Skocz do zawartości

Nowy telewizor LED/ QLED/OLED


Gość lakiman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.06.2023 o 16:40, dvbtowiec napisał(a):

Dlatego ja także wybieram Sony. Widziałem obraz na nie jednym Samsungu i zawsze bardziej mi się obraz w Sony podoba. Nie wiem ja ma Twój konkretny model, więc ciężko mi się wypowiadać o tym konkretnym przypadku.

Ja natomiast korzystając przez ostatnie kilka lat z Sony i porównując do Samsungów u znajomych uważam, że właśnie w Samsungach był ładniejszy obraz. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ta cena właśnie zaskoczyła bo jak sprawdzałem w internecie to rozpiętość tutaj od ok 6 tys do ok 10 tys..

A jeśli nie na ten model to na który zwrócić uwagę obecnie przy mniej więcej budżecie do ok 6000  zł...?

Niekoniecznie OLED i nie Panasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko wifi 5" a w przełożeniu na praktyczne zastosowanie jakie to jest znaczenie?

Panel ekranu jest gorszy od konkurencji?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-fi 5/6 nie ma praktycznie znaczenia... może dopiero przy materiałach 8k.  Jak dobrze zauważyłeś i tak w zdecydowanej większości ludzie mają routery z wi-fi 5 lub mniej.

No nie wiem jakie masz doświadczenia ale we większości TV Smart podłącza się pod wi-fi. U mnie w domu są trzy takie i wszystkie lecą po wi-fi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablówkach większość ma routery z WiFi 5, a mniejszość z WiFi 6, ale ten stan powoli będzie się zmieniał. W Play dają już tylko router z WiFi 6 do każdej prędkości, a w UPC do niższych prędkości jeszcze router z WiFi 5, a do najwyższej z WiFi 6. Chyba, że ktoś ma internet mobilny, to widać nawet na forum, że mają routery jeszcze z WiFi 4.

 

WiFi 5 dobrej jakości, to starczy i do 16K, bo są prędkości 700 Mb/s.

8 minut temu, Max Taadjen napisał(a):

Też mnie dziwi dyskusja o rodzajach WiFi, skoro w TV najważniejsza jest matryca i sposób wyświetlania obrazu.

 

WiFi w TV to akurat jeden z najmniej istotnych tematów.

🧐

Poza tym, żadne WiFi nigdy nie dorówna gniazdku LAN i klasycznej skrętce.

🤣

Jak ktoś ma kilka telewizorów, to przecież nie będzie ciągnął kilku kabli.

Także jakość WiFi ma bardzo duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...