Skocz do zawartości

Propozycje kanałów tematycznych dla TVP


lukis90el
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

No i wykrakałeś kanał dziecięcy - ostatecznie nadaje jako TVP ABC.

Moim zdaniem przydałoby się reaktywować TVP3 jako kanał ogólny uzupełniający TVP1 i TVP2 oraz uruchomić TVP4 i TVP5. Pierwszy byłby kanałem młodzieżowym (powyżej progu kanału TVP ABC - poniżej progu mógłby być kanał TVP Junior) a drugi taką jakby odpowiedzią TVP na kanał TTV ale z zachowaniem interaktywności i emisji programów reporterskich nadawanych w terenie.

Moje inne propozycje to:

- TVP Film

- TVP Sport (obecny TVP Sport zmieniłby się w TVP Sport 2)

- TVP Nauka

- TVP Dokument

- TVP Film (np: z przekształcenia kanału TVP Seriale)

- TVP International

- TVP Premium (przy jednoczesnym pozostawieniu TVP HD)

- TVP Rola (odpowiedź na TVR)

- TVP Religia (odpowiedź na TV Trwam)

- TVP Parlament (w formie kanału z prawdziwego zdarzenia)

- TVP Pan

- TVP Pani

- TVP Info 2 (tematyka biznesowa i światowa)

- TVP Info Meteo

- TVP Info Sport (lub TVP Sport Info)

- TVP Muzyka (w ramówce m.in program na temat Eurowizji)

Ogólnie mówiąc TVP powinna rozwijać się z kanałami jak tylko się da.

Zmiany powinny być także w Polskim Radiu gdzie kulturalna PR2 powinna zostać przeniesiona do DAB oraz do kablówek i na satelitę jako PR Kultura.

W zamian za to PR2 stałaby się bardziej ogólna rozrywkowa ale częstotliwościami wymieniłaby się z PR3. Dodatkowo w Polskim Radiu przydałyby się nowe stacje - między innymi:

- PR 5 (stacja w pełni interaktywna)

- PR Rozrywka (stacja rozrywkowa)

- PR Info (zamiast PR24)

- PR Info 2 (tematyka biznesowa i światowa)

- PR Sport (w formie informacyjno-sportowej lub oddzielnie informacyjno-sportowej (jako PR Sport Info) i sportowej (jako PR Sport)

- PR Polonia

- PR International (zamiast PR External)

- PR Bis (jako stacja edukacyjna)

czy PR Muzyka (zamiast Radia Rytm)

Poza tym mile widziane byłyby stacje tematyczne nakierowane na dany rodzaj muzyki takie jak:

- PR Pop (muzyka popowa)

- PR Gold (złote przeboje)

- PR Rock (muzyka rockowa)

- PR Kraj (muzyka krajowa)

- PR Klasyka (muzyka klasyczna i filmowa)

- PR Chillout (muzyka chilloutowa)

- PR Disco (muzyka disco polo i disco)

- PR Retro (starsza muzyka)

Poza tym widziałbym też PR Regionalną jako twór łączący ośrodki regionalne pod wspólnym modelem logotypów i 1-2 godzinnym pasmem (informacyjno-publicystyczno-reporterskim) wspólnym.

Widziałbym też planowane stacje do DAB z tym że PR Krasnal mógłby jednak nazywać się PR ABC.

Ogólnie mówiąc jestem za powstaniem nowych radiowych i telewizyjnych stacji publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska:

TVP Film/HD

TVP Sport 24/HD

TVP Warszawa/HD

TVP Film Premium/HD

TVP Święta/HD (na okres Świąt)

TVP Seriale Gold/HD

 

TVN:

TVN Superkino/HD

TVN Sport/HD

TVN Komedia/HD

TVN Music/HD

TVN Classic/HD

TVN Adult/HD

TVN Zone/HD

TVN Game/HD

TVN Document/HD

TVN+ CNN/HD

TVN+ Boomerang/HD

 

Polsat:

