Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa umowa Canal+ z Kino Świat

 

Platforma nc+ podpisała długoterminową umowę dotyczącą wyłącznej eksploatacji filmów na polu Pay TV oraz praw Catch-up VOD z firmą Kino Świat. Na mocy umowy, od początku 2014 roku wszystkie filmy z portfolio tego dystrybutora będą prezentowane premierowo w Canal+.

 

http://media2.pl/media/108730-Telewizyj ... cplus.html

 

Pewnie zaraz poleca na mnie gromy ale teraz HBO kiepściutko się strasznie. Mam już ten kanał kilkanaście lat i jest coraz gorzej.

 

Niestety, to prawda. Oni już nawet niedzielnego pasma nie nazywają "Megapremiera". Ale niektóre seriale przynajmniej mają dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa umowa Canal+ z Kino Świat

 

Platforma nc+ podpisała długoterminową umowę dotyczącą wyłącznej eksploatacji filmów na polu Pay TV oraz praw Catch-up VOD z firmą Kino Świat. Na mocy umowy, od początku 2014 roku wszystkie filmy z portfolio tego dystrybutora będą prezentowane premierowo w Canal+.

 

http://media2.pl/media/108730-Telewizyj ... cplus.html

 

Pewnie zaraz poleca na mnie gromy ale teraz HBO kiepściutko się strasznie. Mam już ten kanał kilkanaście lat i jest coraz gorzej.

 

Niestety, to prawda. Oni już nawet niedzielnego pasma nie nazywają "Megapremiera". Ale niektóre seriale przynajmniej mają dobre ;)

 

 

Tym bardziej zakończę przygodę z HBO :) Nie jestem content:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa umowa Canal+ z Kino Świat

 

Platforma nc+ podpisała długoterminową umowę dotyczącą wyłącznej eksploatacji filmów na polu Pay TV oraz praw Catch-up VOD z firmą Kino Świat. Na mocy umowy, od początku 2014 roku wszystkie filmy z portfolio tego dystrybutora będą prezentowane premierowo w Canal+.

 

http://media2.pl/media/108730-Telewizyj ... cplus.html

 

Pewnie zaraz poleca na mnie gromy ale teraz HBO kiepściutko się strasznie. Mam już ten kanał kilkanaście lat i jest coraz gorzej.

 

Niestety, to prawda. Oni już nawet niedzielnego pasma nie nazywają "Megapremiera". Ale niektóre seriale przynajmniej mają dobre ;)

Jak nie, jak tak :P

Niedziela, 19 stycznia, 20:10
HBO HD
Niedzielna megapremiera: Sylwester w Nowym Jorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć ze to są ''ostatnie podrygiwania schodzącego z świata trupa - czytaj HBO'' bo teraz to będą mieć jeszcze mniej niż mieli ;-)

 

Super juz teraz wiem dlaczego każdemu tak tę nędze wciskają do abo czy to w ''nc+'' czy w CP ;-) Wole już CINEMAX bo tam chociaż ''Dwaj zgryżliwi tetrycy'' nie lecą ;-) ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery CANAL+ od 1 do 7 lutego:

1.02: The Rolling Stones Sweet Summer Sun Hyde Park Live 2013

2.02: Mali agenci. Wyścig z czasem 4D

3.02: Jayne Mansfield`s Car

4.02: Na sprzedaż

5.02: Wróg numer jeden

6.02: Brooklyn 9-9 oraz Dexter VIII

7.02: G.I. Joe: Odwet

 

Jak nie, jak tak :P

Niedziela, 19 stycznia, 20:10
HBO HD
Niedzielna megapremiera: Sylwester w Nowym Jorku

 

Sorry, od lutego w ramówce HBO nie ma "Megapremier". Przynajmniej tak wynika z ramówki dla mediów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas_k: Niby co? Wszystkie lepsze filmy z KŚ (chociażby "Jesteś Bogiem") były na C+.

