Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogólnie jestem za wprowadzeniem samodzielności ośrodków, oddania im anten na serwisy lokalne. Patrząc na USA jak po wprowadzeniu telewizji naziemnej rozwinęły się stacje informacyjne lokalne. Teraz każdy filmy i seriale poogląda sobie w Netflixie, Disney+ itp, a wiadomości lokalne musi wyszukiwać w rożnych miejscach, albo pozostaje oglądanie W24, albo TVN24 i oglądanie warszawskiej papki. Ludzie są głodni lokalnych informacji. Najważniejsze to jednak jest odpolitycznienie tego, zajmowaniem się lokalnymi wydarzeniami i sprawami. Stworzenie redakcji terenowej nie musi się w ogóle wiązać z wynajmowaniem pomieszczeń. Można znaleźć współpracowników którzy będą wysyłać surówki do ośrodka wojewódzkiego który ma całe zaplecze i tam to można zmontować. Tak działa TVN24 i Polsat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 20:56, Bartosz10 napisał(a):

No dobra, ale co pomiędzy? Każdy region nadaje swoją ramówkę? Czy Informację non stop przez 10 godzin? - Wg mnie to pomysł na co godzinne "przerywniki" na informacje lokalne jest lepsze niż oddanie ośrodkom 10 godzin ciągiem - tym bardziej, że już teraz część regionów nie ma co nadawać i emitują telezakupy

W sumie racja. Na razie wiadomo że TVP3 Info ma być rozwinięte: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-ogladac-tvp3-info-prowadzacy-reporter

Moim zdaniem te 10 godzin można by rozdzielić w następujący sposób że co godzinę od 5:30 do 23:30 byłby pasma lokalne z czego o 7:30 i 17:30 trwałoby ono 2 i pół godziny. Dodatkowo o 5:30, 11:30, 13:30, 15:30 i 20:30 i 23:30 trwałoby 30 minut. W reszcie godzin a więc 6:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 21:30 i 22:30 trwałoby 15 minut.

Zawsze to lepszy pomysł niż kiedyś planowane 16 godzin dziennie dla ośrodków. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Niestety ze smutkiem mi to pisać jako widz ale w TVP Łódź to jakaś bieda w sprawie transmisji sportowych panuje. A właściwie to jak wygląda sytuacja ze sportem w innych ośrodkach TVP?

Na TVP Kraków... niestety też bieda w temacie transmisji sportowych :( Pamiętam jeszcze, jak kiedyś, za telewizji analogowej na TVP Kraków oglądałem mecz siatkówki - jakość była jaka była, ale chyba dało się oglądać :D , ale były kiedyś transmisje sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, paskud napisał(a):

Żeby tylko nie wyszedł z tego taki potworek jak w Niderlandach. Tam nadawane są programy lokalne w godzinnych pętlach.

 

Obawiam się, że stanie się właśnie tak, jak u Holendrów. Przykładowo, boczne wydania "Panoramy" TVP3 Gdańsk za dnia to de facto krótka powtórka serwisu z poprzedniego dnia. Podobnie jest z ogólnopolskim TVP3 INFO, gdzie w każdym serwisie jest to samo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...