Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest wykluczone, że skończyła się banicja irańskich kanałów, gdyż nowy prezydent Iranu jest bardziej zainteresowany porozumieniem z krajami zachodnimi. Jeśli tak się stało, to Eutelsat mógł zdjąć blokadę i na tp. 87 powróciła paczka IRIB. Jeszcze kilka dni temu leciały tam Canale Algerie, Thalitha TV, Khabar TV, CCTV4, CNC World, Eurosport 2 i kilka innych - paczka zastępcza Eutelsatu, później znowu transponder był jakby zakłócany i nie dało się odebrać nic. Gdyby IRIB wrócił, to byłby wreszcie koniec przygód z tp. 87... Zobaczy się w ciągu najbliższych godzin, jeśli kanały IRIB będą się już normalnie wyszukiwać, bez zakłóceń, to mamy powrót Iranu na 13°E ;)

 

Z tp. 87 była ciekawa sytuacja, nikt nie chciał odpuścić, IRIB twierdził, że opłacił transponder i ma prawo nadawać, Arqiva (uplink IRIB na 13°E) był między młotem a kowadłem, a Eutelsat na mocy międzynarodowych ustaleń uznawał, że IRIB nie może nadawać i nadawał tam własną paczkę. W efekcie przez ostatnie kilka miesięcy z tp. 87 nie dało się odebrać przez większość czasu nic, bo nadawcy się zakłócali...

 

IRIB przez ostatnie miesiące wędrował po orbicie, najaktywniejsi byli na 53°E (rosyjski Express) oraz 87,5°E (chiński Chinasat).

 

EDIT 15:00: No jednak niestety nie ma porozumienia i nie ma też sygnału (tj. coś jest, ale tradycyjnie jakby zakłócone?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam problem z transponderem 11258 na hotbird (z kanalami c+) - zupełny brak sygnału. Do tej pory wszystko działało a teraz zostałem bez eurosport 2 HD i całej reszty. Korzystam z karty c+ dekodera Azbox HD. Jakieś pomysły co może być przyczyną? Na pozostałych transponderach nie ma kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: U mnie bez problemu odbiera 11258/H. Mocny sygnał. Jak miałem gorzej ustawioną antenę, to i tak to był jeden z lepiej odbierających transponderów w DVB-S2.

 

Mam problem z odbiorem tp. 12476/H. Najlepsze jest to, że moc wynosi 95% a jakość 65% na antenie 70 cm i poprawnie skręconym konwerterze, ale co jakiś czas spada to do praktycznie zerowych wartości na ułamek sekundy. Co może być tego przyczyną? Zapewne powiecie, że za mała antena, ale jak sygnał odbieram i paski mocy i jakości sygnału są na zielono, to dlaczego zanika? Mogę jeszcze lekko poprawić konwerter, to jakość sygnału się polepszy do ok. 68-69%, ale to już max i więcej nie da się wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam problem z transponderem 11258 na hotbird (z kanalami c+) - zupełny brak sygnału. Do tej pory wszystko działało a teraz zostałem bez eurosport 2 HD i całej reszty. Korzystam z karty c+ dekodera Azbox HD. Jakieś pomysły co może być przyczyną? Na pozostałych transponderach nie ma kłopotów.

 

Wymienilem konwerter i ustawilem lepiej antenę (zasadniczo sygal w jakosci powyzej 90%) - zadowolony zagladam i co widze .... nie mam sygnalu na kolejnym transponderze :cry: (oczywiscie 11258 tez nie dziala).

