Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarantuje Ci że żaden dekoder n`ki z dyskiem (250,500,1000 gb) nie będzie sie tak zacinał jak dekodery z cyfry

 

Cóż, może zanim cokolwiek zagwarantujesz (niby na jakiej podstawie?), poczytaj o problemach innych użytkowników. Może nie są takie częste jak z dekoderami Cyfry, ale też nie są niczym nadzwyczajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mój problem dotyczy tego że programy które ustawiam do nagrania nie nagrywają się z przyczyny utraty sygnału. Oczywiście sygnał jest na dwóch wejściach antenowych. Dzieje się tak tylko w przypadku zaprogramowanych nagrań na Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam problem z rozmiarem wyświetlanego obrazu na ekranie tv. Lecą na TVP1 HD i SD właśnie piraci z karaibów i mój obraz ma czarne pasy po lewej i prawej. W ustawieniach mam tryb 16:9 i obraz: rozciągnięcie. Jak zmienię na 4:3 to robi się czarna ramka dookoła ekranu a sam film jest pomniejszony. Dzieje się to teraz na TVP1 HD i TVP1 SD, ale zauważyłem że często na BBC Knowledge ostatnio też mi się tak robi. Próbowałem wyłączyć napięcie i na kilka sek wyjąć kartę z dekodera ale po ponownym włączeniu nie ma zmian. Co robić? Proszę o pomoc. Aha poszedłem na chwilę do rodziców gdzie mają CP i u nich obraz jest ok (na całym ekranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 "HD" i BBC K "HD" to pseudo kanały HD. Wiele materiałów emitują w 4:3, ten drugi kanał także w dziwacznym 14:9 ściśniętym do 4:3. Jako że nbox traktuje te kanały jako HD ( :lol2: ) to tutaj za pomocą opcji w nboxie nie rozciągniesz obrazu tak jak na kanałach SD. Możesz to zrobić podobnymi opcjami w telewizorze. Jeśli oczywiście telewizor posiada opcję rozciągnięcia obrazu przy emisji materiału 4:3 na kanale HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, już rozumiem. Napisałem z problemem bo kiedyś u rodziców na cyfrowym polsacie coś się działo z programami, że masowo zaczęły zmieniać proporcje wyświetlania i tam u nich to była wina rozkodowania dekodera (tak im przez telefon tłumaczyli) i później coś tam przestawiali w tym dekoderze żeby znowu dobrze działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam problem z rozmiarem wyświetlanego obrazu na ekranie tv. Lecą na TVP1 HD i SD właśnie piraci z karaibów i mój obraz ma czarne pasy po lewej i prawej.

Tak szczerze pisząc to jest to prawidłowe zachowanie - ustawienie sprzętu.

Jeśli program emitowany jest w formacie 4:3 to prawidłowym jest przy odbiorniku 16:9 pasy po bokach.

Rozciągnięcie na cały ekran spowoduje rozciągnięcie obrazu a piękne zgrabne aktorki grające w piratach będą miały nogi jak pieńki starego dębu :-).

Czy jest to kanał HD czy SD nie ma to znaczenia. Pieniek jest pieńkiem a rozciągnięte gęby będą tak samo rozciągnięte bez względu na to jaki rodzaj "definiszyn" mamy :-).

Więc proponuję nie rozciągać i oglądac materiały w oryginale. Nie po to płacisz taki drogi abonament za dobrą jakość obrazu, dodatkowo płacisz za "HD" i zapewne kupiłeś "płaski" telewizor z bardzo dobrą geometrią matrycy o której w telewizorze kineskopowym nawet nie marzyłeś.

I teraz mając to wszystko jednym guzikiem chcesz rozciągnąć obraz jak stare gacie na płocie cofając się tym samym do epoki "OTV Rubin" ze spaloną jedną lampą (by nie obrażać marki Rubin) :-).

