Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem o problemach 7400 z Harmony. Używam DVR-7400HD i z konfiguracją pilota Harmony 555 nie miałem problemu. Musiałem dodać dwa przyciski (przewijanie przód/tył) i to wszystko. Tuner był w bazie (wraz z pozostałymi przyciskami).

 

w jakiej kategorii znalazles echostara 7400?

 

Odbiornik telewizji kablowej/satelitarnej > Odbiornik cyfrowy > Echostar > dvr-7400 (wklepane z palca) i... znaleziono DVR-7400 i nadano domyślną nazwę PVR. Może dopisywaliście HD i dlatego nie znalazło.

 

nie ma 7400, jest 7000 - przyciski nie działaja prwidłowo w epg - przeskakuje co 2 pozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy takie oswiadczenie jest wystarczajace do wypowiedzenia umowy CP.I czy wyslac poleconym?Wzielem nowa umowe na ten 7400HD i chce zrezygnowac z poprzedniej.Okres podstawowy dawno minal.

 

Z dniem 5 styczen 2010 roku wypowiadam umowe zawarta pomiedzy:

XXXXXX XXXXXXX ,a Cyfrowym Polsatem S.A.

pesel: 78011XXXXX

id kontraktu: XXXXXXX

Nr karty do dekodera 073XXXXXXX

Model dekodera : Samsung

Adres zameldowania: Osiedlowa XXXX ,26-600 Radom.

 

....................................................................................

POWODEM jest BRAK reacji Biura Obslugi Klienta na prosbe wymiany dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem przyciski działają, nie nie jak w oryginalnym pilocie - np przeskakiwanie w góręi w dół w liście kanałów działa o wiele wolniej, kierunki nie działają prawidlowo w epg (przeskakują co 2 pozycje) zdaje sie ze jeśli logitech nie wypuści poprawki to trzeba bedzie sprzedać to badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnośnie dekodera z dyskiem. Moge go dostać w promocji za 1 zł, ale czy opłaca się go brać, chodzi mi szczególnie o jego pracę, tj. dyski i wentylatorek, głośno będzie to pracowało, zwłaszcza w nocy z odl. ok 3 m.

Było w temacie że słychać delikatnie, ale pytanie do użytkowników czy bardzo, czy nie jest to denerwujące?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E.7400 jest cichy - czego jak czego ale tego mu nie można odmówić.

Jest cichy bo w odróżnieniu od dekoderów konkurencji nie oferuje timeshifta ani vod, więc dysk chodzi tylko wtedy gdy nagrywamy/odtwarzamy.

 

Bzdura, po pierwsze LivePause to nic innego jak timeshift.

Tuner pracuje dokładnie z taką samą głośnością jak nagrywam i jak dysk "podobno" nie chodzi. Ucho mialem przy tunerze - dokładnie taki sam szum, czyli na prawde minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe znasz sie to nie pisz timeshift polega na tym, ze w kazdej chwili mozna cofnac audycje kotra sie oglada bo jest buforowana na dysku zaraz po przelaczeniu na dany kanal, na echozlomach CP tego nie ma, dopiero jak sie zapauzuje kanal to zaczyna sie nagrywac na dysk. Czujesz roznice??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Wam,

Mam 2 pytania:

 

także zdecydowałem się na ten dekoder zaproponowali mi:

- 6mcy gratis

- 7400 po 6 miesiacach za 5 zł miesiecznie

- pakiet relax mix za coś 57 zł

razem coś ponad 60 zł przez 18 miesiecy.

 

Ktoś miał lepszą ofertę bo jeżeli tak to nie odbiorę tego dekodera jak mi nie zaproponują lepszych warunków?

 

W kwestii funkcjonalności 7400:

 

- nie posiada timeshifta czyli możliwości cofnięcia oglądanego programu jak coś przeoczymy i pooglądania go z tworzonego w czasie rzeczywistym bufora

 

A posiada taką funkcję że np. wstaję do Wuja Cesia :censored: i wciskam pauze i zaczyna automatycznie nagrywać i po szczęścliwy po powrocie mogę odpauzować i oglądać tak jakby z HDD i np. jeżeli były reklamy to je przewinąć do przodu max do momentu aktualnej transmisji?

