Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Źle to zabrzmiało. Nie mam nic przeciwko produkcji z poza Hollywood, dlatego bardzo cenię np. Ale Kino+ czy Cinemax właśnie za prezentowanie filmów z innych krajów niż tylko USA. Co do Netflixa to miałem na myśli iż mam wrażenie że u nich liczy się bardziej ilość niż jakość.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Źle to zabrzmiało. Nie mam nic przeciwko produkcji z poza Hollywood, dlatego bardzo cenię np. Ale Kino+ czy Cinemax właśnie za prezentowanie filmów z innych krajów niż tylko USA. Co do Netflixa to miałem na myśli iż mam wrażenie że u nich liczy się bardziej ilość niż jakość.

 

Kiedyś tak było. Najlepsze seriale i filmy w 2020 to Netflix. Oczywiście najlepsze to kwestia gustu. Nie mniej który serial HBO był wyjątkowy, albo który filmy z innej dystrybucji niż Netflixa? 

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Podaj więc tytuły czegoś porównywalnego do "Gambita Królowej", "Unorthodox", "Kalifatu" czy chociażby nowego sezonu "The Crown" - pod względem produkcyjnym, ocen, popularności na całym świecie itd. I bez tytułów, które na IMDB oceniło 1000 osób. Chodzi o hity.

Ja od momentu "Czarnobyla" nic takiego, co ma jednocześnie potencjał komercyjny jak i jakościowy w HBO nie stwierdziłem.

Owszem był w tym roku dobry "Nowy Papież" i "To wiem na pewno" ale to są tytuły niszowe przy tych od Netflixa. HBO potrzebuje hitu o którym wszyscy będą mówić.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę na razie wynienic dwa tegoroczne miniseriale, ktore można obejrzeć na hbo:go i spodobały mi sie w przeciwienstwie do wielce wychwalanej "Królowej Gambitu" - brytyjski "Des", oraz miniserial HBO "Od nowa" z Hugh Grantem. Pewno znajdzie sie tego wiecej, musiałbym przekopać się przez historię oglądania. 

Ostatnio z oferty filmowej oglądałem ciekawą produkcję "Mroczne wody" porusza dobrze znany nam temat zanieczyszczeń środowiska.

Edytowane przez Solderowy123
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambit królowej obejrzałem ze względu na aktorkę choć niezbyt się w fabule zaangażowałem bo słabiutko było. „Od nowa” zaś świetny serial mający już lepszy w uk start niż „Gra o tron”

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 20:30, ogladajacymichas napisał:

Do 31 grudnia 2020r. z serwisu CINEMAN oraz CINEMAN GO zniknie ponad 550 filmów.

W większości to filmowe HITY (zwłaszcza te największe) z przed lat.

W większości to filmy, które nie mają dystrybucji w Polsce na innych serwisach VOD.

 

https://upflix.pl/cineman/usuwane/p23?search=

 

Faktycznie na ten moment dużo tytułów z Cinemana ma oznaczone licencje wygasające z końcem roku, natomiast mam info, że w najbliższych dniach większość z nich będzie przedłużona, więc to raczej fałszywy alarm. Info będzie zaktualizowane jak tylko faktycznie licencje zostaną przedłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie CANAL+VOD, od 1 grudnia 2020r. pojawiły się polskie filmy, które premierę telewizyjną będą miały miejsce w grudniu na antenie CANAL+Premium. Do tej pory tytuły w CANAL+VOD były najczęściej dostępne dzień później niż premiera w TV. Wyjątkiem było kilka filmów z lipca, które trafiły do VOD przed premierą w TV. 

Lista tytułów: "Swingersi", "Psy 3. W imię zasad", "(Nie)znajomi", "1800 gramów" i "Jak poślubić milionera?".

Pojawiły się też dwa tytuły które w TV pojawią się dopiero w styczniu 2021r.: "Chłopiec i wilk" oraz "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka".

Jest też serial: "Mystery road" (1. i 2. sezon), którego drugi sezon nie tak dawno pojawił się na antenie Ale Kino+.

