Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

TVP Dokument, Info, Sport i Kultura są dostępne w UPC od kilku dobrych lat.

😀 

35 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

 

Poza tym coś słabo poszły negocjacje skoro Rozrywka, Historia i ABC w tragicznym SD.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fani Eurowizji ze Stowarzyszenia OGAE Polska oficjalnie na wojennej to znaczy sądowej ścieżce z TVP: https://eurowizja.org/oswiadczenie-ogae-polska-ws-skargi/

Jak Telewizja Polska oficjalnie wycofa się tak jak w 2013 roku z konkursu piosenki w Malmö (na razie mamy wstępne potwierdzenie udziału) to przynajmniej będzie wiadomo kto będzie za to winny..

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej jest mało prawdopodobne, pozew dotyczy tylko jednej decyzji. Są dwie drogi, albo WSA uzna, że trzeba te wyniki opublikować, albo że nie ma takiej potrzeby, bo się to nie mieści w definicji informacji publicznej. I tyle. Nie ma tu żadnego pola do interpretowania tego jako czynnika do wycofania się z konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziąłeś pod uwagę to jaka w ogóle jest Telewizja Polska? Raczej takiego wniosku Stowarzyszeniu Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska nie darują. 

Juz 8 lipca 2023 roku dziennikarka TVP Aleksandra Grysz w „Pytaniu na Śniadanie" przy okazji wstępnego potwierdzenia udziału Polski na Eurowizji 2024 wbiła szpile fanom wydarzenia mówiąc o trzymaniu kciuków za reprezentanta naszego kraju niezależnie od tego czy wybór będzie się podobał czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie strzelają focha. Nawet nie wiecie ile osób im podziękuje. Eurowizję można obejrzeć bez problemu na YouTube więc brak transmisji nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem. Polscy reprezentanci to też ostatnio porażka wiec nie ma czego żałować.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem „Dziennik Eurowizyjny" przedstawił trochę szczegółów z niejasnych kulis preselekcji: https://dziennik-eurowizyjny.pl/2023/07/20/eurowizja-blanka-mogla-wypasc-lepiej-w-liverpoolu-zobacz-nagranie-z-proby-statystow-ogae-polska-sklada-skarge-na-tvp-walka-o-transparentnosc-trwa/

Praktycznie do tego syfu by nie doszło gdyby nie odsunięto szefowej delegacji Mai Frybes od bycia wydawcą preselekcji. Jak dla mnie jako fana Eurowizji z 20 letnim stażem takie zachowanie jest do pomyślenia gdyż w zasadzie szef delegacji powiniem być nie jako też szefem Eurowizji (i preselekcji) w danym kraju czyli takim lokalnym Martinem Österdahlem. 

Moim zdaniem zawiodła tu też komunikacja z mediami której to wręcz zakazano. Jakoś KFPP w Opolu ma Panią Agatę Konarską ma stanowisku rzecznika prasowego więc czemu takiej osoby nie może mieć Eurowizja skoro na samym konkursie osoba o wspomnianej funkcji już funkcjonuje w polskiej delegacji? Jak dla mnie wniosek sądowy OGAE przeciw TVP jest na miejscu choć boje się że może on wywołać więcej szkody niż pożytku. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

W środę Donald Tusk ogłosił, że jednym z kandydatów w jesiennych wyborach z ramienia Koalicji Obywatelskiej będzie Bogusław Wołoszański. Reakcja Telewizji Polskiej była natychmiastowa. Z anteny TVP Historia zniknęły kultowe "Sensacje XX wieku" oraz "Encyklopedia II wojny światowej". Oba to programy legendarnego dziennikarza.

 

"Telewizja dostała polecenie, że moje programy mają wyparować. I już ich nie ma. Ja bez nienawiści patrzę na świat, który mnie otacza. Nie akceptuję takich zagrań. A ta zagrywka kojarzy mi się z zagrywką Stalina" - ocenił mocno Bogusław Wołoszański

 

W TVP przez lata nikt nie interesował się Bogusławem Wołoszańskim, który zakończył współpracę ze stacją w 2005 roku. Ale w środę "Wiadomości" przypuściły atak na dziennikarza. Stwierdzono, że Donald Tusk sięga po "skompromitowane postacie".

