przewinęło się tak z grubsza licząc 9 tunerów cyfrowych (z czego większość dedykowanych dla platform - Wizja, Polsat, Cyfra, n, tuner tv kablowej) i tylko w jednym (topfield 7700) miałem tą nieszczęsną stałą numerację. Było to dla mnie takim szokiem (że ktoś coś tak głupiego wymyślił) że przez ładnych kilka tygodni szperałem po opcjach tego tunera gdzie się włącza "normalną" numerację zanim dotarło do mnie że tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się niemile zaskoczyłem, gdy pracownica punktu N pokazała mi w jaki sposób tworzy i edytuje się listę ulubionych. W pierwszej kolejności pomyślałem, że kobieta instrukcji obsługi nie przeczytała stwierdzając, że numeracja na liście ulubionej musi pozostać taka sama jak na głównej :) Naprawdę poroniony pomysł. Nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaić się do tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...