 

Do kolekcji Ale Kino+, już jakiś czas temu, powróciły cztery sezony serialu "Cardinal", który w VOD był dostępny zaledwie kilka tygodni po emisji w TV.

 

12 grudnia w CANAL+TPI ma pojawić się specjalny koncert zespoły PRO8L3M: https://media.pl.canalplus.com/118888-specjalny-koncert-zespolu-pro8l3m-premiera-juz-12-grudnia-wylacznie-online-w-canal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kino+ w grudniu 2020:

01.12. 22:00 Kafeteria [Argentyna/Urugwaj 2019; studio: El Campo Cine; ocena Filmweb: 5,7 (18), iMDb: 6,8 (79)]

06.12. 10:45 Paul Walker. Szybki i wściekły [USA 2018; Paramount Network; biograficzny dokument o znanym głównie z serii filmów "Szybcy i wściekli"; ocena Filmweb: 7,9 (148), iMDb: 7,6 (776)]

06.12. 20:10 Van der Valk(odc. 1) [Wielka Brytania 2020; Company Pictures / NL Film & TV; brytyjski miniserial kryminalny; zagdka śmierci dwóch dwóch mężczyzn, których zwłoki odnaleziono w różnych częściach miasta; w rolach głównych: Marc Warren i Maimie McCoy; ocena iMDb: 6,5 (1493)]

07.12. 01:10 Trochę w ciąży [Polska 2020, film w reżyserii Piotra Matwiejczyka]

08.12. 22:00 Disco [Norwegia 2019; prod. Mer Film; nominacja - festiwal OFF CAMERA 2020; ocena Filmweb: 4,3 (57) | 4,0 (1), iMDb: 5,3 (494)]

09.12. 20:10 Bliźniak (odc. 7 i 8-ost.) [Norwegia 2019; Nordisk Film Production AS; w roli głównej znany z "Gry o tron" - Kristofer Hivju; ocena Filmweb: 6,7 (44), iMDb: 7,2 (1043)]

11.12. 22:00 Niezłomne serce [Francja 2018; Akson Dystrybucja; w roli głównej: Diane Rouxel; film premierowo w Polsce pokazywał Filmbox; ocena Filmweb: 5,2 (113), iMDb: 5,7 (311)]

13.12. 10:45 Charles Bronson - wcielenie męskości [Francja 2020; biograficzny film dokumentalny]

13.12. 20:10 Van der Valk (odc. 2) [Wielka Brytania 2020; Company Pictures / NL Film & TV; brytyjski miniserial kryminalny; zagdka śmierci dwóch dwóch mężczyzn, których zwłoki odnaleziono w różnych częściach miasta; w rolach głównych: Marc Warren i Maimie McCoy; ocena iMDb: 6,5 (1493)]

15.12. 20:10 Kwiat szczęścia [Wielka Brytania, Niemcy, Australia 2019; Against Gravity; dramat SF w reżyserii Jessica Hausner, w roli głównej: Emily Beecham, która za tę rolę otrzymała Złotą Palmę w Cannes - kategoria najlepsza aktorka; ocena Filmweb: 5,8 (919) | 5,8 (9), iMDb: 5,8 (5325)]

16.12. 20:10 Grzechy przeszłości 2 (odc. 1 i 2) [Wielka Brytania 2019; BBC Wales / Sianel 4 Cymru (S4C); śledczy Cadi John oraz Owen Vaughan próbują rozwikłać zagadkę śmierci emerytowanego nauczyciela; ocena Filmweb: 6,6 (304); iMDb: 7,3 (2942)]

17.12. 20:10 Farming [USA/Francja/Wielka Brytania 2018; film o potrzebie akceptacji i nienawiści, oparty na wydarzeniach, których doświadczył reżyser filmu - Adewale Akinnuoye-Agbaje; nominacja do nagrody Czarne Szpule w kategorii: "najlepszy film zagraniczny"; ocena Filmweb: 6,7 (189),iMDb: 5,8 (977)]

