Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wszystkie serie 2022 OLED są wyposażone w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.

 

Viaplay widziałem że ktoś pokazywał że jest.

 

Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizory-panasonic-2022-oled-test-ceny-gdzie-kupic/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze rozważyć ten model i nowa seria QD-OLED od Samsunga. Teraz jest promocja minus 2tys zwrotu w ciągu 21dni od daty przyznania przez Samsunga.

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55s95b-oled-tv-uhd-4k.bhtml

 

7949 - 2000 daje nam 5949zl i masz najnowszy model TV. Dwie najlepsze cechy LCD i OLED. Na stronie Euro Agd jest regulamin jak uzyskać zwrot tych 2 tyś 😀

 

Sam bym skorzystał z tej promocji ale już kupiłem i nie chciało mi się kombinować ze zwrotem a zwłaszcza że był wzięty na raty.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System My Home Panasonica to jest fork starego Firefox OS, który nie zrobił kariery na komórkach, ale Panasonic go sobe przygarnął i kontynuuje temat.

Działa to rzeczywiście fajnie, z apkami jest podobnie jak na innych niszowych systemach typu VIDAA od Hisense albo różnych wariacjach Foxxuma na Vestelach, pełnego zestawu nigdy nie będzie, to tylko na Tizen albo Android ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 16:06, XMAREKK30 napisał(a):

Tracer19 a  jak Panasonic podchodzi  do wypaleń matrycy,  gdy takowe się pojawią bo Sony czy Philips to raczej  ręcę umywać od tej sprawy. Jedynie LG podchodzi do tego tematu z rozsądkiem. Sam jestem fanem OLED i taki był zamiar kupna tej technologii ale widziałem zdjęcia i np: oglądanie YouTube nie jest wskazane przy statycznych logach czy napisach zwłaszcza na transmisjach live. Ja osobiście po używam tego Samsunga Neo QLED i jak Samsung dopracuję technologie QD-OLED to skuszę się na kupno tej technologii bo według mnie to jest w jakimś stopniu przyszłość , żeby panele OLED były co raz bardziej jaśniejsze.

Jak podchodzi to nie wiem bo nie miałem tego problemu i też nie spotkałem się na forach zeby ktoś miał w wysokich modelach które mają radiator.

Ja do JZ1500 dostałem 5 lat gwarancji na wsio, dostałem też za free soundbara Panasa dlatego też zrezygnowałem z JZ2000.

Mamy 2022 rok, a nie 2015 więc wypalanie zaczyna być tylko i wyłącznie strachem który używają na forach zwolennicy LED czy LCD.

Poczytaj takie czy owakie forum i zrozumiesz o czym piszę.

Powiem ci tak, budżetowego Oleda bym nie brał, flagowca jak najbardziej ale tylko Panasa lub Sony i nie będę się tu rozpisywał dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tracer10 napisał(a):

 

Powiem ci tak, budżetowego Oleda bym nie brał, flagowca jak najbardziej ale tylko Panasa lub Sony i nie będę się tu rozpisywał dlaczego.

Samsung jeszcze zrozumię, ale kilku userów poleca też LG jeśli chodzi o OLED.

W dodatku oni dają 5 letnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden poleca LG, drugi Samsunga trzeci Sony, czwarty Philipsa a ja Panasa.

Choćby ze względu na to, że nie jest tłuczonym masowo oledem jak LG, choćby dlatego, że panele z LG Display są selekcjonowane przez Panasonica do flagowców, ''flaki'' też ma jakby lepsze, o jakości obrazu nawet nie wspomnę bo o tym można przeczytać w porównaniach.

Jedyne co LG ma lepsze to pilot, mam starego oleda LG B7V [ po wymianie matrycy która zdechła po roku, teraz chodzi już trzeci ] i pilot jest dla mnie znakomity z tą aktywną ''łezką''.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 09:55, _Artek_ napisał(a):
Samsungi odpadają bo nie mają dolby vision

Więcej pozycji masz w HDR10 i HDR10+ niż DV, które to stosunkowo niedawno serwisy zaczęły wdrażać.

@lakiman napiszę Ci krótko, jeśli chcesz dobry TV z dobrym, bezproblemowym smartem, to bierz Samsunga, do 6 tysi coś fajnego wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupię nowy telewizor.