 

EDIT:

jeszcze jedno: jak podłanczamy ten tuner do tv, tak jak stary poprzez 1 eurozłącze (nie mam tv hd a zwykly crt)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie posiada timeshifta czyli możliwości cofnięcia oglądanego programu jak coś przeoczymy i pooglądania go z tworzonego w czasie rzeczywistym bufora

 

A posiada taką funkcję że np. wstaję do Wuja Cesia :censored: i wciskam pauze i zaczyna automatycznie nagrywać i po szczęścliwy po powrocie mogę odpauzować i oglądać tak jakby z HDD i np. jeżeli były reklamy to je przewinąć do przodu max do momentu aktualnej transmisji?

Dokładnie tak. Nazywają to LivePause.

 

czesc Wam,

EDIT:

jeszcze jedno: jak podłanczamy ten tuner do tv, tak jak stary poprzez 1 eurozłącze (nie mam tv hd a zwykly crt)?

jest również EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak to jest z tym ustawianiem kanałów od 200. Rozumiem, że chodzi o listę główną, czy też dotyczy ulubionych.

Chodzi o to, czy można zrobić patent z 717/H370G tworząc listę ulubionych i np 1) TVP1 2) TVP2 3)TVP3 itp.

Czy wtedy można to tylko obejść tak: TVP1 200, TVP2 201, TVP3 202 itp. Mam w chwili obecnej w H370G listę wg. widzimisię.

 

2) Czytałem w najnowszym Satkurierze, jeśli zaprogramujemy nagrywanie i przełączymy dekoder do standby, to dysk cały czas kręci się.

Nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałem, bo teoretycznie powinien uaktywnić się w momencie nagrywania. Jeszcze odnośnie głośności dysku jak subiektywnie wygląda porównanie do PVR HD Cyfry+.

 

3) Było wcześniej, ale jeszcze raz zapytam. Jak oglądamy TV, a nie korzystamy z livepause/nagrywania to dysk kręci się czy startuje kiedy jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy możecie mi powiedzieć czy DVR 7400 pozwala na:

- jednoczene nagrywanie dwóch programów?

- pauze na żywo?

- nagrywanie zaplanowanych w EGP audycji?

 

dzieki za odpowiedź

ale musisz mieć podwójny konwerter (twin) - pozwala to na jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch różnych kanałów - np. oglądając mecz, możesz nagrywać swój ulubiony serial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku dla stałych abonentów był taki post:

 

 

Oferta dla stałych abonentów CP

 

Postprzez Carramba » dzisiaj, o 10:21

Witam

 

Mnie w połowie grudnia, jako stałemu abonentowi zaproponowano przedłużenie umowy na następujących zasadach:

6 miesięcy Familijny + Relax Mix + HBO gratis

4 miesiące pakiet HD gratis

Dekoder Echostar HD 7400 z twardym dyskiem - wynajem 5 zł/miesiąc.

Dekoder miał być dostarczony jeszcze przed świętami...

 

...Na początku stycznia po rozmowie z konsultantem i informacji, że do 12 stycznia jest inwenatryzacja i nie wysyłają sprzętu, napisałem reklamację.

Wczoraj zadzwoniła miła Pani, która przeprosiła mnie za zaistniałą sytuację i powiedziała że już wysyłają sprzęt tzn. dekoder HD.

I tu mogła by się ta historia zakończyć...

 

Ale wrodzona nieufność do sprzedawców telefonicznych ;-) kazała mi potwierdzić, że jest to dekoder HD z twardym dyskiem.

Miła Pani powiedziała że nie, że w systemie :-) ma zapisane wyłącznie "dekoder HD".

Wytłumaczyłem Pani, że wiem na co się decydowałem i interesuje mnie wyłącznie dekoder z nagrywarką.

I wtedy (cały czas miła) Pani powiedziała "ale ten dekoder został wycofany z oferty".

Na co ja w równie miły sposób powiedziałem, że rezygnuję z oferty i proszę wykasować moje zamówienie "z systemu".

 

... i tak zakończyła się moja "przygoda" z Polsatem.

 

Krótki komentarz: Wygląda na to że Polsat obiecuje "gruszki na wierzbie" po to tylko aby "odciągnąć" klientów od od konkurencji. Sprzedawcy posuwają się nawet do prób wmawiania klientom nieprawdy, aby ci nie rezygnowali z zamówienia, na zasadzie: wyślijmy sprzęt może klient nie sprawdzi i podpisze umowę.

Tak więc uważajcie co potwierdzacie i co podpisujecie.

 

Ps.Na szczęście jest konkurencja :-)

 

Pzdr.

C.

 

Carramba

 

 

Poza tym dekoder jest niedostępny w zamówieniu przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...