Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciętny widz różnicy pomiędzy OLED a Mini LED nie zauważy. OLED są nadal bardzo drogie i jest to przerost formy nad treścią. Do tego ryzyko wypalenia przy oglądaniu kanałów informacyjnych. Dobrym stosunkiem jakości do ceny są najnowsze technologie LED jakością nie odbiegające od OLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lakiman napisał(a):

Po ostatnich postach z tematu TVN 24 chyba jednak nie zdecyduję się na OLED. 

Tylko jak nie OLED to co? 😉 Technologia QLED zapewnia podobne wrażenia?

Napisze  jeszcze raz  bo coś nie wyszło.

Jeśli  nie jesteś fanem  programów informacyjnych  to najlepszym wyborem  jest OLED.Najlepsze wyniki w niezależnych testach  uzyskują  telewizory OLED Panasonica.Najlepsze wrażenia wizualne tylko w OLED .Mam taki odbiornik. Kanałów informacyjnych nie oglądam.Wiadomości  można obejrzeć  na kanałach   tvp 1 hd o godzinie  19.30.Na kanale tvn o godzinie  19.Na kanale polsat też są wiadomości.30 minut wiadomości  w zupełności wystarczy. Druga sprawa   to na większości  kanałów telewizyjnych logo   jest półprzezroczyste.Jeśli  logo nie jest półprzezroczyste to nie oglądam np   PULS 2. Na najważniejszych kanałach telewizyjnych czyli   TVP  1HD,   POLSAT  ,tvn logo   jest półprzezroczyste.  i Oczywiście na wielu wielu innych.TVP HD,TVP DOKUMENT,TVP KULTURA,TVP KOBIETA,TVP HISTORIA,TVP NAUKA,TVP ROZRYWKA, TVP SERIALE,POLSAT,SUPER POLSAT,wszystkie pozostale kanaly polsatu.HBO,tvn,tvn7,tv4,stopklatka,tv6,wp, RED CARPET,wszystkie canal+,kino polska,13 ulica,BBC BRIT,BBC FIRST,BBC EARTH,CBS REALITY,HISTORY POLAND ,HISTORY ,HISTORY 2

 

Można też wysłać list  do nadawcy w sprawie logo,  jeśli   nadawca ignoruje  argumenty to  ignorujesz nadawce i nie oglądasz programu.

Jest  jeszcze kilka  kanałów telewizyjnych z jaskrawym  logo.Ostatnio     np  logo zmienił  kanał STARS.TV.Poprzednie  było  bardzo dobre.Obecnie białe. Właściciel uważa ze ma racje a telewidz nie  ma racji.

Podobnie uważa  tvn 24.

 

Bardzo podoba mi sie komentarz  uzytkownika z   hdforum

cytat

Jest natomiast jeszcze jeden sposób wpłynięcia na daną stację - wysyłanie maili do producentów konkretnych programów, szczególnie tych "chodliwych" o treści tego typu: "Bardzo lubię Wasz program, ale rezygnuje z jego oglądania bo stacja na której jest emitowany niszczy mój odbiornik. Przy masowości tego typu maili możliwe że producent wpłynie na stacje.

inna osoba odpowiedziała..

 

Ja bym jeszcze dopisał ''......i namawiam do tego wszystkich za pomocą internetu dopóki nic się w tej sprawie nie zmieni''

 

 

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@Logomaniak dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Ja nie jestem fanem programów informacyjnych, ale żona już tak. 

Nie chciałbym w ten sposób kontrolować jakie kanały ogląda reszta domowników tłumacząc np małym dzieciom różnicę w transparentności logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim  przypadku  najlepiej   kupic    telewizor LCD.

