Skocz do zawartości

SkyShowtime - oferta programowa


kolos22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zuzia napisał(a):

 Serwis jak był mizerny, takim pozostał.

Sam ich krytykowałem, ale filmowo wyglądają coraz lepiej, a i seriale są niezłe. Rewelacyjny "Oppenheimer" czy dzisiejsza premiera świetnego "Kosa" to tylko wycinek. Filmowo wyglądają lepiej niż Netflix, to dla mnie nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, white snake napisał(a):

Pozostaje pytanie obejrzeć premiery wcześniej w tym serwisie i zapomnieć o czymś takim jak 4K, Dolby Atmos, czy poczekać aż na Prime Video czy Netflixie pojawią się lepszej jakości wersje tych filmów a nawet seriali.

 

Najlepiej obejrzeć od razu w pierwszym oknie w ramach abonamentu Cinema City Unlimited. ;-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, swordfish napisał(a):

Najlepiej obejrzeć od razu w pierwszym oknie w ramach abonamentu Cinema City Unlimited. ;-)

 

Potwierdzam, przed powstaniem abonamentu i tak dużo chodziłem do kina a od kiedy mam Unlimited praktycznie wszystkie filmy obejrzane w kinie. Nie ma wtedy potrzeby powtarzać w domu chyba, że po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, swordfish napisał(a):

Klasyka kina: Rzymskie wakacje, Spartakus, Gladiator, Dziecko Rosemary, Blues Brothers, Romeo i Julia, To wspaniałe życie, Powrót do przeszłości 

 

Faktycznie, nie ma co oglądać. Jedynie z trudniejszych pozycji z arthouse’u "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" oraz "Wideodrom".

 

Nuda, nuda - wszystko obejrzane? Gratuluję, bo ja mimo nałogowo oglądania filmów przez wiele lat, nadal mam zaległości i parę powyższych tytułów obejrzałbym po raz pierwszy.

No i doliczyłeś do dziesięciu. W każdym serwisie, nawet najmarniejszym coś tam się znajdzie do oglądania, pożądany staroć, czy super premiera. Nie chcę się licytować, ale ja mam do zakładek dodane kilkanaście pozycji, w tym "Chinatown" z Jackiem Nicholsonem i retro: "Narzeczona Frankensteina" z 1935 r. oraz "Dracula" z 1931 r,, ale nie wiem, czy się wyrobię w najbliższym czasie, bo wymienione znikną za 2-3 dni (podobnie jak 145 innych tytułów) i nie wiem, kiedy wrócą. W przypadku SkyShowtime, biorąc pod uwagę cenę regularną, biblioteka uboga, wyszedł kolejny VOD dla mas, który zamiast rozwijać zawartość, bezustannie rotuje kontent. W żadnej macierzystej platformie, z której czerpie SkyShowtime, nie ma tak bezsensownej karuzeli i to w takiej skali.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuje się dostęp do VOD, by chodzić do kina. Wracając do meritum, przykładowo "Oppenheimer" premierę w streamingu miał w 4K (amerykański Peacock, europejskie Sky).  Dobre HD nie jest złe, ale, aż się prosi, żeby chociaż nowości były w 4K.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Zuzia

Przed premierą tej platformy pisałem że to dramat. Kto normalny płaciłby za nią normalnie 24,99 gdy wszystkie platformy poza Disney+ może mieć w podobnej cenie (legalnie NF po podziale kosztuje około 26zl)?!

Premiery słabe, przeciętne a maksymalnie dobre. Od czasu premiery platformy wpadły tylko świetne zaległe seriale, których w Polsce wcześniej nie było  - The Offer i rodzina z uniwersum Yellowstone, czyli główny serial i jego spin offy. Halo to tylko dobry serial. Reszta…..ehh
To samo mogę napisać o Disney+, który jednak ratuje się takimi perłami jak Shogun czy The Bear (ostatnio pisałem o tych lepszych tytułach od roku w ilości 4!!!)  Ale nawet takie dwie perełki to też za mało aby płacić za to prawie 40zl!!! 
To są platformy nie do płacenia co miesiąc a tylko na jeden miesiąc w roku. 
 

