Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bliżej do decyzji na Neo-QLED

Zależy mi na Dolby Vision, Dolby Atmos, dekodowanie możliwie wszystkich formatów HDR i Dolby Audio.

- przynajmniej 6O W głośniki w telewizorze, wolałbym w miarę możliwości, aby uniknąć konieczności zakupu soundbara.

Dobra jakość dźwięku bardzo mile jest widziana.

- bezproblemowy dostęp do aplikacji, bez efektu przycinania

- w miarę ładny obraz z modułu(UPC), oraz sat: Ultrabox.

OLED nie przejdzie, ponieważ często dzieci zatrzymują obraz a potem zapominają.

Od czasu do czasu oglądamy programy informacyjne.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lakiman napisał(a):

 

OLED nie przejdzie, ponieważ często dzieci zatrzymują obraz a potem zapominają.

 

Nic z tego że zapominają. Mam OLEDa LG C11LB i gdy zatrzymany obraz trwa dłużej niż minutę jest samoczynnie wygaszany aby nie dopuścić do powidoków ewentualnie wypalenia. Dawniej w starszych modelach nie było tej funkcji. Więc nie ma się czego bać. A obraz miód i malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Philipsie. Ale na wiosnę tego roku trafiłem promocję na LG C1. Za 48 cali zapłaciłem 3800 zł , 55 cali był po 4199 zł. Ale ja potrzebowałem do małego pokoju więc wybrałem ten mniejszy. Philipsy były  1400 zł droższe. Ale nie żałuje. Obraz i dźwięk super.

Inna rzecz że to było jeszcze przed tą wielką inflacją i drożyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lakiman napisał(a):

Ponad założony  budżet, ale telewizor praktycznie wszystko co oczekuję:

Tylko uwaga na odbiór kanału Wydarzenia 24 w telewizji naziemnej.

Philips to ten stojący na ziemi.

Kolego @Krosnoludek z tym walczy na konkurencyjnym forum.

Film jest jego autorstwa

Jeśli nie będziesz korzystał z przekazu naziemnego, to nie masz zmartwienia.

 

Jakbyś miał korzystać z przekazu naziemnego, to koniecznie sprawdź czy ten model także ma problem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Któryś producent daje gwarancję na świecące lub martwe piksele po zakupie nowego telewizora?

Rozmawiałem z przedstawicielem Sony w autoryzowanym punkcie i wszystko fajnie..poza tym, że dopuszczają 2-3 takie piksele i nie podlega to gwarancji nawet w przypadku OLED.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma tv TCL 85P735 ? Zastanawiam się nad nim lub nad Sony 75x85k. Większa przekątna kosztem 100 Hz, ok. 1000 zł więcej i czy tracę jeszcze coś? Jaka różnica w jakości obrazu między Sony a TCL ? Kusi większy ekran ale w przypadku Sony wiem z licznych opinii, że jakość obrazu bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio czytałem dywagacje na temat funkcjonalności systemów Smart względem aplikacji w tematach o Viaplay i Sky.

Wygląda na to, że najlepiej chyba za radą @aandin wybrać markę LG.

Dużo korzystam właśnie z Viaplay, Netflixa, Disney+, Prime Video, Canal+.. Na ok. 4 lata to powinien być w miarę rozsądny wybór?

Samsung: brak Sky.. I Dolby Vision.

Na nowym Android Viaplay jak dobrze zrozumiałem,  nie do końca ma dobrą płynność i czasami lubi wylogować z apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Ostatnio czytałem dywagacje na temat funkcjonalności systemów Smart względem aplikacji w tematach o Viaplay i Sky.

Wygląda na to, że najlepiej chyba za radą @aandin wybrać markę LG.

Dużo korzystam właśnie z Viaplay, Netflixa, Disney+, Prime Video, Canal+.. Na ok. 4 lata to powinien być w miarę rozsądny wybór?

Samsung: brak Sky.. I Dolby Vision.

