Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że zostanie obciążony przy zwrocie dekodera. A karty nie idą do kosza - jeśli klient zdaje sprzęt (a taki będziesz miał obowiązek) to zazwyczaj idzie on po 'odświeżeniu' do tzw. wtórnego obiegu.

 

I o ile te 49zł to może rzeczywiście nie majątek to druga sprawa jest taka, że prawdopodobnie będziesz miał problem z ewentualną wymianą gwarancyjną, ponieważ dekoder jest wymieniany razem z kartą na sprawny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kilka słów o 7400 po kilku dniach użytkowania.

Jak wygląda każdy widzi, troche kanciasta, ogólnie dobrze pasuje pod PS3

-duze logo polsatu - no problem można zamaskować

-wystająca karta - no problem - można obciąć, i tak nie wyciąga się jej prawie wcale - u mnie obcięcie było konieczne po tym jak moje dziecie się nią dość mocno zainteresowało, tyle o wyglądzie.

 

Teraz minusy (plusy później)

-dość wolna zmiana kanałów -ok 2s (tak dla porównania najmniejszy tuner polsatu przełącza kanały zdecydowanie szybciej)

-brak kompatybilności z pilotami Harmony - oj kilka godzin spędziłem na ustawianie i uczenie pilota Logitech

-brak możliwości nagrywania 2 kanałów na raz (można jeden nagrywać a jeden oglądać na Live Pause) - moim zdaniem dziwna sprawa, co za problem, żeby nagrywać 2 programy na raz - dodam, że mam podłączone 2 LNB, i nie jest tak jak ktoś wcześniej pisał, że przy nagrywaniu jednego programu niektóre kanały są niedostepne - nic takiego nie ma miejsca.

-jestem przezwyczajony do Dreamboxa i menu, epg, jest dla mnie nie do przejścia - przede wszystkim - co za problem przy naciśnięciu OK (wejście na liste kanałów) pokazać co leci w danym momencie na danym programi - to rzecz która dla echostara jest od kilku lat nie do przejścia nie wiedzieć czemu - lenistwo? brak pomysłów?

-Menu to typowe menu echostarowskie - na Boga, wystawiają tuner PVR, ktory jest na prawde niezły i dają takie Menu? trochę żenada moim zdaniem.

-chyba to wina słabego procka, alewszystko jest takie WOOOOOOLNEEEEE

-przeglądając i(informacje) nie można z tej pozycji ustawić nagrywania - trzeba z niego wyjść, wejść do EPG i dopiero wtedy ustawic nagrywanie

-wciskając REC nie ma opcji zakoncz nagrywanie po zakonczeniu zdarzenia - ustawione jest 3godz. mozna to zmieniac, ale jedna opcja załatwiała by wszystko.

-jakość obrazu w porównaniu z Kathrein 910 - raczej średnio

-na kathrein wszystkie kanały chodziły mi bez problemu, teraz na Polsat HD i Polsat Sport HD wyskakuje - brak sygnału i szatkowanie obrazu

Po kilku dniach użytkowania to tyle minusów

 

teraz plusy

-całkiem dobry tuner

-niezly pilot jak na echostara

-możliwość podpięcia 2 LNB

-wewnętrzny zasilacz

-fajny wyświetlacz na przednim panelu

 

Ogólnie jestem zadowolony, większość rzeczy o których pisałem z minusach jest sofware'owa i mam nadzieje ze zostanie to poprawione bo tuner ma potencjał.

 

odebrałem i uruchomiłem 7400.

Ogólnie wrażenia takie same - poprawne. Niestety niezła jazda z Harmony ;-(

Największy minus to brak cofnięcia aktualnie oglądanego programu

Zobaczymy jak z aktualizacjami softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak radzi @ southpark .

 

Dotyczy to Echostara DBS 717A.

Trzeba wejść w "Konfigurację" potem przy wyborze satelity wybrać inną niż Hotbird (np.Telstar). Dodajemy ręcznie nowy transponder w tym przypadku główny Cyfrowego Polsatu 12.188 V 27500. Ustawiamy typ szukania "Sieć" i "Wszystkie". Powinno nic nie wyszukać. Potem bez zmian parametrów można dowolnie wyszukać kanały z Hotbirda pamiętając, żeby przez przypadek nie wybrać opcji wyszukiwania "Cyfrowy Polsat" lub "Sieć" bo lista znowu wróci. Najlepiej robić to po jednym transponderze .