Koncząc wątek - dla mnie Skysho oraz D+ to najsłabsze platformy. To nawet ten słaby nazywany przeze mnie NF się lepiej opłaca, bo nawet jak zawodzi w Originals, to przynajmniej ratuje się premierami seriali czy filmów na licencji. A i nawet jakiś Originals im się uda przy 100 niewypałach - jak np Reniferek.

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla typowego widza może tak, ale np. dla mnie, człowieka, który w dzieciństwie zbierał komiksy Marvela, ma sentyment do tego uniwersum i ciągle ma nadzieję, że od Deadpool 3 poziom Marvela się podniesie (wprowadzą mutantów do uniwersum, pojawią się poważniejsze filmy z kategorią R) to Disney cięgle jest platformą nr 1. No i mam 2 dzieci, a dla nich ta platforma jest drugą po Netflixie, no może Crunchyroll jeszcze (syn znowu uwielbia anime).

O gustach się nie dyskutuje : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spotify napisał(a):


 

Koncząc wątek - dla mnie Skysho oraz D+ to najsłabsze platformy. To nawet ten słaby nazywany przeze mnie NF się lepiej opłaca, bo nawet jak zawodzi w Originals, to przynajmniej ratuje się premierami seriali czy filmów na licencji. A i nawet jakiś Originals im się uda przy 100 niewypałach - jak np Reniferek.

Generalnie ja się z tym nie zgadzam.

 

Zależy czego oczekujesz.

 

Jest odwrotnie. Piszę to z perspektywy osoby, która faktycznie wykorzystuje zalety platformy. Oglądam kiedy mam czas i kiedy chce. Nie jestem niewolnikiem oglądania czegoś w dniu premiery, żeby nie odstawać.

Zbiera się jakaś ilość tytułów i się je nadrabia. Ja jestem zadowolony ze SkyS.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Balrog306 napisał(a):

Dla typowego widza może tak, ale np. dla mnie, człowieka, który w dzieciństwie zbierał komiksy Marvela, ma sentyment do tego uniwersum

Ale ja już o tym pisałem wiele razy. Jeśli ktoś jest fanem Marvela, SW lub starych bajek Disneya, to coś tam znajdzie dla siebie. Przede wszystkim dlatego, że co chwilę jest jakas premiera z SW czy Marvela i ciągle coś Disney dokłada. Sprawa inaczej wygląda, jak ktoś nie ma dzieci i np woli DC ;) SW kochałem kiedyś a teraz za czasów D+ dla mnie to dramat - wyciskanie cytryny z marki serialikami w większość nie do oglądania.

FX, który znamy jeszcze z czasów premier na HBO (swoją drogą FX ma bardzo dużo bardzo dobrych seriali w swojej historii) dzisiaj też to nie ta półka. Wyskoczy jakiś The Bear czy Shogun raz na jakiś czas. Gdy kiedyś FX mocno gryzł HBO, to dzisiaj jego miejsce zajął np Apple

 

@domin107

Jeśli płacisz 12.49zł miesięcznie jak ja, to pewnie przymykasz oko na wiele spraw. Natomiast jaka wolność? Zdążysz dodać jakiś film do swojej listy i za chwilę go nie ma. I czekasz na powrót. A niektóre tytuły wrócą i za chwilę znowu ich nie ma. Więc co odkładać? Serialowe premiery nie błyszczą a stare to nie jeden nie jest w komplecie.

 

Powtórzę. Z mojej perspektywy, Skyshowtime to nie jest platforma do opłacania co miesiąc (ratuje śmieszna cena 12.49. Przy 24.99 w porównaniu do konkurencji w ogóle nieopłacalna). Zresztą podobnie jak D+. Nazbiera się na nich coś ciekawego czyli 2-3 seriale, kilka filmów i można wziąć na miesiąc. Nie widzę sensu opłacania co miesiąc za kontent, który wystarcza do obejrzenia w miesiąc. Pod tym względem obecnie Netflix, HBO czy Amazon (a nawet Apple) mają więcej ciekawego w kwartał niż Skysho czy D+  w rok.