...

W środę w "Wiadomościach" TVP przedstawiono Wołoszańskiego, jako "tajnego współpracownika SB". Nie wspomniano w ogóle, że przez lata prowadził programy historyczne w Telewizji Polskiej.

źródło: o2.pl, wirtualnemedia.pl

 

Nie wiem już czy mam się śmiać, czy być wkurzonym.:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onet ukazał się artykuł opisujący kulisy funkcjonowania TVP

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tvp-od-srodka-kladl-reke-na-czole-dawal-swiete-obrazki/8fkkzdh

Fragment artykułu

Cytat

Paczuska do tego stopnia pilnowała wszystkiego, że rozpisywała reporterom, co konkretny rozmówca ma im powiedzieć. Nie na jakie pytania ma odpowiedzieć, tylko co ma w tej wypowiedzi paść. Mówiąc w skrócie, konkretny człowiek miał powiedzieć, że Tusk jest ch****m, i dopóki nie wyciągnęło się rozmówcy z gardła takiej wypowiedzi, nie było sensu wracać do redakcji. Właściwie to reporter mógł nawet nie zadawać pytań, byleby padło to, czego Paczuska chciała. Ona potrafiła zadzwonić do rozmówcy, który miał być nagrywany, żeby już wcześniej uzgodnić to, co on ma powiedzieć. Bardzo chętnie zgadzał się na to Stanisław Janecki z "Sieci". Przyjeżdżał do niego człowiek z operatorem kamery, a Janecki mówił: "Dobra, Marzenka Paczuska dzwoniła, ja już znam pytania, więc od razu mogę mówić".

 

Cytat

Poza tym, gdyby nie coroczne dotacje z budżetu, to tam z pieniędzmi naprawdę byłoby cienko. Telewizja wypuściła obligacje i inne papiery dłużne, które w kolejnych latach będą kosztowały setki milionów złotych. No ale jak się robi koncerty za kilka milionów, które powinny kosztować co najwyżej kilkaset tysięcy, to taki jest efekt. Programy, w których gaże przekraczają kilkukrotnie ceny rynkowe, to jest kolejny element.

 

Cytat

Słyszałem, że zażądał też dostępu online do scenariuszy programów informacyjnych, włącznie z tekstami materiałów. I dostał to. Mógł z każdego miejsca na świecie w kilka sekund sprawdzić, czy w materiale o dziurach w drodze nie będzie niczego negatywnego na temat PiS. A jak bezpośrednio nie mógł podglądać, co będzie w programie, to kazał tego pilnować swoim zaufanym ludziom i na bieżąco relacjonować. Były też pojedyncze przypadki, kiedy Kurski pojawiał się w reżyserce jakiegoś programu. Nie po to, żeby ręcznie sterować wydawcami, ale żeby wywrzeć presję. Na początku przez jego ręce przechodziły nawet listy tematów i gości, którzy w kolejnych dniach mieli się pojawić w TVP Info. Jeśli coś się Kurze nie spodobało, od razu trzeba było to zmieniać. Potrafił też zadzwonić osobiście z wytycznymi dotyczącymi konkretnych materiałów, które miały się ukazać w "Wiadomościach".

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRL w pełnej krasie. Szok jeśli chociaż część z tego co tam można przeczytać jest prawdą a jestem przekonany, że jest większość. Przecież jeśli nastąpią jakieś zmiany po kolejnych wyborach to tam trzeba będzie po prostu programy informacyjne wstrzymać, nie wiem dać na to miejsce czasowo Teleexpress i zebrać w tym czasie prawdziwych dziennikarzy bo ja naprawdę nie wiem jak wtedy by miały Wiadomości wyglądać jeśli tam się działa w taki sposób jak za czasów Paczuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 września w TVP2 będzie można oglądać nowy magazyn religijny "Zrujnowani odbudowani” o godz. 11.55. Z kolei 17 września w Jedynce zadebiutuje cykl o siostrach zakonnych "Welon, fura i brawura” o godz. 11.30.

 

źródło: wirtualne media.

 

Ile procent programów religijnych jest ogółem w TVP??? Mam wrażenie, jakby było tego z 70 %.
 

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...