Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam się rozglądać za nowym telewizorem.

Obecnie mam Sony LED  około 6 letni.

Technologia już zdecydowanie poszła do przodu. 😉

Na co zwrócić uwagę?

Lepiej wybierać wśród Ledów, może QLED, a dużo osób chwali OLED 

Podobają mi się opsy technologi OLED.

Ważne pytanie: przy OLED nie ma ryzyka wypalania pikseli?

Rozumiem, że sprzęt powinien posiadać najlepiej HDR 10, HDR 10+, Dolby Vision i Dolby Atoms?

Ważną jest dobra jakość obrazu i dźwięku.

Marki, które biorę pod uwagę: Sony, LG, Samsung 55 cali.

Telewizor ma służyć do oglądania telewizji: moduł UPC, ultrabox+ (Canal+), oraz oczywiście do oglądania aplikacji streamingowych takich jak Netflix, HBO Max, Disney+, Canal+,Viaplay.

Budżet ok. 4000- 5000 zł.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oled-a przy którym nie będziesz miał ryzyka wypalenia pikseli, jeśli dzisiaj miałbym wybrać nowy tv wziąłbym oled c1 i podpią do niego google chromecast 4k
Samsungi odpadają bo nie mają dolby vision
Sony odpada bo mnie denerwuje
Więc dziś albo philips mini led albo LG OLED+ chromecast 4k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Philipsa z Ambilightem. Przypuszczam, że denerwowało by mnie, lub inaczej rozpraszało światło otaczające ekran telewizora.

Nie chcę dopłacać do tego 😉

Sony ma fajną funkcję w swoim OLED, że ekran jest głośnikiem.

Ludzie chwalą za jakość obrazu I dźwięku.

Jednak LG ma lepszą jakość obrazu?

A wogóle jest w którejś z wymienionych marek gwarancja na martwe, świecące  lub wypalone piksele?..

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość obrazu to faktycznie sony jest najlepsze, denerwuje mnie tylko to co się dzieje z tym telewizorem po kilku latach użytkowania..... resety przycinki, zwiechy chociaż w najnowszych tv po kilku latach można wyłączyć smart i wtedy być może działa to ok. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lakiman napisał(a):

Jeśli chodzi o Philipsa z Ambilightem. Przypuszczam, że denerwowało by mnie, lub inaczej rozpraszało światło otaczające ekran telewizora.

 

 

Natomiast ja niewyobrażam sobie telewizora BEZ ambilight. Obecny jest trzecim, a kolejny też będzie.  Philips ma swoje problemy ale lampeczki wszystko wynagradzają.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
22 minuty temu, lakiman napisał(a):

Jeśli chodzi o Philipsa z Ambilightem. Przypuszczam, że denerwowało by mnie, lub inaczej rozpraszało światło otaczające ekran telewizora.

 

Ja też nie wyobrażam sobie kolejnego telewizora bez Ambilight. Wygląda to obłędnie i wcale nie rozprasza te światło, wręcz przeciwnie powoduje rozszerzenie obrazu emitowanego w tv. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się zakupem telewizora ostatnie co brałbym pod uwagę to gadżet w postaci ambilight.

Światło przy oglądaniu telewizji powinno być o stałym natężeniu i z tyłu telewizora, czyli najlepiej zwykła mała żarówka.

 

Co do jakości obrazu Sony moim zdaniem tu przoduje.

W nowych Philipsach jak pisałem w innym wątku zraziło mnie to że nie odbiera poprawnie kanału Wydarzenia 24 w telewizji naziemnej. Nie radzi sobie z nim. Na ekranie jest sieczka.

Żaden inny telewizor nie ma takich problemów. Dlatego dziś przy wyborze telewizora omijałbym Philipsa właśnie z tego powodu.

Sony jak już wspomniano ma bezkonkurencyjne rozwiązanie z głośnikami w ekranie. Daje to bardzo efekty dźwiękowe, jeśli ktoś nie ma kina domowego, a jeśli ma, to głośniki w ekranie można użyć jako kanału centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam Philipsa z 2019r. Nie wyobrażam sobie telewizora już bez ambilight.Tam jest bardzo duży wybór ustawień (ok.20).Nowsze mają więcej.Ja mam podświetlenie z prawej i lewej,nowe mają jeszcze z góry.Co do wydarzeń 24,u mnie nie problemu,działa jak każdy inny kanał.(choć nie zawsze go oglądam.) Bardziej zastanawiałby się nad wyborem systemu.U mnie jest android 8 TV,ale w niczym nie mam problemu. Ja kupując talewizor nagrałem sobie na pena nagrania do testów i za zgoda obsługi sklepów,razem je testowaliśmy.Było warto.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest przewidziana reanimacja starego telewizora.

Okaże się, czy się włączy  i faktycznie padł jakiś bezpiecznik wewnętrzny zasilania.

W innym przypadku nie dołożę do naprawy i trzeba już na dniach decydować się na coś nowego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Smart będzie mulił

Nie w Sony. Sony ma bardzo dobre procesory. To wydajne jednostki, a telewizor który kolega linkuje nie jest budżetowcem.