Inna sprawa, że w tym komunikacie podane są filmy z których poza Blue Jasmine, Układem Zamkniętym i ew. Dniem Kobiet (ale to jest film sprzed 2 lat lężacy w koszach z DVD po 5 zł) nie ma się co cieszyć, bo są szmirowate (Nieulotne to jest już szczyt, ale może jednemu koledze z forum co lubi "niszowe kino" się spodoba ;)). No ale rozumiem, że fanboje radośni, zwłaszcza ci co zamiast HBO zamówili sobie w pakiecie C+ i muszą teraz się w kółko dowartościowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie oglądasz, a dla mnie dobry serial od HBO jest lepszy niż te filmy z C+. Filmy można obejrzeć w kinie, na blu ray czy w VOD szybciej niż w kanale premium. Nie mam zamiaru czekać, aby obejrzeć dobry film aż go dany kanał będzie mógł wyemitować. Wolę ekskluzywną produkcję własną, tak jak postawiły na to stacje premium w USA z HBO, Showtime czy Starz na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co napinać. Dla jednym raz lepszy jest Canal+, dla innych HBO. W mojej ocenie najlepiej jest mieć w Canal+ i HBO, wówczas nie będzie problemu.

 

Chociaż, niestety, trzeba sobie powiedzieć, że gwiazda HBO kiedyś świeciła mocniej. Najlepsze filmy są tylko w niedziele, a nawet wówczas i tak jest średnio. Czasami też coś ciekawego znajdzie się w piątek. Faktycznie, seriale sa mocną stroną HBO, jednak nie każdy lubi seriale. Tym bardziej, że czasu na oglądanie telewizji mamy coraz mniej. Dla mnie kanały premium (HBO i Canal+) zawsze były alternatywą przede wszystkim do uzupełnienia braków w ofercie filmowej :D

 

Drugą sprawą jest cena za HBO. Niestety przez wciskanie HBO GO wielu operatorów podwyższa cenę za pakiet HBO, nawet do 30 zł. Moim zdaniem, u operatorów, gdzie obok HBO jest Canal+, samo HBO (bez HBO GO) powinno kosztować około 15 zł. Bo za 30 zł można już mieć bogatszy Canal+, gdzie obok filmu jest i sport.

 

I jeszcze jedno - niech każdy wybiera co chce i co lubi. Najważniejsze, by być zadowolonym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie oglądasz, a dla mnie dobry serial od HBO jest lepszy niż te filmy z C+. Filmy można obejrzeć w kinie, na blu ray czy w VOD szybciej niż w kanale premium. Nie mam zamiaru czekać, aby obejrzeć dobry film aż go dany kanał będzie mógł wyemitować. Wolę ekskluzywną produkcję własną, tak jak postawiły na to stacje premium w USA z HBO, Showtime czy Starz na czele.

Tylko nie bierzesz pod uwagę różnic w dostępie do treści w USA i Polsce. Piszesz o oglądaniu filmów w kinie, blu ray czy VOD. Policzmy 3,4 filmy miesięcznie daje koszt ok. 60-70 złotych, niektórzy za CAŁY abonament płacą mniej. To po pierwsze, po drugie ja lubię chodzić do kina na tzw. pewniaki. W tv w każdej chwili przerywam seans, a z kina nie lubię wychodzić wcześniej(cena, czas, dojazd itd.). Po trzecie i najważniejsze nie wszystkie seriale HBO są super. Ile takich było w zeszłym roku, dla mnie góra trzy- Gra o tron, Bez tajemnic, Iluminacja. Nie jest to dużo.

Ale tak jak napisał muza tv najlepiej mieć dostęp do obu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o oglądaniu filmów w kinie, blu ray czy VOD. Policzmy 3,4 filmy miesięcznie daje koszt ok. 60-70 złotych, niektórzy za CAŁY abonament płacą mniej. (...) W tv w każdej chwili przerywam seans, a z kina nie lubię wychodzić wcześniej(cena, czas, dojazd itd.)