19.12. 20:10 I Am Woman [Australia 2019; prod. Goalpost Pictures, Deep Blue Pacific; dystrybucja: Ale Kino+; biograficzna historia Helen Reddy - australijskiej piosenkarki, aktorki i aktywiski; ocena Filmweb: 6,0 (11), iMDb: 6,4 (1217)]

20.12. 11:00 Obywatel Kitano [Francja 2020; biograficzny film dokumentalny]

20.12. 20:10 Van der Valk (odc. 3-ost.) [Wielka Brytania 2020; Company Pictures / NL Film & TV; brytyjski miniserial kryminalny; zagdka śmierci dwóch dwóch mężczyzn, których zwłoki odnaleziono w różnych częściach miasta; w rolach głównych: Marc Warren i Maimie McCoy; ocena iMDb: 6,5 (1493)]

22.12. 22:00 A potem tańczyliśmy [Szwecja/Gruzja/Francja 2019; Tongariro Releasing; 6 nagród - w tym dwie na MFF w Valladolid; nominacje - Europejska Akademia Filmowa; ocena Filmweb: 7,7 (1782) | 6,5 (4), iMDb: 7,8 (8591)]

23.12. 20:10 Grzechy przeszłości 2 (odc. 3 i 4) [Wielka Brytania 2019; BBC Wales / Sianel 4 Cymru (S4C); śledczy Cadi John oraz Owen Vaughan próbują rozwikłać zagadkę śmierci emerytowanego nauczyciela; ocena Filmweb: 6,6 (304); iMDb: 7,3 (2942)]

27.12. 11:20 Tom Cruise. Wiecznie młody [Francja 2020; biograficzny film dokumentalny]

29.12. 20:10 Tajemnica Henriego Picka [Francja/Belgia 2019; Aurora Films; w roli głównej: Fabrice Luchini; ocena Filmweb: 6,6 (743) | 7,0 (2), iMDb: 6,7 (2452)]

30.12. 20:10 Grzechy przeszłości 2 (odc. 5 i 6-ost.) [Wielka Brytania 2019; BBC Wales / Sianel 4 Cymru (S4C); śledczy Cadi John oraz Owen Vaughan próbują rozwikłać zagadkę śmierci emerytowanego nauczyciela; ocena Filmweb: 6,6 (304); iMDb: 7,3 (2942)]

 

Pasmo Kino Mówi - Winni

03.12. 20:10 Winni [Dania 2018; Gutek Film; oficjalny duński kandydat do Oscara 2019; film był już pokazywany w CANAL+; ocena Filmweb: 7,0 (17577) | 6,7 (13), iMDb: 7,5 (42514)]

10.12. 20:10 Tajemnice Silver Like (USA 2018; Gutek Film; scenariusz i reżyseria David Robert Mitchell' film był już pokazywany w CANAL+; ocena Filmweb: 6,3 (14990) | 7,3 (23), iMDb: 6,5 (32014)]

17.12. 20:10 Farming [USA/Francja/Wielka Brytania 2018; film o potrzebie akceptacji i nienawiści, oparty na wydarzeniach, których doświadczył reżyser filmu - Adewale Akinnuoye-Agbaje; nominacja do nagrody Czarne Szpule w kategorii: "najlepszy film zagraniczny"; ocena Filmweb: 6,7 (189),iMDb: 5,8 (977)]

24.12. 20:10 Pojednanie [Wielka Brytania 2017; Best Film; w roli głównej: Forest Whitaker i Eric Bana; pokazywany już w CANAL+, dostępny również w Netflix; ocena Filmweb: 6,5 (1301) ; iMDb: 5,9 (1942)]

31.12. 20:10 Oni [Francja/Włochy 2018, Gutek Film; 2 nagrody DAVID DI DONATELLO; film już był pokazywany w CANAL+; ocena Filmweb: 6,3 (14798) | 5,7 (14), iMDb: 6,7 (4089)]

 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń w C+ niżej (możliwe, że niepełny jeszcze). Zwraca uwagę wiele premier o 10 rano ;).