Podlaczylem stary dekoder wygrzebany na strychu i wyglada na to ze sygnal jest calkiem mocny. Wychodzi na to, ze to problem z Azbox-em HD - w sumie jakos mnie to nie dziwi :| Dekoder pojdzie na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj około 19:40 sygnał zniknął, potem sprawdziłem ok. 21:30 to przez chwilę był dość dość słaby sygnał, obecnie brak sygnału. Wydawało mi się, że nic tam nie leci, bo chciałem ręcznie coś wyszukać z tego tp. jak był sygnał, a po chwili zastanowienia tuner ogłosił "Wystąpił błąd podczas instalacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z 12.437 wygląda komicznie: przez większość czasu sygnał nadawany jest przez obu operatorów jednocześnie (IRIB i Eutelsat) wtedy oba sygnały się zakłócają wzajemnie przez co nic się nie da odebrać. Bywają dni gdy jeden z tych sygnałów jest ciut mocniejszy (tak mi się wydaje) i wtedy przez pewien czas działają te konkretne kanały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili też działa, sygnał nawet silniejszy niż wczoraj, leci paczka Eutelsatu z Eurosportami w SD, Algerie 3, Canal Algerie, Kazakh TV (jako CASPIO-NET), CCTV4 i CNC World ;)

Już od trzech dni jest dość dobry sygnał z tego transpondera, ale tylko wieczorami, rano o dziwo sygnał znika, jednak kanałów irańskich nie idzie w żaden sposób odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hmm, a wcześniej miałeś z tego transpondera sygnał, np. wczoraj?

Ja z ciekawości sprawdziłem teraz i sygnał z tego transpondera mam na poziomie 70-72% (jakość). Odbiór kanałów z tego transpondera mam prawidłowy.

Zwróć uwagę, czy w swoim tunerze masz dobrze wpisane SR (Symbol Rate), gdyż przy tym transponderze wynosi ono 29900 KSymb/s, podczas gdy większość pozostałych transponderów na Hot Bird'ie ma SR 27500 MSymb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
gdyż przy tym transponderze wynosi ono 29900 KSymb/s, podczas gdy większość pozostałych transponderów na Hot Bird'ie ma SR 27500 MSymb/s.

 

Widać że nowe ptaszki mają wydajniejsze transpondery. Czyli nic nie stoi na przeszkodzie aby nadawcy platform skorzystali z pełnej przepustowości transponderów. Kiedyś był tylko jeden transponder o takim paśmie (pomijam superszerokpasmowe które emitowały więcej niż jedną emisję MCPC) - 10722H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tp. 11919, V, SR 27500, FEC 2/3 (Boing Italia, Coming Soon TV, TOPcrime, Cartoonito Italy, QVC italy, Class News MSNBC, Mediaset Italia Due, Mediaset Extra)

 

Ten transponder ze strony king of sat jest aktywny? Czy to może jakiś przekaz dla włoskiego DVB-T, i wymienione kanały nie są dostępne na zwykłych odbiornikach kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dosył do naziemnej. Ja odbieram coś podobnego z 12.5W na 115cm więc przypuszczam że ten na większych antenach też jest do odebrania.

Inna sprawa że to jest w jakimś systemie z którym tuner do końca sobie nie radzi. Np. moja ariva mimo sygnału na poziome 70% co chwile go traci więc obraz jest posiekany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekazy w formie multistrumienia. Tutaj odpowiedź od @Wanderera dot. pozycji 12,5W - posting.php?mode=quote&f=89&p=688693

Przekazy niestety do odebrania tylko na droższych(lepszych) kartach PC wspierających ACM/VCM

Zwykłe tunery mogą to wyszukać nawet jako jeden kanał. A po kolejnym skanowaniu kolejny, bo np. trafi na inny PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11919,399 MHz - Vertical - SR 27499,977 - FEC 2/3 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 14,8dB :wink:

nadają dwa multistreamy, prawie wszystkie programy świecą, sygnał jest oczywiście stabilny ale tak jak kolega napisał do odbioru potrzebna jest odpowiednia karta i program

 

th_snap000065.jpg th_snap000067.jpg th_snap000066.jpg

 

na częstotliwości 12539,150 MHz - Horizontal - SR 27499,992 - FEC 2/3 - DVB-S2 / 8PSK / CCM - SNR 12,7dB nadaje jeszcze drugi multistream

ale niekodowane są tam tylko plansze informacyjne

 

th_snap000069.jpg th_snap000068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...