Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsze rozdanie Złotych Globów nie potwierdziło, sugerowanej przez niektórych na tym forum, dominacji HBO w produkcji znakomitych seriali. Oprócz Wielkiego Liberace(filmu tv, który i tak będzie miał premierę w HBO najwcześniej za kilka miesięcy) próżno szukać ich seriali wśród nagrodzonych. Natomiast, o dziwo, serial Brooklyn Nine-Nine, który niedługo będzie emitowany w Canal+ zdobył nagrodę za najlepszy serial komediowy.

 

W tym roku była niesamowita konkurencja, a przecież oni nie stoją w miejscu. HBO w dalszym ciągu to klasa sama w sobie jeśli chodzi o seriale, a to, że nie zawsze można wygrywać... trudno. Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu HBO to nr 1 jeśli chodzi o jakość seriali na świecie.

Nie twierdzę, że HBO produkuje złe seriale. Ale też nie rozumiem niektórych na tym forum, którzy nie widzą pogorszenia i rozproszenia oferty tej stacji. Mnie się marzy kanał prawdziwie serialowy, gdzie byłoby emitowane większość najlepszych typu Homeland, Rectify czy House of Cards tuż po premierze światowej. Tego nie zapewnia mi HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vikings, Bonnie&Clyde, Homeland, Bates Motel, Rake, Detektyw, Sleepy Hallow, Black Sails, Outlander, Demony DaVinci, Sherlock, Muszkieterowie, Marvel: Agents of S.H.I.E.L.D., Arrow, Incredible Hulk - i to wszytko na jednym kanale od jednego nadawcy ma się zmieścić bez reklam i z napisami zaraz po premierze? Czy to jest możliwe? Czy taki kanał istnieje gdzieś na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś raptem 15 seriali, HBO ma 3 kanały, wystarczy jak HBO Comedy poświęci na same w/w seriale, każdy max 15 odcinków, czyli 3 miesiące licząc jeden odcinek na tydzień. Na samym kanale Fox jest rocznie emitowanych więcej seriali, da się? A to nie jest kanał premium, w odróżnieniu od HBO. Ale to czysto akademicka dyskusja. Ja mam prawo oczekiwać od kanału premium więcej, Wam może to wystarczyć. Zauważ, że nawet tak krytykowany(za seriale) Canal+ potrafił wyemitować na swojej antenie lub Ale Kino+(dostępny w ramach abonamentu dla właściwie wszystkich abonentów Canal+) House of Cards, Tajemnica Laketop czy teraz Brooklyn Nine-Nine- czyli seriale nagrodzone Złotymi Globami. I gdzie tu przewaga HBO, który niby serialami stoi!? Dodaj do tego rozproszenie oferty na HBO, Cinemax i HBO GO, wszytko dodatkowo płatne. Taka polityka tej stacji w Polsce mi się nie podoba. I nie porównujcie naszego rynku do USA, gdzie HBO ma jeszcze prawa do najlepszych walk bokserskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dochodzimy chyba do jakiegoś absurdu, to jest jak kopanie się z koniem. Ja nie uważam aby wydatek 20 zeta na miesiąc za pełny pakiet HBO wraz z GO i OD to był jakiś mega wydatek, to przecież w przeliczeniu jedna paczka lepszych fajek. W zamian mam produkcje które kocham oglądać, szczególnie wymienione wyżej seriale. Kanały te dają mi zdecydowanie więcej niż C+ ( zastrzegam że kibicem nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon - owszem, wystarcza. Kluczem jest tu 'relatywizm'. Filmy, które mnie interesują, jak wielu oglądam w kinie i opcjach internetowych (nie znoszę obciętych formatów, dlatego wiele produkcji na CANAL+ nie miała dla mnie wartości), a sporą część ulubionych seriali od bardzo dawna dostarcza mi HBO (dorobek tej stacji jest bezkonkurencyjny, wbrew twoim aluzjom). Nie wszystkie, część. Tyle i aż tyle. Ty oczekujesz utopijnego kanału z wszystkimi, najlepszymi serialami, najlepiej dzień po światowej premierze. Seriale te gromadzą w prime time milionowe publiczności, a łączna ich wartość rocznie jest kosmiczna. Różniące się specyfikacje obecnych rynków (telewizyjnego i internetowego), regionalne licencje oraz ekonomia nigdy na to nie pozwolą. Temat w ogóle jest jałowy, jak podejście - wolę oglądać filmy z Warnera czy Universal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy kanał prawdziwie serialowy, gdzie byłoby emitowane większość najlepszych typu Homeland, Rectify czy House of Cards tuż po premierze światowej. Tego nie zapewnia mi HBO.