Na nowym Android Viaplay jak dobrze zrozumiałem,  nie do końca ma dobrą płynność i czasami lubi wylogować z apki.

Miałem LG z webOS 2018 lub 2019. Fajny system, tylko wtedy było słabo z aplikacjami. Dzisiaj już tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marian_w napisał(a):

Topowy Samsung QE55S95B nie nagrywa , mój 8 letni Samsung nagrywa dwa kanały równocześnie.

To co że nagrywa ( pewnie tylko naziemną TV )  jak w 100% nie obsłuży modułu np.  C+ 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Nie ma i nigdy nie będzie tv idealnego. Proponuje porównać parametry i jakość obrazu tego Samsunga i własnego co ma 8 lat. Bo to chyba ten tv co kosztuje ok 10klocków i który ostatnio oglądałem. On ma parametry duzo lepsze niz mój XG9505 który kupiłem jakieś 2.5 roku temu.

Napaliłem się na tego Samsunga ale brak nagrywania i Dolby Vision skutecznie mnie wyleczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nigdy nie będzie tv idealnego. Proponuje porównać parametry i jakość obrazu tego Samsunga i własnego co ma 8 lat. Bo to chyba ten tv co kosztuje ok 10klocków i który ostatnio oglądałem. On ma parametry duzo lepsze niz mój XG9505 który kupiłem jakieś 2.5 roku temu.
postaw obok niego tej samej klasy telewizor, czyli Sony QD-OLED XR-55A95K i wtedy oceń.Samsung szybko zblednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty chcesz nagrywać? Na tyle co jest obecnie powtórek w tradycyjnej tv. Bo w usługach przez neta i tak oglądasz kiedy chcesz. Edit ten Sony to chyba drugi jaki mi prezentował pracownik marketu. Fakt fajny ten Sony ale 11 koła to lekka przesada przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

To co że nagrywa ( pewnie tylko naziemną TV )  jak w 100% nie obsłuży modułu np.  C+ 

Oglądałem na nim w 4K Mundial w 2018r na module C+ . 

Nagrywa  bez problemu równocześnie dwa kanały 4K z satelity oczywiście nie kodowane.

teraz działa z modułem 4K UPC. Po 8 latach strasznie muli i przydała by się zmiana.

4 minuty temu, czerstwy napisał(a):

Nie wiem co Ty chcesz nagrywać? Na tyle co jest obecnie powtórek w tradycyjnej tv. Bo w usługach przez neta i tak oglądasz kiedy chcesz. Edit ten Sony to chyba drugi jaki mi prezentował pracownik marketu. Fakt fajny ten Sony ale 11 koła to lekka przesada przynajmniej dla mnie.

Z tradycyjnej telewizji oglądam tylko sport, nagrywam tylko transmisje których nie mogę oglądać na żywo np: Tenis o 3 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cidik napisał(a):

postaw obok niego tej samej klasy telewizor, czyli Sony QD-OLED XR-55A95K i wtedy oceń emoji16.png

Samsung 65 cali ok 10 koła do porównania dajesz Sony w tym przekroju za blisko 15 koła. Nie wątpię że będzie różnica bo duża jest i w cenie.@marian_w aż tyle jest tych transmisji w nocy że nagrywasz po dwie pozycje? Sam nagrywam w nocy ale to 2-3 pozycje to nagrywam od świeta. Tylko na Vu Ultimo4K a nie na tv.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Na wiosnę będą pierwsze konsumenckie telewizory microLED od Samsunga o przekątnych: 50, 63, 76, 89, 101, 114 i 140 cali. Ten Sony za 15 tys. okaże się wtedy tanią zabawką :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Samsung juz po serii 80 daje całkiem dobry obraz z tego co widziałem w sklepach. Mnie osobiście Oledy nie interesują bo w takiej cenie jak są nie będę ryzykował wypaleń piskeli. Z drugiej strony iść i wyjąć 15 koła z kieszeni na raz za tv to dla mnie chore.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...