Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W Echostarze 7400 zaobserwowałem dziwną rzecz, mianowicie podczas wyboru nagranych filmów do odtwarzania, wielkość dysku pomimo, że powinno być 320GB pokazuje 207GB (99% wolnego) i nie zmienia się ona bez względu na nagrane do tej pory programy (około 20godz.). Spotkał się ktoś może z taką sytuacją i ma jakieś wytłumaczenie?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , jesli mam CP i ustawiona antene na Hotbirda, to czy moge odbierac tez n-ke lub cyfre? Czy te platformy nadaja z Hotbirda? Czy jednak musze przekierowac antene na innego satelite? Z gory dzieki za pomoc.PZDR

 

Pewnie że możesz, ale nie dekoderem CP :!:

n-ka i C+ nadają w innych systemach kodujących .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem dysku Echostar DVR-7400 HD. Jest naprawdę w porządku, ale mam dwa problemy:

1. Po wykasowaniu nagrania pokazuje mi wciąż taką samą ilość miejsca na dysku. Teraz, kiedy mam prawie pustą listę i żadne nagranie nie jest dłuższe niż godzinę mam zajęte ok. 30 gb. W jaki sposób można odświeżyć stan zapełnienia dysku? Jak to działa u Was?

2. Funkcja nagrywania działa o tyle dobrze, że nawet odtwarzając nagranie można wybrać w nim język audio. Kiedy nagrywam program, w którym w czasie oglądania można wybrać język napisów to na nagraniu nie mogę już tych napisów wybrać, ta opcja jest nieaktywna. Czy jest możliwość żeby nagrywać napisy? Przydaje się np. do nauki języka. W końcu co to za problem aby nagrywały się napisy, skoro można wybrać ścieżkę dźwiękową?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem sobie ostatnio Dekoder HD DVR Echostar 7400 i generalnie przeszukalem wszystkie fora ale odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem. Widzę, że wielu z was się bardzo mocno czuje w tym temacie wiec postanowiłem was spytac.

Chodzi mi o to:

W bloku zainstalowana jest antena zbiorcza czyli nie musiałem mieć anteny na dachu by odbierać CP wystarczyło tylko wpiąć kabel do ściany i śmigało. Ten dekoder ma opcję oglądania i nagrywania dwóch różnych kanałów ale do tego wymaga podwójnego konwentera twim. Ja mam pytanie czy założenie rozgałęziacza nie załatwia sprawy w tej konkretnie sytuacji. Bo jeśli antena zbiorcza dzieli na wielu mieszkańców sygnał to chyba nie ma znaczenia, że ja założę rozgałęziacz i podłącze dekoder. Co o tym sądzicie ???? Jeśli mam rację to jaki ten rozgałęziacz należy założyć. Bardzo was proszę o pomoc bo nie chce mieć anteny na balkonie a takie rozwiązanie bardzo by mi ułatwiło sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie.

 

W dniu dzisiejszym monter podłączył mi zestaw Cyfrowego Polastu wraz z dekoderem DVR-7400 HD. Uzył do tego dwóch kabli - jednak kiedy włączam nagrywanie np. na programie TVP 1 część z pozostałych kanałów nie może byc oglądana - w wypadku TVP 1 to np. cała gama kanałów Polastu i TVN. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane ?

 

Wszystkim którzy chcieli pomóc już dziękuję - sam znalazłem rozwiązanie problemu zawarte w konfiguracji sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem CP i mam kilka pytań. Wiem że dekoder 7400 jest wyposażony w funkcję nagrywania na wbudowany dysk twardy. Jednak czy jest możliwość nagrywania bądź przeniesienia plików na jakieś zewnętrzne urządzenie np. pendriva? Rozumiem że w 7200 port usb jest praktycznie nieprzydatny. Jaki jest koszt instalacji zestawu przez fachowca? No i ostatnie pytanie jak spisują się dekodery, jakieś kilka słów za i przeciw. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma możliwości nagrywania czy przenoszenia plików na zewnętrzne urządzenie.

Jeśli szukasz opinii na temat tego dekodera to przeczytaj ten wątek od początku. Nikt nic nowego Ci nie napisze.

