Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

I choć film szczujący na obecnego premiera był już gotowy do emisji, ostatecznie trafił na półkę. Czemu? Prawdopodobnie okazał się zbyt głupi lub zbyt kiczowaty nawet jak na standardy TVP. Albo jedno i drugie.

A to niespodzianka.

 

Nie no serio to bym sobie to z chęcią obejrzał bo strasznie mnie zaintrygowali tym, że jednak nie trafił do emisji. Co to musiało być? No, ale jednak kilkaset tysięcy wywalono w ogóle błoto. Kto by się przejmował...

 

 

PS. Widzę, że jednak można obejrzeć. Ciekawe jak długo będzie na YT bo yo chyba podlega łamaniu praw autorskich. Może jeszcze po południu będzie to zerknę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o tym sobie pomyślałem, jeżeli to był film autorstwa np Tulickiego, to nie zdziwię się wystąpienia jakichś roszczeń albo procesu o naruszenie dóbr osobistych itp. Trochę chyba Goniec nie przemyślał swoich ruchów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie jest film Tulickiego. W tekście pada nazwisko reżyserki, to Ewa Świecińska, stworzyła film "Pucz" na początku 2017 roku, wcześniej zaś pracowała między innymi jako reporter i wydawca "7 Minut" w RTL7, zaś na samym początku miała 2 lata stażu we włoskiej Rai Uno. Trzy lata temu wymieniano ją jako autorkę planowanego wtedy filmu o Jarosławie Kaczyńskim.

 

Szukając informacji o reżyserce, natrafiłem na artykuł, który publikowano na portalu WirtualneMedia. Ukazał się on w 2019 roku i jest streszczeniem innego materiału, który pojawił się w Newsweeku. I już wtedy było wiadomo, jaki film jest przygotowywany. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/donald-tusk-film-dokumentalny-tvp-rezyserka-ewa-swiecinska-autorka-puczu

 

Natomiast co do praw autorskich - wiele zależy od umowy, jaką zawarto z twórcami, ale mogło nastąpić przekazanie tych praw na rzecz nadawcy, czyli TVP. To też mógł być powód, dla którego film ten nie został opublikowany wcześniej, ale poza telewizją, a stał się "półkownikiem". W samym nagraniu widać, że nie jest to wersja ukończona: są błędy w nazwiskach wypowiadających się osób, niedokładne cięcia fragmentów czy brak muzyki albo lektora, który odczytywałby cytaty na planszach. Do tego dość amatorsko wyglądają plansze z tytułami poszczególnych części.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni ma pojawić się nowy talk-show Macieja Orłosia. Program ma mieć formę przypominającą benefis i być poświęcony utytułowanym i zasłużonym osobom.

 

https://press.pl/tresc/82165,talk-show-macieja-orlosia-jesienia w-tvp-1_-bohaterami-osoby-zasluzone

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska Nawiązując do innego wątku, rzeczywiście przywrócono 5.1 na satelicie w TVP1 i TVP2. Wolałem jednak dmuchać na zimne.

 

Realizacja dźwięku z ME na bardzo dobrym poziomie i trzeba to odnotować. Niestety co kilka minut zrywa na parę sekund dźwięk. Zostaje wtedy tylko komentarz i takie krótko przerywane odgłosy trybun.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WebMat napisał(a):

@Anita Kaźmierska Nawiązując do innego wątku, rzeczywiście przywrócono 5.1 na satelicie w TVP1 i TVP2. Wolałem jednak dmuchać na zimne.

 

Realizacja dźwięku z ME na bardzo dobrym poziomie i trzeba to odnotować. Niestety co kilka minut zrywa na parę sekund dźwięk. Zostaje wtedy tylko komentarz i takie krótko przerywane odgłosy trybun.

Co ciekawe, zauważyłem, że dzieje się tak tylko na meczach w TVP 1, na dwóch meczach transmitowanych w TVP 2 nie zauważyłem tego problemu.

 

Na TVP 1 to przerywanie powtarza się co ok 5 min I pojawiło się nawet na reklamach zaraz po meczu, także chyba nie jest to kwestia samej transmisji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Serial  "Gra na Maksa " jest kręcony w  studiu ZPR Media skąd nadawano przez kilka dni dziennik "19.30".

Precyzyjniej mówiąc chodzi o dawne studio dawnego programu „24 Godziny" Nowej TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Kurskiej o braku disco polo w TVP.

Cytat

W powrót Zenka do TVP za tej władzy wierzę średnio, dlatego że ta władza ma kompleksy, wstydzi się polskości, w związku z czym gardzi i odrzuca disco polo. Bo dla tej władzy polskość to nienormalność, a ta muzyka jest esencją ludycznej polskości. Ale, że kiedyś Zenek wróci do TVP - to tego jestem pewna!

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,31084906,kurska-wrozy-powrot-martyniuka-do-tvp-okazja-jest-wyjatkowa.html#sondaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu nie przesadzał z tą świętością słów, bo moim zdaniem trochę jednak przesady jest w tej wypowiedzi. To jest gatunek muzyczny, jeden z wielu, nie ma tu więc potrzeby używać wielkich słów. Pomijam już fakt, że po raz kolejny używa się tego zwrotu o polskości nie w takim kontekście, w jakim on padł oryginalnie.

 

Natomiast co do samej kwestii muzyki w telewizji, to tak jak kiedyś pisałem - to powinno być różnorodne, powinno się prezentować różne gatunki, a nie faworyzować jeden konkretny, bo od tego są osobne stacje tematyczne, których na naszym rynku jest dość sporo.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czerstwy napisał(a):

Nie będzie ciągle nabijania kieszeni Zenusiowi

Jakoś nie przeszkadza panu że Sygut i likwidator nabijają pieniądze panu Maleńczukowi, który zasłynął z słów haniebnych wobec disco polo.

Nawet zaproponowałem KRRiT by przychyliła się do propozycji zobowiązania TVP S.A zaprzestania dyskryminacji muzycznej innych gatunków z disco polo na czele i wprowadzenie różnorodności muzycznej.

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby dali hip-hop/rap/trap do TVP. Chciałbym na Opolu zobaczyć np. Kizo, 2115, Matę, Gibbsa, Guziora, Okiego, Taco Hemingwaya itp, nawet żeby byli tylko na SuperJedynkach. Albo, żeby na Sylwestrach ogłaszali takich headlinerów jak Malik Montana czy Favst lub Nikoś.

33 minuty temu, Mateusz2006 napisał(a):

W powrót Zenka do TVP za tej władzy wierzę średnio, dlatego że ta władza ma kompleksy, wstydzi się polskości, w związku z czym gardzi i odrzuca disco polo. Bo dla tej władzy polskość to nienormalność, a ta muzyka jest esencją ludycznej polskości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Jakoś nie przeszkadza panu że Sygut i likwidator nabijają pieniądze panu Maleńczukowi, który zasłynął z słów haniebnych wobec disco polo.

Nawet zaproponowałem KRRiT by przychyliła się do propozycji zobowiązania TVP S.A zaprzestania dyskryminacji muzycznej innych gatunków z disco polo na czele i wprowadzenie różnorodności muzycznej.

Nie ośmieszaj sie lepiej sobie przypomnij ile wcześniej płacili i za co😂 Oraz co robili z publicznymi pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...