Skocz do zawartości

Polsat News Polityka


SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PNP zapowiada na pasku transmisję o 12:00 kongresu/konferencji założycielskiej nowej organizacji (partii?) Zielona Lewica. To nowy projekt Razem i Lewicy.

O 20:00 wielki wywiad z Premierem Tuskiem. Odpytywać go będą Piotr Witwicki z Polsatu, Anita Werner z TVN24 i Marek Czyż z TVP. Transmisja na głównej antenie Polsatu oraz w Polsat News i w Polsat News Polityka. Widzę, że pojawi się na pewno jeszcze w tym samym czasie w TVP1 i w TVP Info. Pewnie będzie także w TVN24 i w TVN24 BIS, ale na głównej antenie TVN nadal o 20:00 jest w EPG emisja Superkina. Przewiduję, że Tusk zaprosi na jutrzejsze zapalanie światełka dla zamordowanego Prezydenta Gdańska Adamowicza. Wywiad jest zaplanowany na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartek2lp2 napisał(a):

Jestem tak naprawdę zaskoczony, bo u mnie też normalnie działa, może Polsat ten kanał odkoduje na stałe, a może to zabieg który ma doprowadzić że MUX4 będzie bezpłatny, a przynjamniej jakaś jego część?🤔

To prawda, wczoraj oglądałem i nie można było się zorientować czy to "premiera" czy "powtórka"

Jak nie ma na żywo to jest powtórka.

 

A i jeszcze co do ramówki program "Prezydenci i Premierzy mógłby być przeniesiony do PNP o lepszej godzinie 20 lub 21. No i Śniadanie Rymanowskiego tez i tak leci na Interii wiec i w obecnej niekodowanym kanale naziemny tez mógłby być ba nawet na Super Polsat bym go dawał. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co dublować wszystkie programy, w szczególności jak coś dodatkowo leci za darmo w necie.

Ja mam lepszy pomysł. Jak nie mają nic innego na żywo z Polski, to można by w takich dniach robić transmisje zagraniczne np. z Europarlamentu lub Kongresu. Jedyny koszt to tak na prawdę w przypadku transmisji z poza EU tłumacz, a tak to mają darmowy content.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kolis napisał(a):

Ale po co dublować wszystkie programy, w szczególności jak coś dodatkowo leci za darmo w necie.

Ja mam lepszy pomysł. Jak nie mają nic innego na żywo z Polski, to można by w takich dniach robić transmisje zagraniczne np. z Europarlamentu lub Kongresu.

Bo starsi ludzie nie oglądają w necie

 

Przywróciłby też program Tak czy nie

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jock napisał(a):

i może jakiś program edukacyjny bo PiS co chwile mówi co innego niż większość Konstytucjonalistów teraz słyszymy ze ułaskawienie zaciera wyrok ponownie będą posłami

Posłowie obecnej władzy, też często zmieniają zdanie - więc jak wyjaśniać, to wypowiedzi ze wszystkich stron politycznych, a nie tylko z jednej.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi co innego. Naprawdę nieestetycznie wygląda ta belka z godziną pod logo. Można by to ładnie umieścić po lewej nad paskiem. Oglądający dostaje nadmiar treści w jednym miejscu. Nie przekonuje mnie taki zamiar, by w prawym górnym rogu ekranu było napisane: "Polsat News Polityka 22:11 na żywo". Dziwnie to zrobili.

Stacja poza tym wnosi oczywiście mniej niż W24. Abonenci np. CANAL+ tutaj stracili najwięcej. Na plus jednak transmisje z parlamentu. Polsat, jeśli tylko dotrzyma obietnicy, będzie transmitował obrady w całości. To zaś oznacza, że TVP Parlament po raz kolejny okazuje się projektem nietrafionym, a kosztownym (można sobie zobaczyć, ile to kosztuje, a niemało). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam sobie teraz na ten kanał. Na pasku zapowiadają ponowną emisję wczorajszego wywiadu z premierem Tuskiem. Wydaje mi się że w takiej sytuacji powinna być zawarta informacja o tym, iż jest to powtórka. Natomiast uwzględniono fakt, iż programy studyjne realizowane bezpośrednio dla PNP są w dni powszednie i taki komunikat się przewija wraz z wymienieniem prowadzących.

 

Myślę, że warto byłoby też przy powtórkach programów jakie są dziś i jutro dodawać, z którego dnia to są rozmowy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 09:51, Kirk napisał(a):

Jak na razie nie trafiłem na serwisy, ani realizowane bezpośrednio dla tej stacji, ani powtórkowe.

Zatem mamy dwie stacje newsowe w Polsce bez bieżących informacji - news24 i Polsat News Polityka. Słowo "news" w tym przypadku może być mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kirk napisał(a):

Zerkam sobie teraz na ten kanał. Na pasku zapowiadają ponowną emisję wczorajszego wywiadu z premierem Tuskiem. Wydaje mi się że w takiej sytuacji powinna być zawarta informacja o tym, iż jest to powtórka. 

W weekend ramówka kanału to wyłącznie powrórki nawet po kilka razy. Ale już wyjątkowo odbiegający od stanu faktucznego był właśnie ten wywiad. Przy każdej jego emisji był napis "na żywo" w lewym górnym rogu. 

Wygląda na to że Polsat nie miał dostępu do materiału źródłowego bez umieszcznych grafik tego typu stacji który ten wywiad realizowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kanału nie da się oglądać. Nagle przerywają transmisję z obrad komisji w sprawie posła Brauna żeby pokazać wywiad z wicemarszałkiem senatu. Jak tak można robić...Czy tego wywiadu nie można by nagrać i wyemitować później? Jak tak ma ten kanał wyglądać. To niech się beep....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie mogą jednocześnie nadawać dwie transmisje. Podzielić ekran na pół i dać dwie ścieżki dźwiękowe. Dźwięk A z jednej transmisji, dźwięk B z drugiej transmisji. Niech widz sam zadecyduje, co chce słuchać. Ja w ciągu dnia włączyłem ok 14:00. Rozpoczęło się Studio Parlamentarne (pewnie powtórka). Ledwo Maślankiewicz przywitał gościa i pojawiła się plansza "na żywo". W pół zdania przerwano Maślankiewiczowi i dano konferencję Tuska.

Tak właśnie będzie wyglądał ten kanał. Przerwą znienacka i dadzą to co według nich jest ważniejsze w danym momencie. W zwykłym Polsat News idzie większość rzeczy na żywo. Tam dokończą materiał wideo lub przerwą wypowiedź gościa, jeśli trwa rozmowa. Prowadzący zawsze zaanonsuje, gdzie przenosimy się w danym momencie. Czasem potrafią "opóźnić" transmisję o minutę lub dwie, aby wyemitować materiał reporterski do końca. W PNP nie ma prezenterów dyżurnych, którzy zapowiedzieliby, gdzie się przenosimy. Chyba, że nieprzewidziana transmisja pojawiłaby się w trakcie "Studia Parlamentarnego", które jest na żywo. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...