Jest  oczywiście inne  rozwiązanie ale raczej nie skorzystasz.Kupno  telewizora OLED i  wyłączenie wizji w telewizorze w czasie oglądania   kanałów informacyjnych.W telewizorach OLED  Panasonic  jest taka możliwość. Ekran  jest  czarny   , jest dzwięk . Inna  możliwość to oglądanie kanałów informacyjnych  na ekranie malego telewizora LCD.

przykład z hdtv polska

CE347621-B777-41C4-8107-8E5275636FE4.thu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Logomaniak napisał(a):

 

Można też wysłać list  do nadawcy w sprawie logo,  jeśli   nadawca ignoruje  argumenty to  ignorujesz nadawce i nie oglądasz programu.

Jest  jeszcze kilka  kanałów telewizyjnych z jaskrawym  logo.Ostatnio     np  logo zmienił  kanał STARS.TV.Poprzednie  było  bardzo dobre.Obecnie białe. Właściciel uważa ze ma racje a telewidz nie  ma racji.

Podobnie uważa  tvn 24.

 

Bardzo podoba mi sie komentarz  uzytkownika z   hdforum

cytat

Jest natomiast jeszcze jeden sposób wpłynięcia na daną stację - wysyłanie maili do producentów konkretnych programów, szczególnie tych "chodliwych" o treści tego typu: "Bardzo lubię Wasz program, ale rezygnuje z jego oglądania bo stacja na której jest emitowany niszczy mój odbiornik. Przy masowości tego typu maili możliwe że producent wpłynie na stacje.

inna osoba odpowiedziała..

 

Ja bym jeszcze dopisał ''......i namawiam do tego wszystkich za pomocą internetu dopóki nic się w tej sprawie nie zmieni

 

 

Z pewnością podziała i zrobi wrażenie, można spokojnie kupować OLED :)

16 minut temu, Logomaniak napisał(a):

Jest  oczywiście inne  rozwiązanie ale raczej nie skorzystasz.Kupno  telewizora OLED i  wyłączenie wizji w telewizorze w czasie oglądania   kanałów informacyjnych.

Bez wątpienia warte rozważenia, kupowanie deogiego telewizora aby był radiem na niektórych kanałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma podziałać?Napisz .

 

Ja  kupiłem telewizor OLED.Kolejny  telewizor który kupie to też będzie OLED.

Telewizor  to odbiornik   wykorzystywany  głownie do oglądania filmów, transmisji sportowych, koncertów.

Nawet sala kinowa nie ma takiej jakości obrazu jak OLED.Kanały informacyjne nie są ważne.Informacje są w internecie i na głównych kanałach  czyli  TVP 1 HD.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje preferencje dotyczące wykorzystywania telewizora nie są miarodajne dla innych. Ja oglądam zarówno filmy jak i kanały informacyjne. Dlatego świadomie kupuję najnowsze technologie LED i nie przepłacam za OLED, ryzykując uszkodzenie matrycy. Obecne technologie LED są bardzo dobrym rozwiązaniem właśnie dla osób które kupują telewizor nie tylko dla celów filmowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Do posiadaczy samsung 55qn91bat. Czy też macie problem z odświeżaniem matrycy tzn przy szybkich akcjach przy ustawieniu wyrazistości obrazu na: 
redukcja rozmycia 10 a redukvja drgań 3 to obraz w szybkich akcjach nie wygląda jak 100hz tylko mniej robi się jakby podwójn.
A przy ustawieniu wyrazistość obrazu na auto obraz przy szybkich akcjach robi przed obiektem i za obiektem pikselone takie artefakty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi jedynie słusznymi to także rzecz gustu. Kiedyś pod Sony ustawiałem tzw. jedyne słuszne i nie odpowiadały mi kompletnie, musiałem je skorygować.

Ale zdecydowanie trzeba powyłączać wszystkie ulepszacze.

Można poustawiać tak jak zalecają w sieci i dokonać lekkich korekt pod siebie, ale ręcznie, bez ulepszaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Skoro podoba Ci się obraz Sony, to idź w tym kierunku, jakaś Bravia XR itd.
Sony ogólnie to fajne TV, wujek ma starszy telewizor tej marki, a obsługuje 1080i/50Hz. Z boxem działa perfekcyjnie i nawet ma HDMI-CEC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...