Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.03.2023 o 07:52, betonowy89 napisał(a):

Żadne głośniki wbudowane w telewizor nigdy nie zagrają tak dobrze jak chociażby jakikolwiek zewnętrzny sprzęt.

 

 

Przesada, w nowoczesnych TV systemy audio są mocne, i byle jaki sprzet zewnętrzny nie da rady. Potrzeba dobrego zestawu, za kilka tysięcy, aby przebiił fabryczne audio. Przede wszystkim trzeba suba, którego TV, cienkie jak deska do prasowania, nie mają z powodów oczywstych.

📌

 

Edytowane przez Max Taadjen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz że musisz kupić sprzęt zewnętrzny droższy pewnie niż sam  TV by jakością dźwięku przebić DD+ czy Dolby Atmos odtwarzany z  obydwu głośników w TV?

 

Głośniki w 90% TV to namiastka sprzętu zewnętrznego, mają tylko ładnie grać a nie odtwarzać efekty dzwiekowe, od tego jest sprzęt podłączony dodatkowo pod TV. 

TV z wbudowanymi głośnikami w systemie  dźwiękowym DD+ czy Atmos kosztuje  majątek, za to spokojnie kupisz lepszy TV i lepszej jakości sprzęt zewnętrzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89

@Max Taadjen jak dla mnie jeśli się już inwestuje w porządny telewizor to powinno się również zainwestować w odpowiedni sprzęt audio dla dopełnienia efektu. Zależy też od potrzeb. Ja np. swój sprzęt audio mam głównie dla muzyki, telewizor też jest podłączony pod amplituner i dwie kolumny podłogowe. Kino domowe mi nie jest potrzebne. U znajomego kiedyś słyszałem w akcji jakiegoś OLED-a od Sony podobno z bardzo dobrym audio i powiem szczerze, że to proteza jak dla mnie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy porządnym zestawia audio nie ma znaczenia marka czy klasa  TV podłączona do niego, porównywalne standardy ( DD+/Atmos czy inne  ) jeśli nimi TV dysponuje   będą odtwarzane tak samo z każdego TV . 

 

@betonowy89  mi kompletnie nie odpowiada audio z TV choćby nie wiem jakiej klasy głośniki miał , brzmi po prostu plastikowo i minimalistycznie, brak  pewnych barw dźwięku które zwykle posiadają zewnętrzne głośniki czy nawet soundbary.     

 

Większość nawet wysokiej klasy TV ma po prostu wbudowane  głośniki w plastikowych komorach rezonansowych dopasowanych tylko do głośników do tego ze względu na grubość TV zminiaturyzowanych do minimum.    

Nawet mały głośnik w zestawie jest przynajmniej 3 do 10x większy niż moduł głośnika w większości  TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, betonowy89 napisał(a):

swój sprzęt audio mam głównie dla muzyki, telewizor też jest podłączony pod amplituner i dwie kolumny podłogowe. Kino domowe mi nie jest potrzebne.

 

Tu się zgodzę - porządne kolumny podłogowe (w drewnie) są najlepsze i żadne audio TV im nie podskoczy.

:wink:

 

Pisząc pierwotny post, o zewn. zestawach za mniej niż parę tysięcy, miałem na myśli tanie, plastikowe zestawy, gdzie głośniki (niczym nie rózniące się od fabrycznych głośników w TV) są wbudowane we wiadro na wodę - ale na pudełku Producent napisał "kino domowe" (z masą różnych tajemniczych, marketingowych hasełek), no i Klient myśli, że kupił coś lepszego, niż ma wbudowane w TV.

:doh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania pięknego pudełka i napisów. ;)

 

Dobry zestaw na pewno jest droższy niż sam TV i nie każdego na to stać od razu kupując TV.

Sam zaczynałem od soundbara a po roku dokupiłem powoli resztę do pełnego Atmos. Teraz zmieniam po kolei  głośniki by dopasować do się do pomieszczenia i wymienić starsze głośniki. 

