Skocz do zawartości

Polsat News Polityka


SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, kolis napisał(a):

Teraz właśnie przerwali transmisję z komisji, bo program jest ważniejszy.

Jakość techniczna tej komisji była fatalna. Ale mimo wszystko bardzo interesujące zeznania przedstawiciela Poczty Polskiej. Oglądałem jak dobry serial sensacyjny. Co odpowiedź było ciekawiej. Tym bardziej powinni takie rzeczy zostawiać i pokazać do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego na PNP przycinało transmisję. Oni biorą sygnał ze stream z Sejmu.

https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisje.xsp?unid=F889B412EFD8BE5DC1258AC400325C4F#

I to on przycina. Może powinni się podpiąć pod źródło w Sejmie? W sumie to ciekawe jak to jest realizowane. Sejm musi mieć coś w rodzaju własnej tv. Z jakąś reżyserką, ludźmi, operatorami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem, iż w środę przesunięto Studio Parlament na 18:30 z powodu głosowań, które odbywały się po 17:00, nie spowodowało to skrócenia programu, tak więc da się to przesuwać w przypadku transmisji z obrad Sejmu. Szkoda jednak, że nie jest to jak na razie praktykowane na co dzień. Od pewnego czasu także w weekend na pasku zapowiadane są transmisje, które pojawią się w nowym tygodniu, zazwyczaj chodzi o komisje śledcze oraz posiedzenia Sejmu, czyli wydarzenia, których terminy są znane z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni robią te transmisje z komisji, ale pomimo iż jest to z tej samej kamery co leci na yt, to na Polsacie co chwila przerywa sygnał i włączają wtedy reklamy, a na yt transmisja normalnie trwa i nie ma żadnych zaników obrazu/dźwięku. Ponadto na yt sejmu jest około 10-15 sekund opóźnienia względem tv, więc Polsat chyba ma jakiś dostęp do sygnału źródłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do około 16:30 było normalnie transmitowane, tylko znów zrobiły im się jakieś problemy techniczne i przełączyli sygnał na takie coś jak opisałeś. Najlepsze jest to, że na yt tych samych problemów technicznych nie widziałem, a leciało z tej samej kamery. Więc nie mam pojęcia co oni robią z tym sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórki "Punktu Widzenia" nie są dostosowane do PNP. Przed chwilą red. Jankowski mówi, że można teraz oglądać na żywo przesłuchania Michała Wosia przed komisją na kanale PNP. "A więc widzowie, kto chce z Was dalej oglądać przesłuchania, to bierzemy pilota i cyk, cyk, cyk, przełączamy się na PNP." I tu pytanie - co ma zrobić widz PNP? Na PNP nie ma już komisji, jest red. Jankowski. To na co ma się przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankowski prowadzi na żywo dla widzów PN, zapomina, że jego program jest powtarzany w PNP. W PNP dodatkowo ucięty o ostatnich gości, którzy są zapowiadani ok. 20:50. Zapowiada gości, potem idą reklamy i wchodzi premiera Debaty Wieczornej. Gdzie widz PNP ma obejrzeć końcówkę "Punktu Widzenia"?

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Polsat wychodzi z założenia że lepiej więcej śmieciowych kanałów niż mniej ale jakościowych. Zakładają wariant, że najlepiej żeby co drugi kanał na liście był ich i mimochodem widozwie przełączając kanały zostaną gdzieś na ich stacji. Nie jest to dobre dla rozwoju samej TV w Polsce ale jak widać dla samego Polsatu jest to działanie dające pozytywne rezultaty bo tak postępują od dobrych kilku jak nie kilkunastu lat. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obronę PNP jednak wskażę dostępność transmisji sejmowych w naziemnej (inne stacje pokazują wybiórczo "gorące" debaty). Zapraszani politycy mają większą swobodę wypowiedzi. W Studiu Parlament zwykle jest jedna osoba. Nie ma tej typowej gonitwy za sensacją (może wyjątkowo tylko w ”Punkcie widzenia", którą prowadzi nadpobudliwy redaktor). Dodatkowy kanał z publicystyką, bo newsów tam nie ma, poza nazwą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przestałem ten kanał oglądać już dawno. Na początku jako pewna nowość fascynował, ale z biegiem czasu stał się zbyt monotonny. Transmisje z komisji czy sejmowe już także tak nie porywają, może nawet czasem bym na nie zerkał, ale jakość texhniczna tych transmisji jest fatalna. 

Najlepszym punktem tego kanału jest "Debata polityczna" o 21:00. Jednak długie to i szkoda mi codziennie 2h na gadające głowy. Wolę obejrzeć jakiś film czy serial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tej stacji czegoś, co bym określił kontaktem z widzem. Jeśli zaczyna się transmisja z Sejmu, to dobrze byłoby, żeby - trochę wzorem tego, jak to dawniej TVP realizowała - przed rozpoczęciem obrad reporter sejmowy wspomniał, czego możemy danego dnia oczekiwać, jakie będą projekty i tak dalej. Podobnie by można było podsumowywać obrady w przerwach.

Słaba jakość techniczna wynika z faktu, iż PNP bierze inny sygnał niż nawet to, czym dysponuje główny Polsat News, co mnie dziwi i z tego powodu na przykład komisje oglądam na innych kanałach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten kanał to jakaś prowizorka, amatorka. Wcześniej pokazałem jak wyglądały dwa okienka podczas transmisji z komisji. Wczoraj lub przedwczoraj okienka były tej samej wielkości umieszczone obok siebie. Dzisiaj podczas transmisji z komisji jest PIP. Ciekawe co jeszcze wymyślą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...