Jeśli w tym roku to musiałaby być świetna okazja.

Myślę, żeby jednak poczekać do przyszłego roku i jak się pojawią nowości coś ciekawego wybrać.

Jeśli chodzi o Smart TV to tak na pierwszym miejscu jest dla mnie obecnie Samsung 

A to oprócz ceny, jakości obrazu, bebechów w telewizorze podstawowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, lakiman napisał(a):

Na pewno kupię nowy telewizor.

Jeśli w tym roku to musiałaby być świetna okazja.

Myślę, żeby jednak poczekać do przyszłego roku i jak się pojawią nowości coś ciekawego wybrać.

Jeśli chodzi o Smart TV to tak na pierwszym miejscu jest dla mnie obecnie Samsung 

A to oprócz ceny, jakości obrazu, bebechów w telewizorze podstawowa sprawa.

Przecież masz 55” OD-OLED za 5949 zł, bo jest zwrot 2 tys. za wystawienie opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lakiman napisał(a):

Na pewno kupię nowy telewizor.

Jeśli w tym roku to musiałaby być świetna okazja.

Myślę, żeby jednak poczekać do przyszłego roku i jak się pojawią nowości coś ciekawego wybrać.

 

Jak tak będziesz myślał to nigdy nie kupisz.

Już ci wyżej napisałem co masz za 6 tysi z hakiem i nie jest to bynajmniej Samsung który nie ma najlepszej jakości obrazu i miał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor   OLED to najlepiej Panasonic.Mam TX-55GZ950E.Jakość obrazu wzorowa.

W testach pod względem jakości  obrazu wygrywa Panasonic. Kilka przykładów.

 

 

https://www.tvtest.pl/panasonic-55hz1000-test/

https://www.tvtest.pl/panasonic-55gz950-test/

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/panasonic-oled-tv-2022-przeglad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym widzisz problem że maja różne systemy ? Większość TV różnych marek ma  tak samo. 

 

Decyduje klient jaki system woli co do jego potrzeb. 

To że każdy z kolei  ma swoje wady i zalety to już inna sprawa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my Home Screen

 

@Logomaniak

JZ980 , jak dla mnie to irytuje mnie w nich player do odtwarzania z USB (obsługa przewijania itp.),

LG ma zarąbisty względem Panasa.

Niestety nie miałem możliwości na żywo porównać obrazów z LG C1 , C2. jedynie ze zwykłym 4K.

 

Panas nie odtworzy Dolby Vision z filmów, chyba prawa...  HDR bez problemu.

Jedynie poprzez Nvidia Shield , bo ktoś mi to sprawdził w UK.

Jeśli ściągnie się typowy Vision, to daje rady.

ME612G7_t.jpg

ME612CB_t.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic odtworzy Dolby Vision, korzystam z Netflixa, kazdy  film zarejestrowany  w Dolby Vision dziala bez problemu.Jestem zadowolony tez z odtwarzacza  ktory jest w telewizorze.Nagrywam  duzo filmow i transmisji sportowych w 4K.Wszystko dziala   plynnie.W telewizorze OLED Panasonica  znajduje sie bardzo wydajny  firmowy HCX procesor Panasonica.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem różne opinie o oledach.

Niektórzy zwracają uwagę ma możliwość wypalenia matrycy przez paski np na kanałach informacyjnych.

Chyba jednak nie będę ryzykował w przypadku Samsunga, Sony- skoro nie ma tutaj 100% gwarancji,że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Pozostaje OLED od LG z 5 letnią gwarancją. Cena trochę poza moim budżetem, ale dla jakości może zdecyduję się  dołożyć. Na LG nie ma Canal+ Online?

Albo Samsung z QLed, lub Sony z pełnym podświetleniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  oglądasz    dużo programów informacyjnych  to lepiej kupic tańszy telewizor LCD.Telewizor OLED najlepszy jest  do oglądania filmów i transmisji sportowych.

Wracając   do możliwości    powidoków  np po paskach informacyjnych taka informacja  jest w każdym telewizorze OLED. Nie oglądam      TVN  24 i  TVP INFO.

przykład  ze internetowej strony SONY

 

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

Link do internetowej strony  Sony

 

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...