Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, _Artek_ napisał(a):

 Jak ten obecny odmówi posłuszeństwa.  

To chyba jeszcze trochę poczekasz.

Pierwszy staruszek Sony z 2009 r 32 całe wcale nie zamierza umrzeć śmiercią naturalną 😀  

OLEDY są piękne, ale to głównie ekrany pod serwisy streamingowe.

Wolałem wybrać bezpieczniejsze rozwiązanie po rozmowie z przestawicielem Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem telewizora 55 cali i moimi pretendentami są te dwie sztuki:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-55u7kq-4k-mini-led-144hz-game-pro-dolby-imax-tv-2023

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qe55qn85c-55-qled-4k-120hz-tizen-tv-hdmi-2-1-dolby-atmos

 

Cena jest bardzo zbliżona, aczkolwiek z tego co zauważyłem Samsung ciągle schodzi z ceny tego konkretnego modelu i jest to dla mnie zastanawiające. Tak samo ten model marki Hisense ma dużo opinii i większość pozytywnych, co jeszcze bardziej przyciąga mnie do jego wyboru. Ma ktoś jeden bądź drugi telewizor i mógłby napisać swoją opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 08:25, dvbtowiec napisał(a):

No ciekawe jakie jakie będziesz miał opinie. Sony mini led nie widziałem w działaniu.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Obraz i dźwięk z aplikacji 1 liga. Podobają mi się jakość czerni, kontrast i piękne kolory. W porównaniu z poprzednim telewizorem petarda.

Soundbar daje dodatkowo niezły dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Obraz i dźwięk z aplikacji 1 liga. Podobają mi się jakość czerni, kontrast i piękne kolory. W porównaniu z poprzednim telewizorem petarda.

Soundbar daje dodatkowo niezły dźwięk.

Możesz napisać coś więcej? Jaki tv miałeś poprzednio? Też się czaję na ten model w 65 calach.Teraz mam Sony XF9005 i jest to super tv, ale kusi zmiana na nowszą technologię:) Jak wyglądają kanały HD z Orange IPTV? Jest wyraźna różnica na korzyść w porównaniu z poprzednim tv?

Edytowane przez zuczek2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone i śmiga. C+4K cieszy oczy. Fajnie go zobaczyć poza satelitarnym C+.  Obraz jest dobry i przyjemny dla oka. Tak na szybko, bo na testy kanałów linearnych  przyjdzie czas w porównaniu z poprzednikiem- UPC na starym telewizorze to jest całkiem niezły obraz. Jak są niedoskonałości  to widzę,ale   telewizor to nieźle poprawia. Jestem zadowolony z wyboru i telewizora, oraz  zmiany na IPTV.

@zuczek2014 poprzednio miałem 55XD9305.  

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawop napisał(a):

Na Samsungach też masz obraz żyleta, a do tego lepszy system operacyjny.

I co niby jeszcze ma lepszego?🤣

58 minut temu, zuczek2014 napisał(a):

Możesz napisać coś więcej? Jaki tv miałeś poprzednio? Też się czaję na ten model w 65 calach.Teraz mam Sony XF9005 i jest to super tv, ale kusi zmiana na nowszą technologię:) Jak wyglądają kanały HD z Orange IPTV? Jest wyraźna różnica na korzyść w porównaniu z poprzednim tv?

W Twoim przypadku przesiadka na Mini leda Sony to powinna być widoczna. Swojego czasu tez myslałem nad tym tv co posiadasz. Ale wybór padł na model wyżej xg9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie napisałem że jest najlepszy. Mało tego nawet nie zachwalam tej marki bo wiem ile kosztuje. Kto chce to kupi. A bzdury typu że tv z systemem zamkniętym  są najlepsze nie są nawet zabawne😂

8 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Widziałem Samsung 65 cali QT65Q80CAT, z 2,5m robi wrażenie. Głęboka czerń i Tizen 7.0 tak szybko się nie zestarzeje, jest mirroring z mobilnego urządzenia.

Tv o takich parametrach to robił wrażenie ale kilka lat temu😂 Właśnie zbliżony model tej marki odrzuciłem kilka lat temu. 

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał(a):

tylko twierdzę, że Tizen jest lepszy od Androida, z którym są ciągle jakieś kłopoty.

To że z Androidem są kłopoty jest mitem. Używam Android TV od 2019 roku. Działa bez zarzutu. 

Takie opinie były o pierwszych wersjach Android TV, gdy system posiadał błędy wieku niemowlęcego. 

Pod wzgl. dostępnośxi apek Android TV jest bezkonkurencyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi  nie jest nigdy żadnym problemem jeśli działają inne aplikacje. 

Problemem są deweloperzy którzy  tworzą aplikację. 

 

@Pawop chyba nie masz pojęcia o czym piszesz , Tizen jest gorszy od Androida  bo organiczny dla własnych aplikacji na tą platformę na całkowicie innym poziomie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje deweloperskie są zbędne jeśli wszystkie aplikacje są dostępne. Kodi skupia w sobie wiele różnych rozwiązań, które są alternatywą dla apek w telewizorach Smart.

Czy apki działają na Tizen lepiej, nie wiem bo nie używam, ale używam na Android TV i nie widzę problemów w działaniu apek. Kodi także nie używam, więc tutaj się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...