Jak zwykle w zestawach problemem jest setup głośników by go dopasować do wielkości i położenia  TV. 

Jak na razie w zestawie mam tylko 5.2.2 a to max co mogę wyciągnąć z soundbara. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację do dobrego telewizora warto dopasować kompatybilny soundbar.

Przeglądam oferty i zaciekawiło mnie rozwiązanie, gdy telewizor ze swoim ekranem pełni rolę dodatkowego głośnika: Sony, Samsung.

W LG telewizor dzięki procesorowi poprawia dźwięk w dedykowanych modelach soundbara.

Ma już ktoś doświadczenie jak to się sprawdza w praktyce?

Nie mam na tyle miejsca na prawdziwe kino domowe, ale dobry soundbar jak najbardziej mile widziany.

 

Jaki budżet założyć na dobrej jakości urządzenie do odtwarzania dźwięku? Ceny soundbarów są od  kilka set zł nawet do kilku tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam soundbar nie ale dodatkowe głośniki jak najbardziej ułatwiają rozbudowanie jeśli można j do niego podłączyć .

 

@lakiman Zestawy kombinowane są dość drogie w końcowej cenie bo jesteś zmuszony kupować w obrębie jednego producenta zwłaszcza jak nastawiasz sie na minimum kabli w domu. 

Do zwykłego odsłuchu wystarczy by zestaw soundbar z subwooferem od 1000 zł ale ograniczeniem było by niemożność późniejszej rozbudowy jak tylko wymienić zestaw. 

Droższe masz z kolei oparte na bezprzewodowych systemach i tu w zależności od marki możesz podłączyć kilka dodatkowych głośników by osiągnąć DD+ czy Atmos w prosty sposób. 

Mało takich zestawów do własnej rozbudowy bo to głownie sprzęty z wyższych półek cenowo to już tysiące, u mnie tylko  2.5 tyś funtów wyszedł dla soundbara i 4 głośników . 

 

p.s Od lat mam głośniki  SONOS i na nim oparłem praktycznie w całym domu system audio.  Głośniki satelity  po całym domu, można sterować każdym niezależnie albo w dowolny sposób ustawiać dźwięk z głównego soundbara czy innych w domu lub sterować sobie odtwarzaniem głosem, z telefonu czy laptopa osobno każdym. :) .   

Przy TV soundbar  Arc+ 2x subwoofer gen3 + 2x satelitki Five bo więcej nie da się wycisnąć z mojego zestawu poza Dolby TrueHD/Atmos 5.2.2 , pozostaje sprzedać i wymienić . :/ 

 

Jak wspomniał @dvbtowiec najlepsze zestawy to tylko z amplitunerem zewnętrznym wyposażonym w odpowiednią ilość wyjść a głośniki dokupować sobie z czasem. 

 

 

 

 

Z dobrych co polecam

Sony HT-G700 - 3.1  - taki mam w sypialni 

JBL Bar 2.1

Samsung B650 3.1

Hisense AX5100G Bluetooth 5.1   ostatnio wpadł mi w oko jak widziałem u znajomych, niestety dźwięk mi nie odpowiada  

To zestawy raczej do mniejszych pomieszczeń, nie pełne kino domowe ale już samo podłączenie poszerza przynajmniej częściowo  możliwości odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. 👍Pobawiłem się u szwagra kinem domowym. Może nie jest pierwszej nowości sprzęt, ale jest efekt.

Nie tylko się liczy dobra jakość obrazu, ale dobry dźwięk  stwarza niesamowity efekt. Trzeba będzie się rozejrzeć i porównać możliwości jak pojawią się premiery tegorocznych modeli telewizorów. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 17:29, Ktosiu napisał(a):

Czyli twierdzisz że musisz kupić sprzęt zewnętrzny droższy pewnie niż sam  TV by jakością dźwięku przebić DD+ czy Dolby Atmos odtwarzany z  obydwu głośników w TV?