Inaczej wygląda sytuacja dla ludzi:

1. Gdy zaczęli z serialami od ery Netflixa i mają co nadrabiać, bo wcześniej nie widzieli lub mało widzieli na HBO, C+ czy na NF (bo zdążyło wylecieć)

2. Gdy każdą nowość muszą obejrzeć najlepiej w dzień premiery.

3. Gdy chomikują platformy.

4. Jest kinomaniakem i oglądanie to jego hobby (tak spędza większość swojego wolnego czasu)

 

Disney poza tym krzyczy sobie aż 38zł. Za co?

Od września w D+ walka z dzieleniem. Jestem ciekaw czy pójdą drogą NF czyli jakaś opłata dodatkowa za usera czy coś innego wymyślą.

Apple też jest drogi, jeśli ktoś by chciał samo Apple TV+ (poza licznymi promocjami). Sytuację ratuje Apple One, gdzie poza Apple TV+ jest też Apple Music. I 40zł rozkłada się na dwie usługi, więc na pół przynajmniej mentalnie koszty to 2x20zł ;) 

Rozumiem modę na platformy, że najlepiej trzeba mieć wszystkie bo coś nas ominie (wszystko na tu i teraz). Niestety, gdy konsumpcjonizm odejdzie na bok (i tak wszystkiego nie obejrzysz) i zacznie się zdroworozsądkowe podejście (większość to produkcje masowe tylko do zabicia czasu i nabicia rachunku za prąd - na co ja marnuje czas) oraz zacznie sie analizę (za co ja płacę), to inaczej sie na to spogląda. Finalnie zostawia się to, gdzie najwięcej oglądasz i wg własnego gustu czy innych wytycznych (czymkolwiek są) widzisz opłacalność - jedna, dwie czy trzy platformy.

Jeden weźmie D+ bo jest np jak wyżej fanem Marvela, inny NF bo lubi oglądać w tle a inny coś innego. Platformy to nie abonament kablowy, gdzie musisz brać wszystko, żeby cokolwiek z kanałów na czym jest co oglądać posiadać. Streaming to wolność, bez umów ramowych i można wybierać sobie takie na stałe, które najlepiej odpowiadają a nie wszystkie na raz (bo czas nie jest z gumy, chyba że ktoś ma L4 albo zyje na socjalu). Te "gorsze" wg własnego (jak np moje typy) brać wtedy, gdy jest ku temu zasadność - obejrzysz co chciałeś i anulujesz.

Nie chce krakać, ale gdy większość pójdzie w walkę z dzieleniem po NF (Disney już niedługo, MAX pewnie też za nimi pójdzie wcześniej czy później) i człowiek zobaczy, że "głupie" platformy to rachunek grubo ponad 100zł (34.99+4,1+29.99+37,99+24,99+C+ + coś jeszcze - na dzisiaj legalnie bez promo) i tak się klei głównie do 1 czy 3, to też będzie z jednych rezygnował a z innych tylko korzystał. Zresztą i tak wielu już dzisiaj tak robi - poza NF nie ma nic i taki nowy TOP GUN ogląda na NF po dużej obsuwie czasowej od premiery czy też nie musi brać Skyshowtime, żeby obejrzeć Yellowstone. (co też zresztą na własne życzenie cała konkurencja u masowego widza jeszcze bardziej betonuje pozycję NF). A gdy coś jest ciekawego na innej niż NF to nie obejrzy, bo nie będzie brać czegoś innego lub też z nadzieją czeka, że na NF wpadnie ;]

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio uważacie, że 25zł to dużo? 

Tyle HBO kosztowało już w 2007 roku. Oczywiście jeszcze jakiś pakiet podstawowy w kablówce było trzeba mieć. 