 

Dla mnie to także najważniejsze plusy filmów w pakietach premium. A do tego jeszcze wygoda oglądania - na własnej kanapie :jupi:

To że są rok po premierze w kinie? Mi to nie przeszkadza, jestem cierpliwy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, owszem jest pewna różnica w dostępie, a raczej w jakości kontentu dostępnego w usługach VOD w USA i u nas, ale to wszystko i tak idzie w tym samym kierunku, tylko z pewnym opóźnieniem. Poza tym nikt ci nie każe kupować blu ray, są wypożyczalnie, można się też przecież wymieniać ze znajomymi. Żeby nie było, nie mówię że np. w USA na kanałach premium filmów nie ma. Są, ale można powiedzieć że są one dodatkiem. Tak jak mówisz, pewniaki wiele osób obejrzy już w kinie.

 

Pisałem już o tym że dla samych stacji pójscie we własną produkcję też jest lepsze. Przy podpisanej umowie z dytrybutorem/producentem nie mają pewności ile dobrych produkcji w roku będzie. Natomiast tworząc swoją produkcję od początku do końca mają na nią wpływ. Dodatkowo przy filmach sprawa jest taka że można sobie włączyć dany kanał na miesiąc nagrać ramówkę z ostatniego kwartału i za 3-4 miesiące znów to powtórzyć. Natomiast przy serialu, który premierowo będzie dostępny tylko w danej stacji, mają abonenta przy sobie przez te 10-12 tygodni emisji serialu. A zazwyczaj jeszcze jest tak że jeden hitowy serial się skończy to zacznie się następny i tak przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldSat

W wieloma Twoimi uwagami się zgadzam, dlatego napisałem wcześniej, że warto mieć dostęp do Canal+ i HBO. Jedna stacja stawia na swoje seriale, druga na najlepszy sport i w ten sposób zdobywa stałych abonentów. Dwie różne drogi, cel ten sam :). Jest jeszcze jedna sprawa- dostęp do filmów nie dystrybuowanych w kinach np. świetny "Arbitraż" emitowany obecnie w Canal+. Jeśli chodzi o seriale to w Polsce niestety jesteśmy pokrzywdzeni. Mam dostęp do praktycznie wszystkich kanałów telewizyjnych i często muszę czekać na emisję serialu kilka lub nawet kilkanaście miesięcy np. Homeland czy Dexter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serialami jest przeciętnie. Lepiej niż jeszcze kilka lat temu, ale i bez rewelacji. Jedynie HBO i FOX trzymają jakiś poziom, ale to też się tyczy głównie produkcji własnych (lub współprodukcji), a na inne też trochę trzeba czekać. Zwłaszcza minus tutaj dla nc+ i samego Canal+. Po pierwsze nie wykorzystują potencjału usługi Seriale+, gdzie też są spore opóźnienia, kiepska jakość i w dodatku często dublują seriale z samym Canal+. Po drugie właśnie Canal+. Stacja premium a seriale z ponad półrocznym opóźnieniem i to często też nie jakieś hity z kablówek (np. Dexter mają w spadku po nPremium). Szkoda że nc+ nie zrezygnowało z usługi Seriale+ i nie zrobili na bazie tej usługi Canal+ Series jak bodajze we Francji. Nawet na bazie jednego z Canal+ Film. Jakość HD, brak ograniczenia miejscem na dysku, plus oczywiście premiery tuż po USA bo bez tego też byłoby kiepsko.

 

 

Co do ogólnej oceny HBO i Canal+ to się zgadzam. HBO na plus produkcja własna, zdecydowany minus za brak pomysłu na HBO Comedy. Canal+ na plus zdecydowanie sport, moim zdaniem to nawet sport bardziej przyciąga do C+ niż filmy, a na minus seriale i chyba też brak pomysłu na lepsze zagospodarowanie obu kanałów Canal+ Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoldSat. Widzę, że twoje argumenty do niczego nie zmierzają, ponieważ jesteś nieobiektywny. Patrzysz na to z perspektywy twojego upodobania jakim jest serial. Kanały Premium to nie głównie sport czy serial. A film odgrywa drugorzędną rolę. A to, że HBO stawia na pierwszym miejscu swoje [beep]ny jakim są seriale to nie oznacza, że tak powinno być. To tak jakby np. na kanałach sportowych wciskali w połowę ramówki magazyny czy seriale dokumentalne o sportowcach itp. zamiast relacji na żywo z imprez sportowych. Ciekawe, czy kibice byli by z tego zadowoleni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...