Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla dekodera Echostar 7400 oznaczona w menu dekodera jako 130P.

 

Główne zmiany:

- dekoder działa szybciej (np. interfejs użytkownika, przełączanie kanałów)

- dekoder lepiej współpracuje z pilotem (natychmiastowe wyświetlanie bannerów informacyjnych)

- działanie aplikacji EPG przyśpieszone

- usuwanie timerów z poziomu EPG (nie trzeba już używać listy timerów)

- poprawione, przyspieszone wyjście z trybu „live-pause”

- podczas oglądania nagrań dodano możliwość uruchamiania aplikacji EPG, dostęp do listy kanałów i menu użytkownika

 

Dekodery aktualizują oprogramowanie po przejściu do Standby (po wyłączeniu dekodera za pomocą pilota na około 15 min). W trakcie aktualizacji na wyświetlaczu dekodera wyświetlany jest postęp aktualizacji (1 – 100 [%]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia jest oczywista, listy kanałów z oferty CP ich kolejność i numeracja będą ustalone przez nadawce. Docelowo wszystkie dekodery z aktualnej oferty będą miały oprogramowania stosujące taką zasadę.

Pozostałe kanały można będzie dodawać do list ulubionych w dowolnej kolejności od pozycji 20x wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc... próbuję dopisać TP 10 834V 27500 - by mieć ESKA TV na Echo 7400. Niestety brak sygnału. :crazy: Próbowałem różnych opcji np. 10831/10832/ 10833/10835/10836 :roll: Podobny problem wystąpił gdy chciałem dograć Eurosport 3D/Cyfra+3D Promo. Echo załapał dopiero przy 12 300 :crazy::jupi:

Ma ktoś z Was podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim echosiu zauważyłem właśnie że przy uruchamianiu po podłączeniu do prądu (loading-initializing) świeci się ikona między USB2 i wykrzyknikiem coś jakby lupa czy coś takiego.Wcześniej tego nie było,i przy napisie initializing kropki migają. Taka jakby kosmetyka w nowym sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Tydzień temu znalazłem u lokalnego dystrybutora Polsatu Echostara DVR 7400 HD, więc bez namysłu wymieniłem swego poczciwego Sagema na "hi-tech", tym bardziej, ze za aktywację wydałem tylko 1 zł, zaś dzierżawa ma mnie kosztowac tylko 5 zł miesięcznie. Wszystko byłoby extra super, gdyby nie... brak odbioru dwóch transponderów: 12,188V (TVP2, AXN-y) oraz 12,265V (HBO HD, Sport HD). Infolinia rozkłada ręce... prosząc o kontakt w późniejszym terminie (?!). Po lekturze tego forum rozumiem, że problem może byc po stronie:

a) kabla (niedokładna instalacja przy F-kach?)

B) konwertera (posiadam kilkuletniego twina)

c) "awaryjny" dekoder?

Proszę o poradę, jeśli ktoś miał podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wielkość anteny?? Mój Echo ma 95cm antenkę dla LNB1 konwerter Quatro (Echo, Mediasat Cyfry+ i 2 dekodey Mini CP) oraz zez Astra (konwerter Twin) i śmiga bez problemu oprócz jednego transpondera N-ki na którym jest ESKA TV (bodajże 10834V) - nie widzi go ;-(

Natomiast dla LNB2 mam antenę polsatowską (60-70cm) i tutaj widać znaczny spadek sygnału chociaż nie miałem żadnych problemów z nagrywaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady! Zmieniłem ustawienia na fabryczne, wymieniłem kabel na droższy (Televes), sprawdziłem złączki, przeskanowałem satelitę w trybie "wszystko" i... transponder 12,265V (kanały HD) zaczął śmigac! Niestety, 12,188V nadal dla mojego Echostara nie istnieje. Następny krok - wymienię konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla dekodera Echostar 7400 oznaczona w menu dekodera jako 130P.

 

Główne zmiany:

- dekoder działa szybciej (np. interfejs użytkownika, przełączanie kanałów)

- dekoder lepiej współpracuje z pilotem (natychmiastowe wyświetlanie bannerów informacyjnych)

- działanie aplikacji EPG przyśpieszone

- usuwanie timerów z poziomu EPG (nie trzeba już używać listy timerów)

- poprawione, przyspieszone wyjście z trybu „live-pause”

- podczas oglądania nagrań dodano możliwość uruchamiania aplikacji EPG, dostęp do listy kanałów i menu użytkownika

 

.

 

rzeczywiście nowy soft dodał 5 bieg w maszynie.

Szkoda tylko, ze nadal przełączenie między kanałami tyle zabiera

 

jeszcze jako ciekawostkę nowy soft usunął problem z właściwą aktualizacją ilości miejsca na dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam bardzo złożony problem z dekoderem Echostar DSB-7200 HD.

 

Problem polega na braku mocy sygnału. Na górnym pasku mam ciągle 48% i nie wiem już, jaka może być tego przyczyna, dolnego nie ma w ogóle bez względu na miejsce, w którym jest antena i kierunek, w którym jest obrócona.

 

Co już przetestowałem?

Zaniosłem sam dekoder do punktu i tam mi pokazało, ze na górnym pasku jest wszystko OK czyli 75% wyszło (i tak w moim odczuciu mało), dolny 95%.

Po drugie kupiłem nowy pojedynczy konwerter (taki sam jak miałem w zestawie z anteną), wymieniłem i nadal nic.

Końcówki instalowałem już kilkunastokrotnie i nic, oczywiście wcześniej już taką czynność wykonywałem i te podłączenia działają, tylko z tym jest taki problem.

Trzy kable (kupione niezależnie) już przetestowałem i nadal nic się nie zmienia, kable mają po 2 metry długości więc nie może być mowy o jakiejś ich usterce.

Antenę mam z zestawu HD czyli 95 cm średnicy.

 

Ustawienia z instalacji programów:

3. LNB: 1

4. Przełącznik: brak

3. LNB1: Uniwer. LNBF

 

Satelita Hotbird oczywiście.

 

Przetestowałem już wszystkie trzy częstotliwości 12188, 11154 i 12284 i też dalej tak samo wszystko wygląda. Co może być problemem?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo ja czuję już się bezradny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdź do sąsiada/sąsiadki wypożycz dekoder i podłącz u siebie (obojętnie czy dekoder CP czy cyfry czy nawet N-ki) wszystkie i tak odbierają HOTBIRDA. Jeżeli będą odbierać to masz 100% pewności że instalacja antenowa w porządku.

osobiście stawiałbym na złe ustawienie anteny (dekoder działał w APS) może to być przeszkoda (drzewo, inny budynek, zakładam że skierowana jest we właściwym kierunku ;-), anteny z CP nie są zbyt precyzyjne - jak mam instalować u sąsiada to szlak mnie trafia, minimalne odchylenie i już gubi sygnał. Poza tym nie wydaje mi się żeby antenki HD były 95cm raczej 85cm max.

A więc jeżeli instalacja antenowa jednak będzie OK podłącz Echosia i ustawienia fabryczne.

Jeżeli to nie pomoże sprawdź inne TP na HOTBIRD czy sygnał jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze fragment artykułu ze SAT Kuriera: "Okazuje się, że 3/4 anten satelitarnych w Polsce jest źle ustawionych (po roku trzeba zrobić korektę!), co oznacza, że utrata sygnału to średnio 10-20%, a to w takich skrajnych przypadkach kończy się "czarnym ekranem", a przy odbiorze kanałów HD to jest prawie pewne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...