Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem ,że podobno w menu dekodera status dysku zmienia się z Q0 na Q1.

Ja mam Q0.

Na to nie masz co patrzeć, u mnie się to nie zmieniło.

Wejdź natomiast w setupie w status dekodera i zobacz co tam masz. Gdy miałem 250GB to widniało tam 1 FF BC. Po odblokowaniu dysku do 500GB pierwsza liczba powinna zmienić się na 3 lub 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z dekoderem, nagrywałem zawsze mamie serial Pierwsza Miłość na Polsacie, nigdy nie było problemu, teraz zawsze po nagraniu pokazuje, że w trakcie nagrania była przerwa w sygnale czy coś w tym stylu, i jest czerwony "iks" przy nagraniu, co oznacza, że nie mogę tego odtworzyć, podłączone jest wszystko dobrze. Druga sprawa to to, że wcześniej mogłem odtworzyć nagranie, które trwa, np. serial zaczyna się o 15:00, ja włączam go o 15:20 i omijam przy tym reklamy, teraz nie mogę w trakcie nagrywania włączyć serialu. O co chodzi? Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problem z czerwonym X to należy wykonać reset dekodera EPG+RES+STRZAŁKA W DÓŁ (z przedniego panelu dekodera - przytrzymujemy, aż dekoder się wyłączy i na nowo zacznie uruchamiać) lub z poziomu menu, opcja ustawienia domyślne (TAK, bez usuwania nagrań). Problem jest spowodowany tym, że Polsat Cyfrowy dokonywał kilka dni temu zmian FEC na swoim tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnio był może jakiś update dla posiadaczy Turbo, ale nie posiadających poszerzonego dysku? Bo zauważyłem, że pomimo nagranych kilkunastu programach (część w HD) mam wolne aż 91% dysku a wcześniej był zapełniony do połowy. Czyżby znów jakiś prezent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z moim dekoderem nBox turbo.

Od pewnego czasu urządzenie "świruje", nagrane programy podczas odtwarzania przycinają się tzn. występuje stop klatka i po 5 sekundach ponownie pojawia się dźwięk i obraz. Jest to bardzo irytujący problem. Niestety nie jedyny. Momentami nie reaguje na sygnał z pilota, dioda mruga, a reakcji brak. Czasami reakcja pojawia się po jakichś 30 sekundach. Kolejną rzeczą jest fakt iż programy przełączają się momentami bardzo długo ok. 30 sekund, nie jest to wina źle ustawionej anteny - tutaj wszystko ok. Czasami podczas oglądania telewizji dekoder sam przełącza na inny kanał oglądany załóżmy 15 minut wcześniej. Co może być tego przyczyną? Da się coś zrobić czy niestety kwalifikuje się do wymiany?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie jeszcze jedno pytanie. Soft "Carbo" dostałem w grudniowej promocji (wtedy otrzymali go wszyscy abonenci nBoxów serii CLRA i wyżej). Zatem te oprogramowanie jest jeszcze wysyłane, czy był to tylko taki czasowy "bonus" i już do niego nie powrócę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te dekodery różnią się tylko wielkością dysku, więc logiczne, że lepszy większy dysk niż mniejszy, będziesz miał więcej miejsca na swoje nagrania.

Każdy dekoder z dyskiem może od czasu do czasu fiksować, taki urok HDD, w komputerach dzieje się to samo.. Najczęściej pomaga twardy reset z kasowaniem zawartości dysku, czasami dysk jest uwalony, wtedy tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...