Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CANAL+ widocznie już przywykło do żałób, kiedy ginęło kilkanaście osób.

Żałoba jest tylko w TVP Warszawa i TVP Łódź (logosy w odcieniach szarości) i TVN Warszawa - tu "doklejono" czarną wstążkę do logotypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj mija pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, Ryszard Kaczorowski, Krystyna Bochenek, Joanna Szymanek-Deresz, Sławomir Skrzypek, Zbigniew Wasserman, Janusz Zakrzeński i wielu innych ludzi.

 

W Godzinę, której samolot się rozbił stacje telewizyjne przerwały nadawanie i pokazały co się dzieje w Smoleńsku i w Warszawie:

 

TVP 1 - pokazywana była wierzba, w którą rozbił się samolot

TVP 2/TVP INFO - był pokazany pasek TVP Info w którym widać było wierzbę, w którą rozbił się samolot

Polsat/Polsat News - antena Polsat News, przerwano Bajki dla dzieci, pokazano Warszawę i inne miasta, słychać było syreny

TVN - pokazali zapowiedzi Dzień Dobry TVN i Reklamy, wstyd

TVN 24 - widać było wierzbę, w której rozbił się samolot, wyłączyli pasek informacyjny, teraz są wymieniane ofiary katastrofy, specjalny program prowadzi Anita Werner.

Polsat Sport - Wspomnienia o Piotrze Nurowskim

 

Oprawy reklamowe były zmienione, tylko w TVP, a Polsat i TVN - Wstyd

 

TVP1 - kwiatek na czarnym tle, i napis Reklama

TVP2 - szare tło i normalny dżingiel reklamowy

TVP INFO - szare tło i normalny dżingiel reklamowy

 

Dzisiaj w TVP1 i TVP2 będą emitowane programy i filmy dokumentalne poświęcone katastrofie pod Smoleńskiem, w TVP1 o 20:20 zamiast Rancza będzie film Pan Tadeusz, a o 22:50 specjalne wydanie Wiadomości, o 4 w nocy będzie koncert poświęcony tragedii, Polsat o 19:30 zamiast środowego odcinka ŚWK, pokaże wspomnienia o Piotrze Nurowskim (powt o 4:40 w Polsacie 2), TVN nic nie pokaże o smoleńsku, wstyd i jeszcze raz wstyd dla TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest rocznica dla rodzin i bliskich zmarłych w tej katastrofie a nie dla całej Polski, wiec dobrze, że TVN ma normalną ramówkę, a jak ktoś chce to sobie właczy program informacyjny a nie, że na wszystkich kanałach to samo leci. Jest chyba wolny kraj do ... . Wiec żadnego WSTYDU nie ma dla TVN @Smolak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Liber - tvn postawił na normalność i wydaje mi się, że najlepiej na tym wyjdzie. Co do przerywania wszystkich programów w godzinie katastrofy - jednym się to podoba innym nie. Kwestia podejścia do tematu. Polsat akurat zrobił głupio przerywając bajki dla dzieci. Od takich rzeczy są kanały informacyjne. Wystarczyło to pokazać na polsat news. Co do publicznej, po części ok - mają jakąś tam misję i niby to robią, nie będę się ich czepiał.

Tak więc nie wiem po co takie głupie pisanie TVN - wstyd, tvn to prywatna stacja, robi co chce i nie mówcie, że nic nie wyemituje - spójrzcie na tvn24. Tam cały dzień będą relację z rocznicy więc nie rozumiem pretensji.

Ja osobiście nie włącze dziś żadnego kanału gdzie będzie Smoleńsk bo najzwyczajniej w świecie mam już niestety dość tego tematu i nie mam ochoty oglądać walk politycznych na grobach zmarłych. W ogóle będedziś najszerzej omijał tv, bo niestety nie będzie w niej dla mnie dziś niczego ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN - pokazali zapowiedzi Dzień Dobry TVN i Reklamy, wstyd

 

Oprawy reklamowe były zmienione, tylko w TVP, a Polsat i TVN - Wstyd

 

...TVN nic nie pokaże o smoleńsku, wstyd i jeszcze raz wstyd dla TVN

 

Znasz jakieś inne słowa?

 

Telewizje zachowały się tak jak powinny. Mają swoje stacje informacyjne i tam relacjonuja wydarzenia, a także będą o tym mówić w swoich głównych serwisach informacyjnych

Z roku na rok będziemy coraz skromniej obchodzić tą tragedię tak jak śmierć papieża. I dobrze, bo to co nam pokazują media, widać że Polacy nie umieją się zatrzymać na chwile chociaż o tej 8:41 i wspólnie się pomodlić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVR ma również czarne żałobne logo i prezentuje materiały związane z katastrofą i z uroczystościami pogrzebowymi ofiar katastrofy.

Ja akurat nie zgadzam się ze wcześniejszymi wypowiedziami , śmierć człowieka to straszne uczucie i trzeba je umieć uszanować, a stacje telewizyjne jakby jeden dzień w roku nie pokazały programów rozrywkowych to by im korona z głowy nie spadła. Absolutnie nie zgadzam się ze zdaniem kolegi @Pawcias, w Smoleńsku zginęła elita polityczna i społeczna Polski i nie jest to zwykła śmieć bezimiennego człowieka, więc trzeba mieć trochę godności i oddać im należny szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...