Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do transmisji sportowych to TVP Szczecin ostatnio transmitował na żywo o 19:00 mecze tenisowe corocznego ''Pekao Szczecin Open''.

TVP Szczecin zawsze było obecne na tej imprezie,gdyż jest patronem medialnym.No i trzeba przyznać że relacje są na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że TVP Warszawa o 19:30 emituje ''Telezakupy'', a w TVP Szczecin jest emitowane pasmo wspólne TVP Regionalna. Jako ciekawostkę mogę podać oglądając archiwalne wydania ''Kroniki'' z 1995 roku że Piotr Dębowski (dziennikarz redakcji sportowej TVP) wówczas pracował w TVP Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 kanałów TVP Regionalnej na satelicie? Jest rozwiązanie.

 

SLM, regulator medialny dla landu Saksonia w Niemczech, chce umożliwić gospodarstwom domowym z telewizją satelitarną odbiór lokalnych stacji telewizyjnych. W ramach testu, przewidziano transmisję ID dwóch kanałów Sachsen Fernsehen i Kabel Journal na satelicie ASTRA (19,2°E). Gdy widz wybierze jeden z tych kanałów, będzie mógł oglądać jego przekaz przez Internet, ale na ekranie telewizora. Zaletą takiego rozwiązania dla widza jest to, że poruszając się po zwykłej liście kanałów będzie mógł uzyskać dostęp do treści nadawanych online.

 

Analogiczne rozwiązanie mogłoby się sprawdzić na polskim rynku. Telewizja Polska posiada 16 wersji TVP Regionalnej, a na satelicie dostępna jest tylko wersja dla Warszawy. Umieszczenie wszystkich tych kanałów na satelicie ASTRA byłoby trudne ze względu na ograniczoną pojemność / koszty, ale na pewno znalazłoby się miejsce na umieszczenie samych ID z sygnalizacją HbbTV. (żródło SATKurier)

 

U nas raczej nie da rady, sat jest popularne na wsiach a tam raczej króluje 3G i CDMA więc oglądanie streamów odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to samo co przed chwilą dodałem jako komentarz pod samym artykułem:

 

Trochę ten artykuł nie pełny, bo autor moim zdaniem chciał za bardzo skupić się na TVP Regionalnej, że to jakieś rozwiązanie. I przez to główny wątek jest nie do końca moim zdaniem rozwinięty.

 

1)Na satelicie już jest MDR (w wersji SD, wersja HD w przygotowaniu). Więc mimo dalszego nawiązania do TVP nie chodzi o odbiór telewizji publicznej.

 

2)Chodzi bardziej o "powiększenie" oferty o pozostałe kanały regionalne (prywatne, miejskie, itd.). Więc mieszkaniec saksoni na satelicie oprócz dostępu do MDR, będzie miał również do innych kanałów o zasięgu lokalnym. Zapewne szybko, pozostałe regiony uruchomią własną paczkę z kanałami regionalnymi. Pytanie kto będzie decydował jakie kanały będą dostępne w Paczce Saksonia, Berlin, Hamburg, NPW itd. jeżeli Landowski regulator TV to jest to świetne rozwiązanie. (Będę musiał poszukać czy gdzieś szczegółów nie ma).

 

Strony WWW, poszczególnych nadawców wymienionych w newsie:

http://www.kabeljournal.de/index.php?id=34

http://www.sachsen-fernsehen.de/Ueber-u ... sum/Seite/

 

Co do dalszej części i rozwiązania dla TVP Regionalnej. Oczywiście jest to jakieś rozwiąznanie. Ale przypomina mi Ono pomysł z instalacją aplikacji TVP Stream w dekoderze. Możliwość odbioru nadal nie była by powszechna. I na pewno nie było by to rozwiązanie "jak w Saksoni", bo tam to jest jako zwiększenie oferty.

 

Pomysł fajny jako powiększenie oferty. Jak ktoś ma HbbTV, z apkami Smart TV, czy cokolwiek nowego. To najbardziej wkurzającą rzeczą moim zdaniem jest właśnie, przechodzenie w różne miejsca by zobaczyć jakiś LiveStream z jakieś internetowej TV. Dzięki temu pomysłowi, można "nową telewizję internetową" zaprogramować obok tradycyjnej telewizji satelitarnej. I w jednym miejscu mamy wszystkie kanały. Można sobie również wyobrazić powiedzmy oglądamy Formułę 1 na RTL, i możemy na kolejnym kanale "RTL Livestrem" wybrać kamerę z której oglądamy. Ponieważ koszty nadawania w ten sposób mogą być tańsze jak powiedzmy 8 kopii RTL na satelicie, otwiera nam to nowe możliwości. Jak pomysł się rozkręci, to np. nagrywamy jakiś serial. Warunki atmosferyczne psują nam odbiór to dekoder pobiera sygnał z internetu.

 

Podsumowując. Pomysł przyszłościowy, ale na problemu z dostępnościa TVP Regionalnej on nie rozwiąże, bo za małe nasycenie rynku jest obecnie odbiornikami, które będą w stanie to odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio zauważyłem że wydania ''Kroniki'' TVP Szczecin o 18:30 kończą się tym, że prezenter zaprasza widzów na ''Dziennik Regionów''.

Chyba takie mają polecenie we wszystkich ośrodków bo z tego co zauważyłem podobnie jest też w "Kronice" TVP Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...