Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy inaczej z wielkich marek jeśli chodzi o producentów telewizorów to nie mam zaufania i nie polecam  Sony. Model uznawany wtedy gdy kupowałem za klasę "premium". Do 2 lat wszystko działało ok. Po 2 latach pojawiła informacja  o wadliwej części zasilania, dobrze że chociaż zapewniono możliwość bezpłatnej wymiany. Oczywiście nie było się bez wspomniane awarii. Po 2,5r. pojawiły się  martwe czarne piksele- widoczne na jasnym tle  w prawym rogu ekranu. Wcześniej tego nie było. Co już nie podlegało gwarancji, ubezpieczeniu telewizora. Łaskawie mogli ewentualnie odpłatnie wymienić matrycę.

Po 4 latach technik wymieniając płytkę od zasilania był zdziwiony, że ogólnie matryca jeszcze działa biorąc pod uwagę ilość roboczogodzin. No i na koniec  po niecałych 5 latach eksploatacji telewizora faktycznie matryca się zepsuła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze że od roku ciągle o to samo pytasz juz chyba na wszystko dostałeś odpowiedz. Podobno i wybrałeś dwa modele i tylko czekałeś na odpowiednią promocje. Aż do dziś🤣 Trzy tygodnie temu miałeś zaufanie do wielkich marek dziś juz nie bo nagle sobie przypomiałes że miałeś problemy że swoim tv😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec też mam i jestem zadowolony a mój xg9505 wygrał właśnie z tym rewelacyjnym Samsungiem który posiada @Pawop Tylko że ja mam 65 cali. Sam kupiłem jakieś 3 lata temu tv i już myslałem o zmianie na coś lepszego. Ale w sklepie  gość powiedział że jak coś lepsze to jakiś tam model Sony za kilkanaście koła. Oczywiście odpuściłem bo tyle na tv nie wydam. Jeszcze gdyby kosztował z 8 koła to może i bym sie skusił ale nie 14 koła jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z każdym rokiem producenci coraz lepiej zabezpieczają ekrany telewizorów przed wypalaniem czy powidokami.

Mam pytanie do użytkowników telewizorów OLED jak telewizory sprawują się po ok 2-3 latach normalnego użytkowania ? 

Najlepszą gwarancję daje LG bo aż 5 lat, ale cena 10 tys za telewizor trochę jest zaporowa.

Kuszą mnie Philips OLED i Samsung QD-OLED. Cena podobna bo ok. 6500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.11.2023 o 10:19, lakiman napisał(a):

Z każdym rokiem producenci coraz lepiej zabezpieczają ekrany telewizorów przed wypalaniem czy powidokami.

Głównie marketingowo ;)

Tak długo kupujesz ten telewizor że za chwilę wszystkie porady które uzyskałeś kilka miesięcy temu będą nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec już mam w sumie 3 upatrzone modele: Philips, Samsung OLED, lub Samsung Neo-QLED. 65 cali  - już kwstia czasu Czekam tylko  na promocję lub obniżkę ceny. Na tegoroczne święta fajny będzie taki zakup(  + nowy soundbar), a  obecny telewizor z  poziomą linią  na 1/ 3 wysokości  ekranu ;-) poza estetyką jeszcze dobrze działa.

I tak dobrze, że jeszcze się nie zdecydowałem bo jednak nie 55 cali a 65 cali, może bym teraz żałował. A warto dołożyć do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Samsunga
1. Dość szybko po gwarancji wykończyła się matryca (ale fakt faktem pierwsze LEDy to były).
2. Jeżeli masz telefon z Androidem to lepiej mieć telewizor z Android TV. Zrzucanie obrazu na TV, konfiguracja jest szybsza i lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat marki Sony mam negatywne zdanie. Poczytałem też  opinie na Facebooku i ludzie bardzo narzekają na telewizory, a podobno że w przypadku OLEDÓW producent zaleca aby nie oglądać programów informacyjnych i bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo negatywne opinie dotyczące Samsunga, a używam Sony i jest ok.

32 minuty temu, lakiman napisał(a):

a podobno że w przypadku OLEDÓW producent zaleca aby nie oglądać programów informacyjnych i bardzo uważać.

Przynajmniej jest szczery. Inni tego nie piszą, co nie oznacza że mają technologię cud, które pozwalają bezpiecznie oglądać :D

Zasada jest prosta, dużo oglądasz kanały informacyjne, OLED omijaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/sony/przekatna-ekranu-cal_65/cena_7000.9000

 

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-sony-ht-a3000-subwoofer-sony-sa-sw3-czarny

 

Taki zestawik przekracza już 10 tys zł. 

Jedyna opcja, która wydaje mi się w miarę sensowana w przypadku Sony.

 

Mini Led (bez Dolby Vision) z kropką kwantową w Samsungu czy Full Array Led - gdzie można oczekiwać lepszego obrazu?

 

Taki Viaplay fatalnie na początku wyglądał na Android TV. Na Samsungach takich problemów podobno nie było..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzecz gustu. Nie mam dostępu do najnowszych modeli. Opieram się na tym co widziałem w latach 2018-2020 gdy sam byłem na kupnie.

Wybrałem Sony Full Array Led i jestem mega zadowolony. I jeśli na taki się zdecydujesz nie oszczędzaj na nim, wybierz ten z najwyższej półki cenowej, ma najlepsze procesory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...