Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj w Berlinie doszło do tragedii autokaru - 12 osób nie żyje, w TVP Szczecin dodano czarne logo, czerwony pasek z napisem Pilne, teraz są specjalne wydanie Kroniki

 

w TVP 1 o 18:10 pojawił się pasek z tą informacją podczas Jaka to Melodia!

 

w TVP Info, Polsat News równieź mówią o tej tragedii, a w TVN 24 nic nie mówią bo przed chwilą był emitowany program Publiczna.tv - mam pytanie co się dzieje teraz w stacjach radiowych i w stacjach niemieckich.

 

w Radiu ZET Było o 18:30 specjalne wydanie Radia ZET z Berlina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem żałoby nie ma i mam nadzieję że nie będzie.

 

Prezydent Kaczyński przesadzał z tą żałobą. A gdyby teraz zrobili żałobę to byłoby to śmieszne, ba taka żałoba w Polsce by musiała być codziennie z uwagi na liczbę ludzi którzy giną na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał big_K, gdyby na prawdę ich obchodziły ofiary, to by starali się pomagać wszystkim, którzy każdego dnia giną na drogach. Nie potrafię zrozumieć, czym się różni 20 osób, które zginą we własnych autach od 20 osób, które zginą w autokarze. Zwykła obłuda ze strony mediów i polityków. Nie w celu pomocy, a w celu zwiększenia oglądalności i popularności, a także w celu zwiększenia słupków poparcia w przypadku polityków. Ja w takich sytuacjach żałobie mówię nie, bo nie można robić jednych ludzi lepszymi od drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj każdy przechodzi załobe jak zginie mu bliska osoba szczególnie gdy jest to młoda osoba wiec nie rozumie powyższego postu, ale nie lubie aby na siłe wszyscy mieli przeżywac załobe po smierci obcych dla siebie ludzi tylko media pompują to w taki sposób żeby wiecej polaków miało żałobe co według mnie nie jest z żaden sposób potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pan Komorowski nie uchwali żałoby narodowej przez 3 dni. Tylko zachodniopomorskie i Branderburgia powinny przeżyć żałobę, dlaczego:

- z zachodniopomorskiego pochodziły ofiary tego wypadku

- z Branderburgii, dlatego, że tam wydarzył się ten wypadek i to Niemka kierująca swoim samochodem zabiła Polaków

 

Nie samymi wypadkami, żyje człowiek, ale tym co go denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że teraz gdy rządzi ktoś normalny to nie będzie szastał żałobą narodową przy każdym wypadku.

 

Żałoba wg mnie w minionych latach była zasadna tylko w 2 przypadkach:

 

- śmierć Papieża

- katastrofa samolotu.

 

Ponieważ i tu i tu zmarły "głowy państw".

 

W pozostałych sytuacjach to tragedie "lokalne" i "rodzine" a nie "narodowe" !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załobe wymuszaja media i konkurenci polityczni ktorzy atakuja jak jest okazja. Ustawowo powinna byc ustalona max długosc załoby zeby juz nikt i nigdy nie mogł ogłosic dłuzszej niz trzy dniowej. Jak Gieremek zginał w wypadku samochodowym to była załoba? Bo nie pamietam ale samochodowe powinny byc wykluczone z tej mozliwosci poniewaz sa kazdego dnia wiec mysiałyby byc codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trzeba przeżyć wszystko, co jest nam dane. Całą radość i cały smutek. Nie wolno nam się od tego uchylić. Nie przeżyty smutek, przed którym uciekliśmy, i tak kiedyś nas dopadnie."

Hanna Krall

…są życia dni radości i smutku. I właśnie taki dzień też miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...