A ile do góry poszły pensje? Minimalna w 2007 - 936zł. Minimalna w 2024 - 4300zł. 

Przeciętne wynagrodzenie w 2007 - 2691,03zł, w 2023 - 7155,48zł. 

 

Do tego zmiana wartości pieniądza w czasie... 

 

Co niektórzy chyba naprawdę nie wiedzą co piszą. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawop napisał(a):

Tym bardziej, ze w ostatnim czasie SkySho ma więcej do zaoferowania niż HBO Max

No oczywiście. Zwłaszcza miał w kwietniu i teraz będzie miał w maju :D

 

37 minut temu, k05 napisał(a):

Serio uważacie, że 25zł to dużo? 

Co niektórzy chyba naprawdę nie wiedzą co piszą. 

No właśnie, chyba naprawdę niektórzy niewiedzą co piszą

Ile mam pisać, że w porównaniu do cen konkurencji a nie ile kosztuje sama platforma. Cena vs do tego co oferuje platforma- kontent, techniczne sprawy itd.

 

HBO 29.99zł

Netflix - na dwie osoby (43+9.99) = 26,50, na trzy osoby (60 + 2x9.99)= 26,66

Amazon - 49zł za rok

Ceny oczywiście bez promocji i legalnie bez kombinowania (łamania regulaminów).

Droższe są Apple oraz Disney. Ale też ciekawsze niż SkyShowtime.

Ale policzmy  dla przykładu 29.99x12 (HBO)+ 49 (Amazon) + 26.66x12 (Netflix) = 728zł rocznie. (bez promocji np dla HBO na rok z góry) - zakładamy 3 platformy, które chcemy.

 

Już prościej się nie da chyba wyjaśnić. 

I nie pisz o wartości pieniądza, bo ta średnia to śmiech na sali. Już nie wspomnę, że rachunki cały czas rosną. Zaraz prąd, gaz i inne rzeczy. Pewnie każdy to widzi, co się dzieje gdy wykonuje przelewy co miesiąc. 

I to się też łatwo mówi - tu 20zł, tam 15 a tu 35zł itd.  Kwotka się miesięcznie robi. Wyobraź sobie, że przeciętny Kowalski nie płaci za wszystkie i nawet jak zapłaci to później dochodzi do momentu - na grzyb mi to, jak tam i tak nic oglądam. Już nie wspomnę, że dla niektórych nawet 25zł miesięcznie to dużo, bo są inne ważniejsze wydatki.

 

Żeby nie było. Mnie stać. Ale stać mnie też na rachunek sumienia czy też podejście pragmatyczne, że przepalasz hajs na coś, co tak naprawdę mógłbyś mieć tylko raz w roku. 24,99zł to mniej niż 24,99x12 (przy zakupie z góry 12x16,59) czy też w przypadku Disney+ 37.99 co miesiąc vs 12x31,65zł

Ja szanuje czas i pieniądze. Ktoś inny nie musi.

I teraz dla wyjaśnienia - lepiej iść np na dobry koncert za 250zł i zapłacić 38zł za miesiąc Disney+ czy lepiej płacić 379.90zł za rok za D+, po to żeby obejrzeć 10 premier a na koncert - "nie mam takich środków w budżecie albo za drogo, bo już wywaliłem na D+ za rok" Dla niektórych to nic a dla niektórych to wybór, który musi podjąć.

Albo inaczej. Dlaczego płacić co miesiąc za Skyshowtime i Disney+, gdzie przy cenie za rok łącznie za nie 579zl (policzone za rok z góry) a masz oglądania na miesiąc. Jak weźmiesz na miesiąc - 37,99 + 24,99 =63zł. Różnica 516zł rocznie!!!

Zmienia się też inaczej, gdy policzymy co miesiąc opłatę, bo ktoś nie ma lub mu szkoda wyskoczyć z kwoty za rok. Skyshowtime 24,99x12 + Disney 12x37,99 = 756zł.

