Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem w czym problem. Ktoś sobie wymyślił jakieś 70 sekund i narzuca to wszystkim. TVP może chce po swojemu uczcić tę rocznice i ma do tego prawo. Co innego gdyby w ogóle tego nie chcięli upamamętnić, a jest wręcz przeciwnie. Na Dwójce o 20 specjalny powstańczy odcinek "Czasu honoru", pojawią się też przeróżne programy o tej tematyce na antenach TVP. Uważam, że takie wywieranie presji jest zupełnym nieporozumieniem. Dla mnie może to 70 sekund jest ciekawym pomysłem, ale nie można nikogo zmuszać by tak czy inaczej uczcił pamięc o wybuchu Powstania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałaby tego nie zrobić??

Bo ma własne pomysły na minutę ciszy? Bo, nie musi reagować na wszystkie głupie akcje społeczne? Bo nie musi tracić cennego czasu antenowego, w sytuacji gdy wpływy z abonamentu kuleją? Bo o 17:00 to ja i większość chce Teleexpress? Bo upamiętnianie sromotnej klęski i głupoty dowódców powstańczych, to nie najlepszy pomysł? Mało powodów? Dlaczego ma akurat mają poprzeć tą akcję, a nie inną? :P

 

Dla mnie śmieszne są te zarzuty wobec TVP. Bo oni akurat o powstaniu wyemitują najwięcej materiałów w tym dniu. :D

draco_san w porządku. Podzielam twoje argumenty. Przecież napisałem jedynie suchą informację,że TVP nie włączy się w tą akcję, więc nie wiem dlaczego chcesz mi wmówić,że mam jakieś pretensje do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plansza rodem z reklamy PZU to nie jest nic innego, jak tylko zwykła głupota ze strony reklamodawców. W patriotyzmie powinno być jak najmniej czystej komercji, a jak najwięcej jedności i pokory, bo wszyscy Polacy to jedna wielka rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzajewski, a jakże, prowadzi studio tdP. Zauważyłem że na dłoni ma wytatuowaną kotwicę. Google mówią co oznacza wytatuowana kotwica :lol:

Kotwica – wydra, złodziej specjalizujący się w wyrywaniu torebek damskich, teczek, saszetek, itd, z ręki ofiary

To oczywiście z więziennych tatuaży :) Po Kurzajewskim to się nie spodziewałem tatuażu a już na pewno nie w widocznym miejscu i takiego, że tak powiem, prymitywnego, nijakiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kurzajewski to pokorny i uczciwy człek, a przy tym wolny, więc wygląda on, jak chce.

 

Ja osobiście nie chcę se brudzić ciała jakimiś tam tatuażami, w szczególności rodem z kicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP i PR znalazły się na liście strategicznych spółek państwowych. A to oznacza, wbrew opinii niektórych (np. @ania28 ;)), że wyklucza się możliwość ich prywatyzacji. To bardzo dobra wiadomość, moim zdaniem.

 

