Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miałem chwilę wolnego w pracy i skrobnąłem propozycję OSD dla naszej kochanej Arivy 200.

Starałem się zachować układ obecnego OSD oraz zastosować możliwie uniwersalne a jednocześnie proste kształty tak, żeby nie obciążało coś takiego procesora tunera.

 

Proponuję powrócić do dyskusji na temat grafiki ekranowej bo przecież nie jest ona bez znaczenia w codziennym użytkowaniu.

Wiem, że to kwestia gustu i tuner jest po to żeby działał a nie ładnie świecił ale jest część osób które zwracają na to uwagę.

Jeśli jest tu na forum ktoś z Fergusona i jeśli moja propozycja spodoba się użytkownikom jestem gotów zrzec się praw autorskich na rzecz Fergusona a nawet przygotować pozostałe elementy zgodnie z wytycznymi w zamian za gwarancję wprowadzenia takiej grafiki w kolejnych aktualizacjach :)

 

A to przykład wykorzystania, oczywiście tylko naniesione na obraz w 1080 i zmniejszone na potrzeby forum.

Zapraszam do dyskusji.

Kolego @xxl_mercos producent tego nie zmieni , jeśli chodzi o nielegalny support to głównego grafika nie ma ( pamiętasz może czasy AFxx18 gdzie zmieniało się grafikę) kolega który to zmienił i stworzył @Shogun już tym się oddawna nie zajmuje a prośby do producenta nic nie dadzą o czym wiemy , pisze ci o tym bo widzę że piszesz tez z tym samym pytaniem po forach edukacyjnych ( jak i u twórców jak i na forum XXXX ) jedyna wasza nadzieja w nich :D ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie z kimś pomyliłeś bo o tunerze piszę tylko tu i tylko tu wrzuciłem grafikę - jeśli jest gdzieś indziej to niestety ktoś użył tej grafiki bez mojej zgody.

A co do realizacji to wiem, że nic z tego bo odzywałem się do Fergusona i stwierdzili że ich to nie interesuje, tzn. napisali mi grzecznie, że nie ma technicznych możliwości czy jakoś tak :)

Miałem chwilkę to zrobiłem to i tyle, fajnie że niektórym się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów rozszyfrował maincode.

Niestety jak patrzyłem, nie ma tam surowych plików BMP, JPG itd. (jak to np. ma miejsce w FK-6900).

 

Być może uda się uruchomić na Arivie system operacyjny typu linux, wtedy na pewno cała grafika będzie inna, z możliwością modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxl_mercos moj błąd przepraszam wiec możesz dac grafikę na inny serwer a obecna usunąć z danego linku aby nie była wykorzystywana na forach Edukacyjnych czyli z nielegalnym oprogramowaniem

 

@lpm11 linux nie będzie na Ariva 100/200 już ten temat przerabiałem ;)

 

edit: @xxl_mercos podziękował :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego xxl_mercos muszę przyznać że ładnie ci to wyszło choć mam do tej grafiki a raczej czytelności jedno ale. Moim skromnym zdaniem nie potrzebne jest dublowanie znaczka kodowane. Wystarczy ten znaczek w kółeczku po prawej stronie, a ten przed nazwą kanału usunąć i nazwa kanału będzie czytelniej wyglądać. :D Wiem, wiem jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził, ale to jest tylko i wyłącznie moja sugestia do tej Twojej propozycji lepszego wyglądu grafiki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znaczka to tak jak pisałem, starałem się, żeby ta propozycja zachowywała obecny układ na tym pasku, a w nim jest ikonka kodowania tyle że niebieska i niesymetrycznie umiejscowiona :) ale gdyby ta grafika miała szanse na wprowadzenie to faktycznie można sobie darować tę ikonkę. Reszta grafiki jest prosta bez ikon więc można każdemu chyba dogodzić :D

lista_kanalow.jpg

Dodam tylko, że grafika, którą prezentuję jest w FullHD a nie wiem czy OSD producenta przypadkiem nie jest np: 720p. Robiłem testy na telewizorze FullHD wyświetliłem tą grafikę w oryginalnym rozmiarze i przyznam że wysokość paska jest mniejsza od tego z org. softu ale jest bardziej czytelny może dlatego że są kontrastujące białe litery na czarnym tle.

 

Mam pytanie z innej beczki.

Czy działają Wam napisy na takich kanałach jak TV5 Monde Europe albo RAIUno z HB?

Te kanały są FTA (RAIUno koduje wybrane pozycje) ale nadają kilka ścieżek dźwiękowych i napisy, problem w tym, że jeszcze nigdy nie działały mi napisy w j. angielskim (inne tak, rus/rom/ger/hisp) etc. Czy to wina Arivy czy nadawcy?

Dodam, że obsługa ścieżek dźwiękowych działa ok, czasem na EuroNews jest napisane ze to ścieżka francuska a jest po angielsku, ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka sprawa a niby niewielka, bo cóż grafiki nie oglądamy tylko kanały TV.

Czytelność pierwsza klasa, xxl_mercos może Ferguson sypnie kasę za projekt, dawno powinni coś z zrobić ale cóż po doświadczeniach z coraz nowszymi softami lepiej niech grafiki nie ruszają znowu coś popsują :lol2: .

