Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 na satelicie zostanie zamieszczony nowy soft dla dekoderów marki Echostar 7100 i 7200, który powinien całkowicie zlikwidować występujący dotychczas problem z restartowaniem się wspomnianych dekoderów.

 

Dla Klientów, którzy zgłosili ww. problem w ramach rekompensaty zostaną nadane specjalnie przygotowany gratis.

Gratisy zostaną nadane tylko na podstawie przesłanych informacji od APSów.

Klienci, którzy zgłaszali ten problem na infolinii Cyfrowego Polsatu również otrzymają rekompensatę.

 

Ze swojej strony dodam, że problem też występował na E7400. ale tym nikt się już nie zajął :?

 

Można powiedzieć, że kto nie zgłosił ten nic nie dostanie :crazy:

 

Podejrzewam, że zainstaluje się samo. Jak mam sprawdzić czy zostało już zainstalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to za "gratis" ma być ? :mrgreen:

 

Dla Klientów, którzy mają podpisaną umowę na poszczególne kanały HD, do 26.12.2009r. zostanie udostępniona cała paczka kanałów HD.

Dla Klientów, którzy mają podpisaną umowę na pakiet HD do 26.12.2009r. zostanie udostępniony katalog VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaktualizowało sie automatycznie, mam Echostara DSB-7200 HD.

Ale jak u Ciebie nie, to lepiej zadzwoń na ich infolinię.

 

Ciekawe czy ta poprawka coś da, przekonamy się w ciągu kilku dni, bo to, że nie wyłączył mi się przez ostatnia godzinę, nie jest żadnym dowodem, że usunęli błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna uwaga:

1. O ile to możliwe dekodery by nie przerywać oglądania telewizji pobierają oprogramowanie po wyłączeniu - w trybie Standby. Jeśli ktoś w czasie pobierania oprogramowania wyłączy dekoder od prądu, oprogramowanie zostanie pobrane dopiero po włączeniu dekodera.

2. Słaby sygnał może oznaczać nie tylko słabszą jakość TV, ale również to, że załadowanie oprogramowania może wymagać wielu prób - dekoder może mieć problem z bezbłędnym pobraniem oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DSB-7200 zaktualizował się automatycznie, wczoraj od 17:30 do 21:45 używałem go dość intensywnie, zmianiałem wiele razy kanały i robiłem z nim inne cuda i działał bez zarzutu, nie zrestartował się. Jeśli przez najbliższy tydzień się nie wyłączy samoczynnie to uznam, że naprawili :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że choroba przywiązała mnie do łóżka i mam czas oglądać TV. Od wczoraj od 19 do 23 nie było wyłączenia pomimo, że ciągle zmieniałem kanały. Dzisiaj będę testował go cały dzień - i mam nadzieję że samoczynnie się nie wyłączy. Może udało iś im naprawić oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 7200 można dodawać swoje kanały z kilku różnych satelitów. Kanały te można umieszczać i dowolnie sortować na liście od numeru 201 do 500.

Dokładnie tak samo jak w DSB-717.

Lista kanałów podzielona jest na trzy grupy:

Numery 1-200 – kanały Cyfrowego Polsatu, z którymi nic nie można robić

Numery 201-500 – kanały wyszukane przez użytkownika, które użytkownik możne dowolnie przestawiać, nie ma do nich dostępu CP i nie może ich modyfikować.

Numery 501-... – inne kanały, które użytkownik może sam wyszukiwać, ale te kanały mogą się zmieniać bez woli użytkownika. Np.. gdy CP aktualizuje listę podstawową to czyści kanały od 501 w górę i zaciąga swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dekoderze (echostar dsb 7200 hd) nie ma wyświetlacza zewnętrznego kanałów (jest w pvr 7400 hd). Niestety nie ma możliwości tworzenia swoich list ulubionych kanałów. Też nad tym boleję, ale z czasem się przyzwyczajisz i zapamiętasz kolejność poszczególnych kanałów.

Poza tym poczytaj 2 posty wyżej, to co napisał "grejpfrut". Tylko tyle można zrobić na echosiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Numery 501-... – inne kanały, które użytkownik może sam wyszukiwać, ale te kanały mogą się zmieniać bez woli użytkownika. Np.. gdy CP aktualizuje listę podstawową to czyści kanały od 501 w górę i zaciąga swoje.

Znaczy to, że jak będzie im się nudziło, to codziennie wywali mi wszystkie kanały np. z Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze abonentCP.

 

Przeszukujesz np. Astrę i kanały dodają Ci się na liście od numeru 501 wzwyż, następnie dokonujesz białym przyciskiem na pilocie edycji "Przenieś" dla interesujących Cię kanałów (możesz zaznaczać pojedyncze kanały do przeniesienia) i przenosisz je na pozycje od 201 do 500, tam możesz je dodatkowo posortować i CP Ci ich na pewno nie ruszy.

Wbrew pozorom 300 kanałów na żółtej liście (201-500) to dużo, na satelitach są tysiące kanałów, ale takich, które da się oglądać jest kilkadziesiąt, ja mam na stałe 45 kanałów ustawionych na żółtej liście z HotBirda i Astry.

 

Podstawowa wada tego dekodera to to, że nie można stworzyć wirtualnej listy kanałów o dowolnym sortowaniu na podstawie kanałów 1-200.

Ale po jakimś czasie można zapamiętać co na którym kanale się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No nie wiem czy to aż tak dużo. Astrę 1 i HB jakoś chyba upcham, ale z resztą może być problem.

Jeszcze mam takie pytanko: skoro część kanałów z listy CP jest na numerach 200-300 to mogę je wywalić :?:

Zaradzić na to kasowanie kanałów podobno można, zmieniając transpondery bazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...