 

Spróbuj w ten sposób , ja tak zrobiłem i u mnie działa ( EchoStar 717 , jako FTA ) mam od 201 poustawiane polskie kanały

201.TVP Kultura - Astra

202. TVP Historia - Astra

203 .TVP Info - Astra

204. TVP Puls

205. TVP Polonia

206. Tele 5

207. TVS , itd.....

Te tunery w programowaniu prawie się nie różnią . Poczytaj na tej stronie i dalej ...

 

viewtopic.php?f=7&t=1024&start=1335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszałem że jest możliwość tworzenia własnej listy od kanału 200-500 tylko jak je dodać w dekoderze echostar 7200 HD??? Np kanał 200-TVP1 201-TVP2 202-TVPINFO bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki i pozdrawiam :wink:

nie wiem na pewno, ale tak ułożyć programów chyba się nie da w echo 7200 hd. Kanałów z pozycji 1 - 200 nie można przenosić na niższe pozycje, bo są nie do ruszenia. Na kanałach od 200 i wyżej możesz sobie układać inne programy spoza listy podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź próbowałem ułozyć listę i faktycznie nie ma takiej możliwości. Robiłem nawet reset fabryczny i pełne skanowanie kanałów. Lista od 1000 były kanały polsatu przeniosłem do 500. Efekt wydzedł taki że połowę listy wyrzuciło od 1 a druga polowa od 200. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dodaje brakujące poniższe TP robię Sieć: wszystkie Rodzaj: Wszystkie

10744 H 22000

10773 H 22000

10818 V 22000

10847 V 22000

10862 H 22000

10921 H 22000

11023 H 22000

11171 H 22000

11303 H 22000

11362 H 22000

11479 V 22000

11509 V 22000

11538 V 22000

11671 H 22000

11876 H 27500

11973 V 27500

12090 V 27500

12266 H 27500

12522 V 22000

12663 H 22000

12699 V 22000

12728 V 22000

I mam jakieś 650-700 kanałów z Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o problemach 7400 z Harmony. Używam DVR-7400HD i z konfiguracją pilota Harmony 555 nie miałem problemu. Musiałem dodać dwa przyciski (przewijanie przód/tył) i to wszystko. Tuner był w bazie (wraz z pozostałymi przyciskami).

 

w jakiej kategorii znalazles echostara 7400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy slyszal ktos moze, od kiedy dokladnie jest planowana mozliwosc podmiany posiadanego dekodera na ten najnowszy PVR 7400 HD?

 

Dostalem wczoraj 3 rozne informacje:

- infolinia - 1. proba: nie ma zadnej mozliwosci zamiany, ani nie bedzie do konca trwania okresu podstawowego umowy

- infolinia - 2. proba: nie ma mozliwosci podmiany na 7400, ale mozna podmienic na 7200 kupujac za 299 zl + przesylka

- mail - taka oferta jest w przygotowaniu ...

 

Ma ktos blizsze informacje na ten temat?

 

Aha:

- istnieje mozliwosc uzycia wlasnego dekodera DVR-7400 (np. z allegro) wraz z wlasna karta do innego dekodera?

- istnieje mozliwosc uzycia innego nie polsatowskiego dekodera z czytnikiem kart do odbioru CP?

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- istnieje mozliwosc uzycia wlasnego dekodera DVR-7400 (np. z allegro) wraz z wlasna karta do innego dekodera?

Nie ma takiej możliwości, w CP karta + dekoder/moduł CI = jedność. Tak, więc karta którą posiadasz będzie działać wyłącznie w tym dekoderze/module CI w którym była umieszczona i nie będzie działać z żadnym innym dekoderem*/modułem CI.

 

*choćby nawet był to ten sam model dekodera; taki skutek parowania kart z dekoderami, który stosuje CP

 

- istnieje mozliwosc uzycia innego nie polsatowskiego dekodera z czytnikiem kart do odbioru CP?

Można kupić własny dekoder HD PVR, a od CP kupić moduł CI razem z kartą (karta, którą posiadasz nadal nie wchodzi w grę - zasada działania podobna, jak wyżej napisałem, tzn. karta + moduł = jedność), zaletą jest to, że można oglądać ofertę CP na swoim dekoderze, często lepszym pod względem technicznym niż dekodery oferowane przez CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniłem.

