Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym dekoderze aktywne jest logo nagrywania , a dodatkowo zauważyłem widoczne pod pewnym kątem następujące loga :

- słuchawka ( zapewne do telefonii VOIP)

- komputery ( sygnalizacja połączenia sieciowego)

- AB Fault (? być może przełączanie funkcji VOIP - Ethernet )

- symbol anteny bezprzewodowej ( sygnalizacja połączenia bezprzewodowego )

- USB 1 , USB2 (sygnalizacja podłączenia urządzenia)

- sygnalizacja zapełnienia dysku

- wykrzyknik (być może informacja o problemie z połączeniem internetowym)

- sygnalizacja Full HD 1080p

- sygnalizacja Dolby Digital , DD HD , DD HD+

 

Jak widać dekoder ma masę funkcji internetowych więc być może docelowo ma dostarczać szybki internet od polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dekoder ma masę funkcji internetowych więc być może docelowo ma dostarczać szybki internet od polsatu.

 

Często taniej jest dostarczyć dekoder z elementami krojonymi na większą funkcjonalność niż montować specjalnie okrojoną wersję - np. wyświetlacza; Echostar znany jest z tego, że stosuje tylko kilka podstawowych projektów płyt głównych i obudów (np. w Echostarze 7200 jest miejsce i na wyświetlacz, i na frontowy USB, i na dodatkowy czytnik kart dostępu a na płycie głównej jest nawet miejsce pod gniazdo SATA...).

 

To powiedziawszy - nie spodziewałbym się cudów i dramatycznego wzrostu funkcjonalności. Już szybciej jakiejś alternatywnej wersji oprogramowania, ale do tego więcej osób musiałoby mieć ten sprzęt na własność - i nie bać się eksperymentować :)

 

P.S. Nie wiem, czy ktoś z Was to zauważył, ale na stronie www Echostara do niedawna była w menu pozycja dot. kodów źródłowych na licencji GPL - niestety link prowadził do strony z informacją, że sekcja jest w budowie :) teraz przebudowali stronę i już chyba nie dają nadziei, że coś takiego może się pojawić. A dekodery 7100/7200/7400 i 400E mogą jak najbardziej zawierać wolne oprogramowanie, tak jak zawierał je np. podobny w konstrukcji dekoder Samsunga (model H670N sprzedawany w Skandynawii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona Echostara jest znacznie bardziej komunikatywna od poprzedniej - zachęcam do wizyty: http://www.echostareurope.com/

Może jest to oznaka większego informacyjnego otwarcia na świat? na jednej z podstron zapowiadają na przykład wprowadzenie SDK dla deweloperów, wspomagającego pisanie aplikacji dodatkowych na tunery. Pożyjemy, zobaczymy :)

 

Ja w każdym razie dowiedziałem się m.in., jak w nomenklaturze Echostara nazywają się dekodery oferowane przez Polsat:

model DSB-7200 to HDS-400 (nawet logiczne - jego mniejszy następca nazywa się w końcu HDS-400E :D )

opis: http://www.echostareurope.com/products/ ... DS400.aspx

 

model DVR-7400 to HDS-600 R

opis: http://www.echostareurope.com/products/ ... DS600.aspx

 

- a przynajmniej zewnętrznie urządzenia wyglądają identycznie. Przejrzałem specyfikację modelu 600 R i wygląda dość imponująco;

to jest oczywiście specyfikacja maksymalna i urządzenie dla Polsatu - jeśli jest oparte o model 600 - przychodzi w wersji bez niektórych elementów, ale mimo wszystko:

 

3 x DVB-S2 Tuners

MPEG-4 – Part 10 High Profile L4.0 Video Decoder

Single HD decode (PIP support for 1 x HD and 1 x SD)

HDTV / SDTV Outputs, PAL B/G system

Y, Pb, Pr component outputs

64MB NOR Flash, 256MB DDR

EEPROM emulated in Flash

Advanced silicon solution, 500GB HDD

 

(..)

eSATA interface (located on rear panel)

 

(..)