POLSAT Cult/HD

POLSAT Planeta/HD

POLSAT A&E/HD

POLSAT Edu/HD

POLSAT Cool/HD

POLSAT J-Cine/HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasy się zmieniają. Nowych kanałów nie będzie. O wiele taniej wrzucić na serwer daną audycję która mogłaby się znaleźć w ramówce proponowanego kanału niż taki kanał tworzyć. Przy jakimkolwiek kanale tematycznym większość reklam jest emitowanych w pustkę. Przed konkretną audycją dostępną w necie reklama jest emitowana do konkretnej, policzalnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Moje propozycje na kanały tematyczne Telewizji Polskiej to:

TVP Film - kanał z ciekawymi polskimi i zagranicznymi produkcjami filmowymi

TVP Kids - drugi kanał dziecięcy Telewizji Polskiej adresowany dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat

TVP Sport 2 - drugi kanał sportowy TVP

TVP Edu - kanał edukacyjny Telewizji Polskiej z programami edukacyjnymi oraz nauką jezyków obcych

TVP 3 HD - Regionalny kanał TVP w jakości HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym chciał aby stworzyli kanały TVP Archiwum lub TVP Retro - Mega szeroki wybór różnych programów, filmów, archiwalnych wydań wiadomości itp.

 

I drugi to TVP Classic Sport. Również wszystko archiwalne. Takie coś jak ESPN Classic.

Edytowane przez adrian 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TVP Nauka-kanał TVP o nauce(mi.in:filmy przyrodnicze i programy popularno-naukowe)

TVP Kino-kanał nie tylko o filmie,ale także dobre dokumenty,seriale i programy filmowe.

TVP Sport 2-kanał,który miałby dopełniać TVP Sport,ale także emitować programy studyjne.

TVP Młodzież-kanał dla młodzieży 13-19 lat(mi.in:seriale i filmy Disney'a,ale także magazyny dla młodzieży np. o grach)

TVP Info 2 Polonia-kanał informacyjny z domieszką programów o Polonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, czy to jest możliwe, ale dla mnie od TVP powinny powstać takie kanały:

TVP Festiwal, TVP Festiwal 2 - transmisje z przeróżnych festiwali i koncertów (np. Woodstock, Eurowizja), na głównym TVP Festiwal byłyby większe koncerty, festiwale, a na TVP Festiwal 2 - te mniejsze koncerty, festiwale.

TVP Sport 2 - drugi kanał sportowy od TVP, moim zdaniem dzięki powstaniu kanału TVP Sport 2 (TVP Sport do NTC) ramówka głównych kanałów by się troszkę rozluźniła.

TVP Natura - tutaj bym raczej wprowadził nowe programy przyrodnicze produkcji TVP. 

Kanał dla młodzieży też by się przydał, z tym, że ja bym troszkę zmienił TVP Rozrywkę na taki kanał familijny, dla wszystkich.

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Homer Simpson

Tak mi się wydaje, że TVP powinna stworzyć takie kanały:

Tylko Muzyka - alternatywa muzyczna dla Eski czy Vivy.

TVP HD - połączenie TVP Seriale, TVP Rozrywka, z pasmem filmowym o 20:00.

TVP Sport 2 HD - drugi kanał sportowy, w którym będą umieszczane transmisje, które nie zmieszczą się do TVP Sport. Stacja dostępna tylko w platformach cyfrowych (TVP Sport do DVB-T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na nowy kanał dla TVP to... TVP Dzieci i Młodzież (kanał z serialami aktorskimi oraz animowanymi kreskówkami, taka typowa alternatywa dla innych stacji dziecięco-młodzieżowych, m. in. dla Disney Channel lub Nickelodeon, adresowany dla widzów od 7 do 16 roku życia)

TVP Muzyka - kanał muzyczny z muzyką z gatunków pop, rock, hip-hop, dance, r&b, soul i jazz,

TVP Parlament - kanał transmitujący m. in. posiedzenia Sejmu, Senatu RP, oraz Parlamentu Europejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...