Dostałem 6 miesuięcy całości za darmo, dekoder za 1 zł, 5 miesięcy HD za darmo, 4 miesiące HBO Za darmo. Nie wiem co mówią na BOA do mnie sami zadzwonili.

 

ta podmiana jak rozumiem dopiero po uplywie okresu podstawowego?

 

Jakos nie znalazlem nigdzie pozytywnych doswiadczen dot. podmiany w trakcie okresu podstawowego na DVR-7400 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o problemach 7400 z Harmony. Używam DVR-7400HD i z konfiguracją pilota Harmony 555 nie miałem problemu. Musiałem dodać dwa przyciski (przewijanie przód/tył) i to wszystko. Tuner był w bazie (wraz z pozostałymi przyciskami).

 

w jakiej kategorii znalazles echostara 7400?

 

Odbiornik telewizji kablowej/satelitarnej > Odbiornik cyfrowy > Echostar > dvr-7400 (wklepane z palca) i... znaleziono DVR-7400 i nadano domyślną nazwę PVR. Może dopisywaliście HD i dlatego nie znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu zmieniłem mojego Samsunga HD na Echostara DVR-7400 HD i przyznam szczerze że jestem mocno rozczarowany!!!!

Jedna rzecz, która mnie pociesza, to to że EPG wczytuje się w ciągu sekundy na WSZYSTKIE kanały i kilka dni naprzód..

 

Może polubię ten tuner, jeśli mi ktoś pomoże rozwiązać te problemy:

-brak możliwości pogłaśniania kina domowego (audio podpięte przez SPDIF oraz CINCH, obraz+dźwięk do TV poprzez HDMI) czyli muszę używać dwóch pilotów, bo tym od echosia, pogłaśniam jedynie siłę dźwięku w HDMI, czyli nic, bo mam na stałe wyciszone..

Z tego co pamiętam w poprzednim DSB 606 też tak było... STRASZNIE NIEWYGODNE!!

-gdzie do chοlеry jest jakiś przycisk regulujący wielkość obrazu?? Coś na wzór P.SIZE w Samsungu. Sporo kanałów nadaje jak im się podoba, albo w panoramie, albo w zwężeniu (np.TVP Sport) W tunerze - ustawieniach tv mam 16:9 i nic to nie pomaga.

Jutro dopiszę resztę, jak sobie przypomnę... popykam trochę po kanałach i samo wyjdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, która mnie pociesza, to to że EPG wczytuje się w ciągu sekundy na WSZYSTKIE kanały i kilka dni naprzód..

O... u mnie chodzi to koszmarnie wolno. Jak jest u innych?

 

Mam drugie pytanie: w menu DVR podana wartość wolnego miejsca nie aktualizuje się. Błąd softu? W przypadku odłączenia od prądu i ponownego połączenia wyświetlane dane są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, która mnie pociesza, to to że EPG wczytuje się w ciągu sekundy na WSZYSTKIE kanały i kilka dni naprzód..

O... u mnie chodzi to koszmarnie wolno. Jak jest u innych?

 

Mam drugie pytanie: w menu DVR podana wartość wolnego miejsca nie aktualizuje się. Błąd softu? W przypadku odłączenia od prądu i ponownego połączenia wyświetlane dane są poprawne.

 

rzeczywiście to samo - nie aktualizuje ilości miejsca na HDD po zmianach

EPG chodzi jak brzytwa- po prostu kosmos do mojego poprzedniego 616

Co do harmony (one) nie znajdywał echostara . Widocznie aktualizacja na dniach była....

Jeszcze jedna ciekawostka - poprzednik wskazywał znacznie mniejszą siłę sygnału

 

Najbardziej wkurzające to wolne przełączanie kanałów oraz brak nagrywania aktualnie oglądanego

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar DVR-7400HD ,mam to cudo.Czy konieczny jest drugi kabel do wejscia LNB2 chcac nagrywac, a ogladac inny kanal?

Czy mozna uzyc tego : http://www.maplin.co.uk/searchtemplate. ... 20SPLITTER

 

aktualnie z jednym konwenterem jak nagrywasz to masz dostępne tylko cześć innych kanałów, wkurzające bo przeważnie to co chcesz ogladać jest na niedostępnym - ale można żyć z takim rozwiązaniem.

To nie jest to urządzenie. Potrzebne cosik innego - koszmarnie drogiego ok. 400Pln ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...