Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam Ariva200 niedawno była naprawiana i został wgrany najnowszy soft dopiero teraz miałem czas go przetestować i powiem że ma sporo błędów

właśnie straciłem wszystko co miałem nagrane bo w trakcie oglądania nagrania wyłączyłem go z pilota (nie z zasilania) i przyznam delikatnie mówiąc dobrze że moje dziecko śpi

dalej --ZEGAR jeśli ustawimy zegar ręcznie to po wyłączeniu zegar się reseci to farsa włączenie programu który ma się włączyć po starcie to farsa startuje dalej z tego na którym byliśmy i jeśli na tym programie nadawany jest zły czas to nasze ustawione nagrywanie się nie odbędzie rewelacja

i jeszcze jeden błąd czasem jeszcze nie dotarłem dlaczego nagranie nie jest realizowane pojawia się tajemniczy napis przekroczony limit dysk 80G wolne 36G nagrane może z 10 sesji po 2 godziny nagrywanie w tle wyłączone

poprzednio nie było takich problemów

pozdrawiam wszystkich idę walczyć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przypadkowe usunięcie plików z dysku może być spowodowane tym, że posiadałeś bardzo starą wersję oprogramowania w Arivie. Od jakiegos czasu zmieniona została specyfika zapisu, stąd to zamieszanie.

2. Zegar ręczny wymaga włączenia wyswietlania zegara w trybie standby. Inaczej nie pamięta godziny.

3. Kanał startowy nie działa, gdy w timerze jest ustawiony przynajmniej jeden program do nagrania.

4. Z tym limitem może pomóc wyłączenie funkcji TimeShift.

 

Punkty 1-3 czekają cierpliwie na poprawę, ale jak do tej pory programiści Fergusona nie naprawili tych przypadłości lub też nie mogą sobie z nimi poradzić. A szkoda.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wersja oprogramowania jest najnowsza nagrania były zrobione na tej wersji na czystym dysku na poprzednich wersjach nie było tego problemu

2. wiem że trzeba włączyć wyświetlanie zegara ale to paranoja bo skoro działa nagrywanie to znaczy że pamięta czas inaczej się nie da jedynym wyjaśnieniem jest błąd w programie i zegar zostaje skasowany

3 ok tego nie wiedziałem dzięki

4. funkcja TimeShift była wyłączona a mimo wyświetlał ten komunikat teraz nie przekraczam 50% na dysku i nic się nie pokazało od tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Posiadam Arive 200. Pracuje u mnie jak na razie bez problemu na antenie multifocus Maximum 85 z czterema konwerterami. Chcę dołożyć jeszcze cztery dodatkowe i w związku z tym mam pytanie jaki byście polecili najlepszy przełącznik i czym się kierować przy zakupie. Na oku mam Axing SPU 81-00. Tylko on jest Diseqc 2.1 2.2... czy to będzie chodziło? Jak skonfigurować ustawienie w tunerze? Może ktoś z użytkowników ma sprawdzony już układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem diseqC 8/1 Opticum w Arivie 200. Teraz mam 10/1 Opticum w Arivie 200 COMBO. Nie było i nie ma z nimi żadnych problemów. Przełączanie pomiędzy satelitami płynne i dość szybkie.

Konfiguracja banalna:

MENU

USTAWIENIA ANTENY

DISEQC 1.1

2CASCADES

...i po kolei ustawiamy odpowiednie porty i satelity (od 1 do 16).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak u Was zachowuje się moduł Polsatu Cyfrowego wraz z kartą Cyfry+? U mnie po zainstalowaniu na razie wszystko OK za wyjątkiem wskazań Bit Rate - te zwiariowały i pokazują np. od 0 - 1400 kb/s praktycznie ciągle się zmieniając. Bez modułu Polsatu wskazania Bit Rate były stabilne. Właściwie sprawa mało istotna ale ciekawa. Oprogramowanieze stycznia 2011 (jednak ze starszych wersji testowych ale naprawdę satbilna i dobra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, czy kupujac tego fergusona pomoze mi on w rozdzieleniu cyfry na 3tv ? poniewaz od cyfry dostalem sagezlcom dsi87 i niestety nie dziala moj sprzet do rodzielenia tj CLONE+150 home edition oraz odbiorniki Opticum 4060CX Plus czy to wszystko bedzie wspolgrac i bede mogl sie cieszyc telewizja ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie odnośnie najnowszego oprogramowania Arivy 200: czy mógłby mnie ktoś pocieszyć i przekonać,że to oprogramowanie wnosi coś więcej niż nowe logo widoczne przy uruchamianiu dekodera? Dziękuję i pozdrawiam Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu zauważyłem pewną niedogodność związaną z niekształconym dźwiękiem.

Tuner pod kontrolą oprogramowania 2.18B2. Podczas normalnego oglądania i używania Time Shift-u dźwięk jest prawidłowy. Natomiast w momencie odtwarzania nagranego materiału uprzednio nagranego dźwięk podczas np. zmian jego amplitudy staje się zniekształcony i momentami jak by chrapliwy.

Może ktoś z użytkowników spotkał się z czymś podobnym to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pojawił się problem. Ściągnąłem nowy soft ze strony Fergusona, podpiąłem USB, wszystko poszło jak po maśle, aktualizacja doszła do 100%, tuner zrestartował się i... KLOPS. "Wisiał" z napisem menu i nie reagował. Po wyłączeniu zasilania i ponownym uruchomieniu umarł do końca. Wogóle nie daje się włączyć, chyba wyzionął ducha. Długo się nacieszyłem :evil:

Edit: Czy przy braku jakiejkolwiek reakcji jest sens bawić sie z kablem rs232, czy lepiej od razu rozglądać się za nowym tunerem/walczyć z gwarantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie teraz mam podpiętą Arivę 200 z układem obrotowym. Czy po zmianie softu będę musiał ponownie ustawiać parametry dla poszczególnych satelitów (pozycje) czy zostaną zapamiętane.

Bo kanały to wiadomo trzeba wyszukać od nowa lub w grać listę. Jedynie chodzi mi o ustawienie obrotnicy sterowanej DiSEqC.

 

Chcę wgrać soft aby odbierać kanały z karty ORANGE.

 

Wiem że mam grać soft

v2.05b7

v2.07b8

v2.08b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przy odtwarzaniu plików z z dysku (format m2ts) o rozdzielczości 1920x1080 ariva widzi ich rozdzielczość jako 1280x720 i taką przesyła do telewizora. Te same pliki po HDMI z komputera czy kamery wyświetlane są w pełnej rozdzielczości. Przy 50" i małej odległości od telewizora róznica jesr duża. Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów zetknął się z ty problemem? Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przestał reagować? Przecież w momencie kiedy masz uruchomiony program, tuner podłączony RS232 z komputerem i wybraną jedynie słuszną wersję oprogramowania to wówczas program ten "każe" włączyć tuner i to robisz (wyłącznikiem sieciowym lub wtyczką do sieci 230V). Wówczas powinna nastąpić komunikacja między urządzeniami i wgrać się powinno oprogramowanie. To że tuner nie reaguje na komendy czy z pilota lub klawiatury nie ma tu znaczenia. Po to właśnie tuner "reanimujesz" żeby wszystko wróciło do normy.

Przepraszam, ale zrozumiałem z Twojego opisu, że tunera nie włączasz wyłącznikiem sieciowym. Bo co oznacza Twoje zdanie, że ...nie mogę włączyć dekodera... (gryzie czy kąsa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...