W dodatku takim działaniem bardzo mocno pogarszasz jakość obrazu która w tym momencie nie jest nawet w jakości SD :-).

 

Oczywiście zupełnie innym tematem jest fakt że ten konkretny film w oryginale wcale nie jest w formacie 4:3 a TVP posiada właśnie taką "obciętą" wersję :-).

Są jednak pozycje nagrane w 4:3 i cobyśmy nie wymyśleli to się nie zmieni nawet wtedy kiedy formatu 16:9 już nie będzie bo zastąpi go inny :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, że kanał który ma w nazwie HD i puszcza w miarę nowy "światowy" film wyświetla go w 4:3, tym bardziej, że u rodziców na słabszym tv i CP obraz był na całym ekranie. Jak mówiłem myślałem, że to mój dekoder się "rozkodował". I się obawiałem bo mam plazmę więc wolę nie ryzykować utr[beep]a pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem panom na infolinii samsunga aby przekazali programistom

taką moją uwagę ; do wszystkich dotychczasowych opcji ustawień

proporcji obrazu w tv samsunga dodać opcję ; wyświetlanie obrazu na całej powierzchni , bez żadnych czarnych pasów , nawet jeśli spowoduje to wyświetanie "grubasów lub "cieniasów'

Pan na infolinii powiedział mi że tak się nie da ....

Czy rzeczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Moi Rodzice mają w domu 3letniego Samsunga LE40A615, który ma przepracowane bodajże 7000 godzin i na niektórych scenach trochę widać jak utrwaliły się boczne pasy od 4/3. :-)

 

pixele ci się wypaliły? bardzo możliwe. To tak jak z wygaszaczami w PC. Po to one są, żeby właśnie takie rzeczy się nie działy.

 

Nie pomyślałem, że kanał który ma w nazwie HD i puszcza w miarę nowy "światowy" film wyświetla go w 4:3, tym bardziej, że u rodziców na słabszym tv i CP obraz był na całym ekranie. Jak mówiłem myślałem, że to mój dekoder się "rozkodował". I się obawiałem bo mam plazmę więc wolę nie ryzykować utr[beep]a pasków.

 

u mnie swojego czasu na TVN HD takie akcje były. Od jakiegoś czasu większość filmów jest już ok.

Pan miał rację, nie da się. Nadawcy czasem nadają pasy w obrazie (np. na kanałach HD nadając coś w 4/3 lub popularny letterbox).

 

Mój Samsung ucina w 95% wszystkich kanałów nadawanych w telewizji N. Może oglądam inne programy co wy, albo po prostu mój TV tak ma i tyle (mam proporcję ekranu 16:9 FULL hd).

 

 

Aha, już rozumiem. Napisałem z problemem bo kiedyś u rodziców na cyfrowym polsacie coś się działo z programami, że masowo zaczęły zmieniać proporcje wyświetlania i tam u nich to była wina rozkodowania dekodera (tak im przez telefon tłumaczyli) i później coś tam przestawiali w tym dekoderze żeby znowu dobrze działał.

 

zapewne zlecili automatyczny update oprogramowania w dekoderze albo aktualizację ustawień kanałów tzw. odświeżenie. Czasami automatycznie nie zawsze załapie. Mają taką możliwość, zapewne w telewizji n również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zamieniłem konwerter Twin na Quad.

Podpiąłem drugą antenę w Turbo i zauważyłem, że sygnał (moc i jakość) mają wartości mniejsze o jakieś 15-20%.

Czy przy konwerterze quad sygnał nieco słabnie czy może poruszyłem nieco czaszą i wystarczy poruszać czaszą na uchwycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pokręcić dziś trochę czaszą i konwerterem.

Niestety z mizernym skutkiem.

Dziś jest dość wysokie zachmurzenie ale na dekoderach cp lepiej to wygląda.

Nie działają mi kanały aspn america, animal planet sd discovery wold discovery sience mtv rocks

Konwerter który zamocowałem to: MITON MT-204S Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...