Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2022 o 19:26, Mateusz2006 napisał:

Jest w HD od 15 sierpnia.

 

Masz rację obecnie nie nadaje w HD jedynie:

-> 15 kanałów regionalnych,

-> TVP Historia

-> TVP Seriale

 

Ciekawi mnie również kiedy z logotypów TVP 1 i TVP 2 zniknie dopisek HD w dzisiejszych czasach jest to już raczej standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdyby TVP normalnie przeszło na T2, to problem byłby za chwilę (max do czerwca) rozwiązany. W najgorszym razie w SD by zostało TVP Seriale, ale podobno i tak mieli je dołączyć do naziemnej, więc by też przeszło.

Co najwyżej byłby problem z dystrybucją tych nowych kanałów w HD. Do tej pory TVP Rozrywka i TVP ABC nie nadają w HD nigdzie poza swoim multipleksem - ani na satelicie, ani w internecie przez TVP GO. W kablówkach nie wiem, ale też wątpię.

Oczywiście - jak już pisałem kilka dni temu - problem można i tak rozwiązać poprzez zamianę kanałów między MUX-3 i MUX-5/6 HEVC:

W MUX 5/6 HEVC:

- wyłączyć TVP3 Warszawa HD

- włączyć TVP Historia HD

W MUX 3:

- wyłączyć TVP Historia SD

- przełączyć TVP3 na wersję HD (w odpowiedniej wersji regionalnej)

Pytanie czy TVP tak naprawdę chce przejść na HD i czy jest do tego gotowe?

  • Popieram 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

To akurat może być prawda zważywszy na to że ich „bracia" z Kielc i Gorzowa Wielkopolskiego (pod kątem tej samej daty startu) też budują nowe siedziby a w Olsztynie też był chyba z nią problem. 

2 godziny temu, A&G napisał:

Żart, nie żart, mogło by się wreszcie ziścić.

Mogliby na dzień dobry odpalić chociażby Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice i Wrocław odpalić (chociażby na 11075 GHz) a potem sprawdzić czy to się przyjmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule co linkowałem wcześniej o radzie programowej pojawia się wiceminister obrony z Radomia,pani poseł z Polski 2050 w radzie programowej TVP.

Pojawia się także Cyfra+ i Cyfrowy Polsat.

Więc można podciągnąć pod żart.

EDIT: Pan wiceminister obrony jest faktyczne przewodniczącym rady programowej TVP.

Pani z Polski 2050 też jest w radzie programowej czyli to musi być prawda tak wynika z strony TVP.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, A&G napisał:

Pomysł może i niezły, żeby odpalić dajmy na to największe 12 ośrodków, ale wiesz, że zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze, a dlaczego nie ma Opola, Kielc, Gorzowa.

 

32 minuty temu, Poland napisał:

Dwanaście to byłoby za dużo ale może 4-5 ośrodków byłoby wystarczające w tym przypadku :)

Ani 4-5, ani 12. Jeśli mają być odpalone, to wszystkie, właśnie po to, żeby nie było pytań ani pretensji o uprzywilejowanie danych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program lokalny i TVP3 Gdańsk znów ma problem z logiem. Dwa te same logotypy nałożone na siebie. Plusem jest brak oznaczenia wiekowego.

Łącząc to ze ściąganiem archiwalnych materiałów TVP z internetu do ich reportaży, gdański ośrodek to istna amatorszczyzna. Podejrzewam, że w innych oddziałach jest podobnie.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

A zasponsorujesz miejsce na satelicie? Niech TVP kupi własny transponder i nadaje te kanały to wtedy Polsat BOX czy CANAL+ chętnie dołączą je do oferty. TVP to niech lepiej udostępni swoje kanały dla operatorów w ramach ofert online.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie na trójce leci ten cały "Taneczny Port Mazury ". Od 20:45 anteny trójki i dwójki przejmie Zenek Martyniuk, który na antenie TVP 3 będzie do 21:25 a w dwójce do 22:00.

