Jump to content
Xenomorph

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD

Recommended Posts

Aha to hds-400Ee jest lepszy? A to dzięki za podpowiedź i odpowiedź na pytanie!!!

Bo ja wiem, czy EchoStar HDS-400E jest lepszy od EchoStara DSB-7200 HD. Praktycznie to takie same dekodery, różnie je tylko to, że HDS-400E jest mniejszy od DSB-7200 HD.

Guest Anonymous

Jest lepszy, czytalem na tym forum ze 7200 ma problemy z kolorami i jeszcze z czyms.

Witam panowie, Mam nadzieję że będziecie w stanie mi pomóc Czy istnieje jakiś patent na pamiętanie przez dekoder DVR-7400 ostatniego wciśniętego przycisku?? Bo mnie mało już :censored: nie trafi. Po przywróceniu go do fabrycznych troszkę pomogło ale wprowadzanie ustawień z pilota to była męka i dopiero z panelu skończyłem. I nie wiem czy walnąć nim o ścianę czy odnieść do punktu. Zaczyna szaleć na grande dopiero po pół roku, żaden soft się nie zapowiada a jeśli bym miał oddać go do punktu to szkoda mi wszystkich nagranych filmów na dysk.

Ale czy tu są tylko panowie? Ryzykowne, zaraz będziemy mieli atak płci przeciwnej. :lol: Ale o co chodzi z tym ostatnim wciśniętym przyciskiem? Daj jakiś szczegóły. Mam ten dekoder ale nie bardzo kumam o co ci chodzi.

No czy są "dziołchy" to nie wiem. Ale chodzi o to że np. wieczorem wyłączam dekoder. I następnego dnia go włączę chcę zmienić kanał to pilot\dekoder działa tak jakbym chciał wyłączyć. Czy też coś tam sobie oglądam cicho jest to podgłaszam, potem chcę zmienić kanał a on znowu podgłasza,albo odwrotnie ja chcę podłosić a on mi przeskakuje o kilka kanałów. I co mnie też trochę irytuje to przy oglądaniu czegokolwiek tak jakby się zawieszał i restart a na wyświetlaczu jest Loading/initializing. Z tym widzę polsat sobie jeszcze jakoś bardzo nie poradził.

???

Raczej masz uszkodzony dekoder / pilot

Korzystam co prawda z pilota harmony i zdarzają się jakieś "wybryki" ale nie zbyt często

To co u Ciebie to ewidentna usterka.

Co do zawieszania - mam go od niecałe pół roku i może z 3-4 razy..

pzdr

Guest Anonymous

poproszę o opinię na temat dekodera Echostar 7400 HD

Poczytaj trochę ten wątek i oceń sam, bo tak to jedni będą go zachwalać, inni krytykować, czyli w sumie nic nowego niż to co jest i tak pewnie się nie dowiesz :roll:, a ty nadal będziesz miał taką samą wiedzę, jak przed napisaniem tego swojego postu :|

Guest Anonymous

czy można do niego podłączyć 2 twiny w układzie zeza na jednej antenie 90.

Guest Anonymous

czy można do niego podłączyć jednego twina w układzie zeza na hot birda a na astrę zostawić kontwerter pojedynczy to wszystko na jednej antenie 90.

Też można. Konwerter Twin ustawiasz na Hot Birda, a pojedyńczy konwerter jako zez na Astrę. Jedno wyjście konwertera Twin oraz wyjście konwertera ustawionego na Astrę podłączasz kawałkami kabla do przełącznika DiSEqC i z tego przełącznika ciągniesz kabel do jednego z wejść w dekoderze, potem z drugiego wolnego wyjścia konwertera Twin przeciągasz kabel i podłączasz do drugiego wejścia w dekoderze, odpowiednio konfigurujesz dekoder i powinno działać. Tylko, że w takiej konfiguracji (Twin + pojedyńczy konwerter "Single") raczej nie w pełni wykorzystasz możliwości dekodera, bo nie w każdym przypadku będziesz mógł w tym samym czasie oglądać jeden kanał, a inny nagrywać :| A może lepszym rozwiązaniem byłby konwerter Monoblock Twin :?::roll:

To jak radzicie? Zanieść go do punktu na naprawę czy się mordować jeszcze jakiś czas. Tylko ile by taka naprawa trwała i czy dostałbym jakiś w tymczasowe zastępstwo?

Guest Anonymous

Idz sprobuj wymienic sam pilot, przedstaw cala sytuacje. Mi jak padl zasilacz od dekodera mini to facet bez niczego wymienil na nowy.

tez radzę przejść się punktu cp i naświetlić sprawę, ja jak na razie z pilotem nie mam problemu (i odpukać!), czasami tylko loading/initializing (kto ma ten typ wie o co chodzi). Ogólnie nie mogę narzekać.

I uważam, że w interesie cp jest załatwić szybko sprawę.

U mnie pilot od dekodera nie działał od początku i w APS-ie wymienili bez problemu. Ale musiałem zawieść również dekoder żeby sprawdzić czy to nie wina dekodera.

Ja jak ostatnio wymieniałem swojego EchoStara DVR-7400 HD na nowy ze względu na to, że czytnik karty szwankował. Wymienili mi go bez sprawdzania.

Właśnie wgrywa mi się nowy soft na echosia 7400

czy wiadomo jakie uaktualnienie będą??

zauważone zmiany:

1. EPG wymiata ;-) ładuje się błyskawicznie!!

2. przeźroczyste menu (podgląd kanału na którym oglądamy TV) dla DVR

3. nowe ikonki w DVR

4. BRAK zapytania czy zatrzymać oglądanie dla DVR

5. rozbudowano FILTR w DVR

6. zmiana ikonek na liście kanałów

wyłączyłem dekoder pilotem po kilku sekundach sam zainicjował pobieranie softu.

Aktualizacja ok 5 minut - czekać do chwili gdy zamiast zegara (cyfr) pojawią się kreski ;-) --:--

Właśnie wgrywa mi się nowy soft na echosia 7400

czy wiadomo jakie uaktualnienie będą??

Jaki jest nr softu??