Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michael112 Nie, po prostu kanały są nadawane w SD.

I to niepełnym :).  Co do drugiego posta, to moim zdaniem w must carry powinny być kanały w takiej samej jakości jak DVB-T2.

Ale Polsat też ze swojego CDN nadaje Polsat i TV4 w SD (co ciekawe te same kanały w C+ są w 1080p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bredny napisał(a):

Po co mi kanał w streamingu, którego nie mogę nawet przewinąć? Na satelicie mogę sobie przynajmniej nagrać treści na dysk. A w streamingu, nie mogę ani nagrywać ani cofać. Porażka.

Przecież na takim Polsacie czy TVN nie ma co oglądać, a co dopiero nagrywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Kanału Canal+ 4K też nie mogę przewijać

To akurat pewnie jest ich własna decyzja, bo dawanie dostępu do 8 godzin wstecz na kanale 4K to konieczność przechowywania i udostępniania ponad 2 razy większej ilości danych niż w przypadku kanału HD. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał(a):

Kanału Canal+ 4K też nie mogę przewijać, a to ponoć ich własna stacja do której mają prawa.

 

Można przewijać mając odpowiedni pilot z dedykowanymi przyciskami, np pilot od Firesticka, lub pilot od telewizora taki jak ma np TCL. Jest to troche uciążliwe, bo przewijanie tylko co 10 sekund.

 

Ale działa też funkcja oglądania od początku po dłuższym wciśnięciu przycisku OK (tak jak na kanałach z aktywną funkcją przewijania). Czyli przykładowo jeśli spóźnicie się 20 min na mecz LM na PSP1, to przytrzymujecie dłużej OK i odpalacie mecz od początku, a następnie możecie przewinąć te wszystkie ceremonie przed meczem, lub 15-minutową przerwę. Trochę trzeba się nawciskać przycisku na pilocie, ale da rade.

 

Oprócz Canal+ 4k, działa to też na Eleven 4k, Fox Commedy, Motowizja, wszystkich kanałach PSP, H2, Eurosport 1 i 2, TVN Turbo i możliwe że jeszcze kilku.

 

Aby sprawdzić czy dany kanał ma te "ukryte funkcje", trzeba aktywować tryb deweloperski aplikacji, odpalić dany kanał, wybrać z menu odtwarzacza ikonke pluskwy i sprawdzić jaka jest wartość w polu Dvr. Jeśli jest tam 480 min, tzn że dany kanał przechowuje 8h wstecz.

 

No i działa to tylko na systemie Android TV.

 

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dodali treści 4K + poprawili płynność urządzenie z jabłkiem byłoby być może zbyt dużą konkurencją dla dedykowanej od nich  przystawki 4K (?)... Może są inne powody. Nawet nie odpisali czy zgłoszenie jest jeszcze aktywne, czy już zamknięte.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 11:18, dvbx napisał(a):

 

Prawdopodobnie zależy to od posiadanego pakietu.

U mnie (Entry+) też brakuje tych materiałów (kanały live są dostępne)

Dziś e-mail z tytułem: "Twoje zgłoszenie zostało rozwiązane". Po sprawdzeniu w telefonie - bez zmian, dalej brak. W przeglądarce w zakładce Kanały są ikony Mininimini i Teleplus. Ale oferują dostęp tylko do treści bezpłatnych. Takie to rozwiązanie problemu... Zgłoszenie zostało ponowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

@Emilio1985 jakie?  🤔

 

Nie wiem. Ale na pewnio nie obawa przed konkurencją ze strony przystawki Apple TV. Bo niby dlaczego?

 

Są sprzęty w cenie od tak 220 do max 400 zł, które spokojnie spełnią swoją rolę nie gorzej niż Apple TV.

 

Teraz testuję Chromecasta HD za 219 zł. Podłaczony do tv 43 cale, więc obejdzie się bez 4k. 1,5 gb ram daje rade. Działa zmiana odświeżania dla każdej apki, więc nie ma konfliktu 50/60 Hz. Można ogladać C+ Online i np Prime Video płynnie, bez klatkowania, bez konieczności grzebania w ustawieniach urządzenia zeby zmienić odświeżanie. Nawet Viaplay chodzi płynnie o czym pisałem wczesniej. Jest to pierwsza moja przystawka z Android TV, na której po prostu wszystko działa.

 

Chromecast również jest dobry, tylko jest zgrzyt z Viaplay i trzeba póki co korzystać przez Kodi.

 

Na C+ Box też narzekać nie mogłem. Gdyby aplikacja Refresh Rate działała, tak jak na Chromecastach, to ta przystawka po zmianie launchera, w zasadzie w niczym by im nie ustępowała.

 

Swoją drogą, troche słabo ze w przystawce za 9 stówek nie masz możliwości powrotu do poprawnie działającej wcześniejszej wersji aplikacji, np poprzez ręczne zainstalowanie starszej wersji.

 

C+ raczej po macoszemu traktuje przystawki od Appla i Amazona. W tej drugiej, w Appstore oficjalna wersja do zainstalowania jest zawsze o kilka numerków niższa, niż ta z Google Play. No chyba że coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...