Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież zakładając konto na FB nie trzeba podawać prawdziwych danych a jak mniemam prywatność czy raczej jej brak odstrasza co poniektórych od FB. Ja założyłem jakieś fikcyjne konto na FB tylko z powodu bieżących niusów. Coraz więcej stron niestety rezygnuje z kanałów RSS na rzecz FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajnie. A może jakaś alternatywa dla niemających konta na Facebooku? Tak, są jeszcze tacy. :P

Właśnie! Wychodzi na to, że telewizja nie może funkcjonować bez Facebooku :P

 

Pamiętam czasy Fibaka! Że w towarzystwie dobrze było się pokazać z rakietą tenisową. Bez względu na to, czy w ogóle miało się pojęcie o grze w tenisa.

Cóż taka była moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Facebook to tylko moda? To też łatwy i skuteczny sposób dotarcia do widza. Dzisiaj telewizje bardziej stawiają na kontakt z widzami, czego dowodem są niektore specjalne konta na tym forum. Ja jednak za Facebookiem nie przepadam i wolałbym, aby ktoś z TVP również udzielał się na tym forum. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mnie wkurza większa ilość reklam w nocy na antenach TVP, np. dzisiaj w TVP2 film ''Agent nr. 1'' został wyemitowany o godz. 1:47, mimo iż w ramówce podawano godzinę emisji tego filmu jako 1:40. Głównym powodem tego były oczywiście reklamy, które trwały ok. 7 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TVP powinna uczyć się od RAI jak pokazuje się narodowy wyścig kolarski. Na RAI Sport 2 praktycznie cały dzień jest pokazywane Giro. I jest to kanał dostępny za darmo w całej Europie. Tam z rana jest powtórka wcześniejszego etapu. Później wprowadzenie do nowego. Etap. podsumowania. Wiele materiałów jest robiony na kilkanaście dni przed wyścigiem. Są pokazywane miejsca gdzie jedzie Giro. Są rozmowy z ekspertami, kolarzami, dyrektorami wyścigowymi. Jakieś ciekawostki techniczne związane z kolarstwem. Można zobaczyć jakieś materiały archiwalne. A u nas bida. Dwie godzinki transmisji i koniec. Przeciętny widz z krajobrazu to może co najwyżej pooglądać dmuchane balony reklamowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc TVP liczy na dobre wyniki oglądalności mundialu. Niestety bez udziału polskiej reprezentacji to będzie trudne do osiągnięcia, tym bardziej że większość meczów będzie transmitowana w dość późnych porach, co pewną grupę widzów z pewnością zniechęci do oglądania, zwłaszcza wtedy, gdy będą grały słabsze drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać słowo o blamażu TVP na otwarcie mistrzostw. Mianowicie o rzekomym braku sygnału z uroczystości otwarcia. Jak to powiedział Jacek Kurowski na żywo na antenie cala Europa miała z tym problem. Wiec mając możliwość sprawdzenia szybko przełączyłem na włoski Rai uno ale o dziwo tam wszystko ok transmisja leciała na żywo, na niemiecki ZDF tez, to samo na francuskim TF1 i angielskim ITV. Patrząc na wyniki oglądalności pierwszego meczu 5,4 mln podejrzewam ze uroczystość otwarcia chciała obejrzeć porównywalna ilość osób no ale niestety brak sygnału w całej Europie to brak sygnału. Zdziwiłem się bardzo w kolejnych dniach przeglądając internet i słuchając nasze wspaniałe media nie znajdując zbytnio krytyki która powinna uderzyć w TVP ale z kolej z drugiej strony pomyślałem ze skoro pan Kurowski potrafił na żywo bez żadnych skrupułów palnąć na wizji ze to w całej europie to ludzie muszą w to wierzyć bo przecie no jak to telewizja nie kłamie. Tym bardziej wypowiadając te słowa na żywo przy oglądalności około 5 mln. Niestety polska naiwność do mediów nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać słowo o blamażu TVP na otwarcie mistrzostw. Mianowicie o rzekomym braku sygnału z uroczystości otwarcia. Jak to powiedział Jacek Kurowski na żywo na antenie cala Europa miała z tym problem. Wiec mając możliwość sprawdzenia szybko przełączyłem na włoski Rai uno ale o dziwo tam wszystko ok transmisja leciała na żywo, na niemiecki ZDF tez, to samo na francuskim TF1 i angielskim ITV. Patrząc na wyniki oglądalności pierwszego meczu 5,4 mln podejrzewam ze uroczystość otwarcia chciała obejrzeć porównywalna ilość osób no ale niestety brak sygnału w całej Europie to brak sygnału. Zdziwiłem się bardzo w kolejnych dniach przeglądając internet i słuchając nasze wspaniałe media nie znajdując zbytnio krytyki która powinna uderzyć w TVP ale z kolej z drugiej strony pomyślałem ze skoro pan Kurowski potrafił na żywo bez żadnych skrupułów palnąć na wizji ze to w całej europie to ludzie muszą w to wierzyć bo przecie no jak to telewizja nie kłamie. Tym bardziej wypowiadając te słowa na żywo przy oglądalności około 5 mln. Niestety polska naiwność do mediów nie zna granic.

Pan Kurowski powiedział, że transmisja by trwała, ale byłyby przerwy. Nie mogłem udowodnić prawdziwości tych słów, ponieważ nie mam możliwości oglądania zagranicznych stacji telewizyjnych na normalnym telewizorze. Aktualnie nie jestem pewny, czy te słowa były kłamstwem lub zatajeniem prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakim kłamstwie, czy zatajaniu prawdy tu mowa? Każdy korzystający ze światłowodu EBU miał ten sam problem. I to właśnie mieli na myśli w TVP. Inna sprawa, że wiele krajów wykupiło sobie własne, drogie dosyły satelitarne. Ogarnijcie się trochę z tymi bezsensownymi oskarżeniami. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się modlić o to, żeby były wyższe wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego, aby można było marzyć o braku (lub bardzo małych ilościach) reklam w polskiej telewizji publicznej.

 

W czasie przerw reklamowych na wszystkich kanałach coraz częściej znajduję sobie inne zajęcia (np. sprawdzanie nagrań TV, czy wyjście do kuchni lub do toalety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis satkurier.pl wprowadza w błąd.

TO JEST NARAZIE STANOWISKO KRRiT - ostateczną decyzję podejmie UKE

 

Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP, podkreśla, że to na razie tylko stanowisko KRRiT, a konsultacje dopiero ruszą. - Obecnie możemy tylko powiedzieć, że ze stanowiska KRRTV jesteśmy bardzo zadowoleni

 

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/70625 ... P.html?p=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu MUX-owi TVP by się uniezależniła od platform satelitarnych. Teraz jest na ich garnuszku. Co z tego że uruchomi nowe kanały jak nikt nie będzie mógł ich oglądać. Taki MUX załatwia sprawę ich dystrybucji. No ale CP i nc+ na 100% wyrażą sprzeciw propozycji KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co na tym MUXie umieści? Powtórki powtórek - skąd weźmie kasę na nowe audycje, transmisje?

 

KRRiT powinna narzucić bezpłatność MUX8 w HD dla dowolnego nadawcy, przy czym powinny się tam znaleźć zapisy o zaprzestaniu emisji w DVB-T w wersji SD do 30 dni dla nadawców, którzy wyrazili chęć obecności na MUX-8 i nadają już w innym MUXie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...