A jeśli chodzi o fachowca to wszędzie jest inaczej. U mnie na przykład z dojazdem zgarnia ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kilka słów o 7400 po kilku dniach użytkowania.

Jak wygląda każdy widzi, troche kanciasta, ogólnie dobrze pasuje pod PS3

-duze logo polsatu - no problem można zamaskować

-wystająca karta - no problem - można obciąć, i tak nie wyciąga się jej prawie wcale - u mnie obcięcie było konieczne po tym jak moje dziecie się nią dość mocno zainteresowało, tyle o wyglądzie.

 

Teraz minusy (plusy później)

-dość wolna zmiana kanałów -ok 2s (tak dla porównania najmniejszy tuner polsatu przełącza kanały zdecydowanie szybciej)

-brak kompatybilności z pilotami Harmony - oj kilka godzin spędziłem na ustawianie i uczenie pilota Logitech

-brak możliwości nagrywania 2 kanałów na raz (można jeden nagrywać a jeden oglądać na Live Pause) - moim zdaniem dziwna sprawa, co za problem, żeby nagrywać 2 programy na raz - dodam, że mam podłączone 2 LNB, i nie jest tak jak ktoś wcześniej pisał, że przy nagrywaniu jednego programu niektóre kanały są niedostepne - nic takiego nie ma miejsca.

-jestem przezwyczajony do Dreamboxa i menu, epg, jest dla mnie nie do przejścia - przede wszystkim - co za problem przy naciśnięciu OK (wejście na liste kanałów) pokazać co leci w danym momencie na danym programi - to rzecz która dla echostara jest od kilku lat nie do przejścia nie wiedzieć czemu - lenistwo? brak pomysłów?

-Menu to typowe menu echostarowskie - na Boga, wystawiają tuner PVR, ktory jest na prawde niezły i dają takie Menu? trochę żenada moim zdaniem.

-chyba to wina słabego procka, alewszystko jest takie WOOOOOOLNEEEEE

-przeglądając i(informacje) nie można z tej pozycji ustawić nagrywania - trzeba z niego wyjść, wejść do EPG i dopiero wtedy ustawic nagrywanie

-wciskając REC nie ma opcji zakoncz nagrywanie po zakonczeniu zdarzenia - ustawione jest 3godz. mozna to zmieniac, ale jedna opcja załatwiała by wszystko.

-jakość obrazu w porównaniu z Kathrein 910 - raczej średnio

-na kathrein wszystkie kanały chodziły mi bez problemu, teraz na Polsat HD i Polsat Sport HD wyskakuje - brak sygnału i szatkowanie obrazu

Po kilku dniach użytkowania to tyle minusów

 

teraz plusy

-całkiem dobry tuner

-niezly pilot jak na echostara

-możliwość podpięcia 2 LNB

-wewnętrzny zasilacz

-fajny wyświetlacz na przednim panelu

 

Ogólnie jestem zadowolony, wiekszość rzeczy o których pisałem z minusach jest sofware'owa i mam nadzieje ze zostanie to poprawione bo tuner ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze

Polsat długo długo nie wymieni kart bo robił to niedawno - poza tym moja karta jest w pełni sprawna, wiec o co chodzi?

 

Po drugie - jaki problem wziąć pensete i wyciągnąć?

 

Po 3 - kolega niech jeszcze napisze skarge na mnie do CP :) poza tym co twoj post wnosi do dyskusji - nic mądrego ( tak jak z resztą moja odpowiedz na to coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już trzecią umowę w polsacie, każda poprzednia była wypowiedziana po okresie podstawowym - nigdy nikt ode mnie karty nie chcial :)

 

Poza tym - karta jest uszkodzona? nie - liczy się sztuka, a możektoś mnie będzie rozliczał z tego czy karta jest porysowana? Dajcie juz spokój, karty w polsacie i tak idą do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzednich wypowiedzi wynika, że masz Echostara 7400.

Taki model od momentu, kiedy ukazał się w sprzedaży był dostępny (i jest) jedynie w formie dzierżawy - czyli zwracasz ten sprzęt, kiedy rozwiązujesz umowę (wysyłka do Warszawy).

 

Zobaczymy co z kartą, ale zapewne zostaniesz obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...