Jeszcze raz xxl_mercos gratulacje!!! :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to tutaj i w serwisie Fergusona i nie da się. Dane są pobierane z różnych transponderów więc, żeby dostać dane trzeba się na dany trp przełączyć, inaczej by było gdyby były 2 głowice, teoretycznie w ramach jednego transpondera można by tego uniknąć, ale to nie interesuje programistów z Fergusona bo wymagałoby pracy.

 

Dodam, że ten problem dotyczy też tunerów DVB-T od Ferdka, w ramach jednego MUXa też się nie da przeglądać bez przerzucania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do propozycji xxl_mercosa. Odnoszę wrażenie, że niektórzy z Was traktują te ekrany, jako ekrany wyświetlane przez Arivę z tak właśnie zmodyfikowanym menu. A xxl_mercos zaproponował zarys projektu wykonany w programie graficznym i efekt naniósł na zrzut ekranu z tunera. Efekt jest całkiem interesujący, choć nie wiem, jak by xxl_mercos widział główne menu. Ja osobiście nie bardzo przepadam za dużą ilością czerni, gdyż tekst jest wówczas, moim zdaniem, mniej czytelny. Ale jakieś stonowanie obecnej białej "żarówki" byłoby dobrym posunieciem.

 

Druga sprawa. Nie chcę sie jednoznacznie wypowiadac na temat mozliwości tworzenia grafiki w Arivie, gdyz nie mam o niej pojęcia. Jednak wyświetlane tam menu wyglada mi na 4-bitowe, czyli bazuje na maksymalnej palecie 16 kolorów. Jeśli Ariva nie ma "miejsca" na więcej bitów w grafice, wizja pełnokolorowego menu nie wchodzi w rachubę. Z drugiej strony ekran powitalny bazuje na przynajmniej 8-bitowej grafice (256 kolorów), więc może obecny wygląd menu jest tylko wynikiem takiego, a nie innego projektu. Tego jednak nie wiemy.

 

Piszę o tym dlatego, że bardzo często może się wydawać, że nietrudno jest przecież stworzyc atrakcyją grafikę np. w Photoshopie. Jednak od projektu do wykonania w warunkach ograniczonego, siłą rzeczy, środowiska programowego Arivy jest daleka droga. Może wydawać się, że siermiężny wygląd obecnego menu, to wynik złej woli twórców Arivy, jednak nie bierzecie pod uwagę ewentualnych ograniczeń sprzętowych. Ale cóż, wielu z Was nie pamięta komputerów z kartami graficznymi, które wyświetlały maksymalnie 16 kolorów. Ale pamiętacie pewnie takie komórki.

 

I jeszcze raz przypomnę, że xx_mercos wykonał zarys projektu w programie graficznym, korzystając z pełnej 24-bitowej palety barw (ponad 16 milionów kolorów). Nie jest to jednak zmodyfikowany software. To sa po prostu obrazki. Jednocześnie ciekaw jestem, czy ograniczona paleta obecnego menu to rzeczywiscie efekt ograniczeń sprzętowych.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie chyba jeśli wejdziesz w menu "lista transponderów" i znajdziesz tam 11075 MHz V (pion) 27500 a następnie zatwierdzisz go przyciskiem OK. Wtedy tuner przeszuka tą częstotliwość i znajdzie m.in. MTVN HD. Później możesz go sobie przesunąć gdzie chcesz (domyślniej znalezione kanały dodawane są na końcu listy) a resztę wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znany jest Wam problem występujący na wszystkich kanałach z:

satelita: Hotbird 8 (13.0E) - 12476.00 H - Txp: 89 - Wiązka: HB8 Europe DVB-S2 (8PSK) - 27500 3/4 (61.4 Mbps) - NID:318 - TID:8900

dekoder: ariva 200

pakiet: orange polska

szyfrowanie: viaccess 3.0 (slot uniwersalny w ariva)

powodujący zacinanie obrazu, problemy z dekodowaniem, klatkowanie, czasami informacja o zakodowanym kanale z aktywnym dźwiękiem w tle ?

 

Dodam że na tej samej instalacji satelitarnej dekoder samsung od orange polska działa prawidłowo. Inne kanały SD i HD znajdujące się w ofercie orange polska z innych częstotliwości działają prawidłowo na samsungu i arivie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satelita: Hotbird 8 (13.0E) - 12476.00 H - Txp: 89 - Wiązka: HB8 Europe DVB-S2 (8PSK) - 27500 3/4 (61.4 Mbps)

 

61.4Mbps - to chyba raczej dużo ... tak jak patrzę inne transpondery dvb-s2 mieszczą się ~55 ...

z drugiej strony Eska TV -> 10834.00 V (62.5 Mbps) działa prawidłowo więc może to jedna błędne dekodowanie karty albo coś....

nie wiem czy wachlowanie softami coś tutaj zmieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z kanałem Eska TV, jakieś 2 tyg temu wszystko było ok, teraz po odbiorze arivy z serwisu (głowica) eska nie działa,

jakość sygnału skacze na 10-20% i przycina na maxa, soft wgrany V1.06B7, przeszukałem jeszcze raz transponder 10834 i bez poprawy,

jest na to rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...