Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, a zakładając że wszystkie sprzęty podłączone są kablami ethernetowymi w tym telewizor, to dobra opcja czy lepiej rozejrzeć się za czymś lepszym?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z Plazmy Panasonic na LCD  miałem mieszane uczucia bo opinie były odpychające ale mając go już prawie pół roku nie żałuję tej decyzji i że padło na Samsunga QLED QE55QN91BAT. Jedynie co mnie drażni to Smart TV Hub Inaczej Tizen. Potrafi się wieszać kilka razy w tygodniu co może doprowadzić do furii ale sam obraz jak dla mnie nie jest gorszy od Oleda.

Osobiście mogę polecić ten konkretny model telewizora jaki posiadam 😞

Pozdrawiam 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak... posiadając konsole nie jestem jeszcze przekonany do OLED'a. Przy TV i VOD to może się nie wypali ale po graniu w 6-8 godzin dziennie w jedną grę to nie ma bata aby się nie wypalił. 
Na tą chwilę mam [VA, EDGE Led] i jestem z niego ogólnie bardzo zadowolony [Samsung 55MU7052 / 2017]. Bardzo ładny obraz i ładnie święcą krawędzie (często spotykana wada w nowych LED'ach), odpala wszystkie pliki, zgrabny mały pilot. Ale nie wiem co bym kupił jak bym teraz miał też kupić... ale na bank nie OLED'a. Czekam na MicroLED w jakieś przystępnej cenie za 65".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na jesieni chcę kupić. Mała rewolucja będzie bo prawdopodobnie przejdę do Orange IPTV z UPC, a mój telewizor to staruszek rocznik 2015 z Android 7. Na razie nie ma tylko Apple+ i brak treści 4K na Canal+. Online.

Na jesieni ciągle się wieszał ...póki co jakby odzyskał 2 życie 😀  więc presji do zakupu natychmiast nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman QN85C ma problem z Local dimming. Moim zdaniem to wygląda fatalnie. Ja bym szukał innego TV lub modelu gdzie nie występuję ta wada...

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn85c-qn85cd-qled

Edit: Ciekawe jak to wygląda w panelach VA w Europie... bo w Ameryce północnej mają panele IPS. A test chyba był robiony na IPS. Warto się temu przyjrzeć czy wada występuję.

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w Europie też, bo to chyba wina skopanego FW.

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/updated-qn85b-to-firmware-version-1503-9-and-now-local-dimming/td-p/7635707

Na końcu w komentarzach jakiś gość napisał, że wymienili mu płytę główną.

To jest model z zeszłego roku, ale też Neo QLED.


Temu co wymienili płytę główną to ma teraz starsze FW i jest dobrze. Problem w nowym FW nie został rozwiązany do dzisiaj. Pomaga kalibracja, ale tylko do momentu odcięcia od prądu. To niezły paszkwil.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 20:39, cidik napisał(a):

Telewizory OLED i LED tanieją, bo wchodzi nowe w najmniejszym rozmiarze za prawie pół miliona złotych

No raczej nie drożeją ...

😄

 

Do OLED`a przykleiła się łatka, chyba na stałe, że się wypalają. Samsung poddał się ze swoimi nowatorskimi LCD (NEO QLED), bo czytam na forum, że w tym roku przeszedł na oledowe matryce od LG. A teraz Samsung sonduje rynek topowymi modelami mikroLED, czyli technologię ma opanowaną.

Więc jakby nie liczyć, w perpektywie kilku najbliższych lat pozostaje tylko mikroLED. Dlatego schodzące modele wyprzedają w promocjach -50%.

 

Po prostu nieuchronnie nadchodzi 8k w mikroLED.

😜

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Max Taadjen napisał(a):

Po prostu nieuchronnie nadchodzi 8k w mikroLED.


Sens 8K jest tylko jeden... kina i kina domowe z ekranem powyżej 120". Już nie wspomnę że ledwo zaczeli kręcić kamerami 4K a gdzie 8K? :) Dla mnie MicroLED może być fantastycznym rozwiązaniem, choć zapewne wszystko wyjdzie w praniu. Bo zawsze może się okazać, że jakieś panele wadliwe, a to jakiś zwalony firmware... itp itd.

Mam TV z 2017 roku i na razie jestem z niego zadowolony. Aleeee szczerze, to miał bym wielki dylemat co teraz kupić...

 

13 godzin temu, Max Taadjen napisał(a):

Do OLED`a przykleiła się łatka, chyba na stałe, że się wypalają.


Bo się wypalają... :) Właśnie na rtings.com hurtowo testują wszystkie modele OLED pod tym względem. Technologia jest mocna wadliwa. Wiadomo że wszystko kwestia używania, ale oni testują na CNN i tam się mocno wypalają już po 2 miesiącach. Ja gram dużo na konsoli też i dla mnie kompletnie odpada, choć dziś twórcy trochę pomocnie tworzą gry i kasują wszelakie "stałe wskaźniki" aby nic nie wypalało w czasie grania. Ale niestety to tylko z 10-20% gier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi nowe telewizory to inne marki niż Samsung mają odpowiedni QLED?

Bo rozumiem, że najpierw są zwykłe matryce LED, potem QLED i OLED.

Ryzyko wypalenia.. Zwróciłem uwagę na LGC3..z tym, że cena obecnie 10999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba nie masz pojęcia czym są wypalenia albo powidoki. 

Pewnie jest byś oglądał wyścigi ślimaków albo jak rośnie trawa to były praktycznie na 100% by powidoki. To jest problem ze statycznym obrazem np. logo stacji czy nieruchomy obraz przez długi czas. 

 

Wypalić się może każdy i nie unikniesz tego nie oglądając sportu bo może paść nawet na bajkach dla dzieci. Ten problem zwykle związany jest z dynamicznymi zmianami jasności do kompletnej ciemności.

 

 

W dniu 11.08.2023 o 18:30, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie ma matryc LED i nie ma matryc QLED. Matryce dzielą się na 3 kategorie: LCD, OLED i MicroLED.

 

Nie pisz bzdur bo LCD to całkowicie inna technologia matryc niż LED !  OLED to też całkiem inna technologia niż QLED !

 Gdzieś ty takie głupoty podłapał ? 

 

To że praktycznie we wszystkich matrycach stosuje się technologie praktycznie identyczną jak w LCD nie świadczy też o tym że to identyczne wykorzystanie tej samej technologii.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ogóle czegoś takiego jak matryce LED. Matryce LCD są podświetlone diodami LED, a to że OLED to całkowicie inna technologia niż QLED to się zgadzam. Nigdzie nie napisałem, że jest to dokładnie to samo. QLED to LCD, a OLED to WOLED, OLED MLA i QD-OLED. LCD to ciekły kryształ, OLED to dioda organiczna, a Micro LED to dioda nieorganiczna, więc wyróżniamy 3 typy matryc. Gdzie tu są głupoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...