 

Dodaj sobie - wyżej za Amazon + HBO + Netflix = 728zł rocznie. I za Disney+ oraz Skyshowtime - 756 zł. Razem rocznie 1484z!!!!.  A nadal nie masz C+, Viaplay, Apple TV+, Eleven itd. Już nie wspomnę o kanałach linearnych.

Streaming to nie umowa wiążąca. To opłata za miesiąc z góry, który mogą zerwać w każdej chwili. Opłata za rok z góry - taniej ale pętla na szyi. Doklejanie się do kogoś do teamu, żeby było taniej - to kolejna pętla. Itd

 

Chyba naprawdę nikt sobie tego nie liczył. 516zł tutaj, 230zł gdzie indziej, 400zł gdzie indziej.....ile kasy człowiek przepala w roku a mógłby za to mieć coś bardziej wartościowego czy potrzebnego. Nie wiem np - wycieczka do Barcelony. A ile razy słyszysz - "eee nie stać mnie na taki wyjazd"? Lepiej przepalić 2k na VOD, gdzie i tak na większości masz kontent na 1-3 miesiące a do Barcelony - nie mam hajsu albo bierze kredyt, który później z wyrzeczeniem spłaca.

Albo wydaje hajs na "głupoty" czyli np na wszystkie platformy a później jak się okazuje, nie ma z czego sobie miesięcznie nawet odłożyć na poduszkę finansową w razie W.

Tylko niech ktoś mi tu nie wyskakuje w piwem czy paczką fajek, bo nie w tym rzecz.

 

Perspektywa się zmienia, gdy się okazuje, że są ludzie, dla których seriali i filmy nie są najważniejsze w życiu. Lub też, gdy muszą na czymś zaoszczędzić, żeby kupić/nabyć coś innego.

Mnie stać ale nie lubię przepalać siana na coś z czego nie korzystam lub do końca nie jestem zadowolony. Dlatego jak napisałem - wybieram nie wszystkie platformy, tylko takie na których mam co oglądać. I dlatego dla mnie D+ i Skysho są nieopłacalne w miesiąc w miesiąc. I mam ku temu powody i je podaje. Disney+ wylatuje w czerwcu, Skyshowtime zaraz za nim. Już szybciej za nie wolałbym NF, który też nie do końca mi odpowiada ale wydaje się ciekawszy.

 

To sprawa tak naprawdę indywidualna i każdy ma prawo robić co chce. Jesteś wolność. Ale mam nadzieję, że niektórzy może też zaczną inaczej patrzeć po tym wpisie, bo zakładam, że wielu się nawet nad tym nie zastanawiało. Albo odpychają to myśl, jak palacz - "mnie to nie dotyczy" "dzisiaj od wszystkiego można mieć raka"

 

Udanej majówki i smacznych potraw w grilla ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spotify napisał(a):

 

 

@domin107

Jeśli płacisz 12.49zł miesięcznie jak ja, to pewnie przymykasz oko na wiele spraw. Natomiast jaka wolność? Zdążysz dodać jakiś film do swojej listy i za chwilę go nie ma. I czekasz na powrót. A niektóre tytuły wrócą i za chwilę znowu ich nie ma. Więc co odkładać? Serialowe premiery nie błyszczą a stare to nie jeden nie jest w komplecie.

Przymykam? To to jest dość proste - albo jest co oglądać albo nie ma.

 

No bez przesady, że za chwilę czegoś nie ma. Też nie można czekać w nieskończoność, ale też nie ma spiny, żeby od razu na siłę coś obejrzeć.

 

A jaka by była platforma marzeń?

1000 pozycji w katalogu, 0 usuwania, co miesiąc nowe 4 filmy super i 4 seriale super a wszystko no oczywiscie w 4k. Cena 25 zł

To realne ?

No nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, spotify napisał(a):

Już prościej się nie da chyba wyjaśnić. 