To ci się będzie dalej tylko marzył bo te seriale co wymieniłeś nie są produkcji HBO. W świecie seriali też masz różnych producentów i dystrybutorów i wiadomo że wszystkie znakomite seriale nie trafią do jednego nadawcy. W HBO masz wszystkie seriale produkcji HBO i Cinemaxa, do tego czasem trafi się coś z Showtime czy Starz, ale to już zależy od umów dystrybutorów na rynki międzynarodowe. Dodatkowo w HBO Comedy trafiają się też seriale komediowe z innych stacji, nie tylko kablowych, ale też tych z tzw. wielkiej czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dochodzimy chyba do jakiegoś absurdu, to jest jak kopanie się z koniem. Ja nie uważam aby wydatek 20 zeta na miesiąc za pełny pakiet HBO wraz z GO i OD to był jakiś mega wydatek, to przecież w przeliczeniu jedna paczka lepszych fajek. W zamian mam produkcje które kocham oglądać, szczególnie wymienione wyżej seriale. Kanały te dają mi zdecydowanie więcej niż C+ ( zastrzegam że kibicem nie jestem).

 

nie wiem gdzie mozna miec pelna paczke HBO za 20zl (HBO+Go+OD) w nc+ samo HBO kosztuje 25zl, czasem sie trafi promocja za 20zl. Go to wydatek 11,99zl a OD jest chyba w pakiecie z HBO za 30zl (31,99zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dochodzimy chyba do jakiegoś absurdu, to jest jak kopanie się z koniem. Ja nie uważam aby wydatek 20 zeta na miesiąc za pełny pakiet HBO wraz z GO i OD to był jakiś mega wydatek, to przecież w przeliczeniu jedna paczka lepszych fajek. W zamian mam produkcje które kocham oglądać, szczególnie wymienione wyżej seriale. Kanały te dają mi zdecydowanie więcej niż C+ ( zastrzegam że kibicem nie jestem).

 

nie wiem gdzie mozna miec pelna paczke HBO za 20zl (HBO+Go+OD) w nc+ samo HBO kosztuje 25zl, czasem sie trafi promocja za 20zl. Go to wydatek 11,99zl a OD jest chyba w pakiecie z HBO za 30zl (31,99zl)

 

W UPC tyle właśnie płacę i ani złotówki więcej, zawsze negocjuję ceny w Dziale Utrzymania Klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszej od HBO HD z tp. CP nie ma, wierz mi.

 

Gdyby cena zależała od tego jaki bitrate ma kanał to za full pakiet w nc+ nie powinniśmy płacić więcej niż 80zł miesięcznie. Cena nie ma nic wspólnego do jakości, płacisz za daną markę.

 

tylko swiadomie masz gorsza jakosc. Mialem okazje to widziec na wlasne oczy. Jesli na kanale HD w szybszej akcji widze makrobloki i wojne pikseli, a dodatek mnie kasuja 25zl to chyba jest cos nie tak (mowie o kanalach HD w Netii na slasku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pytałeś się o cenę. Skoro w Netii jest za 25zł z HBO GO to w jakiejś kablówce może być i za 20zł.

 

Po drugie, w nc+ w HBO HD z tp CP jakość jest gorsza niż na niejednym niemieckim kanale SD z Astry, także tam dopiero przepłacasz. Zresztą nie tylko za HBO.