Używam Sony Android TV i nie ma żadnego mulenia. Działa świetnie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał(a):

Dzisiaj jest przewidziana reanimacja starego telewizora.

Okaże się, czy się włączy  i faktycznie padł jakiś bezpiecznik wewnętrzny zasilania.

W innym przypadku nie dołożę do naprawy i trzeba już na dniach decydować się na coś nowego 

 

W tym budżecie można jeszcze pomyśleć o LG Mini Led https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55qned873qb-tv-qned-uhd-4k.bhtml nie widziałem go na żywo ale parametry ma obiecujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam od tygodnia ten konkretny model telewizora:

SAMSUNG QE55QN91B

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/10/

 

Ogólnie byłem nastawiany na kupno OLED od LG  ale ze względu że dużo oglądam  YouTube a tam są statyczne loga to wybór padł na Samsung Neo QLED i szczerze powiem że jestem pod wrażeniem jak wyświetla ten telewizor  a zwłaszcza jaką daje czerń  jak na możliwości tego modelu. Mam ustawiony na tryb  FILMMAKER MODE i gra bardzo dobrze na wszystkich sygnałach telewizyjnych. 

Ps: Nie mogłem edytować 

 

Zaletą tego modelu że 55 cali ma ponad 500 stref podświetlenia a 65 cali ponad 600 a sam HDR to ponad 1200 nitów przy rozmiarze 55 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 500 zł i kup  w Media Expert Panasonica JZ1500 55'.

Ma ten sam panel co zeszłoroczny flagowiec JZ2000 i od tegoż różni się tylko brakiem wypasionego audio.

Poczytaj o nim i wszystko co ci tu proponują wysiada.

Posiadam ten model w 65' i  porównywałem rok temu w sklepie w Belfaście z innymi podobnymi cenowo Oledami.

Może Sony flagowiec nie odstawał za bardzo, a o reszcie szkoda gadać.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że padła jakaś płytka wewnętrzna dotyczącą zasilania i praktycznie po 5 latach serwis od Sony w ramach gwarancji naprawił za darmo. Podobno model 55XD9305 tak ma do lipca 2023 jest na to właśnie gwarancja.

 

W każdym razie, Telewizor jest już sprawny, zakup nowego telewizora nie jest aż tak pilną sprawą (korzystam też z Apple TV 4K).

Zastanawiam się czy odłożyć sprawę do przyszłego roku, gdy wejdą model rocznik 2023 produkcji.

Z drugiej strony podobny ceny elektroniki mają być znacznie wyższe.

Na razie będę obserwował promocje, Wasze wskazówki cenne i jeszcze raz dziękuję. :)

17 godzin temu, tracer10 napisał(a):

Dołóż 500 zł i kup  w Media Expert Panasonica JZ1500 55'.

Ma ten sam panel co zeszłoroczny flagowiec JZ2000 i od tegoż różni się tylko brakiem wypasionego audio.

Poczytaj o nim i wszystko co ci tu proponują wysiada.

Posiadam ten model w 65' i  porównywałem rok temu w sklepie w Belfaście z innymi podobnymi cenowo Oledami.

Może Sony flagowiec nie odstawał za bardzo, a o reszcie szkoda gadać.

Nie jestem przekonany do systemu Smart w Panasonicach: Panasonic my Home Screen 6.0.

Wolę jednak systemy jak Android TV, Tizen lub webOS.

A tak wogóle, który jest najbardziej bezproblemowy, najdłużej wspierany i jakość np Viaplay, Canal+ jest możliwie najlepsza  (sport)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Home to oczywiście nie jest najmocniejsza strona Panasa, ale tylko pod względem dostępności apek.

Te które są działają błyskawicznie, sam system pod względem wydajności wymiata.

Każda apka w My Home działa szybciej, lepiej niż ta sama w Shield.

Ja do JZ1500 dokupiłem właśnie Shielda aby mieć więcej polskich apek i vpn.

Ale to było w planach czyli jakość obu urządzeń.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer19 a  jak Panasonic podchodzi  do wypaleń matrycy,  gdy takowe się pojawią bo Sony czy Philips to raczej  ręcę umywać od tej sprawy. Jedynie LG podchodzi do tego tematu z rozsądkiem. Sam jestem fanem OLED i taki był zamiar kupna tej technologii ale widziałem zdjęcia i np: oglądanie YouTube nie jest wskazane przy statycznych logach czy napisach zwłaszcza na transmisjach live. Ja osobiście po używam tego Samsunga Neo QLED i jak Samsung dopracuję technologie QD-OLED to skuszę się na kupno tej technologii bo według mnie to jest w jakimś stopniu przyszłość , żeby panele OLED były co raz bardziej jaśniejsze.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tracer10 napisał(a):

My Home to oczywiście nie jest najmocniejsza strona Panasa, ale tylko pod względem dostępności apek.

Te które są działają błyskawicznie, sam system pod względem wydajności wymiata.

Każda apka w My Home działa szybciej, lepiej niż ta sama w Shield.

 

Do jakich aplikacji można mieć dostęp w ramach tego systemu Smart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...