I nie pisz o wartości pieniądza, bo ta średnia to śmiech na sali. Już nie wspomnę, że rachunki cały czas rosną. Zaraz prąd, gaz i inne rzeczy. Pewnie każdy to widzi, co się dzieje gdy wykonuje przelewy co miesiąc. 

Pisząc powyższy post chciałem uświadomić jak bardzo zmieniły się w naszym kraju zarobki i cena takiego HBO przez 17 lat, by uświadomić jak niewspółmiernie wzorsła cena HBO przy dochodach społeczeństwa. 

Żeby uniknąć właśnie oskarżeń o przytaczanie średnich zarobków dodałem minimalną krajową żeby to lepiej zobrazować. Nie wspomnę, że posiadający dzieci dostali jeszcze w międzyczasie 500zł extra, a teraz już nawet 800zł, więc dochód jest jeszcze wyższy niż ten deklarowany w wskaźnikach. 

 

Nie da się stworzyć dobrych treści, jeżeli będzie królowało podejście, że 25zł to dużo. 

Nie chcesz, nie płać i nie oglądaj. Ale też nie pisz, że to dużo. Bo to nie jest dużo jeżeli zobaczymy jak kształtowały się ceny podobnych usług na przestrzeni nawet odległych lat. 

 

I to czy jest coś dobrego w danym serwisie czy nie to raczej kwestia indywidualna. 

 

Ostatnie badania pokazały, że jesteśmy jednym z nielicznych krajów, gdzie krajowe produkcje są chętniej oglądane w VOD niż amerykańskie. I może dlatego Player bywa wiceliderem zestawienia VOD, a Skyshowtime jest na samym końcu. Bo to co dla nas jest niekoniecznie interesujące nie znaczy, że takie jest też dla innych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domin107 napisał(a):

A jaka by była platforma marzeń?

1000 pozycji w katalogu, 0 usuwania, co miesiąc nowe 4 filmy super i 4 seriale super a wszystko no oczywiscie w 4k. Cena 25 zł

To realne ?

No nie. 

Nie ma idealnej i nie będzie. Jesteś zadowolony i masz co oglądać to korzystasz. Nie jesteś, to zmieniasz na coś konkurencyjnego. Na tym polega wolność w streamingu

 

1 godzinę temu, k05 napisał(a):

Nie da się stworzyć dobrych treści, jeżeli będzie królowało podejście, że 25zł to dużo. 

Nie chcesz, nie płać i nie oglądaj. Ale też nie pisz, że to dużo. Bo to nie jest dużo jeżeli zobaczymy jak kształtowały się ceny podobnych usług na przestrzeni nawet odległych lat.

Nie rozumiesz, do czego zmierzam. Powtarzam po raz trzeci - nie twierdze, że 25zł to dużo. Zmierzam do czegoś innego.

 

Na przykładzie.

Opłacasz przykładowo 2 platformy - Netflix, Skyshowtime.  Kazdy ma swoją cenę - X. W tym przypadku podobną.

Po roku robisz sobie podsumowanie:

Netflix - cena X - obejrzałem 93 tytuły. 43 filmy, 50 seriali. Podobało mi się 31 filmów (mają Originals + na licencji) i 23 seriale (Originals + na licencji). Jestem zadowolony. Za tą cenę mam co oglądać, spędzam tam najwięcej czasu i to jest platforma pierwszego wyboru.

Skyshowtime - cena X. Obejrzałem 11 filmów, 14 seriali. Podobało mi się 3 filmy, 4 seriale. Oglądałem platformę 20razy rzadziej od Netflix. Cena podobna. Po analizie wygląda, że te tytuły 3 filmy + 4 miniseriale ogarnąłbym w sumie 2 tygodnie. Na diabła płacę za cały rok, jak to odpalam tak rzadko, że szkoda hajsu*

 

