Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie w starszych Echostarach to idzie tak:

1. Menu

2.Konfiguracja.

Przy wyborze satelity ustawiamy inną niż Hot Bird np. Telestar (tylko przykład, może być inny), teraz ustawiamy w zakładce na sieć i wszyskie.

3.Wybieramy tp 00.

4.Ustawiamy transponder z którego chcemy pobierać kanały np. główny CP 12188 polaryzacja ( w tym przypadku V) SR 27500, wciskamy dodaj więcej. Wyszukują się kanały na niebieskiej liście. Teraz biały klawisz na pilocie- przenieś- wybierz kanały- biały klawisz- tak.

5. Koniec w razie problemów pisać na privata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braki to ty masz ale nie w magazynie :) tylko w informacjach. Zrobię zdjęcie to sie przekonasz. A zadzwon na infolinię to też Tobie powiedzą że wysyłają. A zresztą co się będę przekrzykiwał ja dostałem to jest pewne bo wiem co mam a nikt nie będzie mi wmawiał że tego nie mam.

 

Spokojnie :D Ja dzwoniłem na bok i mi też powiedzieli że obecnie nie można zakupić dekodera 7400 przez telefon i internet, ale u mnie w APSie dostałem bez problemu i teraz bawię się nowym dekoderem :brawo:

W Polsacie pewnie sami nie wiedzą jak to jest i dużo zależy od tego z kim się rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradzilem sobie, dopadlem dekoder 7400 HD + antene. Mam pytanie, w punkcie Polsatu chcieli mi do tego sprzedac jeszcze konwerter za prawie 90zł. Nie znam sie na tych konwerterach, pytanie: czy nie jest on za drogi? Bo mnie to gryzie, calosc dekoder + antena +konwerter + ewentualny montaz + kable troche jednak wyniesie :/ Stad wole sie upewnic czy aby nie naciagaja mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z podminy dekodera z SD na DH i jakoś przyszedł Echostar 7400. Niw iem jakie informacje mają na BOk-u ale nie zawsze są prwdziwe jak wiele razy się przekonałem i nie tylko ja. Dekoder fajny cicho chodzi dysk jedyny minus to że nie mozna ulubionych list ustalać. Dzwoniłem do Techników i nic ciekawego nie powiedzieli że trzeba czekać na nasępny soft. A i jeszcze coś jak mam wyłaczony TV a dekoder właczony to czasami jest czarny ekran i należy popowinie uruchomić TV albo dekoder a jak narazie inny minusów nie widzięłem.

A czy też nie macie Polskich zanków na posacie ?? np Świat Według kiepskich na Ś i Ł mam jakieś znaczki. to normalne czy coś nie tak z dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BOK to konsultanci chyba śpią dzwoniłem parę tygodni temu dowiedzieć się czy do Echostara 7200 HD można podłączyć nagrywarkę DVD powiedzieli mi że nie. Po zakończeniu rozmowy napisałem e-maila do nich z tym samym zapytaniem i odpisali dzisiaj że można nagrywarkę DVD podpiąć. To ja się pytam w jaki sposób podpiołem magnetowid pod dekoder i niestety. Może wy pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie, że można. Podłączasz do nagrywarki dekoder oraz telewizor ( tak, aby sygnał audio/video szedł od dekodera przez nagrywarkę do telewizora) i po problemie. Jeśli chcesz cieszyć się jakością HD, to dodatkowo podłączasz dekoder za pomocą HDMI bezpośrednio do telewizora. Później tylko w opcjach odbiornika ustawiasz odpowiednie wejście. A BOK-u nie słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam od wczoraj problem z sygnalem w swoim Echostarze 7200 HD. Mam tylko 8 % poziomu sygnału i kurczę tyle samo jest po podłączeniu kabla z drugiej anteny tzn gdzie jest sam HOT BIRD. Standardowo uzywam anteny z dwoma konwerterami na Astre i HT.

Proszę, pomóżcie mi bo jest Olimpiada, a ja jestem bez satki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem się wreszcie ,,szczęśliwym'' posiadaczem e7400, i lekkie rozczarowanie tj.:

- bardzo wolne przełączanie kanałów , szczególnie hd ,

- czasami obraz się zatrzymuje i dekoder się wyłącza a potem loading, initializing i niby ok. Ale staje się to trochę wkurzające, mam go od wczoraj a zdarzyło się to kilka razy.

pytanie: czy na wyświetlaczu można przełączyć na format godziny podczas oglądania (zamiast numeru i nazwy kanału)

narazie tyle , cały czas testuję

jeśli ktoś zetknął się w/w problemami proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja takich problemów nie mam. Nie wyłącza się ani pilot się nie zacina.

Minusy:

- wolne przełączanie HD jak u wszystkich:)

- Jak nagram na dysk coś z HD to zacina się jak przesuwa albo zatrzymam i ponowne wznowię

- wolne wgrywanie EPG ale na + dostępność na 7 dni i nie zanika,

A plusy:

+ Cichy dysk,

+ Dobra jakość

+ super EPG że na tak długo ( miałem 7100 wcześniej i nie było tak dobre często zanikało)

Na razie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od piątku Echosia 7400, przełączanie kanałów trwa długo nieraz najpierw pojawia się dźwięk później obraz , zdarza się że pilot nie reaguje a miałem już sytuacje że cały dekoder nie reagował na żadne polecenia i pomogło tylko odłączenie z prądu , ale poza tymi wadami dekoder ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wybaczcie moja indolencje ale nie wiem czy taki watek już był. Pragnę was spytać czy dekodery, których dotyczy watek będą dobrze działać przy sygnale z Polsatu na poziomie 70% jakości. (Antena jest tak specjalnie ustawiona, aby choć w 40% łapać astrę. Są oczywiście 2 konwertery (duże główki) i diseq ale dopiero gdy obracam antenę zmniejszając sygnał na hot bird na astrze rośnie sygnał. Antena to corab 70`. Obecnie mam Samsung 305G), Chodzi mi o kanały w SD i DVBS2 niekodowane. Nie zamierzam korzystać z pakietu HD jako takiego. Pozdrawiam Lieo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...