Ten koncert to najgorsze show robione przez Kurskiego od 2016 roku. Wiem, że organizatorem koncertu jest trójka i ograniczony czas antenowy, żeby robić koncert z 9 wykonawcami.

Porównując z imprezami robionymi przez Kurskiego, czyli "Wakacyjna trasą dwójki" to jest przepaść ogromna. Pisze to jako fanatyk TVP.

EDIT: Obecnie leci powtórka 2 cz z Zenkiem coś się zepsuć musiało w TVP Gdańsk.

Na Woronicza myślą że idzie live  dopisek na żywo widnieje.

Czy jest tu jakiś pracownik ośrodka TVP Gdańsk tu na forum?

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 08:52, Krzysiek11:) napisał:

A zasponsorujesz miejsce na satelicie? Niech TVP kupi własny transponder i nadaje te kanały to wtedy Polsat BOX czy CANAL+ chętnie dołączą je do oferty. TVP to niech lepiej udostępni swoje kanały dla operatorów w ramach ofert online.

Przecież TVP kupiła własny Transponder na 33°E
Wydali na to 7 ' 693 ' 636, 61 ZŁ ≈ 7,7mln ZŁ / za 4Lata Operacji !

Oni tam Kupili 36MHz w dvbS2/8PSK (dla FEC: 3/4 i roll-off: 0,2),

a to pojemność:

66.888 Mbps

czyli Ponad 2x więcej niż w 1 całym MUXie naziemnym NTC…

Starczy na Wszystkie Kanały TVP 3.

i można jeszcze wszystkie inne Kanały TVP umieścić.
Jeśli mają kasę na nadawanie na Litwie,
to mają kasę na nadawanie na orbicie…

a Z wyliczeń wychodzi mi, że EutelSat 33°Wschód jest 5x tańszy niż EutelSat HotBird 13°Wschód.

 

Obecnie kontrakt z EutelSatem można zastąpić 5 abonentami StarLink Premium: (a w sprzyjających warunkach, to 3 abonamenty StarLink powinny wystarczyć…)

20Mb/s ÷ 40Mb/s  w uploadzie każdy

po 525$ w wersji mobilnej:

126'000$ / 4Lata

546'840ZŁ    / 4Lata !!!

czyli 12,5x taniej niż Transponder Dosyłowy na EutelSat 33°Wschód

(z uwzględnieniem kosztu sprzętu po $3'000 × 5)

 

Update, obiecany przez Elona Muska już był, kosztuje on 25$/miesiąc, obecnie można podróżować ze StarLinkiem w ramach 1 kontynentu, ale nie dłużej niż 2 miesiące do innego kraju…

Nie trzeba zrywać umowy z EutelSatem,

wystarczy by TVP kupiło 5 abonentów StarLink Premium, a Transpoder z EutelSatem wykorzystało do Nadawania swoich kanałów w wersji International bez Szyfrowania FreeToAir, (produkcje własne i dotowane z budżetu dowolnego kraju UE, czy wspólnego rynku…)

albo chociaż Szyfrowanego FreeToView dla swoich własnych abonentów (w przypadku produkcji zakupionych ze świata komercji, który żadnych dotacji nie otrzymał…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maniek357 said:

Już widzę jak wszyscy montują dodatkowe anteny na 33E, aby odebrać kanały TVP. 33E zostało zakupione pod przekazy i do tego celu jest wykorzystywane. 