*Oczywiście zmienia się rok, bo nie każdy jest taki sam na każdej platformie. Rok później, gdy już Skyshow nie masz, wpada kilku tytułow o których głośno (lub nie)  - piszą w mediach, znajomi podrzucają lub coś Ci wpadło w oko i chcesz sprawdzić. Robisz listę po roku i masz do oglądania X filmów i X seriali. Wychodzi Ci że potrzebujesz około 1 do 1,5 miesiąca na ogarnięcie, więc płacisz i oglądasz (w dwóch miesiącach opłat ogarniasz co byś chciał). A w tym czasie dalej eksploatujesz NF, bo tam głównie siedzisz. Rok był gorszy na NF  niz poprzedni bo teraz łącznie podobało Ci się tylko 36 tytułów ale nadal to duża liczba i masz poczucie, że opłaca się opłacać.

Za oszczędzony hajs i czas na Skyshow wziąłeś Amazon i po roku się okazuje, że spędzasz tam więcej czasu niż na Skyshow spędzałeś i niewiele mniej niż na NF. W kolejnym roku NF ma zadyszkę, same paździerze itd i podejmujesz decyzję, że dziękuję. Zamieniam na HBO. Po roku kolejnym okazuje się, że decyzja była słuszna - na NF nadal bieda, Skyshow bez zmian (słabo było i jest) a wybór Amazon i HBO był świetnym wyborem. Dostałeś kilka tytułów z NF (bierzesz na ogarnięcie 1 czy 2 miesiące) oraz dowiedziałeś się, że Disney pozytywnie zaskoczył i po ogarnięciu NF (raptem kilka tytułów) startujesz do D+, bo tam jest 11 filmów i 6 seriali do obejrzenia. A te które opłacasz w tym czasie np HBO i Amazon dają Ci tyle w kwartał, co D+ i NF ogarnąłeś w dwa miesiące łącznie i jesteś z HBO i Amazon zadowolony.

I tak można pisać i pisać.

 

Opłacamy kilka platform w miesiąc w miesiąc a tak naprawdę potem się okazuje, że na jednym się siedzi i korzysta regularnie, inne odpala się od święta (albo nawet zapomniałeś że masz, tylko widzisz jak Ci z karty schodzi) a inne, które mogą być ciekawsze albo są - nie korzystasz (jeśli nie masz wszystkich od razu w miesiąc w miesiąc). Nie korzystasz z innych bo masz np założony budżet miesięczny na sVOD. Albo marnujesz hajs na platformę (platformy), którą (które) opłacasz a nic tam nie i na siłe próbujesz coś znaleźć a na innej same cukiereczki ale nie oglądasz bo

a) nie masz i nie opłacasz

b) marnujesz czas na opłacanej przez Ciebie platformie na same kapiszony, więc brakuje czasu na korzystanie z innej

 

Ile osób w ogóle sobie zrobiło analizę, którą platformę się opłaca opłacać i korzystać a na którą się tylko hajs (czas) marnuje? Bo moda, żeby mieć wszystkie? Bo zachcianka jakaś ;)?

Myślisz sobie eee to tylko 25zł. Ale nikt nie liczy, że tu 25zł, tam 17 a tam 30zł i rocznie to bardzo zacna sumka.

 

1 godzinę temu, k05 napisał(a):

I to czy jest coś dobrego w danym serwisie czy nie to raczej kwestia indywidualna.

Ależ oczywiście. Napisałem z własnej perspektywy. Dla mnie D+ i Skyshow są nieopłacalne do płacenia co miesiąc, bo jest tam zbyt mało treści ciekawych dla mnie. Dla kogoś innego to mogą być platformy pierwszego wyboru.

Zmierzam do tego, że moje podejście pragmatyczne kieruje mnie w tym kierunku, że po co płacić za platformę co miesiąc X siana, skoro np w okresie zimowym, gdy jest więcej czasu (bo aura nie sprzyja) mogę wziąć na miesiąc czy dwa (w zależności co jest do nadrobienia) i obejrzeć/korzystać z tych najciekawszych. To lepsze rozwiązanie, niż płacić co miesiąc i oglądać cokolwiek lub gdy potem się okazuje, że płacisz 6 miesięcy regularnie a był 1 serial i 1 film, który Cie zaciekawił.