 

Po trzecie, jak pisałem, nie płacisz za jakość tylko za markę. Jeszcze niedawno paczka HBO w SD kosztowała podobne pieniądze praktycznie u wszystkich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon - owszem, wystarcza. Kluczem jest tu 'relatywizm'. Filmy, które mnie interesują, jak wielu oglądam w kinie i opcjach internetowych (nie znoszę obciętych formatów, dlatego wiele produkcji na CANAL+ nie miała dla mnie wartości), a sporą część ulubionych seriali od bardzo dawna dostarcza mi HBO (dorobek tej stacji jest bezkonkurencyjny, wbrew twoim aluzjom). Nie wszystkie, część. Tyle i aż tyle. Ty oczekujesz utopijnego kanału z wszystkimi, najlepszymi serialami, najlepiej dzień po światowej premierze. Seriale te gromadzą w prime time milionowe publiczności, a łączna ich wartość rocznie jest kosmiczna. Różniące się specyfikacje obecnych rynków (telewizyjnego i internetowego), regionalne licencje oraz ekonomia nigdy na to nie pozwolą. Temat w ogóle jest jałowy, jak podejście - wolę oglądać filmy z Warnera czy Universal?

Podkreślam po raz kolejny- wiele seriali produkcji HBO jest genialnych i nie w tym jest problem, ale w ROZPROSZENIU praw na trzy dodatkowo płatne kanały HBO, Cinemax i HBO GO. Ja nigdy nie wiem, na którym kanale dany serial i film będzie wyemitowany(przykład Zakazane imperium, film J. Edgar czy serial Banshee najpierw jako premiera Cinemaxa, teraz PREMIERA HBO). Dla mnie to jest niepoważne traktowanie klienta. I to krytykuję, a nie jakość produkcji własnych HBO. A przy okazji wkurza mnie sytuacja w Polsce, gdzie najlepsze seriale są emitowane z tak dużym opóźnieniem, ale to już temat na inną dyskusję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, akurat Bahshee to serial Cinemaxa, więc prawidłowo najpierw leci w Cinemaxie. A to że dodatkowo postanowili go emitować w HBO to dla mnie duży plus bo Cienemaxa akurat nie mam, a nie będę brał dla jednego czy dwóch seriali (jeszcze Strike Back). HBO GO to dodatkowa usługa, np. dzisiejszą premierę Detektywa mogłeś obejrzeć już rano. Też nie widzę w tym nic złego, to usługa VOD, a nie kanał tv, więc naturalne że w ten sposób ją promują ze coś leci przed premierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle te kanały są warte.

Ty jakiś ekspert od szacowania wartości? :roll: Dla jednego będzie to 20 zł, inny zapłaci 50, a kolejny nie da złotówki.

 

Arkon - tak, jak poprzednio - relatywizm. Dla mnie HBO GO to najwspanialsza opcja pod słońcem (co chcę/gdzie chcę/kiedy chcę), zaraz po Netflix ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO to mam akurat gratis na cala umowe, wiec daje rade ;) podobnie z Canal+ jedyne za co musze placic to Universe+ i Cinemax :)

Mam podobnie :).

@Arkon, akurat Bahshee to serial Cinemaxa, więc prawidłowo najpierw leci w Cinemaxie. A to że dodatkowo postanowili go emitować w HBO to dla mnie duży plus bo Cienemaxa akurat nie mam, a nie będę brał dla jednego czy dwóch seriali (jeszcze Strike Back). HBO GO to dodatkowa usługa, np. dzisiejszą premierę Detektywa mogłeś obejrzeć już rano. Też nie widzę w tym nic złego, to usługa VOD, a nie kanał tv, więc naturalne że w ten sposób ją promują ze coś leci przed premierą.