  1. TVP już kupiło Transponder na EutelSat 33°E.
  2. ja Wiem, że Stać ich na Transponder na EutelSat Hotbird 13°E.
  3. chyba nie masz wątpliwości, że z  co najmniej 50% użytkowników obrotnic satelitarnych przeskakiwałoby na tą pozycję od czasu do czasu…
  4. Nic Nie stoi na przeszkodzie by nadawali z obydwu EutelSatów: zarówno z HotBird 13°E jak i 33°E
  5. może Lobby płatnych platform Satelitarnych Szyfrowanej TV nie stałyby okoniem przeciwko emisji z 33°E i HEVC + LCEVC
  6. być może dużo zależałoby od kampanii informacyjnej zrobionej przez TVP, ale przecież można jej nie robić
    (a co ma Transponder na 33°E Leżeć odłogiem przez większość czasu…)
    Nie ma co Lobby płatnych platform Szyfrowanej TV denerwować taką kampanią,
    wystarczy emisja, kto będzie chciał, to się dowie…
    a biedni Ludzie w Polsce, czy biedna Polonia na wschodzie, to może nie mieć innych możliwości…
  7. wciąż wydaje mi się, że byłaby to większa Liczba Polaków w Polsce 🇵🇱czy za granicą 🇪🇺🇺🇦🇬🇧(UE, wschód, Egipt, Turcja), niż Liczba wszystkich Polaków na Litwie🇱🇹: 183'421 w 2021r…
    a przecież Nie wszyscy Polacy na Litwie 🇱🇹 będą zainteresowani jakimkolwiek z 6 kanałów TVP z Litewskiego 🇱🇹 NTC…
    By to przebić wystarczyłoby tylko 61'141 anten satelitarnych w 3osobowych domostwach… …4,5‰ z 13,6mln gospodarstw domowych w Polsce🇵🇱, a jest jeszcze zagraniczna Polonia🇪🇺🇺🇦🇬🇧… 
    a Polaków w samym 🇬🇧 czy 🇪🇺 jest więcej jak na całej Litwie 🇱🇹 Ludności

Jeśliby dali sygnał Lepszej jakości niż w NTC (HEVC + LCEVC) to myślę sporo Ludzi wolałoby odbierać wszystkie 33Kanały TVP w HD na 33°Wschód,

oraz 40Kanałów Polskiego Radia z Dobrze zrobioną wizją HD,

niż dużo skromniejszą ofertę FTA na HotBird 13°E…
🙃(może nawet TVN by dołączył, bo przecież: AOL TimeWarner Discovery to już produkcje własne, które teoretycznie mogłbyby Lecieć FTA )🙃🤑

 

ale Nie Mam NiC a NiC przeciwko Nadawaniu kanałów TVP i Polskiego Radia z wizją HD w FTA z HotBirda 13°E,

jestem jak najbardziej za…

obecnie koszt emisji satelitarnej za 1h jest często niższy niż pensja dziennikarza za 1h (zakładając umowę etatową 168h)…

to Tylko Pokazuje, Jak bardzo TVP trwoni kasę…
…oraz, że już ma kontrakty, które możnaby Lepiej wykorzystać…

 

pół miliona zł za StarLink to tyle, co Pani Prezydent Gdańska dała za 60min wywiad przeprowadzony przez Koncern Ringel Axel Springer,

który teraz nadaje Bild TV w HD i FTA z 19.2°E

 

Wydaje się, że cały kraj ma więcej Kasy niż Gdańsk:

On 4/4/2022 at 7:17 PM, Mtv said:

TVP dostał 2 mld z budżetu państwa, więc na pewno ich stać na nadawanie 16 kanałów TVP3, wszystkich w jakości HD 😀

i rozumiem, że nawet i z HotBirda 13°E

 

inna sprawa, czemu TVP Belsat HD jest w NaziemnejTvC na Litwie 🇱🇹,
a nie ma go w NTC w Polsce 🇵🇱?

Nawet go nie dali w Postaci Kanału HbbTV,

jak dali Ukraiński 🇺🇦 Kanał.
ja Nie mam nic przeciwko Ukraińskim 🇺🇦 kanałom w HbbTV…

ale Za TVP Belsat HD zapłaciliśmy więcej z naszych podatków,
a Wygodnie z tego nie można korzystać.

więc Powinien trafić w HD chociażby do HbbTV na kanałach FTA TVP na HotBirdzie 13°E…

Edytowane przez nonGeoLoker
HEVC + LCEVC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech na dzień dobry uruchomią kilka wersji dodatkowych obok Warszawy i zobaczą czy to chwyci. Pod pojęciem owych wersji mam na myśli ośrodki regionalne z takich miast jak kolejno: Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk i ewentualnie Łódź albo Rzeszów.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...