A nie uważasz, że na wolnym rynku nie powinno być czegoś takiego jak "telewizja publiczna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem istnienia telewizji publicznej. Bez niej oferta otwartej TV, była by znacznie uboższa. Telewizja komercyjna jest nastawiona na zysk i na pewno nie sponsorowała by np. sportu niekodowanego. Nie opłacałoby jej się produkować np. teatru tv, programów regionalnych i dokumentów, które obecnie tworzy TVP. W polsce mamy słaby rynek telewizyjny, a TVP jest jego kołem napędowym. Wszystkie liczące się kraje, mają taką telewizję (nawet USA). Wszystkie silne rynki telewizyjne, opierają się na telewizji publicznej. Wyjątkiem jest oczywiście USA, ale tam mają potężny rynek medialny. Mają rozmach i możliwości, ale nie mają treści, podobnych do naszej TVP Kultury czy TVP Historii. W każdym razie, nie za darmo. A ogólnokrajowe kanały serwują widzom głównie papkę. Jeśli powodem nie istnienia tv publicznej, ma być niechęć do płacenia abonamentu rtv, to jest on strasznie głupi argument. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZgadzam się z draco_san. TV publiczna pełni bardzo ważną rolę społeczną. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia społeczno- kulturalne, może o nienajlepszych porach jeśli chodzi o kulturę,ale mimo wszystko znajduje się ona w ofercie, do tego szereg filmów dokumentalnych, filmy przyrodnicze... To wyróżnia ofertę TVP od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni podzielam wpisy draco_sana i wisloka. Ja również jestem zwolennikiem istnienia telewizji publicznej i zgadzam się z tym, że telewizja publiczna ma bardzo ważne znaczenie społeczne ze względu chociażby na transmisje wydarzeń i programów, których w życiu nie będą robiły media komercyjne. Oferta mediów komercyjnych to w ponad 90% jest głupia papka, w dodatku z każdym rokiem coraz głupsza, i uważam, że jest niezbędna jakaś ogólnodostępna odtrutka dla mediów komercyjnych. Likwidacja czy prywatyzacja telewizji publicznej to nie jest rozwiązanie problemu, to wprowadzenie jeszcze większego problemu, bo wśród oferty kanałów ogólnodostępnych nie zostanie praktycznie nic wartościowego i znikną nieliczne misyjne pozycje programowe, które w TVP jeszcze są. Do oferty TVP można oczywiście też mieć obecnie sporo zastrzeżeń, ale jest tak tylko dlatego, że większość nie płaci abonamentu i dlatego głupotą jest w tej chwili oczekiwanie, że TVP będzie ryzykować pieniędzmi, tworząc programy misyjne w porze wysokiej oglądalności. Musi tworzyć teraz to, co się najbardziej opłaca i na czym można zarabiać na reklamach - przykro mi, nie ma innego wyjścia. Żeby robić misję, trzeba najpierw mieć ustawowo zapewnione źródło finansowania ze środków niereklamowych, a tego nie ma. Tylko wprowadzenie opłaty audiowizualnej jest jedyną nadzieją na lepszą misyjność TVP. Niechęć do płacenia abonamentu mnie też do niczego nie przekonuje. Gdyby przeprowadzić ankietę, czy ludziom podoba się płacić podatki na inne instytucje społeczne, jestem przekonany, że większość ludzi też odpowiedziałaby, że wolałaby nie płacić. :P Ale nikt przy zdrowych zmysłach oczywiście podatków nie zlikwiduje. Abonamentu (czy jak on się będzie nazywał) na media publiczne też nie powinno się likwidować, tylko poprawić jego ściągalność i jednocześnie poważnie zreformować telewizję publiczną, żeby mogła się ona stać prawdziwą instytucją społeczną, a nie maszynką do zarabiania pieniędzy na reklamach i kanałach kodowanych (TVP Sport i inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ekstra kasa, tylko windykacja zaległych należności. Przy ich wielkości, ta kwota w ogóle nie będzie odczuwalna dla widza. Przyjdzie kolejna większa impreza sportowa i znowu będą straty. Odczuwalną różnicę zrobiła by kwota 500 mln zł. Tylko, że przy proponowanej wysokości opłaty audiowizualnej 10-15zł/m-c to jest nieosiągalne. Musiała by zostać na dzisiejszym poziomie, lub nawet trochę wyższym. Przy 25-30zł/m-c mogliby nawet pomyśleć nad ograniczeniem reklam. Ale wątpię, że posłowie mądrze podejdą do tego problemu.

 

@WojtekSzcz:

Nie no, podatki można by zlikwidować, albo poważnie ograniczyć. Ale wtedy usługi wszystkich służb byłyby płatne, np. szpitali, policji, straży, etc. Likwidujemy całkowicie emerytury, zasiłki, renty czy dopłaty do leków. Zdejmujemy z państwa wszystkie obowiązki utrzymywania i finansowania, np. dróg, szkół czy infrastruktury. Czyli prywatyzacja wszystkiego. Ceny by spadły, ale czy to by się wszystkim spodobało? Wątpię. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja publiczna to standard większości krajów świata.

 

Status telewizji publicznej jest różny w zależności od kraju, na przykład na Ukrainie programy drugi i trzeci publicznego nadawcy telewizyjnego zostały oddane prywatnym inwestorom (1+1, Inter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińska telewizja publiczna stoi na dużo gorszym poziomie niż TVP, sądząc po programie tygodniowym. Już sam fakt, że sprywatyzowali pozostałe główne programy, świadczy że nie najlepiej sobie radzą. Takie moje zdanie. Dużo bardziej mi się podobała japońska NHK (choć widziałem tylko część ramówki). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25-30 zł/m-cznie to ludzie wola sobie pakiet tv płatnej zakupić i będzie bardziej interesujący wszystkie kanały TVP razem wzięte

 

Nie sprowadzajmy środków abonamentowych do poziomu wydawania ich tylko na sport - na sporcie teraz jest ci8ęzko cokolwiek zarobic, tu chodzi bardziej o minimalizację strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że abonament rtv/opłata audiowizualna to nie jest oferta usługowa. Nie wiem czemu to porównujesz? :roll: Wykupienie takiej usługi, że zwalnia ze wspomnianej opłaty.

 

Nie sprowadzam środków z abonamentów tylko do sportu. Po prostu mówię, co mnie najbardziej w TVP interesuje. Mogliby, chociaż część tych odzyskanych 90 mln zł., przeznaczyć na nowe kamery i sprzęt do obsługi HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wielu programów (na przykład informacyjnych) w TVP1 i TVP2 (poza logiem) w wersji z wysoką rozdzielczością nie jest zbyt piękny, przede wszystkim ze względu na skalowanie ze standardowej rozdzielczości.

 

Niedawno na muksie trzecim zostały wprowadzone rozwiązania w celu zwiększenia ilości slotów z 8 do 10, aby wszystkie darmowe i niekodowane kanały mogły być w nim umieszczone bez znaczącej utraty jakości technicznej. U mnie po upchaniu większej liczby kanałów do multipleksu trzeciego nie wystąpiły prawie żadne pogorszenia jakości obrazu i dźwięku, jednak kanał TVP Rozrywka w niektórych dniach był zjechany (znacznie mniejsza płynność obrazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...