Internal Wi-Fi 802.11 via PCI card

I wspominają coś jeszcze o tunerze DVB-X, cokolwiek by to miało być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dekoder z twardym dyskiem to bierz echostara 7400 a jak ci zalezy tylko na ogladaniu kanalow HD to polecam echostara hds-400e. :mrgreen:

 

HDS-400E jest lepszy od 7200HD (jest zauważalna jakaś różnica w szybkości działania itp.?) I czy w punktach sprzedaży jest już możliwość zakupienia takowego (HDS-400E) dekodera (bo na stronie przy chęci zakupu widnieje tylko 7200HD)? Ile kosztuje taki dekoder (cena ta sama co 7200?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDS-400E jest konstrukcją prostszą niż 7200 HD (stąd m.in. mniejszy rozmiar) - zastosowano rozwiązanie bardziej zintegrowane, pozbywając się zniego wszelkich "zbędnych" dodatków - podejrzewam, że w tym przypadku urządzenie dostarczane przez Polsat nie różni się niczym od konstrukcji referencyjnej - i być może dlatego zachowano nawet nazewnictwo producenta (w przypadku wcześniejszego modelu nie zastosowano nazwy HDS-400, a DSB-7200, co już może wskazywać na modyfikacje - jak pisałem wyżej, model referencyjny dla konstrukcji 7200 posiadał dwa wejścia smartcard, frontowe złącze USB, gniazdo SATA - wszystkiego tego pozbawiono 7200-kę).

 

Wg specyfikacji HDS-400E powinien być natomiast wydajniejszy (nowsza generacja procesora), ale wiele zależy od oprogramowania;

Moja rada: 400E będzie bardziej "przyszłościowy" - wydajność na poziomie 525-600 DMIPS (różne źródła różnie podają; procesor z DSB-7200 ma wg specyfikacji 450 DMIPS) pozwala mieć nadzieję na płynny odbiór kanałów o wyższym bitrate; jednocześnie nie spodziewałbym się, że producent dla któregokolwiek z obecnych modeli wprowadzi jakieś dodatkowe funkcje... - gdyby jednak wprowadził, to na 400E powinno to działać płynniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Słyszałem o problemach z kanałami HD na tym dekoderze. Czy to prawda?

 

sprecyzuj o jakie problemy chodzi z kanałami HD? mi poza dłuższym czasem przestawiania kanałów hd nic się nie dzieje. Ale do tego też się można przyzwyczaić. Podobno ten typ tak ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byly problemy z kanalami HD bo wyskakiwal komunikat brak sygnalu ale problem jest juz naprawiony po przez nowy soft, teraz dekoder smig az milo. :mrgreen: Moja wypowiedz dotyczy echostara hds 400-e, bo nie wiem dokladnie o jaki dekoder ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z HD na niektórych tunerach nadal występują a także na modułach pre-paid, ale polsat zapowiedział chyba dwa dni temu, że w najbliższym czasie rozwiąże całkowice ten problem. Pomogły niewątpliwie telefony oraz maile od zdenerwowanych abonentów. Polsat ma chyba za dużo tunerów "różnej" maści i stąd moga występować problemy. Tyle, że jak chca nadal dominować pod względem ilości abonentów to takie problemy muszą zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam się z taką sprawą, a mianowicie: dekoder echostar 7400 od czasu do czasu (mniej-więcej raz na dzień) sam się wyłącza a potem na wyświetlaczu pojawia się napis LOADING a później INITILIZING i dekoder się znowo włącza.

Czy ktoś miał coś takiego, czy to wina oprogramowania? Mam ten dekoder od tygodnia i problem zaczyna być wkurzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam się z taką sprawą, a mianowicie: dekoder echostar 7400 od czasu do czasu (mniej-więcej raz na dzień) sam się wyłącza a potem na wyświetlaczu pojawia się napis LOADING a później INITILIZING i dekoder się znowo włącza.

Czy ktoś miał coś takiego, czy to wina oprogramowania? Mam ten dekoder od tygodnia i problem zaczyna być wkurzający.

 

Ja miałem tylko raz "zwiechę" tego dekodera i musiałem wyłączyć go poprzez wyciągnięcie wtyczki z prądu, a to co opisałeś to najwidoczniej może być walnięty soft lub sam dekoder może być wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką przypadłość w nowym 7400. Resetował się kilka razy dziennie. Po trzech dniach wymieniłem w APS na inny egzemplarz. Mam go 2 tygodnie i ... również ze 2-3 razy mu się to zdarzyło. Mam tez inną przypadłość (w pilocie). Wciskając np. przycisk VOL+, w pierwszej chwili głos się przycisza. Przy kolejnym wcisnięciu VOL+ - jest już OK. To samo zdarzyło mi się z CH+ ... zrzucił mi kanał z dół. Nie jest to póki co męczące ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...