 

W dniu 9.04.2023 o 15:20, Ktosiu napisał(a):

Droższe masz z kolei oparte na bezprzewodowych systemach i tu w zależności od marki możesz podłączyć kilka dodatkowych głośników by osiągnąć DD+ czy Atmos w prosty sposób. 

Mało takich zestawów do własnej rozbudowy bo to głownie sprzęty z wyższych półek cenowo to już tysiące, u mnie tylko  2.5 tyś funtów wyszedł dla soundbara i 4 głośników . 

 

 

No właśnie ...

😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko przykład bo akurat mam sprzęt wyższej klasy za który można kupić spokojnie 2-3 nowe  TV.

Nie ma problemu dokupić gotowy zestaw i do tego wyjdzie o wiele  tanuej, nawet jakościowo nie odbiegający od drogich sprzętów gdzie głównie stawia się na jakość, wykonanie no i najważniejsze za co się płaci, za markę. 

Nawet najprostrzy zestaw 2+1   będzie brzmiał o wiele lepiej niż tylko  głośniki z TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość modułów tv kablowych będzie bo działają glownie w trybie Legacy w slocie Ci czy Ci+.

Nie zawsze mają też konieczność specyficznych wymagań modułów operatorów sat odnośnie zabezpieczeń. 

 

Jeśli taki moduł nie działa to zwykle problem oprogramowania modułu i jego współpracy z tv. 

Zwykle tego typu problemy naprawia producent tv w aktualizacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tak ( niebieski) a z ECP nie. Praktycznie to są czasami  problemy bo działa  w Ci+ przynajmniej 1.3  i nie działa w trybie  Legacy. 

 

W teorii to może dzialac w każdym TV i kiedyś tam ECP nawet działał na początku sprzedaży,  można było w nim uruchomić inne karty C+. Na obecnej wersji i firmware to już nie jest wykonalne. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość lakiman

Po ostatnich postach z tematu TVN 24 chyba jednak nie zdecyduję się na OLED. 

Tylko jak nie OLED to co? 😉 Technologia QLED zapewnia podobne wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lakiman napisał(a):

@Wodnik Szuwarek czyli nie ma odpowiednika w przypadku npnPhiliosa,Sony lub LG wobec jakości obrazu Neo QLED?

Najtańsze OLEDy są ciemne, więc jak porównasz z jakimś Mini LED, to większe wrażenie zrobi ten drugi. Z kolei jak porównasz droższy OLED, szczególnie QD-OLED, z Mini LED to wybór będzie oczywisty.

3 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Tu się nie ma co upierać. To jedyne sensowne rozwiązanie.

Full Array Led to także bardzo dużo ilość diód, rozmieszczonych za całym ekranem, zamiast przy krawędziach.

Sony też ma telewizory Mini LED i ładnie to porównali z Full Array LED.

https://www.sony.pl/electronics/FullArrayLEDTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Sony też ma telewizory Mini LED

Wiem że ma. W 2019 roku nie mieli. Kupowałem najlepsze rozwiązanie LED w tamtym okresie. Wybieram Sony ze wzgl. na paletę barw. Biją na głowę konkurencję.

Za X czasu kiedy obecny telewizor będzie elektrośmieciem, rozwiązania będą jeszcze lepsze, na obecne nie narzekam, przyzwoita czerń i głębia kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 14:29, Ktosiu napisał(a):

 

 

17 godzin temu, lakiman napisał(a):

 

Jeśli  nie jesteś fanem  programów informacyjnych  to najlepszym wyborem  jest OLED.Najlepsze wyniki w niezależnych testach  uzyskują  telewizory OLED Panasonica. Mam taki odbiornik. Kanałów informacyjnych nie oglądam.Wiadomości  można obejrzeć  na kanałach   tvp 1 hd o godzinie  19.30.Na kanale tvn o godzinie  19.Na kanale polsat też są wiadomości.30 minut wiadomości  w zupełności wystarczy. Druga sprawa   to na większości  kanałów telewizyjnych logo   jest półprzezroczyste.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...