 

Proxima, CANAL+ PREMIUM, 2 stycznia, sobota, godz. 21:00

Wendy, CANAL+ PREMIUM, niedziela, 3 stycznia, godz. 10:00

Zabójca doskonały (Villain), CANAL+ PREMIUM, czwartek, 7 stycznia, godz. 21:00

Bayala i ostatni smok (Bayala: A Magical Adventure), CANAL+ PREMIUM, niedziela, 10 stycznia, godz. 10:00

Godzina prawdy (Hour of Lead), CANAL+ PREMIUM, sobota, 16 stycznia, godz. 21:00

Śnieżka i Fantastyczna Siódemka (Red Shoes and Seven Dwarfs), CANAL+ PREMIUM, niedziela, 17 stycznia, godz. 10:00

Fotografia (The Photograph), CANAL+ PREMIUM, środa, 20 stycznia, godz. 21:00

Zdrada stanu (Affair of State), CANAL+ PREMIUM, sobota, 21 stycznia, godz. 21:00

Chłopiec i wilk (Ma famille et le loup), CANAL+ PREMIUM, niedziela, 24 stycznia, godz. 10:00

Zwyczajna miłość (Ordinary Love), CANAL+ PREMIUM, środa, 27 stycznia, 21:00

W labiryncie (L'uomo del labirinto), CANAL+ PREMIUM, sobota, 30 stycznia, godz. 21:00

Polarny rok (Une annee polaire), CANAL+ PREMIUM, niedziela, 31 stycznia, godz. 10:00

 

 

serial Ostatniej nocy… (Narvalo), C+ Premium od 1 stycznia,

serial Pokonani (The Defeated), C+ Premium od 1 stycznia,

serial Nauczycielka (A Teacher), C+ Premium od 7 stycznia.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogladajacymichas
W dniu 5.12.2020 o 12:15, upflix.pl napisał:

 

Faktycznie na ten moment dużo tytułów z Cinemana ma oznaczone licencje wygasające z końcem roku, natomiast mam info, że w najbliższych dniach większość z nich będzie przedłużona, więc to raczej fałszywy alarm. Info będzie zaktualizowane jak tylko faktycznie licencje zostaną przedłużone.

Zwróciłem uwagę, że ofertę pomału aktualizujesz, to znaczy usuwasz pozycje, które miały trafić do usunięcia z końcem roku :) 

Czy mógłbyś podać aktualne szczegóły odnośnie tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko 3 miesiące z Bondami? No cóż, dobre i to... warto przy tym zaznaczyć, że są tu wszystkie filmy o agencie 007 pochodzące z głównego nurtu, czyli stajni rodziny Broccoli + ten gniot z Sellersem i całą plejadą innych gwiazd + "Nigdy nie mów nigdy" z podstarzałym już Seanem Connerym i Kim Basinger. Brakuje tylko pierwszej niezależnej produkcji z 1954 roku (w jednej z ról Peter Lorre) i mielibyśmy komplet. 

 

Tak czy siak, wolę takie krótkie, ale kompletne serie niż jakieś wybiórczo wrzucane części poszczególnych filmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność będzie duża, widzowie C+ (przynajmiej ci telemetryczni) nie są wbrew pozorom zbyt wybredni.

Najlepiej ogladają się słabe, ale rozreklamowane polskie filmy typu "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3", albo inny "Czarny Mercedes" czy filmy akcji klasy B.

Swoją drogą, ciekawe jak zła musiała być oglądalność "Króla", że się nie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 23:14, ogladajacymichas napisał:

Zwróciłem uwagę, że ofertę pomału aktualizujesz, to znaczy usuwasz pozycje, które miały trafić do usunięcia z końcem roku :) 

Czy mógłbyś podać aktualne szczegóły odnośnie tego tematu?

 

To nie ja aktualizuję tylko Cineman ;) Tak jak na początku grudnia na liście do usunięcia z końcem roku było coś ponad 500 tytułów, tak teraz prawie codziennie daty licencji na platformie są aktualizowane i na ten moment jest tych tytułów poniżej 50. Trudno powiedzieć, czy to ostateczne dane, ale zgaduję, że coś jeszcze z tej listy zniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...