Więc - nie chodzi o kasę za miesiąc, bo ceny nie zabijają. Chodzi o opłacalność opłacania platformy, bo jedną się opłaca płacić regularnie a inną nie (a to rocznie się robi ładna sumka).

Ja mogę nawet płacić 80zł za platformę, jeśli widzę sens, jeśli mają fajne produkcje i mam zawsze co ciekawego oglądać. Mało tego - po oglądaniu jestem zadowolony lub mam poczucie, że nie straciłem czasu. Po prostu z pełną świadomością wiem za co płacę i jestem z tego zadowolony. Nie lubię za to płacić czy przepalać siano za usługę, żeby tylko ją mieć a nie korzystam lub nie jestem zadowolony.

Więc proste - patrzysz na konkurencję i jeśli w podobnej cenie możesz mieć lepiej, to bierzesz. I do konkurencji porównujesz, co w danej kwocie dostajesz.

Chociażby przykładowo - Apple One (Apple Music + Apple TV+) + HBO + Amazon - razem około 64zł miesięcznie czyli tyle ile sam bym płacił za Netflix 4K (60zł) -bo nie mam chętnego na slota albo chce mieć sam. Jeden postawi na taki zestaw a inny weźmie tylko NF. A inny powie, że Disney+ to podstawa bo tam ukochany Marvel  a resztę mam w nosie. No może jeszcze Amazon weźmie bo tylko 49zł za rok a w pakiecie dostawa gratis na zakupy. A jeszcze inny przy zestawie Apple + HBO + Amazon powie, że ma dużo czasu i musi sobie uzupełnić treści, bo naście ciekawych premier łącznie na tych 3 platformach w kwartale to mało. I np dorzuca jeszcze Netflix czy cokolwiek. Oczywiście płaci razem ponad 120zł (lub mniej gdy dołączył do kogoś z NF) ale korzysta i jest zadowolony. A ktoś inny płaci za inny zestaw np ok 80zł (np SkyShow + Netflix) a tak naprawdę ogląda tylko jedna platformę albo w ogóle się na obu męczy. Ale ma ;)

Ile ludzi, tyle wyborów.

 

 

25zł za Skyshowtime nie jest to majątek. Ale wg mnie na tle dużo ciekawszych platform (dla mnie) w podobnej cenie, to zbędny wydatek. Np na  Netflix po pół roku premier,  mam do oglądania i podobały mi się 9 seriali i 11 filmów za cenę podobną do Skyshowtime, gdzie fajne były 1 serial i 2 filmy (przez pół roku) - jako przykład opłacalności (przy takiej ilości jako przykład Skyshowtime do ogarnięcia jest w tydzień a wydałeś kasę 6x X) I zamiast Skyshowtime mogłem zapłacić za taką, której nie mam - np Amazon czy HBO. Albo wydać na coś innego - choćby dobrą kolację z kobietą w polecanej i szanowanej restauracji

Więc - wg mojego gustu, uznania, to gdzie i w jakiej ilości oglądam oraz gdzie dla mnie są najciekawsze premiery ->  D+ i Skyshow są pierwsze do odstrzału od płacenia w miesiąc w miesiąc. Wpadają na półkę obok Netflixa - nazbiera się coś ciekawego w odpowiedniej ilości, podpinam kartę i płacę za 1 czy 2 miesiące. Nie np 24,99x12 miesięcy za Skyshow tylko 1x24,99 lub 2x24,99

A ktoś inny może moją półkę (D+, SkySho i NF)  mieć na pozycji - must have ;) A moje must have (HBO Amazon Apple) - w głębokim poważaniu. Lub inne zestawy wg własnego uznania.

Jest wybór i nie trzeba płacić za wszystkie na raz albo płacić za to, z czego się nie korzysta lub rzadko korzysta. Lub gdy tak naprawdę nie ma co oglądać.  I nawet gdyby to było po 10zł miesięcznie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...