A mnie się to nie podoba i mam do tego prawo. Jakoś Canal+ może promować kanał Ale Kino emitując tam świetne seriale i nie potrzebuje dodatkowej promocji(czytaj dodatkowej kasy) w postaci Canal+ GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ nie potrafi wypromować swojego badziewia zwanego Canal+ VOD. Zamiast dawać tam przedpremierowe filmy w HD dają to co leci na głównej antenie w SD. Więc po co to komu. HBO GO to dodatek. Nie tylko masz tam premiery, ale niesamowity zbiór filmów i produkcji własnych HBO. To że dają tam jakiś serial kilkanaście godzin przed premierą na głównej antenie to nie widzę w tym nic złego.

 

Dodatkowo HBO wiele seriali emituje kilkanaście godzin po premierze w USA, a ty się podniecasz że House of Cards poleciało ponad pół roku po USA w alekino? To samo C+ i jego seriale, Defiance pół roku po premierze, Under the Dome to samo, The Following to samo i to ma być premium? To zwykły kablowy FOX potrafi emitować wybrane seriale kilkanaście godzin po premierze w USA.

 

Poza tym idąc twoim tokiem rozumowania to samo nc+ też promuje w pewien sposób usługę dodatkową Seriale+, gdzie np. The Following czy House of Cards lecą szybciej niż w ich kanałach tv. A i tak lecą z tygodniowymi poślizgami, a w HBO GO masz premierę serialu trzy-cztery godziny po emisji w USA (wliczając w to różnicę czasową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie HBO GO no najwspanialsza opcja pod słońcem (co chcę/gdzie chcę/kiedy chcę), zaraz za Netflix ;]

I nie przeszkadza Ci fatalna, oczywiście moim zdaniem, jakość?

Canal+ nie potrafi wypromować swojego badziewia zwanego Canal+ VOD. Zamiast dawać tam przedpremierowe filmy w HD dają to co leci na głównej antenie w SD. Więc po co to komu. HBO GO to dodatek. Nie tylko masz tam premiery, ale niesamowity zbiór filmów i produkcji własnych HBO. To że dają tam jakiś serial kilkanaście godzin przed premierą na głównej antenie to nie widzę w tym nic złego.

 

Dodatkowo HBO wiele seriali emituje kilkanaście godzin po premierze w USA, a ty się podniecasz że House of Cards poleciało ponad pół roku po USA w alekino? To samo C+ i jego seriale, Defiance pół roku po premierze, Under the Dome to samo, The Following to samo i to ma być premium? To zwykły kablowy FOX potrafi emitować wybrane seriale kilkanaście godzin po premierze w USA.

 

Poza tym idąc twoim tokiem rozumowania to samo nc+ też promuje w pewien sposób usługę dodatkową Seriale+, gdzie np. The Following czy House of Cards lecą szybciej niż w ich kanałach tv. A i tak lecą z tygodniowymi poślizgami, a w HBO GO masz premierę serialu trzy-cztery godziny po emisji w USA (wliczając w to różnicę czasową).

Ależ ja we wcześniejszym poście napisałem, że strasznie mnie wkurza emitowanie seriali z tak dużym opóźnieniem. Poza tym zauważ, że dla Canal+ priorytetem jest sport i tu musisz przyznać nie stosują dziwnych praktyk typu ppv czy GO. Kończmy tę bezsensowną dyskusję, niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, a dalej będziemy, ku naszej radości, drenowani z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przeszkadza Ci fatalna, oczywiście moim zdaniem, jakość?

Usługa ta w obecnym wydaniu ma sens na tabletach czy dobrym smartfonie i tak z niej korzystam. Nie wiem natomiast jaką jakość oferuje HBO GO w Polsce, chociaż przypuszczam, że podobną. Netflix, Hulu Plus i Amazon Prime mają to dużo lepsze.

 

Co do House of Cards, to seriale Netflix nie mogą mieć szybkiej premiery z oczywistych względów. /ciekawostka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz, ale mozna bylo korzystac z Netflixa w zeszlym roku. Wystarczylo wybrac inne proxy i gotowe. To bylo wtedy, jak Netflix byl dostepny miesiac, albo dwa gratis. Teraz chyba sa problemy z platnoscia karta i zaabonowanie tego to wiekszy problem niz zmiana proxy. Abonament to bylo cos okolo 8 dolarow miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...