Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również nie oglądam tych rocznic - Kłótni .... Krzyżów ... Fe-kali na tablicy i strajków kto od Rydzyka a kto nie ...

 

Pamiętam i przeżyłem tragedię osobiście(*) ... bez TV bez ... włączyłem tylko o 8.41.

 

Ps. A tak po za tym świętuję Dzisiaj 20 Urodziny %%% Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jest, można powiedzieć, zobowiązana do zmiany ramówek. A właściwie - jak nie zmieni - to od razu gromy. "To ważny dzień", "tylko te pieniądze się liczą, no i komercja", "TVP kpi sobie z uczuć Polaków". Trochę hipokryzją to trąci, no ale co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było minęło trudno. Oczywiście wspomnieć można przez chwilę tych co zginęli ale nie żeby od czwartku czy piątku do niedzieli wałkować o tym co się stało i zmieniać z tego powodu ramówkę w TV. No bez jaj to już nie jest lekka przesada lecz żenujące. Nie chodzi mi o Ranczo czy tam inne programy rozrywkowe w TVP bo i tak ich nie oglądam ale chodzi o sam fakt przesady. Ja już kiedyś zaznaczyłem że żałobę nosi się w sercu a nie na pokaz. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś zaznaczyłem że żałobę nosi się w sercu a nie na pokaz. :]

 

Dokładnie. Tym bardziej, że nie nigdy na żywo nie poznałem/widziałem żadnej z osób które zginęły. Dla mnie to żadna żałoba nie miała miejsca.

 

A i gdzieś usłyszałem tekst, że "w rocznicę śmierci bliscy idą na grób, a nie pod zakład pracy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę zacytować komentarz z niezaleznej.pl

Skandaliczny komentarz Pani Kolendy-Zalewskiej w TVN24!

Ja rozumiem ,ze można kogoś nie lubić ,ale pól godziny po informacji o śmierci Pana Leppera Pani Kolenda- Zalewska, komentując ta sprawę, na antenie tvn24, skupiła się na wspominaniu jego wad i sugestiach ze to wina PiS. Powiedziała, miedzy innymi , ze watach blokowała mównice w sejmie. A może togo komentarza słuchała najbliższa rodzina Pana Leppera Pani Kolendo Zalewska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wczoraj w okolicach miejscowości Szczekociny na Śląsku zderzyły się dwa pociągi InterRegio i TLK "Brzechwa". W wypadku zginęło 15 osób, a 54 kolejne zostały ranne. Prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o ogłoszeniu Żałoby Narodowej po wypadku na tej trasie.

 

W mojej gminie 5 dni po żałobie jest od wypadku, w którym śmiertelnie zginęła 75-letnia pani, a 3 osoby zostały ranne. W wypadku samochód osobowy zderzył się Autobusem PKS Biłgoraj relacji Biłgoraj-Tomaszów Lubelski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żenada z tą żałobą. Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, co tydzień ginie tyle lub więcej osób... I co? To nie moja sprawa, nie miałem na to wpływu... Może jeszcze powiecie, że dzisiaj nie bedzie PzW,a na tygodniu Klanu, DJ i TS? A może by tak wprowadzić zaległą żałobę po Rysiu i Hance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żałoby są kontrowersyjne . Na Polskich drogach w niejeden Weekend ginie więcej osób ... Co tydzień żałoba ???

Bardzo współczuję Rodziną zmarłych w wczorajszym wypadku :(

 

Ja też współczuję rodzinom. Już samo oglądanie zdjęć z miejsca katastrofy powoduje zadumę i refleksje. Natomiast nie ma potrzeby żałoby narodowej, każdy przeżywa to wewnętrznie i to jego sprawa, czy obejrzy jakiś program rozrywkowy w TV czy nie. Jeszcze rozumiem kwiecień 2010, zginął prezydent i ważne osoby w państwie, ale w aktualnej sytuacji żałoby krajowej być nie powinno. Na drogach rocznie ginie ponad 4000 osób, czyli średnio ponad 10 dziennie i nikt z tego powodu żałoby nie wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tej katastrofie kolejowej zginęło prawie 20 osób, praktycznie w jednej chwili i jest to najtragiczniejsza katastrofa kolejowa od 1990 roku, a więc jest to powód na 1-2 dni żałoby narodowej. Ponadto prezydent argumentuje, że w katastrofie zginęły osoby z różnych rejonów Polski, a nawet jedna z USA, a zdarzyło się to na styku 3 województw (Śląskiego, Świętokrzyskiego i Małopolskiego), a więc należy wprowadzić żałobę narodową (co innego, gdyby te 16 osób zginęło w 16 oddzielnych wypadkach w 16 oddzielnych województwach - wtedy nie byłoby powodu do wprowadzania żałoby narodowej, bo żaden z takich wypadków nie byłby tak duży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to żałoba dlatego że zginął obywatel USA? Kategorycznie sprzeciwiam się tej żałobie. Dużo ludzi ginie na drogach a żałoby nie ma.

EDYCJA: Żałoby nie było jak rozbił się cały bus i wszyscy pasażerowie zginęli, czyli 17 osób. Dlaczego więc ma być teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ludzie mający się,jak mniemam za kulturalnych-bądźmyż ułożeni...Żałobę nosi się w sercu,nie powinna być ona przedmiotem targów,ani stopniowania wartości.Należna jest każdemu,niezależnie od tego ,kim był i jak zginął.Lepiej dwa razy się zastanowić,niż dawać ciała dla banalnego faktu nabicia sobie kolejnego posta,to dewaluuje również ocenę piszącego...Dlatego od początku i nadal uważam za wątpliwe moralnie przyznawanie premii za "obsikanie postem forumowego drzewka".Chyba nadszedł czas na szerszą dyskusję na ten temat.

Do dzisiaj znane są plemiona,które lubią kopnąć leżącego,bo nie odda.Dość jest na tym forum miejsca dla chcącego wysłuchać naszej opinii i dobrej rady na tematy fachowe.Tylko do tego potrzeba innych cech piszącego...O korzystanie z tego załączam nieustannie gorącą prośbę.Żałobę,politykę,religię,etc. pozostawmy innym. :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...